Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Technická poradna

  Na otázky odpovídají

  Alíkův ředitel/programátor –MM–, správci Alíka a někdy i Alík.

  V této poradně odpovídáme jen na technické dotazy k fungování webu Alík. Osobní dotazy, které řeší Alíkova poradna, v této poradně mažeme.

  Přihlášení/Registrace

  Nejde se přihlásit na mobilu

  Ahoj,

  nejde mi se přihlásit na Alíka na telefonu( jde mi jen na počítači). I když zadávám správné heslo a vše dobře, ale stejně. díky za odpovědi a přeji hezký den...

  Už by to mohlo být snad opravené. ;-)
  Tedy, pokud jsem odhadnul správně příčinu všech podobných stížností (nebyl jsi jediný).

  Je to jedna z těch závad, které by logicky neměly existovat, výrobce prohlížeče o ní ví už mnoho let… a neřeší ji. Projevuje se jen někdy a jen někomu, aby život webových vývojářů byl o chlup zajímavější. :-D

  Přihlášení/Registrace

  ahojky
  Moje kamarádka nechce na Alíka jak jí mám přinutit aby se tam přihlásila

  Má tvoje kamarádka rádá puding?

  • Jestli ano, řekni jí, že jí dáš puding, když se přihlásí.
  • Jestli ne, řekni jí, že jí dáš puding, když se nepřihlásí.

  Ale vlastně když bude jíst puding, tak si nebude moct povídat na Alíkovi, protože s plnou pusou se nemluví, to by si popatlala klávesnici. :-|
  Je to těžké, no.

  Musíš respektovat její svobodnou vůli … a hlavně nezapomenout na ten puding. Kamarádka ti nikam neuteče a puding je puding. 8-P

  Přihlášení/Registrace

  Milá technická poradno,
  mám dotaz:

  Jak velký by byl postih, v případě zamlčení pravdivé informace o věku (tedy že by si například devítiletý kluk hrál na šesnáctiletého borce a sám si vyplnil osobní údaje, i když je ještě nesmí sám zveřejňovat)?

  Ahoj,
  díky za zajímavou otázku.

  V příkladu popisuješ stav, kdy by se dítě (mladší 15 let) vydávalo za tzv. dospěláka (osobu starší 15 let), patrně proto, aby nemělo svůj účet rozdělený na dětský a rodičovský. Pokud bychom si byli jistí, že se toto stalo, měli bychom takový účet zapomenout – tedy provést důkladnou likvidaci (o kterou si osoba starší 15 let může i sama zažádat), protože nemáme žádný platný souhlas se zpracováním osobních údajů.

  Pokud je věk nepravdivý opačným směrem, je to z hlediska správy osobních údajů asi v pořádku, ale zdejší pravidla zakazují předstírat výrazně nižší věk – tedy aby si dospělý člověk hrál před ostatními na dítě (důvody nejspíš nemusím rozebírat).

  Jinak ale připomínám, že zadávat na Alíkovi věk není povinné. Takže zamlčet pravdivou informaci o věku jde i naprosto beztrestně – neříkat žádný věk.

  Přihlášení/Registrace

  Ahoj,

  neregistruje se tu během koronavirové krize výrazně více uživatelů?

  Děkuji.

  Ahoj,
  registruje se víc normálních uživatelů a méně těch divných, kteří se snaží škodit. Také lidi častěji než dřív využívají zvaní kamarádů.

  Přihlášení/Registrace

  Zdravím všechny správce Alíka...
  Jelikož ještě nejsem dítě, musí moje osobní údaje upravovat rodič. Avšak když rodič ve svém podúčtu údaje upraví, tak se upraví jemu a ne mě.
  Jak máme docílit toho aby se upravili osobní údaje mě?
  Děkuji mockrát za odpověď.
  Alpina

  Ahoj,
  řekl bych, že se tvůj rodič hlásí do nějakého úplně jiného účtu. :-)
  Rodičovský a dětský podúčet mají stejnou přezdívku, liší se jen heslem.

  Přihlášení/Registrace

  Můžu mít na Alíkovi dva účty v případě, že druhý účet nebude sbírat kačky?

  Můžeš, ale nesmíš se vydávat za dva různé lidi v diskusích, v chatu, v poště atd. – prostě není dovolené žádné oblbování ostatních uživatelů. :-)

  Nejlepší je přímo na obou vizitkách přiznat existenci druhého účtu.

  Přihlášení/Registrace

  Ahoj poradno,
  Asi od včerejška (2.července) je tu nějak moc nových účtů. Je možné, že účty vlastní jedna osoba?

  Předem děkuju za odpověď. :)
  Joy Chery

  Ahoj Joy Chery,
  účtů běžně vzniká několik desítek denně a soudě podle statistik včerejšek nebyl v tomto ohledu nijak výjimečný.

  Pokud máš podezření na nevhodné chování, nahlas ho prosím správcům. Ideálně nějak konkrétněji. To, že některé z těch desítek účtů zřídila jedna osoba, je jednak samo o sobě neškodné, jednak to zní jako zadání typu „tak, teď zkuste schválně uhodnout, koho mám na mysli“. :-D

  Přihlášení/Registrace

  Nazdárek!
  Stál se mi takový nešvar. Jsem na Alíkovi trvale přihlášen, ale po deseti minutách neaktivity se mi účet odhlašuje. Stálo se mi to taky, když jsem psal příspěvek do nástěnky a po kliknutí tlačítka „ODESLAT“ se mi účet rovněž odhlásil a příspěvek byl v čudu. Je chyba na mé straně?

  Ahoj,
  když se přihlašuješ, mělo by u přihlašovacího formuláře být takové zaškrtávací políčko „Trvalé přihlášení“. Podívej se, jestli ho máš zaškrtnuté nebo nezaškrtnuté.
  Jestli ho máš nezaškrtnuté, tak ho zaškrtni a případně mi napiš do pošty. Jestli ho máš zaškrtnuté a stejně se ti Alík odhlašuje, napiš do pošty Alíkovi.

  Přihlášení/Registrace

  Ahoj Alíku, či správce, či zvěrolékaři.
  Chtěla bych se zeptat...
  V současné době je na Alíkovi už pár účtů, které jsou smazané, jejich uživatelé si ho smazali.
  Všimla jsem si, že smazaný účet má, nebo měl i verbum.
  Když si někdo smaže, (ne jen vypne), účet, může si ho znova obnovit?
  Jako třeba Luna, která má taky smazaný účet?

  Děkuji za odpověď a přeji hezký den.
  anavercadav

  Ahoj,
  zrovna Luna už teď je pár dní zpátky. ;-)
  Pokud si uživatel účet vypne, tak dalším úspěšným přihlášením ho zase zapne.

  Pokud si zažádá o zapomenutí a správci tuto žádost schválí, tak proběhne poměrně destruktivní čistka, spousta věcí se smaže (a ničí se najednou všechny účty, které člověku patří). Pokud při mazání bude mít v účtu nastavenu čitelnou mailovou adresu, pošle se mu na ni tzv. mazanec, tedy soubor, ve kterém budou všechna jeho vymazaná data v zašifrované podobě. My ta data už mít nebudeme, tím jsou splněné zákonné povinnosti. Mazanec půjde ale minimálně ještě několik let nahrát zpátky do Alíka a účet tím (do značné míry) obnovit. Pokud se něco nepokazí. Jsou to poměrně složité činnosti a dějí se výjimečně, takže kdo ví, jestli tam někde není chyba... :->

  Upozorňuji případné zvědavce, že zapomenutí není na hraní. S vypínáním si klidně kvedlejte, jak chcete, ale pokud zažádáte o zapomenutí, bereme to jako definitivní rozloučení vynucené zákonem. Můžete si ho sice díky mazanci rozmyslet, ale už to je takové... nepěkné. :-(

  Když odtud chce někdo odejít, protože tu nemá žádné kamarády, tak úplně nejlepší řešení je přivést si sem nějaké kamarády. :-D

  Přihlášení/Registrace

  Ahoj
  Občas tak přemýšlím jestli jde účet na Alíku smazat.
  Jo vím je to dotaz i trochu zbyzečný, ale mě to prostě zajímá

  Ahoj,
  ano, je možné si zažádat o zapomenutí v souladu se zákonem. Krom toho je možné účet i dočasně vypnout, pak se z hlediska ostatních uživatelů jeví jako zrušený, ale dalším přihlášením se opět zapne.

  Do obou možností se jde proklikat z nastavení účtu.
  U dětských účtů může o zapomenutí zažádat pouze rodič.

  Přihlášení/Registrace

  Ahoj Alíku.
  Jak můžu zrušit rozdělení na 2 účty (rodičovský a dětský)?
  Hynekd

  1. Zestárnout do věku 16 let.
  2. Nechat si od rodiče přepnout v nastavení, že už ti bylo 16 let a že máš právo hospodařit se svými osobními údaji.

  Osoby mladší 16 let nesmí serveru Alík.cz poskytovat žádné osobní údaje (nesmí zřizovat ani nastavovat účet), proto jejich účet musí být rozdělený. Osobní údaje smí upravovat rodičovský podúčet.

  Mimochodem, zdá se, že zákonodárci sníží tu hranici na 15 let. Hurá!

  Zákon se snaží chránit soukromí dětí, protože hodně lidí má představu, že nejsou připravené na nástrahy velkých sociálních sítí. Skutečnost je paradoxně taková, že na ně nejsou připravení většinou zejména dospělí... a že malá sociální síť, jako je Alík, nemá na nějaké zákeřné nástrahy ani chuť, ani prostředky.

  Přihlášení/Registrace

  Ahoj, založila jsem si druhý účet:SuperdogGirlL. Ale teť se tam nemůžu dostat. Můžu tomuto vlastně vyrobenému účtu dokonce i napsat poštu. Nevím, co se s tím stalo, prosím poraďte

  Ahoj,
  později večer jsem tě s touto přezdívkou potkal v klubovně, tak se domnívám, že se problém už nějak vyřešil.

  Přihlášení/Registrace

  Ahoj,
  Nevíte proč se mi při přihlašování nezobrazuje zaškrtávátko „Trvalé přihlášení“ a po nějaké chvíli (ani ne 20 minut) se mi účet sám odhlašuje?

  Děkuji

  Ahoj,
  příčina nebude na straně Alíka. Pořád se to děje? Zkoušela jsi restartovat? Odpověz prosím poštou, pokud je to stále aktuální.

  Nemůžeš mít špatně nastavené datum? V některých mobilních hrách jde obelstít čekání tím, že se změní v systému datum. Pak když si ho člověk zapomene přenastavit zpátky, může narážet na různé problémy.

  Přihlášení/Registrace

  Dobrý den. Jsem narozena v roce 2005. Proč ale nejde v nastavení tento rok zadat? Jde zadat min. 2003. Chyba?

  Ahoj, není to chyba.

  Měla by sis ujasnit, kolik ti teda vlastně je. Nahoře v nastavení osobních údajů máš zaškrtnuté, že jsi dosáhla věku 16 let a že jsi oprávněná sama rozhodovat o ochraně svých citlivých údajů... a pak ti vadí, že nemůžeš o kousek níž zadat, že ti je 13 let?

  Pokud ti je 13 let, musí být tvůj účet rozdělený na rodičovský a dětský podúčet a osobní údaje potom smí upravovat pouze rodič. Souhlas dítěte se zpracováním osobních údajů totiž nemá podle platných zákonů žádnou právní váhu, Alík si nesmí v databázi držet údaje dětí bez alespoň nějak prokazatelného souhlasu rodičů. (I když pochopitelně nikdy nemůžeme mít jistotu, že se do rodičovského podúčtu přihlašuje skutečně rodič.)

  Pokud ti je alespoň 16 let, tvůj účet rozdělený být nemusí, ale nemůžeš si zadat datum narození, které by popíralo, že ti je alespoň 16 let. :-)

  Viz www.alik.cz/a/zmeny-na-alikovi-kvuli-lepsi-ochrane-soukromi.
  Pokud jsi při zavedení nového nastavení osobních údajů v květnu neměla zadané žádné datum narození, systém automaticky předpokládal, že ti už bylo 16 let, proto máš účet nerozdělený.

  Kdyby bylo ještě něco nejasného, ozvi se mi přes poštu...

  Upřesni prosím, co nejde. (Mně do pošty.)