Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkova poradna

  Na otázky odpovídají

  pracovníci linky důvěry Modrá linka, psycholožka BáraV, MUDr. Jiří Staněk, bojovníci proti kouření z projektu Nekuřátka, český klub skeptiků Sisyfos a správci. Občas odpovídá i sám Alík.

  Dotazy mohou pokládat pouze čtenáři mladší 15 let.

  Sport

  Dobrý den. Prosím, poraďte mi. Chodím hrát závodně florbal a tím pádem chodím hrát i na turnaje. Hraju za mladší a za starší žákyně. Na starších se mi to zdá lepší, protože na mě trenér moc neřve ale kdybych mohla, tak na turnaje mladších nechodím. Pořád na nás všechny řve: "Vzpamatuj se! Co tam děláš?! Vypadni z toho hřiště!" Je to strašně nepříjemný a je mi z toho do breku - nejsem zas tak silná povaha. Vždycky, když zápas skončí, tak nás zažene do rohu a začne na nás strašně řvát přes celou tělocvičnu co jsme tam jako dělaly. Nevím, jestli ho štve, že pořád prohráváme. Nevím, jestli je dobré řvát na holky, který to hrajou sotva pár měsíců. Pak na nás ty holky z ostatních týmů civí jak na b*bce, jelikož jejich trenér jim to vždycky v klidu vysvětlí. Skončit to teď nemůžu - stojí to hodně peněz. Jsem rozhodnutá, že už s tím na konci sezony skončím. Jenže moji rodiče už počítají s tím, že tam budu chodit pořád - koupili mi branku atd. Jak to mám rodičům říct? Mám to nějak přetrpět?Díky - otázka upravena poradcem

  Eliška, 12 let, 3. ledna 2015

  Ahoj Eliško,

  rozumím docela tomu, že se při zápasech a po nich necítíš ani trošku ve své kůži. Není příjemné, když na vás trenér řve, myslím si, že tak vaše družstvo nestmelí a nedokáže, abyste měly lepší výsledky. Navíc jsi viděla, jak jiný trenér se svému družstvu věnuje v klidu. Neboj se s trenérem promluvit. Mají-li ostatní holky podobné pocity jako ty, promluvte s ním všechny. Pokud si netroufáte, řekněte doma rodičům, jak se na turnajích a po nich cítíte, aby to s trenérem mohli řešit alespoň oni. Domnívám se, že trenér vás svým křikem chce podpořit, chce abyste ho slyšely, nemyslí to snad nějak zle, ke sportu určité emoce a pokřik také patří. Možná si ale neuvědomuje, jak to může působit na Tebe a ty druhé holky, že svým křikem, místo aby vás povzbudil, vás spíše znechutí a znejistí. Právě proto by bylo dobré s ním o tom promluvit. Jistě není nadšený, jestli prohráváte, ale teprve začínáte, a u sportu může být vítěz jen jeden, a je čestné se i zúčastnit. Možná, bude-li trenér vlídnější a k vám laskavější, budete schopné se více soustředit na hru a dáte si pozor, abyste neopakovaly chyby. Rodičům to můžeš říct úplně stejnými slovy jako nám. Nebo je můžeš pozvat na server Alíka a svůj dotaz jim ukázat.


  Přejeme Ti v roce 2015 hodně úspěchů ve škole i ve sportu.
  Modrá linka http://www.modralinka.cz

  Sport

  Ahoj všichni,
  je mi 11 a nevím, jestli by bylo možné a bylo vůbec k ničemu, abych chodila za rok od nového školního roku na gymnastiku, tedy ve 12. Nikdy jsem na ní nechodila, umím most ze stoje a už i rozštěp a jak už jsem tady jednou psala, vážim 40 a nevím, jestli je to váha na gymnastiku a měřím 150. Také nevím, kolik taková gymnastika stojí. Předem děkuji za odpověď. P.S.: Odepiš rychle. - otázka upravena poradcem

  Tvůj anonym Lora11, 23. listopadu 2014

  Ahoj Loro,

  začnu od konce. Chceš-li odpověď rychle, pak piš jinam než na Alíka, kde se odpověď zpracovává dohodnutým způsobem, který trvá delší dobu. Pro odpověď hned Ti může posloužit telefonát na některou z linek důvěry, také chat, na e-maily odpovídá naše Modrá linka do 48 hodin, většinou však dříve.
  Linky důvěry se zabývají psychikou jedinců, rodin, problémy ve vztazích a životě. Otázky na volbu sportu či školy musíš směřovat někam jinam; musím však ocenit, že se o sport zajímáš. Ptát se můžeš vašeho tělocvikáře, třídního učitele/učitelky, výchovného poradce, a nejlépe tam, kde gymnastiku přímo provozují. Existují i různé sportovní školy, které mívají také dny Otevřených dveří, kam lze zajít a zeptat se a pokud budeš mít trpělivost, jistě najdeš alespoň nějaké odpovědi na své otázky na internetu, můžeš hledat třeba s tátou.

  Přejeme Ti úspěchy v gymnastice.
  Modrá linka http://www.modralinka.cz

  Sport

  Ahoj alíku.Nebudu chodit kolem horké kaše a řeknu ti to,vlastně napíši.Takže už pár let bych chtěla chodit na karate.Ale každý rok se začnu bát neuspěchu a strapnění.Mám zkušenost že se mi ostatní smály za to že se mi nepovedlo něco ve sportu a nechci to zažít znova.Taky se bojím že tam budu nejstarší protože to je od 7 let a cítila bych se trapně :( a když jsem se dívala na fotky tam tam byli mladší děti které mely oranžoví pásek(3).O karate toho vím ani ne nejmíň ale ani ne nejvíc.Prosím poraď mi jak překonat strach a jít tam (sestřenka na karate chodila takže by mi věci půjčila,ale aby mi pomohla mě na to připravit nemůže je v Anglii,její máma mi ti její věci dá)

  Ta se strachem..., 24. srpna 2014

  Ahoj,

  píšeš o spoustě strachů, které Tě trápí. Strach nás může ochromit, z různých důvodů pak neuděláme to, co bychom chtěli. Což může být velká škoda. Nevíme totiž jistě, jestli to, čeho se bojíme, opravdu nastane. A pokud to nastane, jestli nás to nakonec bude tak trápit, jak jsme si mysleli. Ve skutečnosti totiž všechno může být úplně jinak. Někdy může pomoci jít se svým strachem bojovat - prostě se vystavit situaci, ze které máme obavy, a až nastane, tak ji řešit. Můžeš si taky pro sebe sehnat nějakou podporu - někoho, kdo by šel s Tebou, s kým bys o tom mohla mluvit, průběžně řešit to, co nastane. Můžeš si taky na to všechno, co Ti běží v hlavě, říct "No a co?" - tedy "No a co že budu nejstarší? No a co že se mi něco nepovede?" - máš svůj sen a to, co si myslí ostatní, nemusíš teď řešit. Každopádně to pro Tebe bude zkušenost, ať se rozhodneš jakkoliv.

  Držíme Ti palce k překonání strachu,
  Modrá linka http://www.modralinka.cz

  Sport

  Ahoj,

  mám otázku...

  Za cca. týden a 3 dny mám zkoušky v karate-4. kyu. Je to fyzicky celkem náročná věc, a tak se chci zeptat, jak bych měla trénovat, abych vše udýchala a abych se nesesypala v půlce zkoušky... Jako, jsem na tom s kondicí a fyzičkou celkem dobře, v 12-minutovém běhu jsem uběhla cca. 2,2 km a jsem schopná vykonat 48 sedlehů za minutu. Ale stejně, potřebuji mít lepší fyzičku a kondici.

  Takže otázka:

  Jak mám trénovat, když mám 10 dní a jsem na tom celkem dobře, abych zkoušku zvládla?

  P.S. Požadavky na dynamiku (výbušnost) jsou při zkoušce vysoké.

  Díky za odpověď :). - otázka upravena poradcem

  Ahoj,

   

  je mi to moc líto, ale nevím jak trénovat na zkoušku z karate. S takovouto otázkou by ses měla obrátit na svého trenéra, který Ti určitě rád poradí a ocení Tvou snahu na zlepšení své kondice. Třeba se dozvíš, že jsi na tom opravdu moc dobře a nějak zvláštní náročnější trénink ani nepotřebuješ.

  Přeji Ti hodně úspěchů. Alíkova kamarádka Bája

  Sport

  ahoj, chtěla bych se zeptat jestli bych mohla chodit do nějakého kroužku plážového volejbalu, jenom je mi 12 let a to už je hodně, hrála jsem volejbal, ale ten mě nebavil a tak chci zkusit plážový volejbal, jenže v blízkosti domu nemáme žádné kurty nebo kluby na tento volejbal pro můj věk, prosím poraďte mi, děkuji

  kačka1313, 25. května 2014

  Kačko,

  abych řekla pravdu, moc nevím, co Ti poradit. Nebavil Tě "normální" volejbal, dobře, zkus tedy plážák, i když v tom není nějaký velký rozdíl. Co se týká možností, zaangažuj rodiče a starší sourozence, máš-li je, pátrejte na internetu, zeptejte se některých známých sportovců nebo trenérů, kteří bydlí v okolí, a myslím, že určitě něco najdete. To, zda Ti podmínky, které najdete ve vašem nejbližším okolí, budou či nebudou vyhovovat, to už je druhá věc.

  Přejeme Tobě a všem Tvým kamarádům plno pohybu venku na vzduchu.
  Modrá linka http://www.modralinka.cz

  Sport

  Ahoj Alíku,prosím o radu. Jsem holka a je mi 12. Mám ráda Martinu Sáblíkovou a ráda se koukám na rychlobruslení. Bruslení mě baví,ale já jsem byla naposledy bruslit před rokem na umělym kluzišti. Rybník nám zamrzl naposledy před 2 lety. Moc ráda bych chtěla začít krasobruslit,ale nevím kde bych jezdila a nevím,jak to mám říct rodičům. (Nejsem už moc stará na to začít krasobruslit?) Prosím poraď mi Alíku,nevím si rady. Děkuju. Ahojky

  Natálka-12, 19. února 2014

  Ahoj,

  nikdy není pozdě začít se sportem, který máš ráda a baví Tě. Už to asi není na vrcholové krasobruslení, ale kdo ví? Třeba jsi talent. Zkus se zeptat, kde je u vás nějaký stadion a oddíl krasobruslení. Co to obnáší, jak často jsou tréninky, kolik to stojí.

  Chci Tě upozornit, že je to velká dřina a tréninky bývají brzy ráno. Až vše potřebné zjistíš, zkus si o tom s rodiči promluvit. Možná zjistíš, že to bruslení na rybníku Ti bude vyhovovat víc a ty si oblíbíš jiný sport, který bude pro Tebe dostupnější.

  Držím Ti palce, aby Ti to vyšlo. Alíkova kamarádka Bája

  Sport

  Ahoj alíku a alíkovy kamarádi :) Nejdříve vám chci poděkovat protože jsme mi dost pomohly ale potřebuji radu..Je mi 11 let a až začne nový školní rok tak bych chtěla začít s gymnastikou a to mi už bude 12.Někde jsme slišela že se s tím začíná ve třech až v šesti :(
  Sem celkem obratná,běhám,jím zdravě,ale šnůru a rozštěp mi moc nejde,doma trénuju sice už se mi to dost posouvá ale nevím...Trénuji třeba 3 až 5 x za den.Když jdu vyvenčit psa tak u toho běhám..Kondici nemám moc velkou a s hvězdicí mám trochu problém poradíte mi jeslty bych mohla být gymnastka?:( Už o tom dlouho uvažuji ale bála jsem se to říct mámě a teť už to ví ale bojím se že je moc pozdě :(
  - otázka upravena poradcem

  Anonym :/, 15. února 2014

  Ahoj,

  samozřejmě, že  pokud chceš být hodně dobrá, je vždy lepší začít co nejdříve. Ale nikdy není pozdě, třeba máš talent. Nejlepší bude, když si zjistíš, kde je u vás nějaký oddíl gymnastiky a zeptáš se přímo tam. Oni si Tě vyzkouší a řeknou Ti. Třeba čekají právě na Tebe! Určitě to zkus.


  Držím Ti palce Alíkova kamarádka Bája

  Sport

  Ahoj . Chtěl bych chodit do nějakého sportu ( badmintom ,jezdectví na koni nebo šerm ) ale nevím jak to mám říct rodičům :/
  Už se mně ptali a já jsem jím to řekl ale ještě mně nikde nepřihlásili . Nevíte jak jim to mám říct tak , aby mně přihlásily ? Děkuji za radu - otázka upravena poradcem

  stardos /13 let /, 13. února 2014

  Ahoj,

   

  nejlepší asi bude, když se sám poptáš, případně najdeš, blízko Tvého bydliště sportovní oddíly, které provozují sporty, o které máš zájem.

  Když zjistíš, kolik by to stálo, kdy jsou tréninky, zkrátka, přijdeš s nějakou konkrétní informací, rodiče to určitě mile překvapí a uvidí, že máš opravdový zájem.

  Je Ti 13, takže zapsat se do nějakého kroužku bys mohl zvládnou sám.( samozřejmě se souhlasem rodičů). Pokud Tě rodiče nebudou chtít nikam přihlásit, vyslechni si jejich argumenty, třeba jsou závažné. Kdyby se jim jen nechtělo, zkus na svou stranu dostat třeba tetu, babičku, dědu, zkrátka jiného dospělého, který by Ti pomohl rodiče přesvědčit.

  Držím palce, Alíkova kamarádka Bája

  Sport

  Ahoj Alíku
  Jsem nadšenec sportu a chtěla bych jít v létě na fotbalovou školu třeba Čecha nebo Hubníka abych jsem se nenudila ale můj problém je že mi bude v březnu 16 let a ty školy nebo kempy jsou pouze od 7 do 15 let nevím co mám dělat.. a taky jsem zdravotně postižená mám atypický autismus tak že nevím i jak mě přijmou nemluvím když něco chci napíšu to na papír.. kdyby se to dohodlo přes email tak by mě vzali i když mi bude 16 ? Sport je můj život na žádný tábor nechci jenom na sportovní s fotbalovým míčem... jak to mám napsat mamce ? Hraji i závodně fotbal :) Díky předem - otázka upravena poradcem

  Dobrý den,

  to je skvělé, že máte něco, co Vás baví a umíte si za tím jít...nebo běžet ;-). Hrajete-li závodně fotbal, pak máte možná více možností, než jen tábor. Nevím, kam chodíte hrát, jestli budete mít nějaké soustředění nebo prázdninový program. Pokud ne, mohla byste poprosit vašeho trenéra, aby Vám tábor domluvil. Ovšem nemohu Vám říct, zda Vám dovolí jet, přestože Vám už bude 16 let. Tam by možná mohl zapůsobit buď trenér nebo rodiče. Přijde mi však skvělé, že jste odhodlaná si to zařídit sama.

  Jak to napsat mamce: tady mám dost málo informací. Proč se na to ptáte? Mamka nesouhlasí s fotbalem? Nebo s táborem? Má pro Vás jiný program? Zkuste popřemýšlet, jak to mamce píšete nebo sdělujete, když jí o něco žádáte...nebo pokud s tím nesouhlasí, tak když jí chcete napsat něco nepříjemného? Dobré je na to vybrat příjemnou klidnou chvíli, ve které mamka bude možná více nakloněná souhlasit. Pomoci by mohla i otázka pro mamku: Co pro to můžete (musíte) udělat, aby Vám to dovolila, aby s tím souhlasila? Také pomáhá vzít si na pomoc někoho, kdo Vás podpoří, na koho máma dá (táta, babička, děda či trenér...).

  Přejeme hodně radosti z fotbalu,
  Modrá linka http://www.modralinka.cz

  Sport

  Ahoj, chtěla bych se zeptat, chodím na tancování a moc mě to tam nebaví, ale musím chodit na nějaký sportovní kroužek. Ráda bych chodila třeba na gymnastiku, ale na to jsem moc stará. Jaký sport bych mohla dělat?
  Kiki(12) - otázka upravena poradcem

  Ahoj Kiki,

  sportů je nepřeberně, stejně jako tanečních stylů. Můžeš si třeba spolu s někým (nebo i více lidmi) napsat seznam všech, které vás napadnou, a pak si u nich napsat známkou, jak moc by Tě zajímaly či nezajímaly, nebo i poznámku, jaké jsou překážky (např. že berou jen mladší děti - pokud je to opravdu tak, nebo že takový sport není v dosahu, apod.). Možná Ti pak z toho seznamu vyjde nějaký sport či pohyb, který bude pro Tebe ten pravý.

  Příjemné sportování Ti přeje

  Modrá linka http://www.modralinka.cz

  Sport

  ahoj alíku je mi 12 a hraju strašně ráda fotbal. O poslední zápas mi rozhodčí řekl že nemůžu nastoupit jako kapitán Když v týmu je 12 kluků a já jediná holka. Míra - kouč říkal že bych měla přestoupit do holčičího týmu, ale ten je 32km daleko. Teď nevím jestly pokračovat ve fotbale a nebo začít plavat? Na fotbal mám prý talent stejně jako na jízdu na koni. Vyhrála sem pár westernových soutěží v okolí. Strejda má koňský statek a kozí farmu. O rodiče sem přišla když sem byla malá. Od té doby se o mě stará strejda. Měla sem něco z nohama a tak mi strejda koupil koně. Když sem byla v pořádku strejda přikupoval koně. Pak založil kozí farmu a začal sme produkovat kozí mléko,sýry a tvaroh. Už 8 let jezdím western a hraju fotbal. Poraď jestly mám pokračovat ve fotbale, nebo jezdit jen western a nebo začít plavat? -to mě nebere?

  Ta co miluje fotbálek, 21. července 2013

  Ahoj,

  z Tvého dotazu vidím, že je pro Tebe těžké rozhodnutí vzdát se fotbalu nebo ježdění na koni, protože obojí máš moc ráda. Někdy je to v životě tak, že se nám do cesty postaví překážky a není možné věnovat se dál tomu, co nás baví, někdy je však možné tyto překážky překonat a najít způsoby, jak u svých oblíbených činností zůstat, i když třeba v upravené podobě. Možná by teď bylo obtížné do holčičího týmu dojíždět, časem to třeba půjde líp. Možná bys také mohla dál hrát s klukama, i když ne jako kapitán. Ale možná také rozhodčí změní názor. Možná také, když si o tom důkladně popovídáš se strýcem nebo s trenérem, tak najdete i jiná řešení, která by Ti seděla.

  Já teď za Tebe nemůžu rozhodnout, co by pro Tebe bylo nejlepší, protože to nevím. Možná to ale víš ty sama nejlíp, jen je zapotřebí si k tomu najít tu svou cestu. Zkus si třeba představit, jaké by to bylo za rok, kdybys se věnovala fotbalu, plavání, nebo ježdění, možná, že Tě to v rozhodování posune.

  Držíme Ti palce, ať Ti tvé rozhodnutí přinese radost do života, ať už je jakékoliv.
  Modrá linka www.modralinka.cz

  Sport

  Ahoj Alíku moc ráda bych hrála fotbal strašně moc ho chci hrát ale problém je že je mi 14 let a mám jednu ruku po operaci. Doma se na fotbal furt dívam i můj mladší brácha hraje fotbal. Už nevím co dá. .když to nekomu řeknu tak jenom řeknou že holky fotbal nehrajou.

  Ahoj,

  rozumím tomu, že Tě mrzí, když Ti okolí říká, že bys neměla dělat to, po čem toužíš, co Tě baví a zajímá. Myslím, že není tolik obvyklé, aby holky hrály fotbal, jako ho hrají kluci. To ale určitě neznamená, že by ho hrát neměly, že by to bylo něco špatného nebo divného. Jestli to dovolí lékař vzhledem k Tvé ruce, možná najdeš někde v blízkosti místa, kde bydlíš, nějaký tým holek, které fotbal hrají. Nebo bys mohla chodit hrát i s místním týmem kluků, kdyby jim to nevadilo. Třeba by Tě tam brácha vzal. Trénovat si můžeš ale i někde venku sama nebo společně s bráchou.

  Přejeme příjemné léto. Modrá linka www.modralinka.cz

  Sport

  Ahoj alíku,hraju golf, no a mě nebaví, vlastně to hraju jen pro to, protože to chce taťka, chtěla bych skončit, ale nevím, kdy, protože taťka už zaplatil všechny poplatky, na celou sezonu, taťka porad říká, že když mě to nebaví, tak mám skončit, ale zároveň chce abych pořád trénovala a hlásí mě do turnajů, co mám dělat mám hrát i když mě golf nebaví a stojí hodně peněz, a nebo mám taťkovi říct, že golf hrát nechci ??? A prosím o přesnou odpověď, a ne nějaké a né ať se poradím s mamkou apod.

  Eliška-14let, 26. června 2013

  Ahoj Eliško,

  stojíš-li o přesnou odpověď, můžu Ti dát dvě: "golf nehraj" anebo "golf hraj". jenomže já nevím, co je pro Tebe lepší, jak se zdá, tak to v tuto chvíli nevíš ani Ty. Bohužel nikdo jiný, než Ty, za Tebe nerozhodne, co máš dělat. Můžeme s Tebou probrat obě možnost, pro a proti, co Ti brání v tom přestat hrát, co by to pro Tebe znamenalo, jaké by to pro Tebe a pro tátu bylo, také jak to říct, pokud se pro to rozhodneš... ale to hlavní rozhodnutí je na Tobě. A protože rozhodování často není jednoduché, je na místě probrat to i s blízkými a v takovém rozhovoru si ujasnit své myšlenky, a co vlastně chceš. Pokud chceš, můžeš k nám i zavolat, a v rozhovoru se můžeme společně zamyslet podrobněji nad tím, co ve Tvém rozhodování hraje roli.

  Hezké dny Ti přeje
  Modrá linka www.modralinka.cz

  Sport

  Ahoj poradno.Mám dotaz. Je mi patnáct roků. Strašně moc bych se chtěla naučit most ze stoje,ale nikdy předtím jsem gymnastiku nezkoušela.Lze se to v tomhle věku ještě naučit? Neznáte nějaký návod podle čeho začít trénovat? Předem děkuji

  Ahoj, začít sportovat lze v jakémkoli věku a to i gymnastiku. Je jasné, že vrcholový sportovec z Tebe nebude, ale most ze stoje, bys měla zvládnout :-). Určitě je důležité se nejdříve rozcvičit a zkoušet most postupně. Pokud uděláš most z leže, tak tréninkem docílíš i mostu ze stoje. Nejlepší je trénovat s nějakou kamarádkou, která Tě zpočátku může přidržovat. Můžeš také požádat maminku, aby Ti zpočátku pomohla, až se to naučíš, můžeš most dělat sama. Přeji Ti hodně úspěchů. Alíkova kamarádka Bája.

  Sport

  Ahoj Alíku,potřebovala bych nějak pomoct.. Je mi 12,teď v květnu mi bude 13. V září jsem začala baletit,a moc mě to baví a myslím si že jsem toho hodně zvládla ani ne za ten rok,když jsem přitom začínala na nule.. vždycky mě jednoduše tanec fascinoval:') A... už příští měsíc mám svoje první představení a moc bych si přála aby přišli moji rodiče.. Ale oni pořád nemají čas.. mamka tou dobou bude po operaci,takže asi nebude moct a taťka je pořád v práci:/ A mám tu nejlepší kamarádky a tak.. ale není to takový to 'rodina'.. Jsem hrozně smutná,když si představím že všichni tam budou mít své pyšné rodiče jenom já nebudu moct po představení jít za rodiči a obejmout je.. Moc bych si přála aby mě jednou viděli tancovat,ale teď když vím že asi ani jedne z nich nepřijde,jsem z toho zdrcená a myslím si že už nemá cenu vůbec vystupovat.. Ach jo:( Alíku co mám dělat?:/ Děkuju předem moc za odpoveď,jste skvělá poradna a vím že se na vás můžu spolehnout:)

  _baletka_, 7. května 2013

  Ahoj,

  je vidět, že Tě balet opravdu baví a že máš radost, když můžeš své pokroky někomu ukázat. Věřím, že Tě mrzí, když Tě neuvidí Tví blízcí na představení. Moci se podělit o svou radost z něho dělá radost ještě větší. Bohužel ne vždy se to v životě podaří, s tím je potřeba počítat. Říkám si, jestli by se dalo ještě nějak promluvit s tátou, říct mu, jak moc by sis jej v publiku přála, třeba by se to dalo nějak zařídit. Nebo byste spolu mohli vymyslet, jak se domluvit s někým, kdo by vystoupení nahrál, a pak byste se na něj mohli podívat všichni společně, i s mámou, a třeba i dalšími příbuznými, v klidu doma. Taky si říkám, že při Tvém nadšení do tance je možné, že budeš mít ještě další vystoupení a snad na některé z nich to Tvým rodičům už vyjde.
  Držíme Ti k tomu palce.
  Modrá linka www.modralinka.cz