Poradna: Dotazy k webu Alík.cz

Na otázky odpovídají

Alík, správci Alíka a vývojáři webu.

V této poradně odpovídáme jen na technické dotazy k fungování webu Alík. Osobní dotazy, které řeší poradna Alík radí dětem, v této poradně mažeme.

Pravidla

Co mám udělat když mi nějaký kamarád řekne prcku?

skejťák, 25. října 2009

Ahoj,
Máš ho buď slušně upozornit, že se ti to nelíbí, nebo si z toho nedělat hlavu a myslet si svoje. Není to hezké, ale ani nijak výrazně proti pravidlům.
Crusher

Pravidla

ahoj může se psát do chatů ICQ čísla apod.??

Jaňukéé..., 21. září 2009

Ahoj,
Výslovně zakázané to není, ale... Pamatuj, že ne vše musí být vysloveno, aby mohlo být pochopeno. Když to rozdávání kontaktů má jasný účel - porušovat Alíkova pravidla mimo Alíkův dohled - může být postiženo.
Crusher

Pravidla

MÁM 2 OTÁZKY PROČ SE TADY NEMŮŽOU PSÁT SPROSTÝ SLOVY????? JÁ JAKO VIM ZE PROTO ZE JSOU TASY NEKTERY RTAVÝ ALE A NI MI NEJDE NAPSAT ZE MAMA RADA PICU A TA 2 JAK SE MATE)

ODVÁZANÁ STELA, 10. dubna 2009

To placaté jídlo italského původu se správně píše "pizza".
Pralinka2

Pravidla

ahoj alíku jak to že se neukáže kdo je online?a proč se nesmí mluvit o sexu???

michaela skalova, 13. ledna 2009

Ahoj. Odpověď najdeš v Nejčastějších dotazech.
Alík

Pravidla

proč neradíte dětem o sexu?

rady o sexu, 28. července 2008

Přečti si tuto odpověď.
Mari1

Pravidla

proč se nesmí psát o sexu?

Ahoj,
Alík je určen pro děti ve věku od 4 do 12 let. Děti v tomto věku by se o sexu měly dozvídat postupně a spíše od rodičů, a to zpočátku i bez přímého použití tohoto slova. Pro tuto věkovou kategorii není vhodné si dopisovat o sexu na internetové stránce a bez jakékoli kontroly, obzvlášť když takovou diskusi ve většině případů rozvíjejí uživatelé starší než 12 let a v nejméně 98% případů krajně nevhodným způsobem.
Aby mohla internetová stránka odpovídajícím způsobem informovat o sexuálních záležitostech děti ve věku 4-12 let, musela by být vedena poněkud odlišným způsobem a s odlišnými nároky. A většina uživatelů této věkové kategorie má možnost se v případě problémů poradit na odpovídajících místech, případně se podívat do poradny Alík radí dětem.
Proto se na Alíku o sexu psát nemá a i toto slovo je tam cenzurováno. Jak jsem uvedl, i když to slovo samo není sprosté, tak na Alíku se v 98% případů píše s nekalými úmysly.
Pralinka2

Pravidla

proc musime na alikovi dodrzovat slusnost a nemuzu rict do prcic

Protože na Alíkovi mají místo jen slušní kamarádi. Ostatní opravdu ne. Děkuji všem, kteří dodržují pravidla. Alík