Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkova poradna

  Na otázky odpovídají

  pracovníci linky důvěry Modrá linka, psycholožka BáraV, bojovníci proti kouření z projektu Nekuřátka a správci. Občas odpovídá i sám Alík.

  Dotazy mohou pokládat pouze čtenáři mladší 15 let.

  Sport

  Ahoj Alíku ... Strašně se bojím že do toho týmu nezapadnu jak jsem předtím psala jsem asi strašně moc tichá a nedokážu si s nimi bavit bavím se asi z patnácti holek asi jen ze 7 ostatní jsou mi prostě nesympatický ... Mám strach

  Ahoj z Modré linky,

  umím si představit Tvoje obavy a strachy, zvláště když v novém týmu nenacházíš moc "spřízněných duší". Docela se osvědčuje nebát se třeba chvíli nezapadnout, spíše pozorovat, a nechat všemu volnější průběh. Je škoda se stresovat, zkus spíše hledat na novém týmu i drobné radosti a pěkné věci.

  Můžeš si taky najít někoho, kdo je Ti v týmu sympatičtější a zkusit s ním navázat bližší vztah. Za prvé tak získáš někoho, s kým budeš trávit čas nebo jeho část, za druhé Ti může ten člověk být i takovými "dveřmi" k ostatním, se kterými Ti pak bude líp.

  Myslím, že je dobré se taky neupínat jenom k lidem z týmu, stojí za to pěstovat kamarádství a blízkost i s jinými lidmi, ať už příbuznými, nebo vrstevníky. Pak se třeba zmenší i Tvůj strach, protože pak nebude až tak strašně moc záležet na tom, jak do týmu zapadneš.

  Určitě si přečti naši odpověď na Tvůj první dotaz nebo i podobné dotazy, kterých je tu na Alíkovi dost.

  Držíme Ti palce,
  Modrá linka

  Sport

  Ahoj Alíku! Jsem v novém týmu cca měsíc a ještě se "rozkoukávam" . S pár holkama se bavím a s nějakými moc ne . Bojím se že nezapadnu nevím co mám dělat a tak aby se se mnou bavily . Hlavně já jsem takový typ který nemusí mít kolem sebe hodně lidí a s každým se bavit . Děkuji moc

  Ahoj,
  je prima, že se umíš svěřit s tím, co Tě trápí.
  Jsi v novém prostředí, s novými lidmi, navazuješ nové vztahy. Dovedu si představit, že to může být docela náročné a v něčem i stresující. Úplně přirozené mi přijde i to, že se bojíš, že bys nemusela zapadnout. Říkám si, že cítit se dobře v partě/týmu/jakékoli skupině je základní potřeba většina z nás, a proto není divu, že Tě představa, že by se tomu tak nestalo, může děsit.
  Nicméně z toho, co píšeš, mi přijde, že po měsíci jsi v týmu začala navazovat nějaké vztahy. To mi připadá jako dobré znamení. Zřejmě umíš lidi oslovit, najít s nimi společnou řeč. Proto bude skvělé, když v tom vytrváš. Vztahy vznikají mnohdy delší dobu, proto je zcela přirozené, že se teď s nějakými lidmi "jen" bavíš. Časem, když se budete bavit o tom, co máte společné, vytvoříte si společný humor a zážitky, se to samo prohlubuje.
  Zkus si nedělat starosti s tím, že s některými lidmi to tak nemáš. Ne každý nám sedne a proto ani my každému. Zkus to brát s lehkostí a kdoví, třeba časem najdeš něco společného i s nimi.
  Chci Tě podpořit taky v tom, aby ses v těchto náročnějších dnech nechala podpořit někým blízkým. Může to být kamarádka, kdokoli z rodiny nebo školy, kdo je Ti blízký. Můžeš se zeptat, jak to mají v seznamování oni a co jim pomáhá.

  Přejeme hodně štěstí.
  Modrá linka

  Sport

  Ahoj Alíku, omlouvám se, že zase píšu, no , chtěla bych být vrcholová sportovkyně. Dělám pro to a budu pro to dělat všechno. Ale vybírám mezi 2 sporty, které mě nejvíce zaujaly - alpské lyžování, nebo běh na lyžích. Opravdu nevím, co si vybrat. Lyžovala jsem jen 1, ale bavilo mě to a taťka říkal, že mi to docela jde. Běžkovat jsem zatím neměla příležitost. Opravdu nevím, co by mě bavilo víc. Opravdu si za tím stojím a chci to dělat. Na běh na lyžích u nás máme podmínky, ale na alpské lyžování ne. ale třeba bych mohla jezdit na hory... Všechny plusy a mínusy jsem si již napsala, ale pořád se nemohu rozhodnout. Tak jdu na ty otázky, prosím.

  1. Myslíte, že můžu být tkzv ,obojživelnice' , že bych dělala oba sporty (na vrcholové úrovni)? Je to možné?
  2. Jak si mám vybrat klub?
  Děkuji mnohokrát!
  holka, 15 let, 17. října 2018

  Hezký den,
  nemůžete se rozhodnout mezi dvěma sporty, chtěla byste být vrcholová sportovkyně. K profesionální dráze vede dlouhá cesta plná disciplíny, vytrvalosti, tvrdé práce a vyžaduje to také finanční prostředky. Bylo by dobré na to jít postupně, seznámit se s danými sporty a na základě toho se rozhodnout. Je možné samozřejmě dělat oba, pokud byste zjistila že Vám oba jdou stejně dobře a máte na ně talent. Můžete se poradit s někým dospělým ve svém okolí, rodiči nebo učiteli a podívat se, jaké kluby by pro Vás mohly být dostupné. Ty pak můžete kontaktovat pro více informací, opět, abyste se měla na základě čeho rozhodnout. Konečné rozhodnutí však zůstává na Vás a také na tom, zda Vás v tom budou ochotní rodiče podpořit.

  Přejeme vše dobré,
  Modrá linka

  Sport

  Ahoj chtěl bych se zeptat na styl cvičení a pár dalších věcí ohledně cvičení

  1. Už cvičím tzv. Street workout neboli calesthenics (posilování s vlastní váhou těla) a jaké účinky se na mě projeví když takhle budu cvičit
  2. Plánuji si koupit na vánoce protein vím sice že to je bílkovina ale chci se zeptat vás na na vás názor co si o tom myslíte
  3. Slyšel jsem že když budu cvičit a bude mi méně než patnáct můžou se mi poškodit klouby co si o tom myslíte
  Předem děkuji za odpověď s pozdravem uživatel bydlící na planetě Zemi
  kluk, 13 let kulturista ??????, 18. října 2018

  ahoj uživateli bydlící na planetě Zemi,

  1) Tento typ cvičení osobně neznám, ale podle uváděných informací by měl přispívat k budování tělesné zdatnosti (síly) a obratnosti, vyrýsování svalů.
  Bylo by ale dobře, kdyby ses věnoval i jiné aktivitě s kamarády - jízda na kole, fotbal nebo basket, apod. Je dobře, když máme aktivity různorodé, aby se naše zdatnost a naše tělo rozvíjelo symetricky. Jednostranný pohyb našemu tělu nesvědčí.

  2) Nemyslím si, že by pro Tebe byl protein vhodný - obsahuje kromě proteinu i řadu dalších, pomocných látek, které pro děti a dospívající nejsou vhodné (např. umělá sladidla). Dostatek bílkovin pro růst a vývoj zvládneš získat i z běžné pestré stravy - zdrojem bílkovin je libové maso, ryby, vejce, mléko a mléčné výrobky, luštěniny.
  Nadměrný příjem bílkovin je pro naše tělo velkou zátěží - škodí zejména ledvinám. Dlouhodobý příjem vysokého množství bílkovin ledviny přetěžuje a může vést až k jejich poškození.

  3) Co se týče vlivu cvičení na klouby - záleží na cvicích, které budeš provádět, počtu opakování (a zda případně bude cvičení i s nějakou zátěží). Bylo by dobře začínat jen menším počtem opakování a postupovat od lehčích cviků k těžším, pomalu.
  Záleží také na tom, zda nemáte potíže s klouby v rodině a jak probíhá Tvůj růst. Nejlépe by Ti v tomto mohl poradit lékař, který o Tebe pečuje.

  Ať se Ti dobře daří přeje Vím, co jím!

  Sport

  Ahoj
  Mám strašně rád Petru Kvitovou a obecne tenis.Ale problém je v tom že si nemám s kým povídat o ní a o jejích výkonech,poradíš mi prosím jak najít někoho s kým bych si o tom mohl povídat.
  Předem díky.

  kluk, 12 let, 31. srpna 2018

  Ahoj z Modré linky,
  je prima, že chceš rozvíjet svoje zájmy. Tenis je zajímavý sport a je moc fajn svou vášeň s někým sdílet. To, jestli je ve Tvém okolí nějaký podobný fanoušek jako Ty, zjistíš časem, když při hovoru s druhými na to téma stočíš řeč. Pokud bys nikoho takového nenašel, na internetu určitě existují různá fóra nebo fankluby, kde najdeš spoustu podobných nadšenců a věřím, že to může být i zajímavá cesta, jak se seznámit s novými lidmi. Na internetu jen platí, že je potřeba chovat se bezpečně.

  Přejeme hezké dny.
  Modrá linka

  Sport

  Ahoj
  Za pár dní začíná škola, a já se tak trochu bojim tělocviku, fotbal, basket apod. sporty mi nevadí, ale gymnastika mi docela dost vadí, nejsen totiž moc pružná, ale už na tom pracuji. No ale zajímá mě jestli se dá při kotrmelci zlomit vaz. Dřív jsem se kotrmelců vůbec nebála, ale poslední dobou ano..

  holka, 13 let, 24. srpna 2018

  Ahoj,
  chápu, že gymnastika nemusí bavit nebo jít každému, ale oceňuji, že na sobě pracuješ, pružnost a síla tělu a zdraví určitě svědčí. Kotrmelec patří k základním cvikům, které se člověk učí už od útlého věku. Nejedná se o nic nebezpečného nebo rizikového, čeho by se měl člověk nějak obávat. Asi při každém sportu může dojít k různým zraněním, pokud je však člověk trochu opatrný a provádí cviky a sport tak, jak se dělat mají, naopak to zdraví posiluje. Pokud máš obavy z kotrmelců, můžeš požádat někoho, kdo je umí, nebo učitele tělocviku, aby Ti vysvětlil, jak na to, abys je prováděla správně a nemusela se bát zranění.

  Přejeme hezké dny,
  Modrá linka

  Sport

  Ahoj poradno je mi 9 let. Včera jsem hrála se sestřenicí na honěnou a hned jsem se zadejchala, tak mi gólové že nemám kondici :( aní ji mít nemůžu když moc nesportuju a valím se porád u knihy nebo tabletu. Mám 32 kg a měřím 136 cm, není to moc?a jak si mým kondici zlepšit abych neztloustla?

  Holka bez kondice 9 let, 17. srpna 2018

  ahoj,
  Tvoje váha je vzhledem k věku i výšce úplně v pořádku, nemusíš se obávat. Pokud moc nesportuješ, opravdu Tvoje kondice nemusí být nejlepší. Řešení je jednoduché - zkus zařadit do svého denního režimu třeba 30 minut nějakého pohybu. Každý den nějaká aktivita - třeba procházka nebo protahovací a posilovací cvičení, která znáš i ze školního tělocviku nebo jízda na kole, apod.
  Zkus si různé aktivity a najdi si takové, které Tě budou bavit. Řadu aktivit můžeš dělat i s kamarády - pohyb může znamenat tedy nejen zlepšení kondice, ale i zábavu!

  Ať se Ti dobře daří přeje Vím, co jím

  Sport

  Dobrý den potřebovala bych poradit jestli se mám přihlásit na judo na judo už sem chodila asi 4 roky a pak sem přestala ale teď bych chtěla zase začít je mi 13 let a bojím se že bych byla po zadu chtěla bych jezdit na závody .
  Je mi tedy 13 let , a jaký pásek bych tedy mnela mýt.Kdy si myslíte že bych mohla začít ,už sem toho hodně zapomněla.
  Mohla bych sem pokračovat na takové úrovni jako sem byla než sem odešla??????��

  Ahoj,

  přečetla jsem si, že s judem se dá začít v každém věku. Důležitá je jen chuť judo dělat. Ty máš navíc již z dřívějška čtyřleté zkušenosti, tělo si na cviky pamatuje a tak je pravděpodobné, že se brzy dostaneš znovu na požadovanou úroveň. Myslím, že to bude ale nějaký čas chtít. Na vše by Ti určitě ještě lépe a odborněji pomohl odpovědět nějaký trenér/trenérka juda, a stejně tak by Ti mohl/a odpovědět na to, jaký bys měla mít pásek. Proto by sis mohla domluvit například po mailu nějakou konzultaci už koncem prázdnin a od záři, kdy se nové kurzy otevírají, bys mohla začít naplno. Napadlo mne také, že bys mohla prázdniny využít k zopakování si některých cviků, možná najdeš něco podle čeho cvičit na internetu.

  Přejeme Ti, aby ses brzy dostala na úroveň, po které toužíš.
  Modrá linka

  Sport

  Ahoj Modrá linko a všichni co pomáháte,
  je už skoro konec školního roku, a tím, že už mi odpadají některé kroužky, rozhoduju se, co bych chtěla zkusit dále. Určitě bych si přála nějaký sport. A to je právě ten problém - absolutně netuším jaký. Vím že na některé už je příliš pozdě, třeba gymnastika a krasobruslení mají nábory do sedmi nebo osmi let. Líbí se mi různé neobvyklé sporty, např. bych hrozně ráda zkusila baseball. Bydlím ale v celkem menším městě, takže tu žádný tým není, a rodiče nechtějí abych dojížděla. Jsou ale celkem přístupní, takže kdybych přišla s hotovým návrhem určitě by to zvážili. Dívala se i na nějaké alternativy v mém městě, ale moc mě to nenadchlo. Taky když něco dělám chci aby mi to šlo a abych to dělala pořádně.
  Takže - Jak se rozhodnout?
  Existuje nějaký způsob jak zjistit co mi jde a co ne?
  Co dělat když se rodičům můj návrh nebude líbit? Např. nějaký bojový sport

  Předem díky za radu.

  holka, 13 let, 9. června 2018

  Ahoj,
  je skvělé, že se snažíš vybrat si koníček, který tě bude bavit a budeš v něm úspěšná. Sportovní kroužek či oddíl je určitě vynikající volba. I když máš kvůli svému bydlišti zúžený výběr, jsem si jistá, že objevíš takový, který ti bude vyhovovat a bude tě bavit. Vzhledem k tomu, že zatím nejsi jasně zaměřená, myslím, že by nebylo na škodu obejít všechny možné sportovní oddíly ve tvém okolí a domluvit si v nich ukázkovou hodinu. Možná, že tě atmosféra a lidé v některém z nich uchvátí natolik, že začneš dělat sport, o kterém bys nikdy předtím neuvažovala. Zkus k výběru přistupovat s otevřenou myslí a neuzavírat se předem před žádnou možností. Možná tě samotnou překvapí, co tě nakonec zaujme a kde se budeš cítit šťastná.
  Přeji ti hodně štěstí!
  Bára

  Sport

  Ahoj, vím že můj moje láska k fotbalu nikoho nezajímá ale musíte to vědět aby jste pochopili že fotbal je ted pro mě všechno. Příjdu ze školy a jdu na hřiště trénovat, každej den. Začala jsem před třemi měsíci a hodně jsem se zlepšila, jsem skoro i nejlepší v týmu. Jenže jsem se přihlásila s mojí kamarádkou a začaly jsme v podstatě spolu. Každej den spolu chdíme hrát na hřiště a děláme všechno aby jsme postoupily do jv (je fs, jv a pak varsity- když se někdo dostane do varsity takto už je něco). Jenže i když jsme smojí kamaádkou začaly ve stejnej čas ona prostě nějak neumí hrát. Nemá rychlost nic. Ale fotbal miluje snad ještě víc než já a to už je co říct. Na halloweena plánujeme že půjdeme převlečený za naše nejoblíběnější fotbalisty. Tak jo k tomu problému- já sebojím že se nedostane do jv. Já vím že se dostanu, protože si mě jednou coach vzal stranou a řekl že jestli se budu hodně snažit tak se do jv dostanu. Jenže já nevím jak jí mám pomoct. Jsem prostě lepší i když trénujeme každej den společně...ona je prostě poleno...Já jí někdy říkám nějaký cvičení a tak ale jí to prostě nejde...nevíte jak bych jí mohla pomoct i jinak (už jsem zkoušela všechno). Ta druhá věc o ní je že jí nikdo z našeho týmu nemá rád, protože vždyčky zmaří šance na utok na branu. Jednou v polovině hry se mě zeptala dokonce na jakou to branu střílíme a jedna holka jí slyšela a ted si z ní všichni dělají srandu. Já vím že je to všechno hlavně v její hlavě ale...já chci s ní pořád chodit do stejnýho týmu a tak mě bude čekat i těžký rozhodnutí- kamarádka a nebo postoupení do lepšího týmu. Co by jste řekli vy? Ta kamarádka hodně pro mě znamená. A poslední otázka je jestli se dá v 15 letech ještě nejak dostat na špičku fotbalu nebo už ne. Díky moc.

  holka, 15 let, 19. května 2018

  Ahoj,
  moc se mi líbí, jak přemýšlíš o své situaci s fotbalem a kamarádkou. Je moc fajn, že máš takový koníček, jako je fotbal, že Ti to jde a stále se zlepšuješ. Myslím, že je to velké štěstí, když člověk pro sebe něco takového najde. Z Tvých řádků je také vidět, že jsi správná kamarádka, myslíš na to, jak pomoci, když to kamarádce nejde, a dokonce uvažuješ o tom, že by ses rozhodovala mezi ní a postoupením do lepšího týmu.

  Chápu, že to není jednoduchá situace. Někdy se ale, bohužel stává, že talent na sport u člověka prostě není, a těžko to u kamarádky něco změní. Je pravdou, že hodně pomůže trénink, možná by pomohl i váš trenér, který má zkušenosti, kdyby ho kamarádka požádala o pomoc. Také Ty se můžeš zkusit trenéra zeptat, jestli jí můžeš nějak pomoct. Jak, ale píšeš, už teď jsi udělala hrozně moc, a nikdo neumí dělat zázraky, je to především záležitost kamarádky.

  Myslím, že je škoda si rozhodování postavit na tom, že buď horší tým a kamarádka nebo lepší tým a bez kamarádky. I když postoupíš výš, stále můžete být přítelkyně, mít stejný zájem, chodit spolu trénovat po škole, jen se rozdělíte v době tréninků a zápasů. Pokud bys zůstala v horším týmu, možná by Tě někdy velmi mrzelo, že jsi svoji šanci nevyužila, možná by to nakonec mohlo i negativně kamarádství ovlivnit, protože bys nebyla spokojená. Také přemýšlím o tom, zda si nechceš o všem s kamarádkou promluvit o svých obavách, třeba Tě podpoří a vůbec ji nebude vadit, když Ty půjdeš výš. Tak si alespoň správné kamarádství představuji.

  K Tvé poslední otázce. Moc se ženském fotbale nevyznám, ale věřím myšlence, že když budeš chtít, tak se můžeš vůlí, tréninkem a pílí na špičku fotbalu dostat, bylo by škoda to vzdát.

  Přejeme Ti úspěšnou fotbalovou kariéru i pevné přátelství. Modrá linka

  Sport

  Ahoj Alíku. Je mi 12 let a neumím plavat. Je to normální že neumím plavat v tolika letech? Když jsme někde na koupališti atd. tak mi je trapně, když vidím že 8 letý dítě plavat umí a já ještě ne. Děkuji za radu.

  holka, 12 let, 24. května 2018

  Ahoj,
  to, že někdo ve 12 letech neumí plavat, se stává, ale je pravda, že to není úplně běžné. Naučit se plavat není nějak moc obtížné, ale je vhodné, aby tě to někdo naučil; učebnice plavání pro samouky nejsou moc rozšířené.
  Samozřejmě že v tvém věku asi nebude vhodné, aby tě někdo učil plavat na nějakém plném koupališti, kde kolem plave plno malých dětí. Ale jestli budete v létě někde, kde se dá najít nějaké zapadlejší koupací místo, kde nebude moc lidí, tak ať tě někdo důvěryhodný (rodiče, starší sourozenci, nebo někdo jiný důveryhodný) plavat naučí.
  Když někdo neumí plavat, většinou je to tím, že ho to nikdo nenaučil, jen málo případů jsou lidé, kteří se plavání naučit nejsou schopni.

  Sport

  Zdravím, chtěla bych teď jíst zdravěji a cvičit, tak jsem se chtěla zeptat, kolik kalorií bych měla sníst za den a jestli je vzhledem k mému věku lepší spíše cardio nebo posilování? A ještě kolikrát denně bych měla jíst, protože někdo říká že 3x a někdo že 5x za den.. předem moc děkuji za odpověď :)

  holka, 13 let, 4. května 2018

  ahoj,
  v tomto věku by dívky měly přijmout za den 9.400 kJ - protože jsi v růstu, tak by bylo lépe jíst 5x denně (3 hlavní jídla - snídaně, oběd, večeře a mezi nimi menší svačiny, abys doplnila energii). Dospělí, kteří už nerostou, nemusí jíst vždy 5x denně, ale třeba i jen 3x denně, u dospívajících a dětí je vzhledem k růstu lepší, když je jídel více.
  Pokud třeba někdo sportuje více než jen rekreačně, musí pak příjmout energie ještě více.

  Aktivity - jsou vhodné jak aerobní aktivity, tak i posilování (ale ideálně jen s vlastní vahou), klidně můžeš tato cvičení i kombinovat. :) Důležité je, aby Tě pohyb bavil.
  Ať se Ti dobře daří přeje Vím, co jím

  Sport

  Ahoj Alíku, asi 4 měsíce dělám gymnastiku. Na začátku roku jsem chtěla dělat balet, ale nějak to nevyšlo, tak jsem šla na gymnastiku abych balet mohla zkusit příští rok. Gymnastika mi docela jde, ale u některých věcí se strašně bojím, bojím se tak, že když mě do toho trenér nutí tak se rozbrečím a odejdu. Gymnastika mě baví ale strach je velkou překážkou, nevíte jak se ho zbavit?

  holka, 12 let, 11. února 2018

  Ahoj,
  je skvělé, že se zabýváš sportem, který tě baví. Nicméně si myslím, že tím, že tě trenér do některých věcí nutí, se rozhodně strachu nezbavíš a spíš je pravděpodobnější, že ti gymnastiku časem zprotiví, což by byla škoda. Zkus se s ním domluvit (nebo požádej rodiče, aby mu to řekli sami), aby tě nenutil dělat věci, na které se necítíš. Že bys spíš ocenila lepší vysvětlení techniky, nebo pomalejší a postupný nácvik, během kterého by ses svého strachu zbavila. Věřím, že trenér pochopí, že svým současným přístupem situaci spíš zhoršuje, než aby ji řešil.
  Přeji ti hodně štěstí!
  Bára

  Sport

  Ahoj Alíku a všichni co pomáháte.
  Dělám letos od září aerobik, naše trenérka se zezačátku tvářila, že to bude jako kroužek - jednou za týden si přijdeš zacvičit. Ale teď máme trénink v čtvrtek, pátek a občas v neděli. Ona si mě teda totiž vybrala do závodní složky, proto.
  Já jsem si aerobik naprosto zamilovala a chtěla bych se mu věnovat ještě víc, ale musela bych opustit některé své stávající kroužky. To ale rodiče nechtějí. Nevíte jak je alespoň trochu přemluvit, nebo jim ukázat že to myslím vážně. Aerobik i naší trenérku zbožnuju. A ten kolektiv je boží. Díky

  holka, 13 let, 22. ledna 2018

  Ahoj z Modré linky,

  přijde mi moc prima, že jsi pro sebe objevila zájem, sport, který Tě naplňuje radostí, to Ti moc přeji.

  Píšeš o změnách, které od září nastaly v intenzitě trénování a dalších věcech. Zřejmě je to něco, s čím jste Ty ani rodiče nepočítali, takže bude asi zapotřebí si o tom v klidu promluvit a naplánovat, co a jak dál. Chápu, že to rodiče mohou vidět v tuto chvíli jinak než Ty, to se stává a jde o to, pokusit se najít kompromis. Zkuste společně promluvit i s trenérkou. Říkám si, že i ona může rodičům vysvětlit důvod, proč si Tě vybrala do závodní složky. Možná, když rodiče zjistí, jak moc Ti na trénování záleží, poleví v ostatních směrech a najdete společnou řeč.

  Držíme palce,
  Modrá linka

  Sport

  Ahoj, ja uz proste nemuzu, na nic a nikoho nrmam cas, protoze mam same treninky . V pondeli, utery, stredu , ctvrtek a v patek 4. Uz jsem se parkraz i rozbrecela, ale pauzu si nemohu dat, svuj sport delam na vrcholu. Co mam delat ja uz proste nemuzu? Vsechno me boli a velkou oporou je mi muj dost starsi kamarad ( je starsi o 12 let(

  holka, 14 let, 12. prosince 2017

  Dobrý den z Modré linky,

  mrzí mě, že Tě sport natolik zaměstnává, že nemáš na nic jiného čas a cítíš se vyčerpaná. Je fajn, že máš někoho, s kým můžeš o svých pocitech a zkušenostech ze sportu mluvit, ale říkám si, že by o tom, jak se cítíš, měli vědět především rodiče i trenér. Nevím jakému sportu se věnuješ, ale věřím, že by šlo zkusit pro sebe zařídit volnější tempo či jiný systém tréninků. Zkus to s nimi sdílet, můžete pak společně hledat možnosti dalšího sportovního fungování.

  Držíme palce,
  Modrá linka