Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Technická poradna

  Na otázky odpovídají

  Alíkův ředitel/programátor –MM–, správci Alíka a někdy i Alík.

  V této poradně odpovídáme jen na technické dotazy k fungování webu Alík.

  Soutěže - výherci

  Ahoj,
  co se stane, pokud soutěž vyhraje někdo, kdo nechce cenu? (pokud se nejedná o kačky nebo slevu) Jak se to dále řeší? Může to ten člověk odmítnout?
  Děkuji za odpověď a přeju hezký den.

  Ahoj,
  neřeší se to vlastně nijak. Člověk v první řadě nemusí vůbec soutěžit, pokud o žádnou z výher nestojí. Pokud stejně soutěží a vyhraje, může prostě nechat výhru propadnout (kupón platí jeden měsíc).

  Stejně tak lze využít Věnování dárku, což umožňuje jak věnovat dárek komukoli jinému, tak i věnování Alíkovi, který za něj i pošle pár kaček (přesněji řečeno 3 000).

  Soutěže - výherci

  Ahojky Alíku a spol.,
  chtěla jsem se zeptat, jak to funguje, když něco vyhraju. Jestli si to mám objednat nebo vyzvednout?

  Ahoj,
  výhru si musí výherce (nebo jeho rodič) objednat přes standardní formulář u dárku. Jestli si dárek chceš vyzvednout... tak můžeš zkusit napsat Mateasovi, který má dárky na starost, a třeba se s ním nějak domluvit.

  Zas a znovu ale upozorňujeme, že výherci všech soutěží mají na objednání výher 1 měsíc. Jestliže tuto dobu prošvihnete, dáváte nám tím najevo, že o ni nemáte zájem, a tedy si ji může v katalogu objednat někdo jiný.

  Skutečně není možné, aby byly všechny výhry donekonečna rezervované pro ty, kteří se o ně zjevně nezajímají. Pokud je vám vaše výhra jedno, tak... no, tak máte smůlu. :-) Může udělat radost někomu jinému!

  Soutěže - výherci

  Kde zjistím výherce liščích tajenek? Předem děkuji za odpověď.

  Ahoj,
  výherci jsou napsaní dole pod soutěží, na konci stránky.;-)

  Soutěže - výherci

  Ahoj Alíku, vyhrála jsem soutěž o vstupenky na Královnu Kapesku, ale nejdou nám objednat. Jak to mají moje rodiče poslat předem děkuji za odpověď (a prosím rychle)

  Ahoj,
  pokud ti je méně jak 15 let (což je), tak máš účet rozdělený na dětský a rodičovský podúčet. Každý má svoje heslo. Rodič může upravovat osobní údaje a zadávat poštovní adresy do objednávky, dítě může všechno ostatní.

  Pokud tvůj rodič zapomněl heslo, může si nechat vygenerovat nové.

  Soutěže - výherci

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, kdy se přičtou kačky za účast ve Vánočním adventním kalendáři.
  Děkuji,
  Srdíčko007

  Ahoj, napsal jsem ve svém dnešním článku, že dneska večer.

  Zeptala ses v 15 hodin, předpokládám tedy, že bydlíš blíž u polárního kruhu a měla jsi večer už v 15 hodin. Docela by mě zajímalo, jestli vám tam vysílají i dřív večerníček, když se stmívá tak brzo... a jestli také pak déle spíte, když jsou noci dlouhé. To by byl pro tebe dobrý námět na článek! Snad tě nezbaští polární medvěd, než ho stihneš napsat. :-D

  Kačky už jsou přidělené.

  Soutěže - výherci

  Ahoj Alíku,

  přečetla jsem si v poradně, že budeš při určování násobku odměny za účast v soutěži adventní kalendář přihlížet k tomu, jak se někteří uživatelé domáhají odměny. Chápu, že se Ti dotazy podobného typu nelíbí. Nemyslíš ale, že to není úplně spravedlivé vůči těm, co neotravují a jen trpělivě čekají na přidělení kaček? Co takhle ubrat kačky jen těm, kteří si to vykoledovali. Jinak také s povděkem kvituji, že odměníš všechny pravidelné soutěžící jen za jejich účast. Ne každý mohl vyhrát, a takto potěšíš hlavně ty, co štěstí neměli. Věřím, že nakonec rozhodneš správně.

  Hanka

  Ahoj,
  díky za připomínku... upřímně řečeno jsem jen tak naplano hudroval, aby ti, kdo na mě skoro až útočně naléhají, měli o čem přemýšlet. ;-)
  Máš samozřejmě pravdu, že by bylo nespravedlivé potrestat všechny.

  Pravidla soutěže nehovoří o tom, že by násobek mohl být jiný pro různé lidi, podle toho, jak jsou mi zrovna sympatičtí. Výhry jsou sice soudně nevymahatelné, ale pokud to skutečně není nezbytné, nebudu moje vlastní pravidla soutěže porušovat v neprospěch výherců. (Měním je nanejvýš tím, že nějakou soutěž prodloužím o další kola, nebo že ti, kdo mě našli 23×, dostanou o kousek víc než slíbenou půlku odměny.)

  Soutěže - výherci

  Ahoj Alíku. Proč jsem nedostala žádné kačky za ten adventní kalendář ? :( Máte v pravidlech napsáno, že kačky dáte po štědrém dnu, a už je skoro silvestr a ještě je nemám :(. Když jsem nevyhrála v kalendáři, tak bych byla ráda za ty kačky...:( Protože jsem pečlivě každý den hledala čoko Alíka a nemám z toho nic :(

  Ahoj,
  myslel jsem, že je jasné, že někdy po Štědrém dnu znamená, že to nebude před Štědrým dnem – aby na mě nikdo nenaléhal už 6. prosince, že chce odměnu za čtvrtinu dní.

  Připsal jsem do pravidel adventního kalendáře, že loni byly kačky přidělené 7. ledna (což jde dohledat v komentářích pod loňským článkem), abyste získali lepší představu, co všechno může znamenat po Štědrém dnu. Nějakou dobu zabere, než vyhodnotíme, kolik bylo skutečných účastníků a kolikanásobek slíbené odměny nakonec bude rozdávaný.

  Tón, kterým si někteří z vás nárokují odměnu, se mi moc nezamlouvá.
  Přihlédneme k němu při určování násobku.

  Soutěže - výherci

  Ahoj! Proč bude adventní kalendář na Štědrý den ukončen už v 17:00?
  A ještě, kdyby se někdo v soutěži účastnil třeba 22 dnů, bylo by to bráno u kačkové odměny jako plný počet dnů nebo půl?

  Aby výherce už při rozbalování dárků věděl, že vyhrál. :-)
  Jelikož je 22 dnů méně než plný počet dnů, dostal by soutěžící půlku.

  Soutěže - výherci

  Dobrý den, vyhrála jsem v soutěži encyklopedii „Víš, jak věci fungují“, ale nejde mi přes katalog objednat. Jak to prosím mohu udělat? Děkuji.

  Ahoj,
  výhra byla rezervovaná dva měsíce, po jejich uplynutí si poslední kus encyklopedie objednal někdo jiný. Další kusy na skladu nemáme.

  Hm... co s tebou? To se dělá, takhle vyhrát a pak zmizet? :-(

  Mohl bych ti nabídnout jako náhradu jednu z těchto možností, které jsou v katalogu dárků www.alik.cz/s/darky:

  1. Libovolný z komiksů od Nakladatelství CREW.
  2. Rodinnou vstupenku na Chvalský zámek + jeho vystřihovánku.
  3. 50% slevu na libovolnou z ostatních čtyř knížek Euromedia.cz v katalogu.

  Napiš mi poštou, co by ti nejvíc vyhovovalo. Nebo jestli máš nějaký jiný nápad...

  Soutěže - výherci

  Proč jsem nedostala 2000 kaček za soutěž Kde je zakopaný pes?? 10 kol jsem se zúčastnila...

  Zatím nikdo nedostal žádnou výhru. Čokoládový Alík se musí po vyhrabání trochu rozkoukat a srovnat si denní režim... neboj se, nikdo nebude ošizen.

  Soutěže - výherci

  Ahoj, u soutěže Zakopaný pes je napsáno, že jsem vyhrála kačky, ale pořád se mi nepřičetly!

  Ahoj,
  úplně dole na stejné stránce té soutěže se dále píše: Výhry budou přidělené až po skončení soutěže.

  Soutěže - výherci

  Ahoj Alíku, už skončil advendní kalendář a v pravidlech se píše, že po Štědrým dnu se udělí kačky, jak jsme se zúčastnili, a pořád jsem je nedostala, poraď mi.
  Děkuju.

  Když se napíše „po Štědrém dnu“, tak to neznamená „den po Štědrém dnu“. Jediné, co tím bylo řečené, bylo, že odměna nebude udělena dříve – aby třeba někdo 6. prosince neurgoval, že už chce vyplatit kačky za účast ve čtvrtině dnů.

  O přidělování kaček se Čokoládový Alík zmiňuje ve svém článku www.alik.cz/a/cokoladovy-alik-jak-jsme-se-hledali-v-prosinci-2017.

  Soutěže - výherci

  Ahoj, teď jak je ta soutěž „Adventní kalendář“, tak jsem se našla mezi výherci. Ale do e-mailu mi nic nepřišlo (ani do zpráv). Můžu se zeptat proč? :-)

  O to větší bylo tvé překvapení, ne? :-)
  Teď už jsem ti napsal dopis přes místní poštu.

  Soutěže - výherci

  Proč ještě nejsou výsledky soutěže Dětský čin roku???!

  Anonymka_00, 17. listopadu 2017

  Už jsou :-)

  Tvůj příběh patřil mezi ty lepší, ale vyhrát můžou jen tři. Ostatním zůstává dobrý pocit z toho, že pomohli. Nenech se tímto výsledkem odradit od dalších hrdinských činů R^

  Soutěže - výherci

  Dobrý den, kde jsou napsány výsledky soutěže „Dětský čin roku 2017“? Děkuji za odpověď.

  Anonymka_00, 8. října 2017

  Ahoj,
  soutěž byla ukončena, ale dosud nebyla vyhodnocena, takže výsledky dosud nejsou k dispozici. Vydrž ještě pár dní.