Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Poradna: Dotazy k webu Alík.cz

  Na otázky odpovídají

  Alík, správci Alíka a vývojáři webu.

  V této poradně odpovídáme jen na technické dotazy k fungování webu Alík. Osobní dotazy, které řeší poradna Alík radí dětem, v této poradně mažeme.

  Přezdívka

  Když si spojím tento účet se starým účtem, sečtou se mi i kačky?
  Kdybych například tady měla 17 000 a tam 5000, tak budu mít 22 000 nebo ne?

  VeverkaČiperka123, 30. června 2018

  Ahoj,
  ne, kačky se převezmou z té přezdívky, kde jich máš nasbíráno více. Kačky na přezdívce, kde jich máš méně, propadnou. Je to logické, uživatelé by toho snadno zneužívali, protože by si sbírali kačky na více přezdívek a pak by požádali o spojení, což by bylo nespravedlivé k ostatním uživatelům, kteří kačky sbírají poctivě jen na jednu přezdívku. Děkujeme za pochopení.
  V tom konkrétním případě, který uvádíš, by platilo, že na novou přezdívku se Ti připíše těch 17 000 kaček, ale o těch 5 000 kaček na té druhé přijdeš.

  Přezdívka

  Ahojky,
  co znamenají ty křížky u některých přezdívek?
  Jestli dobře hádám, tak jsou tam, protože ti lidi neodsouhlasili ty věci u osobních údajů?

  Přesně tak. Jsou u uživatelských účtů, které zaniknou kvůli nepotvrzení souhlasů se zpracováním osobních údajů...

  Přezdívka

  Ahoj,
  když se spojuje účet, je třeba nějak ověřit, že je skutečně můj? Co kdyby někdo spojil cizí účet...
  Děkuji předem.

  Ahoj,
  je zapotřebí k němu znát heslo. Prochází se v podstatě přes takové druhé přihlášení, dokonce ho pak jde dohledat v historii přihlášení (kterou má každý majitel účtu už cca týden přístupnou přes odkaz v menu vedle vizitky). Po objednání spojení účtů posuzují žádost správci, kteří také omrknou, jestli se nedělo něco podezřelého. Jde o velký zásah a potenciální hrozbu, že by si případný útočník mohl nechat spojit cizí účet se svým, nepodceňujeme.

  Přezdívka

  Ahoj, když si aspoň přeji změnit přezdívku z Michael73, třeba jestli můžu mít přezdívku tady Michael Štejdíř a nebo Michael1994, tak do toho okénka mám pouze napsat přeji si změnit přezdívku z Michael73 na Michael1994 nebo Michael Štejdíř jestli to půjde? Když to nepůjde přezdívka Michael Štejdíř, tak bych bral nejraději Michael1994.

  Do objednávkového formuláře skutečně nepiš žádné věty. :-)
  Do kolonky na přezdívku napiš fakt jen tu přezdívku. Je to jen první krok z několika, nemusíš se bát, že se něco začne dít hned při prvním stisku tlačítka.

  Pokud je zadaná přezdívka volná, bude ti nabídnuto přejmenování. Pokud je obsazená, budeš dotázán na heslo k té druhé přezdívce a bude ti nabídnuto spojení účtů.

  V přezdívce nesmí být mezera.
  Moc také nedoporučuji dávat do přezdívky občanské jméno, je to potom takové málo... přezdívkové. :-)

  Přezdívka

  Ahoj,když si přeji spojit účet když neznám ani heslo ani emailovou adresu na přezdívku Míša73 a Michal73 aby jsem si chtěl spojit tyto dvě přezdívky na aktuální přezdívku co právě využívám Michael73. Nešlo by to spojit dohromady Míša73 a Michal73 když já vůbec neznám emailovou adresu i heslo?Co tam mám napsat do okénka s názvem Zadej novou přezdívku, nebo přezdívku účtu, se kterým chceš tento účet spojit:tak tam mám napsat přeji si spojit tyto dva účty Míša73 a Michal73 aby jsem to měl spojený s tímto aktuálním účtem Michael73?

  Do objednávkového formuláře nepiš žádné věty, ale opravdu tu přezdívku, se kterou chceš svůj účet spojit. Budeš dotázán na její heslo. Pokud heslo neznáš, nemůžeš pochopitelně účty spojit.

  U účtu Míša73 máš podobnou e-mailovou adresu, jako u Michael73, akorát je na Atlas.cz a je v ní tečka mezi jmény. Přes tento e-mail si tedy můžeš nechat obnovit zapomenuté heslo.

  Teď jsem si všiml, že je přezdívka Míša73 zablokovaná... od ALX75, necelý měsíc. Okolnosti jsem nezkoumal. Spojení účtů je možné pouze, pokud přezdívka zablokovaná není.

  Přezdívka

  Sprosté, zablokované a zatoulané přezdívky.

  Jelikož je Alík dětský internet, nepatří sem přezdívky z nadpisu.
  Budou někdy vyhozeny tak, aby po nich na Alíkovi nezbylo ani ň?

  Proč sem nepatří zablokované a zatoulané přezdívky? Ty jich máš zablokovaných spoustu. Zatoulané se můžou kdykoliv vrátit, než nastane okamžik velkého úklidu...

  I po úklidu zůstane samotná přezdívka ve většině případů obsazená.

  Přezdívka

  Je v pohodě, když má někdo sprostou přezdívku?

  Asi úplně ne, ale pokud pod ní nikam nepíše, tak je to skoro fuk. Pokud někdo narve do vyhledávání všechna sprostá slova, která zná, a najde deset let nepoužívané sprostě pojmenované účty, nikdo se tím nejspíš zabývat nebude, není v tom žádná skutečná hrozba.

  Přezdívka

  Proč si nemůžu změnit svou přezdívku?

  Můžeš, pokud si našetříš na dárek www.alik.cz/s/prejmenovani-nebo-spojeni-uctu. Kdyby se uživatelé mohli kdykoliv libovolně přejmenovávat, vznikal by tu docela chaos. Viz některé starší dotazy na podobné téma: www.alik.cz/p/prezdivka#dotazy

  Přezdívka

  Proč se v názvu vizitky nepovolují mezery?

  Vizitky název nemají. Asi myslíš přezdívku.

  Je to taková tradice u přezdívek na internetu, kterou Alík ctí.
  Kdyby mezera byla dovolená, někteří jedinci by měli snahu psát tam své občanské jméno a příjmení. Brrr, nejsme facebook. :-D

  Mezera by také způsobovala, že by přezdívka nedržela tak pěkně pohromadě. Když by se třeba ocitla na konci řádku, kus by se mohl zalomit na další řádek.

  Jinak to žádný chytřejší technický důvod nemá. Existuje pár účtů, které se pravidlům vymykají – třeba „Modrá linka“, nebo „Vím, co jím“ obsahují mezery. Jeden účet má také v přezdívce nedovolené typografické pomlčky místo normálních... :-D

  Přezdívka

  Proč jsou uživatelé bez písmen, ale s čísly zablokováni.
  btw. Prohlížela jsem si fotky Alíkovského srazu v roce 2009 kde byl uživatel 993.

  Ahoj,
  uživatel 993 si nechal tuto přezdívku zablokovat na vlastní žádost a v současné době na Alíku vystupuje pod jinou přezdívkou. A na srazy chodí pořád, můžeš ho najít i na fotkách ze srazu v Praze loni na podzim.

  Přezdívka

  Je normální, když se pojmenujete uplně stejně jako některý uživatel,v tomto případě Pralinka2 a jeden uživatel se jmenuje Pralinka2-.

  Ahoj,
  aby si někdo založil přezdívku velmi podobnou přezdívce jiného uživatele, to je zakázáno, zejména když je to za účelem, aby se za toho jiného uživatele vydával. Takový uživatel, jakmile se na něj přijde, bude vyhozen.
  Avšak přezdívka Pralinka2- je jiný případ, to je skutečně moje přezdívka. Tu jsem si založil kdysi dávno z nějakých důvodů, ale v současné době ji používám například v případě, když potřebuji otestovat, jak nějaké věci fungují pro běžného uživatele, protože na mojí správcovské přezdívce některé věci fungují trochu jinak.
  A na vizitku té náhradní přezdívky mám i odkaz na své normální vizitce.
  Takže v tomto případě je to v pořádku, ale i tak děkujeme za upozornění, je vidět, že jsi všímavá uživatelka.

  Přezdívka

  nazdar správcové, chtěl bysem si změnit přezdívku
  čet sem, že to může působit zmatek, tak bysem chtěl nějakou podobnou
  třeba čokoládový králík, šlo by to??
  kdyby to dělalo nějaký probl0my, třeba u toho článku, co sem napsal v prosinci, tak ten klydně smažte, ju?

  dík, čus,
  čokloádový alík

  Ahoj,
  změnit přezdívku na Alíku není možné. Mimo jiné proto, že po změně přezdívky by původní přezdívku mohl obsadit někdo jiný, kdo by se za přejmenovaného uživatele pak vydával, což je zejména v tvém případě dost velké riziko.

  A ten článek z prosince sice už není úplně aktuální, ale je to velmi zajímavý dokument o té proběhlé soutěži a smazat ho by byla dost škoda, nemyslíš?

  Přezdívka

  Ahoj,
  jde udělat to, aby správci úplně smazali nějaký účet? Chtěla bych si změnit přezdívku, aby to byla opravdu přezdívka a ne jméno. Tak se kvůli tomu chci úplně odhlásit.

  Ahoj,
  momentálně nejde. Úplné mazání účtu je špatný nápad, někdo cizí by si mohl zřídit tvoji přezdívku znovu a vydávat se za tebe.

  Chystáme se zavést někdy (snad) příští týden možnost secvaknutí dvou účtů dohromady. Starý účet by pak nezanikal, ale přesměrovával by na většině míst na nový, tím by se zachovala jakási návaznost. Nový účet by přebral některé vlastnosti toho starého (datum vzniku, kamarády, možná poštu). Ještě to nemáme úplně domyšlené, ale myslíme si, že to bude dobrá alternativa k přejmenování (které proveditelné je, ale vytváří zmatek a potenciální bezpečnostní rizika, proto k němu velmi neradi přistupujeme).

  Přezdívka

  Prosím, jak si mohu upravit ve vizitce přezdívku, tedy pokud je to možné?

  TheVeronika, 10. února 2018

  Ahoj,
  přezdívka se na Alíku změnit nedá.

  Přezdívka

  Ahoj, jde o tento účet pinkiesGirls. Byli jsme tu dvě, ale už tu bude jen jedna, a jméno pinkiesGirls je pro dvě osoby. Nešla by změnit přezdívka? + vymazat všechny nástěnky které jsme vytvořili. Pokud by to šlo, byla bych moc ráda. Děkuji.

  pinkiesGirls, 2. února 2018

  Přijde mi celkem drzé, že chceš mazat příspěvky ostatních uživatelů v nástěnkách jen kvůli tomu, že se ti znelíbila tvoje přezdívka 8-o

  Tobě by přišlo v pořádku, když bys někde diskutovala a tvoje příspěvky by pak skončily v koši jen a pouze proto, že si zakladatelka řekla, že chce všechno smazat? To se přece nedělá!

  Jak jsem již několikrát psal u jiných dotazů, změny přezdívek jsou nežádoucí, vedou k chaosu (když by si někdo zřídil nový účet pinkiesGirls, tak by se za tebe mohl vydávat). Měl by pro ně existovat dost dobrý důvod, tvůj důvod mi dobrý nepřipadá (a navíc ještě chceš ničit obsah vytvořený ostatními uživateli).

  Přezdívka

  Ahoj. Vím, že mám nevhodnou přezdívku, ale když jsem se sem přihlašovala, nemyslela jsem a napsala ji sem, jak mi říká kámoška. Nechci mít nový účet, ale přezdívku jinou, opravdu by to nějak nešlo?

  Ve tvém případě jsme ochotní udělat výjimku, protože jsi bezproblémová osoba, a lidi na tebe posílají příliš stížností jen kvůli nešikovné přezdívce.

  Také máš tu svoji nevhodnou přezdívku dost unikátní, takže by šla upravit plošně i v diskusních příspěvcích, které na tebe reagují, stačí hromadně vyměnit „debiloretard“ za cokoliv, co si vybereš.

  Napiš mi do pošty, jakou novou přezdívku bys chtěla. (Ideální by bylo, kdyby se skloňovala podle stejného vzoru, ale není to nezbytné.)

  Přezdívka

  Co je tohle za jmena?

  Debilop
  debil1234
  Debil123
  MagorDžou
  magoreli
  magorka
  magor13
  MagorNaru
  Magor-Magor-Magor
  magor9888
  MAGOR1999
  magorKA13
  MaGorka-xP
  magor999
  magor
  magorka14
  Magor1
  magorové
  magopopletinec
  magor7
  magorvkostce
  magorek-amorek
  MagorTerik15

  No, to jsou dost nešikovná jména. Ještě když se sejdou takhle pohromadě... tak to pak někdo z Debilů zavolá „podal bys mi prosím slánku, Magore?“ a na to zareagují všichni Magoři, každý z nich mu podá sůl... a Debil si bude říkat „já jsem ale vůl:-)

  Jinak viz nedávná odpověď www.alik.cz/p/247543.

  Přezdívka

  Debiloretard: www.alik.cz/u/debiloretard
  má nevhodnou přezdívku

  VeverkaČiperka123, 24. listopadu 2017

  Třeba pochází z anglického prostředí a jmenuje se Debbie Loretta R. D. :-)

  Je to divná přezdívka, ale jediný, koho by mohla skutečně urážet, je její nositelka... a jestli je s ní spokojená, tak kde je jaká újma?

  Pokud máš podezření na nevhodné chování, napiš dopis správcům.

  Přezdívka

  -MM-, jak přeně napsat ty čárky ve tvé přezdívce?

  VeverkaČiperka123, 20. září 2017

  Přidrž klávesu Alt, na numerické klávesnici vyťukej 0150, pusť Alt. Kdybys chtěla napsat ještě delší pomlčku, tak ta je 0151. (Alespoň na Windowsu to tak funguje.)

  Podotýkám, že tento znak není v přezdívce běžně dovolený :-)

  (Numerická klávesnice bývá taková ta oddělená část klávesnice s číslicemi 0 až 9. U notebooků většinou nebývá přímo fyzicky přítomná, ale musí se mačkat Fn + klávesy s barevnými číslicemi.)

  Přezdívka

  Mám jeden dotaz jak si mužu změnit přezdívku? Předem děkuji za odpověd.

  hilík12, 3. září 2017

  Pozor, tato odpověď už trošku zastarala!

  Ahoj,
  přezdívka se změnit nedá, ale to už se tady několikrát psalo.