Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Technická poradna

  Na otázky odpovídají

  Alíkův ředitel/programátor –MM–, správci Alíka a někdy i Alík.

  V této poradně odpovídáme jen na technické dotazy k fungování webu Alík.

  Soutěže

  Ahoj,
  chci se zeptat, proč se mi ve velikonoční pátračce po nalezení všech tří vajíček neotevřel žádný soutěžní formulář, kde bych si vybrala případnou výhru. Co jsem udělala špatně?

  Ahoj,
  klikla jsi na ta vajíčka? Mně to funguje a to mám stejný prohlížeč jako ty...
  Formulář už do teď (13:25) odeslalo 195 lidí, takže nějaká závažná systémová chyba tam buď není, nebo nepostihuje všechny.

  Najdu první vajíčko, kliknu na něj...
  Najdu druhé vajíčko, kliknu na něj...
  Najdu třetí vajíčko, kliknu na něj...
  Přejdu do soutěže a tam vidím formulář. Respektive viděl bych, kdybych už neměl odesláno – takhle tam vidím jen, že už jsem dneska soutěžil.

  Co tam tedy vidíš ty? Neukazují se ti vůbec sebraná vajíčka? Ani na ceduli soutěží v menu nevidíš, kolik jsi jich sebrala? (Tyto otázky nemířím jen na tebe, ale na kohokoliv, kdo si myslí, že pozoruje stejný problém.)

  Případné odpovědi prosím do pošty.

  Soutěže

  Ahoj,
  proč mi to u velikonoční pátračky píše, že už soutěž skončila? Nemá náhodou končit až v pondělí? Možná je to kvůli tomu, že už to mám dneska odeslané, ale to přeci neznamená, že už to skončilo...

  Pardon, byl tam špatně nastavený rok, kdy soutěž končí. Ale uvnitř soutěže to vědělo, že ještě neskončila, tam se to řídí začátkem + počtem dní.

  K takovému politováníhodnému nedopatření dochází jen jednou za mínus devět let. :-D

  Soutěže

  Ahoj Alíku,
  jen jsem Ti chtěla poděkovat za to že myslíš na lidi, kteří se zúčastnili poctivě každý den a nevyhráli (někteří ano), a dáš jim kačky. Moc si toho vážím.
  Tvoje vtipalka-

  Ahoj, díky za vřelá slova. :-)
  Kačky budou nejspíš přidělované v pondělí.

  Soutěže

  Jak hledat čokoládového Alíka?

  1. Otevřeš okénko v adventním kalendáři.
  2. Přečteš si nápovědu k tomu, kde hledat – vždy se musí najít jedna stránka.
  3. Najdeš stránku, kde je sklenice s čokoládovou pomazánkou. ;-)
  4. Klikneš na ten obrázek, zobrazí se ti heslo.
  5. Heslo napíšeš do kolonky, která je v adventním kalendáři.
  6. Vybereš si výhru, kterou bys chtěla vyhrát, kdybys byla vylosována.
  7. Odeslat.

  Tadá! Hotovo.

  Soutěže

  Pokud každý den od 1. do 24. najdu čokoládovou nutelu, nebo co to je, jak velká je šance v procentech, že mě vylosujou?

  Šance, že budeš vylosovaný v jednom dni, je zhruba 0,15 %.
  Z toho plyne, že šance, že nebudeš vylosovaný, je 99,85 %.
  Pokud vynásobím 0.9985 · 0.9985 · ... atd., dohromady čtyřiadvacetkrát – počítám tedy šanci, že v žádném z dvaceti čtyř dní vylosovaný nebudeš – vychází mi přibližně 96,5 %.
  Z toho plyne, že šance, že budeš vylosovaný alespoň jednou, je 3,5 %.

  V některých dnech – jako třeba dnes – je šance vylosování vyšší než 0,15 %, protože spousta kolemjdoucích-soutěžících netuší, že tu existuje něco jako Vyhlášená témata. ;-)

  Pro zajímavost:
  Kdyby měla být tvá šance padesátiprocentní, muselo by se buď účastnit jen 35 lidí, což by byla moc malá soutěž, nebo by adventní kalendář musel mít 462 dnů... letošní štědrý den by pak vycházel na 5. března 2020. :->

  Soutěže

  Ahoj, vím, že je to divná otázka, ale chtěla bych ze zeptat, hraju čokoládového Alíka a chtěla bych vědět, jaká je lepší šance na vyhrání, jestli v 00:01 mám jít na Alíka, a nebo je to úplně jedno, protože se vybírá náhodně

  Ahoj,
  je to jedno. O výherci rozhoduje pouze los...

  ... a tomu nezáleží na tom, v kterou denní dobu se účastníš.

  V čase 00:01 nemáš chodit na Alíka, to máš spát! :-D
  Ani mlsat z adventního kalendáře na noc není dobré.

  Soutěže

  Ahoj Alíku, jsem tu docela nová a ještě jsem nesoutěžila v žádné soutěži, chci se zapojit do adventního kalendáře, ale nevím, co je to čokoládový Alík, a nevím jak se má hledat atd., můžete mi prosím poradit, jak se Alík hledá a jak se to hraje?

  Ahoj,
  na různých místech webu se nacházejí obrázky s mojí podobiznou. Každý prosincový den se vybere jedna stránka, kde je místo mě Čokoládový Alík (loni vypadal podobně jako já, letos vypadá jako sklenice s čokoládovou pomazánkou kvůli jisté nehodě, která se mu přihodila na jaře :-)). Pokud na něj klikneš, sdělí ti soutěžní heslo pro daný den.

  Pokud si v adventním kalendáři otevřeš okénko s dnešním číslem (tedy dvojkou), zobrazí se ti jednak formulář na zadání soutěžního hesla, jednak veršovaná nápověda, která tě zkusí nasměrovat, kde bys měla Čokoládového Alíka přesně hledat. Dnes je tam nápověda: „snad ti místní komici polechtají bránici“ – ta naznačuje, že se Čokoládový Alík schoval na stránku, kde je něco vtipného. Která by to asi mohla být? ;-)

  Podobně jako ve všech soutěžích je ve formuláři na zadání soutěžního hesla i výběr výhry, kterou bys chtěla dostat, pokud budeš vylosovaná.

  Alík

  Soutěže

  Dobrý den,
  proč jste přejmenovali Čokoladového Alíka na „Pečlivě schovaný uživatel“?

  Vůbec nevím, o čem to mluvíš... 8-o
  Čokoládový Alík... kdo to je? To je nějaká ta postavička, kterou teď v prosinci všichni chtějí sníst? Neznám, neznám... ale kdybych ho znal, tak bych se na jeho místě raději pečlivě schoval. ;-)

  Schoval bych se krom jiného i proto, aby nově příchozí soutěžící v soutěži www.alik.cz/s/adventni-kalendar-2018 nepletlo, že ho nacházejí všude možně, ale při kliknutí na jeho podobiznu nebo jméno jim neříká heslo. Ale to je jen teorie, já vůbec nevím, kdo Čokoládový Alík je.

  PSU

  Doplněno po pár týdnech: Tak jsem přejmenovaný zpátky, iluze pominula. ;-)

  Soutěže

  Ahoooj,
  bude zase soutěž Alíkův adventní kalendář?
  Moc se mi líbila!

  Děkuji za odpověď

  Veverka

  VeverkaČiperka123, 25. listopadu 2018
  Soutěže

  Chtěla bych se zeptat, kdy bude další hledání Alíka (např. jak je v adventním kalendáři), vím že bude jakoby na Vánoce, ale prý je to i mimo Vánoc. Tak kdy bude další? Omlouvám se, že jsem otravná.

  Nejsi otravná.
  Myslím, že na tento měsíc už žádnou pátračku naplánovat nestihneme (možná bude menší soutěž jiného typu). Takže zase v prosinci adventní kalendář... a pak uvidíme.

  Soutěže

  Ahoj Alíku,
  kdy se bude pořádat další soutěž? Vím, že teď soutěž probíhá, ale myslím nějakou pátračku nebo tak.

  Dík za odpověď.

  Šároušek, 7. října 2018

  Ahoj,
  je zajímavé, že pokaždé po skončení soutěže přijdou podobné dotazy, kdy už bude další soutěž. Což se nezměnilo, ani když děláme dvě soutěže těsně po sobě... lidi by chtěli sérii tří, pěti, deseti, stovky soutěží! :-D

  Těší nás, že se vám soutěžení líbí a že vás baví sledovat lapálie Čokoládového Alíka. $>:-)

  Jenže se soutěžemi bývá nějaká práce... a když se věnujeme soutěžím, nemáme moc času na jiné věci, které by bylo vhodné udělat a které by sem třeba přilákaly víc dětí než další soutěž. Máme velké plány: www.alik.cz/o/plany a www.alik.cz/h/plany – a postupujeme zatím docela pomalu, letos hlavně kvůli nařízení GDPR a soutěžím.

  Můžu prozradit, že nejspíš ještě v říjnu začne nějaká kreativní soutěž, podobná té, kde se veršoval příběh s vyjmenovanými slovy.

  Soutěže

  Ahoj,
  chci se zeptat, jestli je možné, aby někdo v jedné soutěži vyhrál 2×, třeba v Klokaních tajenkách nebo v Zakopaném psovi.

  Je to možné. Když si pozorněji prohlédneš výherce Klokaních tajenek, tak si všimneš, že už se to i jednou stalo.

  Některá kola soutěží jsou náročnější, takže je méně účastníků a pak mají vytrvalci větší šance.

  Soutěže

  Ahoj, prosím, dnes se mi ten poplatek ze soutěže Zakopaný pes naúčtoval dvakrát. Je to nějaká chyba, nebo se to zásobuje? Děkuji.

  Ahoj,
  dne 19. září bylo zapotřebí si nechat pomoci od dvou různých uživatelů, a za každého z nich se odčítalo 20 kaček. Domnívám se, že ti pomohli dva uživatelé a ten poplatek se naúčtoval za každého z nich.

  Soutěže

  Dobrý den,
  všimla jsem si, že Čokoladový Alík má v profilu napsáno zahrabaný uživatel, co to znamená?

  Ahoj,
  to je zajímavé. 8-o

  Vypadá to, že se mu během pátrání po velikonočním zajíčkovi v Austrálii nějak podařilo, že skončil kdesi zahrabaný. Možná do věci vnese víc jasno poslední klokaní tajenka...

  Soutěže

  Mám dotaz ohledně soutěže s Chvalským zámkem a o encyklopedie. Jenom, že v té s Chvalským zámkem je v možnostech otázky „Kdo na zámku bydlel?“ 1. šlechtici, 2. chudí lidé, 3. kamarádka Kateřina Vondrušková (účet mojí mámy, akorát na něj moc nechodí). A v soutěži o encyklopedie je otázka: „Kdo je označován za krále zvířat?“ možnost kamarádka Rezinka001 (moje Alíkovská kámoška). A když jsem se přihlásila na mámy účet, tak v možnostech v obouch soutěžích byla kamarádka číča800.
  Chci se zeptat, podle čeho se to určuje?

  Jméno do té možnosti vybírá z řady vzájemných kamarádů los.