Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Technická poradna

  Na otázky odpovídají

  Alíkův ředitel/programátor –MM–, správci Alíka a někdy i Alík.

  V této poradně odpovídáme jen na technické dotazy k fungování webu Alík.

  Přezdívka

  Mohu se zeptat zda se může dělat něco s mou žádostí?
  Předem Vám děkuji za odpověď

  Levhart2009

  Ahoj,
  už je vyřízená, museli jsme si něco ověřit.

  Přezdívka

  Ahoj Alíku, chtěla bych si změnit jméno, ale nevím jak ani nevím jestli to vůbec jde, poradíš mi prosím?

  Ahoj,
  změnit přezdívku na Alíku možné je, tuto možnost najdeš na stránce s Alíkovými dárky www.alik.cz/s/darky úplně dole. Avšak ta změna přezdívky stojí dost kaček a ty tolik kaček zatím nemáš, takže v tomto případě je to problém.

  Přezdívka

  Ahoj,
  viděla jsem tu přezdívku 68! jak to že obsahuje jen 2 znaky?

  Vznikla v době, kdy neexistovalo omezení na minimum tří znaků...
  Podobných zvláštností jde najít víc. Jsou tu třeba i lidi s mezerou v přezdívce, protože si účet zřídili kdysi na Hravém učení, kde byla jiná pravidla...

  Přezdívka

  Ahojky,
  nevíš jak se můžu přejmenovat já bych hrozně chtěla mít jiné jméno

  Ahoj,
  změna přezdívky je v nabídce Alíkových dárků, úplně dole pod ostatními dárky, a stojí to 12000 kaček.

  Přezdívka

  Dobrý den, dá ze zrušit žádost o přejmenovaní?

  Ano, napiš některému správci Alíka.

  Přezdívka

  Ahoj Alíku, chtěla bych se zeptat, jestli je možné si změnit přezdívku.

  Ahoj,
  teď už to možné je. Podívej se do Katalogu dárků, a tam úplně dole je mimo jiné nabídka na přejmenování. Ale pozor, za podání žádosti se platí 12 000 kaček a ty se nevracejí ani v případě, že žádost bude zamítnuta.

  Přezdívka

  Zdravím, chtěl bych se optat na to, zda-li je možné dohledat jeden určitý účet. Vím, že za kredity je to možné, ale nepamatuju si téměř nic, ani nick, který se snažím dohledat. Bohužel bych měl vědět jen velice málo informací, avšak stejně jako tento 8 let starý účet, i ten, co hledám, je poměrně starý, tipuju tak 12 let.
  Je tu ještě tedy jiná možnost, jak zkusit obnovit a najít starý účet? Děkuji za odpověď.

  Napiš mi poštou, co vlastně o účtu víš... a já se po něm zkusím podívat.

  Přezdívka

  Ahoj, nechala jsem si sloučit účet se svým prvně založeným. Jak dlouho bude trvat než se to sloučí? Jinak řečeno, mou žádost mi schválili, jen nemám sloučené kamarády, poštu, atd.
  Další otázka je: Kdybych si pak smazala ten starý účet, zůstanou ty změny, nebo se to spojení se smazáním účtu zruší také?
  Předem děkuji za odpověď.

  Ahoj, spojení účtů způsobí, že jeden z účtů sám zanikne a některé jeho vlastnosti jsou přenesené na druhý účet. Tuším, že i neschválené žádosti se přenášejí, takže nedoporučuji žádat o spojení i o zrušení účtu zároveň, pokud nechceš zrušit ten spojený účet. :-)

  Tvoji žádost o spojení zatím nikdo neschválil. Podle čeho jsi usoudila, že je schválená? Odpověz případně poštou.
  Samotné sloučení probíhá pár milisekund, proběhne v okamžiku, kdy ho správce schválí.

  Přezdívka

  Když si spojím tento účet se starým účtem, sečtou se mi i kačky?
  Kdybych například tady měla 17 000 a tam 5000, tak budu mít 22 000 nebo ne?

  VeverkaČiperka123, 30. června 2018

  Ahoj,
  ne, kačky se převezmou z té přezdívky, kde jich máš nasbíráno více. Kačky na přezdívce, kde jich máš méně, propadnou. Je to logické, uživatelé by toho snadno zneužívali, protože by si sbírali kačky na více přezdívek a pak by požádali o spojení, což by bylo nespravedlivé k ostatním uživatelům, kteří kačky sbírají poctivě jen na jednu přezdívku. Děkujeme za pochopení.
  V tom konkrétním případě, který uvádíš, by platilo, že na novou přezdívku se Ti připíše těch 17 000 kaček, ale o těch 5 000 kaček na té druhé přijdeš.

  Přezdívka

  Ahojky,
  co znamenají ty křížky u některých přezdívek?
  Jestli dobře hádám, tak jsou tam, protože ti lidi neodsouhlasili ty věci u osobních údajů?

  Přesně tak. Jsou u uživatelských účtů, které zaniknou kvůli nepotvrzení souhlasů se zpracováním osobních údajů...

  Přezdívka

  Ahoj,
  když se spojuje účet, je třeba nějak ověřit, že je skutečně můj? Co kdyby někdo spojil cizí účet...
  Děkuji předem.

  Ahoj,
  je zapotřebí k němu znát heslo. Prochází se v podstatě přes takové druhé přihlášení, dokonce ho pak jde dohledat v historii přihlášení (kterou má každý majitel účtu už cca týden přístupnou přes odkaz v menu vedle vizitky). Po objednání spojení účtů posuzují žádost správci, kteří také omrknou, jestli se nedělo něco podezřelého. Jde o velký zásah a potenciální hrozbu, že by si případný útočník mohl nechat spojit cizí účet se svým, nepodceňujeme.

  Přezdívka

  Ahoj, když si aspoň přeji změnit přezdívku z Michael73, třeba jestli můžu mít přezdívku tady Michael Štejdíř a nebo Michael1994, tak do toho okénka mám pouze napsat přeji si změnit přezdívku z Michael73 na Michael1994 nebo Michael Štejdíř jestli to půjde? Když to nepůjde přezdívka Michael Štejdíř, tak bych bral nejraději Michael1994.

  Do objednávkového formuláře skutečně nepiš žádné věty. :-)
  Do kolonky na přezdívku napiš fakt jen tu přezdívku. Je to jen první krok z několika, nemusíš se bát, že se něco začne dít hned při prvním stisku tlačítka.

  Pokud je zadaná přezdívka volná, bude ti nabídnuto přejmenování. Pokud je obsazená, budeš dotázán na heslo k té druhé přezdívce a bude ti nabídnuto spojení účtů.

  V přezdívce nesmí být mezera.
  Moc také nedoporučuji dávat do přezdívky občanské jméno, je to potom takové málo... přezdívkové. :-)

  Přezdívka

  Ahoj,když si přeji spojit účet když neznám ani heslo ani emailovou adresu na přezdívku Míša73 a Michal73 aby jsem si chtěl spojit tyto dvě přezdívky na aktuální přezdívku co právě využívám Michael73. Nešlo by to spojit dohromady Míša73 a Michal73 když já vůbec neznám emailovou adresu i heslo?Co tam mám napsat do okénka s názvem Zadej novou přezdívku, nebo přezdívku účtu, se kterým chceš tento účet spojit:tak tam mám napsat přeji si spojit tyto dva účty Míša73 a Michal73 aby jsem to měl spojený s tímto aktuálním účtem Michael73?

  Do objednávkového formuláře nepiš žádné věty, ale opravdu tu přezdívku, se kterou chceš svůj účet spojit. Budeš dotázán na její heslo. Pokud heslo neznáš, nemůžeš pochopitelně účty spojit.

  U účtu Míša73 máš podobnou e-mailovou adresu, jako u Michael73, akorát je na Atlas.cz a je v ní tečka mezi jmény. Přes tento e-mail si tedy můžeš nechat obnovit zapomenuté heslo.

  Teď jsem si všiml, že je přezdívka Míša73 zablokovaná... od ALX75, necelý měsíc. Okolnosti jsem nezkoumal. Spojení účtů je možné pouze, pokud přezdívka zablokovaná není.

  Přezdívka

  Sprosté, zablokované a zatoulané přezdívky.

  Jelikož je Alík dětský internet, nepatří sem přezdívky z nadpisu.
  Budou někdy vyhozeny tak, aby po nich na Alíkovi nezbylo ani ň?

  Proč sem nepatří zablokované a zatoulané přezdívky? Ty jich máš zablokovaných spoustu. Zatoulané se můžou kdykoliv vrátit, než nastane okamžik velkého úklidu...

  I po úklidu zůstane samotná přezdívka ve většině případů obsazená.

  Přezdívka

  Je v pohodě, když má někdo sprostou přezdívku?

  Asi úplně ne, ale pokud pod ní nikam nepíše, tak je to skoro fuk. Pokud někdo narve do vyhledávání všechna sprostá slova, která zná, a najde deset let nepoužívané sprostě pojmenované účty, nikdo se tím nejspíš zabývat nebude, není v tom žádná skutečná hrozba.