Poradna: Dotazy k webu Alík.cz

Na otázky odpovídají

Alík, správci Alíka a vývojáři webu.

V této poradně odpovídáme jen na technické dotazy k fungování webu Alík. Osobní dotazy, které řeší poradna Alík radí dětem, v této poradně mažeme.

Soutěže - výherci

Ahoj Alíku, vyhrála jsem soutěž o vstupenky na Královnu Kapesku, ale nejdou nám objednat. Jak to mají moje rodiče poslat předem děkuji za odpověď (a prosím rychle)

Ahoj,
pokud ti je méně jak 15 let (což je), tak máš účet rozdělený na dětský a rodičovský podúčet. Každý má svoje heslo. Rodič může upravovat osobní údaje a zadávat poštovní adresy do objednávky, dítě může všechno ostatní.

Pokud tvůj rodič zapomněl heslo, může si nechat vygenerovat nové.

Soutěže - výherci

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, kdy se přičtou kačky za účast ve Vánočním adventním kalendáři.
Děkuji,
Srdíčko007

Ahoj, napsal jsem ve svém dnešním článku, že dneska večer.

Zeptala ses v 15 hodin, předpokládám tedy, že bydlíš blíž u polárního kruhu a měla jsi večer už v 15 hodin. Docela by mě zajímalo, jestli vám tam vysílají i dřív večerníček, když se stmívá tak brzo... a jestli také pak déle spíte, když jsou noci dlouhé. To by byl pro tebe dobrý námět na článek! Snad tě nezbaští polární medvěd, než ho stihneš napsat. :-D

Kačky už jsou přidělené.

Soutěže - výherci

Ahoj Alíku,

přečetla jsem si v poradně, že budeš při určování násobku odměny za účast v soutěži adventní kalendář přihlížet k tomu, jak se někteří uživatelé domáhají odměny. Chápu, že se Ti dotazy podobného typu nelíbí. Nemyslíš ale, že to není úplně spravedlivé vůči těm, co neotravují a jen trpělivě čekají na přidělení kaček? Co takhle ubrat kačky jen těm, kteří si to vykoledovali. Jinak také s povděkem kvituji, že odměníš všechny pravidelné soutěžící jen za jejich účast. Ne každý mohl vyhrát, a takto potěšíš hlavně ty, co štěstí neměli. Věřím, že nakonec rozhodneš správně.

Hanka

Ahoj,
díky za připomínku... upřímně řečeno jsem jen tak naplano hudroval, aby ti, kdo na mě skoro až útočně naléhají, měli o čem přemýšlet. ;-)
Máš samozřejmě pravdu, že by bylo nespravedlivé potrestat všechny.

Pravidla soutěže nehovoří o tom, že by násobek mohl být jiný pro různé lidi, podle toho, jak jsou mi zrovna sympatičtí. Výhry jsou sice soudně nevymahatelné, ale pokud to skutečně není nezbytné, nebudu moje vlastní pravidla soutěže porušovat v neprospěch výherců. (Měním je nanejvýš tím, že nějakou soutěž prodloužím o další kola, nebo že ti, kdo mě našli 23×, dostanou o kousek víc než slíbenou půlku odměny.)

Soutěže - výherci

Ahoj Alíku. Proč jsem nedostala žádné kačky za ten adventní kalendář ? :( Máte v pravidlech napsáno, že kačky dáte po štědrém dnu, a už je skoro silvestr a ještě je nemám :(. Když jsem nevyhrála v kalendáři, tak bych byla ráda za ty kačky...:( Protože jsem pečlivě každý den hledala čoko Alíka a nemám z toho nic :(

Ahoj,
myslel jsem, že je jasné, že někdy po Štědrém dnu znamená, že to nebude před Štědrým dnem – aby na mě nikdo nenaléhal už 6. prosince, že chce odměnu za čtvrtinu dní.

Připsal jsem do pravidel adventního kalendáře, že loni byly kačky přidělené 7. ledna (což jde dohledat v komentářích pod loňským článkem), abyste získali lepší představu, co všechno může znamenat po Štědrém dnu. Nějakou dobu zabere, než vyhodnotíme, kolik bylo skutečných účastníků a kolikanásobek slíbené odměny nakonec bude rozdávaný.

Tón, kterým si někteří z vás nárokují odměnu, se mi moc nezamlouvá.
Přihlédneme k němu při určování násobku.

Soutěže - výherci

Ahoj! Proč bude adventní kalendář na Štědrý den ukončen už v 17:00?
A ještě, kdyby se někdo v soutěži účastnil třeba 22 dnů, bylo by to bráno u kačkové odměny jako plný počet dnů nebo půl?

Aby výherce už při rozbalování dárků věděl, že vyhrál. :-)
Jelikož je 22 dnů méně než plný počet dnů, dostal by soutěžící půlku.

Soutěže - výherci

Dobrý den, vyhrála jsem v soutěži encyklopedii „Víš, jak věci fungují“, ale nejde mi přes katalog objednat. Jak to prosím mohu udělat? Děkuji.

Ahoj,
výhra byla rezervovaná dva měsíce, po jejich uplynutí si poslední kus encyklopedie objednal někdo jiný. Další kusy na skladu nemáme.

Hm... co s tebou? To se dělá, takhle vyhrát a pak zmizet? :-(

Mohl bych ti nabídnout jako náhradu jednu z těchto možností, které jsou v katalogu dárků www.alik.cz/s/darky:

  1. Libovolný z komiksů od Nakladatelství CREW.
  2. Rodinnou vstupenku na Chvalský zámek + jeho vystřihovánku.
  3. 50% slevu na libovolnou z ostatních čtyř knížek Euromedia.cz v katalogu.

Napiš mi poštou, co by ti nejvíc vyhovovalo. Nebo jestli máš nějaký jiný nápad...

Soutěže - výherci

Proč jsem nedostala 2000 kaček za soutěž Kde je zakopaný pes?? 10 kol jsem se zúčastnila...

Zatím nikdo nedostal žádnou výhru. Čokoládový Alík se musí po vyhrabání trochu rozkoukat a srovnat si denní režim... neboj se, nikdo nebude ošizen.

Soutěže - výherci

Ahoj, u soutěže Zakopaný pes je napsáno, že jsem vyhrála kačky, ale pořád se mi nepřičetly!

Ahoj,
úplně dole na stejné stránce té soutěže se dále píše: Výhry budou přidělené až po skončení soutěže.

Soutěže - výherci

Ahoj Alíku, už skončil advendní kalendář a v pravidlech se píše, že po Štědrým dnu se udělí kačky, jak jsme se zúčastnili, a pořád jsem je nedostala, poraď mi.
Děkuju.

Když se napíše „po Štědrém dnu“, tak to neznamená „den po Štědrém dnu“. Jediné, co tím bylo řečené, bylo, že odměna nebude udělena dříve – aby třeba někdo 6. prosince neurgoval, že už chce vyplatit kačky za účast ve čtvrtině dnů.

O přidělování kaček se Čokoládový Alík zmiňuje ve svém článku www.alik.cz/a/cokoladovy-alik-jak-jsme-se-hledali-v-prosinci-2017.

Soutěže - výherci

Ahoj, teď jak je ta soutěž „Adventní kalendář“, tak jsem se našla mezi výherci. Ale do e-mailu mi nic nepřišlo (ani do zpráv). Můžu se zeptat proč? :-)

O to větší bylo tvé překvapení, ne? :-)
Teď už jsem ti napsal dopis přes místní poštu.

Soutěže - výherci

Proč ještě nejsou výsledky soutěže Dětský čin roku???!

Anonymka_00, 17. listopadu 2017

Už jsou :-)

Tvůj příběh patřil mezi ty lepší, ale vyhrát můžou jen tři. Ostatním zůstává dobrý pocit z toho, že pomohli. Nenech se tímto výsledkem odradit od dalších hrdinských činů R^

Soutěže - výherci

Dobrý den, kde jsou napsány výsledky soutěže „Dětský čin roku 2017“? Děkuji za odpověď.

Anonymka_00, 8. října 2017

Ahoj,
soutěž byla ukončena, ale dosud nebyla vyhodnocena, takže výsledky dosud nejsou k dispozici. Vydrž ještě pár dní.

Soutěže - výherci

Dobrý den, našla jsem se jako výherce jedné z knih Čáry života. Knížka mi zatím nepřišla, Kdy ji mohu očekávat. Děkuji.

V pondělí byla knížka doručena, děkujeme za potvrzení e-mailem.

Soutěže - výherci

Ahoj Alíku,
chci se zeptat, našla jsem svoje jméno na seznamu výherců v soutěží „Muzikál Kapka medu pro Verunku“, ale ještě jsem neobdržela vyhrané vstupenky. Kdy je dostanu?
Ahoj

Dořešeno v soukromé komunikaci, v tomto případě šlo bohužel jen o shodu jmen. Škoda, že rodinná vstupenka na muzikál nejde vztáhnout na všech 30 tisíc nositelů příjmení Kučera či Kučerová :-)

Pokud ještě někomu nepřišla výhra z předchozích soutěží, na kterou si myslí, že má nárok, ať mi napíše do pošty. Nikomu nechceme nic upřít.

Soutěže - výherci

Zdravím, nejméně měsíc už čekám na výsledky soutěží na Alíkovi a stále nic. Ještě před novým vzhhledem stránek tu bylo několik soutěží a já asi měsíc čekala na výsledky, teď se změnil vzhled stránek, aktualizovaly se a teď tam prozměnu opět nejsou výsledky. Chci se zeptat, zda se tedy těch výsledků někdy dočkáme?

Výsledky jsou již zveřejněné na stránce soutěží. Omlouváme se za prodlevu, předchozí vedení Alíka nám nedodalo včas potřebné údaje. U budoucích soutěží si již dáme záležet, aby se výsledky oznamovaly v termínu.

Soutěže - výherci

Kdy bude vyhlášení soutěže o knihu "Co se od kamarádek nedozvíš"?? - otázka upravena poradcem

Děkujeme za trpělivost, výherce najdeš v sekci Soutěže: http://alik.idnes.cz/soutez.asp?soutez=vyherci

Soutěže - výherci

Ahoj Alíku,jak jsem vyhrál soutěž k filmu obr Dobr a mám ještě dvakrát vstupenky do kina a nikdo to nechce a má to platnost do 16.11.2016.Nebude to třeba vadit že ty vstupenky propadnou?A psal jsem distributorovi filmu emailem a ještě mi doteď neodepsali.A ptal jsem se jim emailem skrz vstupenky.A nebo nedáš mi třeba jejich emailovou adresu toho distribuce filmu?

Určitě nevadí, že vstupenky propadnou, ale je to škoda. Adresy distibutorů filmů neposkytujeme.

Soutěže - výherci

Ahoj Alíku,našel jsem chybyčku viš jak jsou soutěže a pak výherci tak ve vyhercich máš

Zootropolis:Město zvířat:
V Alikove soutěži jseme hrály o 10 krát knihu půlnoční koruna.

A přitom se hrálo v této soutěži o set jak tam byly ty vstupenky,tričko,formičky na led.atd aspoň jsi to tam psal v té soutěži a byl tam i obrázek koukni se na hlavní stránku a tam to máš nakreslené v tom rámečku jak tam je napsané Soutěž.Děkuji.Ps,.Kdyby mnelo vyhrát tu soutěž 10lidi tu knihu tak jich je jen 5vyhercu.Dekuji

Alík23. března 2016

Díky za upozornění.

Soutěže - výherci

Ahoj Alíku,prosím té kdy bude zase nová soutěž kdy už všechny skončily a ještě nejsou vyhodnocení kdy budou vyhodnocení diky

Ahoj, soutěže jsou vyhodnoceny, ceny rozeslány, nová soutěž je s filmem Zootropolis a ceny jsou velmi pěkné. Alík

Soutěže - výherci

Alíku díky za odpověď,ale je neúplná. Vyhodnotili jste jen některé soutěže. Stále tam nejsou výsledky soutěže o knihy Amelie a duchové,5x sadu hodný dinosaurus. Tyto soutěže končily někdy kolem 10.12. a výsledky nikde. Díky za odpověď. Lenka

Ahoj, výherci jsou na webu, podívej se mezi starší soutěže, jsou až za soutěží s Dětským činem roku. Alík