Poradna: Dotazy k webu Alík.cz

Na otázky odpovídají

Alík, správci Alíka a vývojáři webu.

V této poradně odpovídáme jen na technické dotazy k fungování webu Alík. Osobní dotazy, které řeší poradna Alík radí dětem, v této poradně mažeme.

Přihlášení/Registrace

Chci si co nejdřív zrušit účet co pro to mám udělat?

Stačí opustit Alíka a nevracet se. Účet se při 6-měsíční nečinnosti sám vypne. Alík

Přihlášení/Registrace

Ahoj Alíku. Je možné, abych si zažádal o odregistrování? Předem díky Miki

Ahoj Miki,
odregistrovávat se nemusíš, systém zruší Tvou registraci po 6 měsících nepřítomnosti automaticky. 14 dní před ukončením Tě ještě vyzve, zda chceš registraci prodloužit.

Měj se pěkně, Alík

Přihlášení/Registrace

Ahoj Alíku, řeším záhadu. Na poště si píšu s pár kamarády, takže vím, že funguje, ale když píšu jedné určité kamarádce a dám odeslat, tak se mi akorát přeškrtne její jméno a nic se neodešle. Napadlo mne počkat do druhého dne, posílat z jiného PC, ale nic se nevyřešilo. Jméno té smutné kamarádky je Katie123.
Tak se na to prosím mrkni. - otázka upravena poradcem

Katie123 nemá dokončenou registraci své přezdívky. Ať si v poště najde dopis od Alíka a dokončí svou registraci kliknutím na odkaz.Pak bude její přezdívka funkční a budeš jí moc poslat dopis. Pokud je přezdívka z nějakého důvodu nefunkční (nedokončená registrace, blokace přezdívky, zrušení přezdívky), pak není možné dotyčnému poslat dopis a přezdívka se ti červeně přeškrtne, pokud se jí snažíš poslat dopis.

Přihlášení/Registrace

Ahoj Alíku, (som zo Slovenska), ked som sa sem zaregistrovala tak sa dá aj odregistrovat (neviem či som to napísala správne) - otázka upravena poradcem

Ahoj LadyVeero,

registrace se zruší automaticky, pokud na web nezavítáš déle než 6 měsíců.

Měj se fajn, Alík

Přihlášení/Registrace

Dá se obnovit smazaný profil vinou neaktivity? Případně proč se nedá znovu zaregistrovat smazaný nick? Na jiných serverech to možné je. Děkuji za odpověď. ;-)

U nás bohužel ne. Jakmile je přezdívka jednou zablokovaná, již znovu není možné ji obnovit ani zaregistrovat znovu. Jedná se o technický problém.  Z toho důvodu odesíláme 14 dní před blokací účtu emailové oznámení, každý tak má jednoduchou možnost účet obnovit na dalších 6 měsíců. O změně neuvažujeme. Každopádně vítej zpět, jsem rád, že jsi se k nám vrátila a věřím, že tato překážka Ti nebude na obtíž. Alík

Přihlášení/Registrace

Ahoj Alíku, když jsem včera klikla na poradny tak jsem byla automaticky odhlášena a potom když jsem klikla na cokoli jiného tak jsem byla zase automaticky přihlášena a to stejné se mi děje dnes u vtipů nevíš co s tím? Předem děkuji za odpověď.

Napiš o tomto problému na e-mail alik@alik.cz, případně pošli dopis do schránky přezdívky Alík.
Alík a správci

Přihlášení/Registrace

Jak se má přihlásit můj kamarád maty když nemá E-mil
PS:děkuji - otázka upravena poradcem

Ahoj,
při registraci je nutné zadat e-mailovou adresu nebo telefonní číslo, na které přijde kód nutný pro dokončení registrace. Někteří uživatelé mají zadaný e-mail svých rodičů, samozřejmě s jejich vědomím a souhlasem; ostatně rodiče by asi měli vědět, když se jejich dítě registruje na Alíku (nebo kdekoli jinde). Takže pokud Tvůj kamarád nemá e-mail ani telefon, mohou mu s registrací pomoci rodiče a použít svoji e-mailovou adresu.
Pralinka2

Přihlášení/Registrace

dlouho jsem nebyla na alíkovi a zrušili mi ho mohli by jste mi ho navratit nebo něco??? :(
- otázka upravena poradcem

bellabella bívalá, 25. listopadu 2013

Ahoj,

pokud jsi na Alíkovi nebyla déle než 6 měsíců, je registrace ukončena a neobnovujeme ji.

Nově (asi 1 rok) Alík posílá před každým ukončením písemnou výzvu na registrační email.

V ní ohlašuje, že účet bude uzavřen.

Díky za pochopení a vítej zpět.

Alík

Přihlášení/Registrace

Ahoj Alíku byla jsem tady zaregistrovaná jako mášenka ale nebyla jsem aktivní, neměla jsem přístup k internetu, musela jsem se registrovat znova. Nemohla by mi být vrácena moje původní identita mášenka? Měla jsem tamhodně bodíků.
- otázka upravena poradcem

špupinek, 17. listopadu 2013

Ahoj, zkus svůj problém popsat přímo Alíkovi na e-mail alik@alik.cz.
Alík a správci

Přihlášení/Registrace

Regisrace
Založila sem si učet a Alík mi nejspíš ještě neposlal email na potvrzení co mám dělat? Děkuji dracekprincezna - otázka upravena poradcem

dracekprincezna, 5. listopadu 2013

Je pravděpodobné, že při zápisu emailu došlo k překlepu. Prosím, zkus si nechat poslat ověřovací email na novou emailovou adresu (zapiš svou novou emailovou adresu). Postup je následující:
Přihlas se na Alíka svou přezdívkou a heslem.
systém odpoví následující nabídkou:

Jejky! Tohle ne!

Nemohu tě přihlásit, protože čekám až klikneš na odkaz v e-mailu, který jsem ti poslal hned po tvojí registraci nebo až mi pošleš ověřovací SMS.
• chceš, abych ti zaslal ověřovací e-mail znovu?
• chceš poslat ověřovací e-mail na jinou adresu?
• chceš, abych ti vygeneroval ověřovací SMS?
• chceš změnit telefonní číslo, ze kterého pošleš ověřovací SMS?

Doporučuji volbu nabídky " Chceš poslat ověřovací e-mail na jinou adresu?". Zadej svou správnou emailovou adresu a už by to mělo vyjít.

Haf! Alík

Přihlášení/Registrace

Alíku ta přezdívka je alinkarinka

Díky, zjistíme, co se stalo a dáme vědět do pošty. Alík

Přihlášení/Registrace

Dobrý den já sem vám poslala ňákou osemesku kde je napsáni alik12345 a furt mi nejde se přihlásit pomůžete mi?prosím děkuji patrna - otázka upravena poradcem

Ahoj, ve tvé registraci je špatně zapsaná emailová adresa, namísto zavináče tam máš tečku. Zjistím, co se s tím dá dělat, ale až v pondělí. Měj se pěkně. Alík

Přihlášení/Registrace

Alíku ptala jsem se na to že jsem měla ještě jeden účet a byl smazán a vy jste mi odpověděli že aktivita byla prokázána naposledy roku 2011 ale já jsem na ní byla dva dny před tím a po dvou dnech už mi to nešlo

V tom případě napiš název přezdívky, abychom mohli zjistit, o koho jde. Díky. Alík

Přihlášení/Registrace

Dobrý den ALÍku,byla jsem přihlášená na stránce Hravé učení,ted se již nezobrazuje a byl si tam ty,chtěla jsem se sem přihlásit a nejde to,nepamatuji si již heslo a registrovat jako nový člen mi také nejde,protože již e-mailová adresa je registrována,porad prosím jak se můžeme registrovat,děkuji Natálka.E-mail - otázka upravena poradcem

Natálka, 10. října 2013
Alík13. října 2013

Dobrý den,

vítejte kamarádi z Hravého učení. Na Alíkovi máte přihlašovací údaje stejné jako na Hravém učení. Přihlašovacím jménem je váš email. Pokud si nepamatujete heslo, vyplňte do přihlášení pouze svůj email a odešlete. Zobrazí se nápověda:

Jejky! Tohle ne!

 • Bylo zadané nesprávné heslo pro zvolené přihlašovací jméno. Pokud jsi heslo zapomněl, můžeš ho zjistit zde

  Tlačítko vás odvede na adresu  http://alik.idnes.cz/heslo.asp.
 • Zde vyplníte své přihlašovací jméno (v tomto případě email) a odešlete.
 • Na email Vám dorazí odkaz, kde bude možné zvolit si nové heslo.
 • Pokud si nepamatujete přihlašovací jméno (emailovou adresu), pak je potřeba vyvtvořit novou registraci.
  Pěkný den, Alík
 • Přihlášení/Registrace

  dá se změnit obrázek

  Elounek3, 19. září 2013

  Ano, dá. Obrázek si změníš v Nastavení na kartě Osobní údaje je odkaz Tvůj obrázek. Pokud klikneš na Procházet, můžeš si ve svém počítači vybrat vhodný obrázek. Doporučuji rozměr obrázku do 1000 px na šířku. Haf! Alík

  Přihlášení/Registrace

  Ahoj Alíku,chtěla jsem se zeptat proč jste mi zrušili můj účet.Četla jsem že se maže po půl roce nepřihlášení ale já sem si jistá že jsem se nepřihlásila maximálně od května.Nevím jestli jsem nějak porušila pravidla nebo něco podobného.Moc mně to mrzí měla jsem tam dost bodíků.Děkuji za odpověď Evka.

  fukalova20, 18. září 2013

  Ahoj,
  Tvoje přezdívka fukalova20 stále existuje a naposledy byla na Alíku 29.8.2013. Pokud ti tedy nejde přihlásit se, bude problém spíše v heslu. Vyzkoušej přihlášení ještě párkrát, když ti to stále nepůjde, zkus si nechat poslat na registrační e-mail zapomenuté heslo.
  Měj se krásně,
  Crusher

  Přihlášení/Registrace

  jak se při hlásit do vaeho klubu

  Ahoj, odpověď najdeš mezi nejčastějšími dotazy na téma Přihlášení/ Registrace. Třeba následující: Jak se přihlásit?. Haf! Alík

  Přihlášení/Registrace

  Aojky alíky měla jsem ježtě jeden účet který jste ale asi zrušily i když jsem na ně chodila pořád nevíš co s tím?? :)

  U Tvé IP adresy je ještě jedna přezdívka, která ale poslední aktivitu vykázala v prosinci 2011. Podmínkou udržení registrace je alespoň 1 návštěva v období 6-ti měsíců. Takže je mi líto, ale je ukončená. Jsem rád, že jsi zpět. Alík

  Přihlášení/Registrace

  aliku jak se na tebe mám přihlásit

  Ahoj,
  Příště nejprve na svou otázku hledej odpověď, pak se teprve ptej.
  Konkrétně tuto lze najít přímo v Nejčastějších dotazech (odkaz dole na stránce), konkrétně zde.
  Měj se hezky,
  Crusher

  Přihlášení/Registrace

  Ahoj Alíku a ostatní chci nový účet kvůli přezdívce atd...a nemám 2 emaily,tak ŽÁDÁM o automatické potvrzení,kvůli tom si nebudu dělat druhý email.Kdyby to nešlo,napiš do zpráv přezdívce lucus555.

  štěńátkoMonty, 31. srpna 2013

  Ahoj,
  Každý, kdo něco chce, musí pro dosažení svého cíle také něco udělat. Nevím, co tě přimělo myslet si, že Alík má POVINNOST, když už jsme u toho důrazu na slovíčka, ti vyhovět. Víš, málokdo, kdo má čisté svědomí, má důvod měnit si přezdívku. Proto si Alík pamatuje u dané přezdívky e-mail a nepovolí založení nového účtu na stejnou adresu. A pokud je to jen rozmar, raději přemýšlej nad tím, jestli novou přezdívku opravdu potřebuješ.
  Příště si prosím dobře rozmysli, jak svůj dotaz zformuluješ. Přál bych si, aby k sobě lidé byli uctiví neustále. Ale přinejmenším - pokud od někoho něco potřebuješ, těžko to dostaneš, když budeš křičet skrze písmenka (Caps Lock se prostě ve slušném hovoru nepoužívá) a místo slušného dotazu či prosby na něco, o čem mnoho nevíš, budeš "žádat", jako bys na to měla neoddiskutovatelné právo.
  Měj se hezky,
  Crusher