Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Technická poradna

  Na otázky odpovídají

  Alíkův ředitel/programátor –MM–, správci Alíka a někdy i Alík.

  V této poradně odpovídáme jen na technické dotazy k fungování webu Alík.

  Přezdívka

  Dobrý den,
  24. 8. jsem požádala o změnu přezdívky a zaplatila 7 000 kaček. Dnes je 14. 9. a pořád mi to ukazuje, že žádost čeká na vyřízení. Jak dlouho je obvyklé čekat? Šlo by mou žádost vyřídit?
  Děkuji předem.

  Ahoj,
  tak jo, vyřízeno. Necháváme raději delší čas na rozmyšlení, protože máme odzkoušeno, že spousta dětí nad tím tolik nepřemýšlí a o něco později už žádnou změnu nechce...

  Přezdívka

  Zdravím,
  Chci se zeptat jak dlouho většinou trvá přejmenování když jsi ho koupím?

  Děkuji

  Ahoj,
  bohužel to trvalo někdy i několik měsíců. :-(

  Ale posledních pár dní už mají správci žádosti o přejmenování/spojení účtů víc na ráně, proto je začnou řešit v rozumném termínu. ;-)

  Přezdívka

  Ahoj, chtěla jsem se zeptat ohledně změny přezdívky. Mohu si vzít jméno někoho zatoulaného? Chtěla bych se jmenovat Lívanec, ale někdo už to má (ta osoba je ale už zatoulaná). Pokud ne, mohu si ji vzít, pokud za ní dám třeba pomlčku, nebo jiné znaménko (pardon nevím, jak se tomu říká :-D) třeba _Lívanec_?

  Děkuji vám
  Lívanec

  Ahoj,
  jméno někoho jiného si vzít rozhodně nemůžeš, nikdy a za žádných okolností. To, že je dotyčný zatoulaný, nevadí. Pořád má možnost se vrátit a také tu může být spousta lidí, kteří ho mají s danou přezdívkou spojeného. Měli by v tom akorát zmatek...

  Co se podtržítek (_) týče, tak nemůžeš mít stejnou adresu vizitky jako někdo jiný. Speciální znaménka (tedy i třeba pomlčky atd.) se v adrese nijak nepromítají, takže by přezdívka s nimi měla úplně stejnou adresu jako bez nich, a proto není ani tato změna možná. Ostatně to se dozvíš i když zkusíš zadat žádost o změnu přezdívky.

  Je potřeba mít přezdívku nějak zřetelněji odlišnou, aby se to tak snadno nepletlo. Můžeš třeba přidat nějaké číslo...

  Přezdívka

  Ahoj,

  čím to je, že když zkopíruji z vizitky přezdívku této uživatelky do vyhledávání Uživatelé, nejde uživatelů vyhledat? Není to tím znakem _?

  Možná mi kvůli tomu nešlo vyhledat víc lidí.

  Ahoj,
  nezapomněl jsi uvést jméno té uživatelky? 8-o

  S podtržítkem určitě žádný problém není. I když nevím, o koho jde, tipnul bych si, že její rodiče při nastavování osobních údajů dávali pozor a všimli si, že tam mají přepínač, kterým jde ovlivnit, jestli má být přezdívka dohledatelná místním vyhledáváním. Tohle nastavení máš u svého účtu také.

  Kvůli tomuto ti nepůjde najít 11,2 % lidí.

  Přezdívka

  Ahoj,

  proč prosím ve vyhledávání uživatelů naskakují i zablokovaní?;-( K čemu to je?:-c

  Ahoj,
  čemu to vadí? To, že jsou teď zablokovaní, neznamená, že jim někdo nemůže napsat dopis a že mu na něj nemůžou odpovědět po odblokování.

  Přezdívka

  Ahoj, možná mám trochu divný dotaz, ale tato problematika mě velmi zajímá, tak jsem se jenom chtěla zeptat na tohle: Může být někdo trvale zablokovaný hned v prvních asi 6 vteřinách po přihlášení (tj. jako štěně)???

  Děkuji za odpověď, sarinka01_queenisthebest.:-)

  Ahoj,
  čistě teoreticky to možné je. Například nevhodné přezdívky blokujeme hned, jak si jich všimneme.

  Přezdívka

  Ahoj poradno.
  Snažím se přejmenovat a píše mi to tohle: Zadaná nová přezdívka má jiné vnitřní označení (upir789) než tvá stará.
  Předem děkuji za odpověď.

  Ahoj,
  dárek Drobné přejmenování účtu nedovoluje větší změnu přezdívky, než přidání/odebrání diakritiky, úpravu pomlček/podtržítek a zvětšení/zmenšení písmen, je to tam docela jasně napsané.

  Chceš-li přejmenovat účet tak, že má mít jiné vnitřní označení, tak si musíš našetřit na Přejmenování nebo spojení účtu (a počkat si, než/jestli ti ho správci schválí).

  Přezdívka

  Ahoj,
  všimla jsem si u dárku Drobné přejmenování účtu, že tam je: „Drobné přejmenování nevyžaduje schválení správci, provádí se okamžitě“, a kousek dole je: „Zdejším formulářem si můžeš vytvořit žádost. Tvoji žádost přezkoumají správci a pokud nezjistí žádný problém, změnu povolí“. Co je tedy pravda?
  Děkuji, KrálíčekSušenka

  Ahoj,
  je to už opravené, díky moc za upozornění! ok
  Pravda je, že změna probíhá bez schválení, okamžitě. Zatím tuto novinku moc lidí nevyužilo.

  Přezdívka

  Ahoj poradno, jak se mění jméno?

  Ahoj,
  přezdívka se dá změnit tady https://www.alik.cz/s/darky, konkrétně pak když sjedeš úplně dolů, tak máš na výběr drobnou úpravu přezdívky, nebo větší úpravu.

  Přezdívka

  Ahoj chtěl bych se zeptat proč mám na příhlašováci tabuli napsano pudrožravé krůžitko. děluji

  Ahoj,
  Pudrožravé kružítko byla tvá aprílová hodnost. Taková malinkatá neškodná sranda od Alíka (8:O)

  Přezdívka

  Ahoj, mám dotaz. Když slučují účty, mohu zároveň změnit přezdívku účtu ke kterému bude přidán druhý účet? Mě totiž vrtá hlavou, jestli to není moc velká díra do webu. Ptám se jen ze zajímavosti.
  Váš Rottenegg10

  Nemůžeš.

  Není to díra.

  Ptáš se ze zvědavosti, ne zajímavosti.

  Přezdívka

  Ahoj Pepíčku,
  poradíš mi prosím, jak si změnit přezdívku?
  :-)

  Ahoj Áňo,
  děkuji za dotaz přímo na moji hroší maličkost.

  Když nasedneš do katalogu dárků a pojedeš úplně dolů, tak tam narazíš do dárku Přejmenování nebo spojení účtu, kde – máš-li naspořený dostatek kaček – nalezneš jednoduchý formulář na přejmenování nebo spojení účtu. Změna přezdívky je vlastně takové přejmenování. Kdyby se tomu říkalo přepřezdění, tak by si to objednávaly děti, které třeba potřebují postavit zeď, a to ten formulák neumí. :-(

  Pomocí zmíněného dárku si můžeš přejmenovat nebo spojit účet, stačí postupovat krok za krokem, všechno to odklepnout a tím vznikne žádost, kterou pak časem správci buď schválí, nebo zamítnou. Pokud jim přijde přejmenování nerozumné, zkusí ti ho rozmluvit, tak si ho zkus napřed rozmluvit sama. ;-)

  Přezdívka

  Ahoj,
  jak se dělá fiktivní přezdívka (obsahující mezery)?
  Mám totiž na změnu přezdívky, chci ji změnit na Sir yakari. Poradíte mi, prosím?

  Ahoj,
  nijak, nejde to. Slovíčko fiktivní značí něco neexistujícího, vymyšleného, nijak nesouvisí s mezerou.

  Standardní formulář mezeru v přezdívce nikdy nepovolí. Hroch Pepíček a jeho kolegové mají přezdívku vytvořenou speciálně, protože i oni jsou speciální.;-)

  Přezdívka

  Ahoj. Jde nějak zjistit přesné datum založení účtu kromě složitého počítání to na kalkulačce? Předem děkuju za odpověd.

  Ahoj,
  od dnešního večera se datum účtovin, tedy den registrace, zobrazuje dole pod katalogem dárků. Do dneška tam bylo jen oznámení o tom, že slavíš/neslavíš účtoviny, teď už u toho najdete i informaci, kdy ty účtoviny máte.

  Přezdívka

  Ahoj,
  Kamarádka se chtěla zaregistrovat na Alíka tak jsem ji pomohla s registrací. Když zadávala uživatelské jméno, tak ji to napsalo že už daná přezdívka existuje. Ale když jsem ji hledala v seznamu uživatelů, tak tam nebyla.
  Jak je to možné?
  Děkuji za odpověď, KrálíčekSušenka

  Ahoj,
  nový uživatel si nemůže založit nejen přezdívku, která je aktivní, ale ani přezdívku, která už je zrušená nebo zablokovaná. Takovou přezdívku při hledání nenajdeš, ale nelze ji použít, protože déle působící uživatelé by si nového uživatele s takovou přezdívkou mohli plést například s tím původním uživatelem, který již na Alíku není.