Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Technická poradna

  Na otázky odpovídají

  Alíkův ředitel/programátor –MM–, správci Alíka a někdy i Alík.

  V této poradně odpovídáme jen na technické dotazy k fungování webu Alík.

  Pošta

  chtěla jsem kamarádovi poslat fotku ale nevím jak

  superdrbnajitka, 24. února 2013

  To budeš muset využít např. e-mail. Alíkovská pošta neumožňuje posílání fotografií.
  Mari1

  Pošta

  aliku ja semdal nikoho jný ho do spam jak to udelat abi sa se s mesi mohli dopisovat

  severák, 23. února 2013

  V poště máš nad nejnovějším dopisem ve schránce tuto nabídku ->> Vybrat: všechny, přijaté, odeslané, spam, koš.
  Klikni na odkaz SPAM. Zobrazí se ti pošta od uživatelů, které sis označil jako spamery. Najdi si dopis od svého kamaráda a klikni na toho panáčka. Pokud tam jen najedeš myší, tak se ti ukáže nápověda, co dané tlačítko dělá (vrací odesílatele zpět do doručené pošty).
  Mari1

  Pošta

  Proč nemůžu napsat několika kámošům?

  Buď jejich přezdívka zanikla (z důvodu neaktivity či porušení pravidel), nebo zadáváš jejich přezdívku špatně. Zkus si přezdívku kamaráda najít v seznamu kamarádů. Pokud tam hledanou přezdívku nenajdeš, pak jí nemůžeš ani poslat dopis či pohled.
  Mari1

  Pošta

  Alíku, skusila jsem napsat třem kamarádkám, oddělila jsem jejich přezdívky čárkou, ale škrtly se mi. Proč?

  Pokud se ti přezdívka adresáta červeně škrtne, znamená to, že Alík dané přezdívce nemůže dopis doručit. Toto může být způsobeno chybně napsanou přezdívkou, taková přezdívka není na Alíkovi vůbec zaregistrovaná. Případně došlo ke zrušení přezdívky.
  Nejlepší je využít tzv. našeptávač. Jakmile začneš psát přezdívku, rozbalí se nabídka s přezdívkami. Po napsání více znaků se množství přezdívek k výběru zmenší a pak je nejideálnější přezdívku v nabídce vybrat. Můžeš si pak být jistá, že přezdívka, které budeš posílat dopis, je funkční a správně napsaná.
  Zkus se také podívat do seznamu kamarádů, zda-li tam přezdívky kamarádek vůbec najdeš a nepíšeš-li náhodou přezdívku chybně.
  Pokud přezdívku v seznamu kamarádů nenajdeš, pak Alík nemůže dopis doručit. V takovém případě se obrať na některého ze správců Alíka, který ti může ověřit, zda-li nebyla přezdívka tebou hledané kamarádky zrušena.
  Najdeš-li přezdívky kamarádek a přesto se ti kamarádkám nepodaří dopis odeslat, pak napiš o problému přímo Alíkovi a to e-mailem na alik@alik.cz - případně mu napiš alíkovskou poštou na přezdívku Alík.
  Mari1

  Pošta

  ahoj Alíku.Měla bych na tebe dotaz normálně vím kde si přečíst správu a tak ale mám problém s tím že když se kouknu do schránky vidím že mám 0 dopisů ale mám 1 spam Alíku já prostě nevím kde si mám tyhle spamy přečíst prosím porad mi. předem díki za odpověd. tvoje natalka577

  natalka577, 26. srpna 2012

  Vlevo nad dopisy si otevři spam a tam vše najdeš. Alík

  Pošta

  Ahoj Alíku, někdy se mě i mé kamarádce stává že napíšu jeden dopis a odešlou se dva samý. Co mám dělat?

  anička999, 12. srpna 2012

  Toto se stává, když dopis potvrdíš "dvojklikem". Stačí na "odeslat" kliknout pouze jednou. Alík

  Pošta

  jak popřát k narozkám?

  barborkakleknerka, 25. května 2012

  Dopisem nebo pohlednicí. Alík

  Pošta

  co mám dělat když se na mě někdo napojil přes poštu

  nicole 111, 25. března 2012

  Myslíš-li tím napojením obtěžování, přesuň si jeho přezdívku mezi spamery. U jeho dopisu máš vlevo nahoře černo-žluté kolečko. Pokud na něj klikneš, půjde veškerá jeho pošta rovnou do spamového koše. Alík

  Pošta

  Alíku jak budu vědět že mi někdo napsal. Míša

  To, že máš novou poštu, ti prozradí barva obálky v poštovní schránce vpravo nahoře. Pokud dostaneš novou poštu, má červenou (spíš růžovou) barvu. Pokud máš všechnu poštu přečtenou, pak má barvu bílou. Alík

  Pošta

  Ahoj Alíku, jen se chci zeptat, jestli, když někomu píšu do pošty, jesli to někdo (třeba ze správců) čte a kontroluje, co si kdo ským píše???? Děkuji Mišuninka

  Mišuninka, 3. března 2012

  Kdo, co a s kým si v poště píše nikdo ze správců nevidí. Ale jsme ze zákona povinni určitou dobu VERŠKEROU komunikaci ukládat. Pokud tedy dostaneme úřední žádost od policie, pak teprve kvůli prověření nějakého nevhodného chování do pošty smí někdo nehlédnout. Ale vždy je to pouze pověřený zaměstnanec společnosti MAFRA, která Alíka provozuje, ale nikdy ne žádný ze správců - dobrovolníků.
  Alík

  Pošta

  ahoj aliku nejde mi odeslat zprava mohl bys mi prosim poradit cim to asi bude? protoze je to velmi dulezita zprava je to ohledne poslani 3 knizek

  Škoda, že jsi neuvedla, o jaké odeslání se jedná. Je to zpráva, kterou jsi chtěla poslat Alíkovskou poštou? Nebo na e-mail? Pokud máš nějaký problém, je možné napsat na e-mail alik@alik.cz. Je ale potřeba uvést pořádně svou přezdívku a důkladně napsat, jaký máš problém.
  Alík

  Pošta

  clounvajíčko Ahoj alíku mužu ti nějak psát dopisi.Mám tě moc rada

  Napiš mi do pošty. Alík

  Pošta

  mozem si na alikovi pisat s kamaratkou?

  barbora, 4. září 2011

  To jistě můžeš, potřebuješ jen znát přezdívku své kamarádky zde na Alíkovi. K dopisování můžeš použít poštu, nástěnku i klubovnu.
  Mari1

  Pošta

  vymazala jsem si dopis od kamarádky a nevím jestli už ho někdy uvidím.

  anička999, 24. června 2011

  Zkus e ve své poště podívat do smazaných dopisů.
  Mari1

  Pošta

  Jsem přihlášená ale nemůžu do klubovny jakto

  Karolínka, 24. května 2011

  Napiš mi do pošty tvou přezdívku. Alík