Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Technická poradna

  Na otázky odpovídají

  Alíkův ředitel/programátor –MM–, správci Alíka a někdy i Alík.

  V této poradně odpovídáme jen na technické dotazy k fungování webu Alík.

  Správci

  Ahoj, chtěla bych se zeptat, jakou funkci mají na Alíkovi zvěrolékaři. Je to jen ze zvědavosti.

  Díky
  Klimi

  Ahoj,
  asi tušíš, že zvěrolékař je někdo, kdo se stará o zvířátka, takový zvířecí doktor. No, a jelikož Alík je pes, tak taky má nějaké zvěrolékaře. Jsou to programátoři, kteří web spravují, opravují, když se něco porouchá, dělají tu různé nové hry, všemožné věci a vylepšováky tak. ;-)

  Správci

  Ahoj, jak se rozhoduje o tom, kdo bude správcem Alíka? Je možné, že až budu dospělá, že se taky stanu moderátorem?

  Ahoj,
  o tom, kdo bude správcem Alíka, rozhoduje vedení Alíka společně s dosavadními správci Alíka, a to nikoli na základě podaných žádostí, ale na základě dlouhodobého zkoumání působení příslušného uživatele na Alíku. Podáváním žádosti nebo opakovanými dotazy, zda by se dotyčný mohl stát správcem, se to neurychlí.

  Správci Alíka musí být aspoň 18 let, a musí poskytovat záruky jednak že nebude zneužívat svých pravomocí, a za druhé že tu práci správce bude zvládat. A práce správce Alíka je dost náročná i psychicky, takže i poctivý a schopný člověk to může špatně snášet.

  Další podmínky jsou, že správce musí být osobně znám aspoň části dosavadních správců, takže nemůže jít o někoho virtuálního, koho známe jen z internetu, a musí poskytnout vedení Alíka osobní údaje, což se od běžných uživatelů nepožaduje. A v neposlední řadě správce Alíka musí zvládat pravopis.

  Co se týče tebe, zatím nejsi na seznamu těch, kteří se správcem Alíka nikdy nestanou, takže zatím nelze vyloučit, že by ses správcem někdy mohla stát.

  Správci

  Kolik je vývojářů Alíka?

  Ahojky, kolik je teďka zvěrolékařů? Myslím, že byli 3, ale už si to nepamatuju :-D

  Správci

  Existuje přijímací test správců?

  Ahoj,

  probíhá u budoucích správců nástěnek výběrové řízení, kdy se uchazečům dá modelová situace s příspěvky napsanými imaginárními zlobivci a oni ji mají řešit či ukázat, že poznají, co je ta hranou a co ne?

  Ne. >X<-

  Jsou pod dohledem po přijetí. B-)

  Správci

  Ahoj Majdi,
  má Alík (nebo vy všichni správci) přístup ke konverzacím v poště?

  Ahoj,
  sám Alík má přístup úplně k čemukoli, neboť je toto jeho web. :-D

  Všichni správci k cizí poště přístup určitě nemají. Pouze správci Alíka (tedy ti se zelenou korunkou), a navíc jenom za splnění určitých podmínek. Není to tedy tak, že bychom si mohli číst kdykoli cokoli, ale v případě potřeby se to dá zařídit.

  Správci

  V historii odpovědi v technické poradně jsem se dočetl o fialových korunek a také o tom, že vlivná zvířátka nemají žádné korunky. Co kdyby měla zvířátka ty fialové korunky?

  Myslíme si, že korunka by měla značit, že dotyčný člověk za něco odpovídá, že má nějakou pravomoc vyřešit určitý druh problému – že se na něj můžou uživatelé bez korunky spolehnout.

  Místní zvířátka sice mají určitá vyšší oprávnění (můžou třeba odpovídat v poradně), ale nejsou správci. Jsou spíš jen takoví maskoti. Los Punťa má navíc i vypnutou poštu, takže kdyby mu někdo chtěl napsat dopis, že špatně losuje, má smůlu. :->

  Správci

  Existuje ještě někdo jiný s modrou korunkou (zvěrolékař) než –MM–?

  Správci

  Dostávají správci Alíka za svou práci zaplaceno?

  Bohužel nedostávají. Ani mně za zdejší programování nikdo neplatí.
  Alík nemá v podstatě žádné příjmy, žije z našeho nadšení. :-D

  Správci dostávají upřímné poděkování. ;-)$>

  Správci

  Zdravím všechny. Nevadí některým správcům, že jim tykáme? Předem děkuji.

  Ahoj, myslím, že nevadí.
  Pokud správcům něco vadí, nezdráhají se vás o tom informovat. :-D

  Vykání působí zbytečně formálně, v kontextu Alíka se s ním setkáváme častěji spíš v případech, kdy se někdo nepěkně hádá a snaží se vynahradit neuctivý obsah svého sdělení uctivou formou. Působí pak mnohdy paradoxně urážlivěji, než kdyby tykal.
  Vážený pane správce, sdělte mi laskavě co nejdříve, za jaký přečin obdržel můj účet SprávceJeMamlas blokaci, děkuji, s pozdravem JUDr. Jan Novák.:-)

  Správci

  Zdravíčko Správci, Zvěrolékaři či zvířátka.
  Pročítal jsem si tak dotazy v poradně, a zjistil jsem, že dříve odpovídal Crusher.
  Byl dříve Správce Crusher, nebo jaktože odpovídal?

  Ahoj,

  ano, Crusher byl od roku 2006 Správcem Alíka a v tehdejší (a i pozdější době) na některé dotazy odpovídal. Ještě později pro nedostatek času ze své funkce odstoupil, ale jeho odpovědi v poradně samozřejmě stále najít jde.
  Pro úplnost ale nutno uvést, že konkrétně tato jeho odpověď je v současné době již trošku zastaralá - již neplatí, že přezdívka automaticky zanikne po šesti měsících neaktivity.

  Správci

  Ahoj,
  kolik je celkem správců klubovny a proč jich je o hodně více než správců nástěnek?
  Děkuji za odpověď,
  KrálíčekSušenka

  Ahoj,
  správců klubovny je v tuto chvíli 5. Dvěma neaktivním v noci na dnešek zvěrolékaři odebírali korunky. Zase až o tolik více než nástěnkářů jich tedy není.

  Hlavní rozdíl mezi klubovnou a nástěnkami je ten, že správce klubovny musí v klubovně přímo sedět, aby tam mohl správcovat, nemůže řešit nic zpětně. Správce nástěnek může klidně přijít na Alíka, objevit v nástěnkách nějakou neplechu, která se stala v době, kdy on připojený nebyl, a zpětně ji vyřešit. Nic takového správce klubovny neudělá.

  Proto je fajn, když je správců klubovny o něco víc, aby většinu doby, kdy v klubovně někdo je, byl přítomný některý ze správců. K tomu jsou zároveň i správci stolů, kteří mohou dočasně dohlížet na stůl, když tam zrovna žádná vyšší korunka není.

  Správci

  Dobrý den, můžu se zeptat, kde jde dohledat seznam správců nástěnek?

  Ahoj,
  pod seznamem správců Alíka, který najdeš tady.

  Ode dneška mají korunku správce nástěnek uživatelé Lacko5, Matisek a lékařský. Již delší dobu ji má také majacos, ale ta už sem moc nechodí, takže se spíš obracejte na kluky, když bude něco potřeba.;-)

  Správci

  Ahoj,
  proč už Koalík a Alík nemají korunku?

  Ahoj,
  my jsme takoví speciální. Korunky měly spíš jen symbolický význam, který mohl někoho zmást. Ani já, ani Alík většinou neřešíme záležitosti týkající se klubovny, proto tu korunku nemáme. V lecčems máme nadstandardní práva, ale máme je tajně. ;-)

  Správci

  Ahoj,
  chtěl bych se zeptat, kdo je tento správce a proč není na seznamu správců?
  Moc mě to zajímá, díky moc za odpověď!

  Ahoj,
  jedná se o bývalého Správce, který má korunku doteď. Jak si můžeš všimnout, tak už na Alíka ani moc nechodí. Nedá se ale říct, že by nechodil vůbec. Korunku má proto, aby když třeba někdy přijde a uvidí někde nějakou neplechu, tak aby mohl zasáhnout.

  Na seznamu není z prostého důvodu. Nechodí sem pravidelně, tudíž není žádoucí, aby mu třeba psali uživatelé, kteří cokoli potřebují, protože by jim odpověděl až po hodně dlouhé době, kdy už by navíc daná věc byla s největší pravděpodobností vyřešena, takže by bylo navíc zbytečné, aby jí věnoval svůj jistě drahocenný čas.

  Správci

  Fialová korunka

  Ahoj Technická poradno,
  všiml jsem si, že v oficiální grafice Alíka je i fialová korunka - můžete k ní říct něco bližšího? Třeba - k čemu je a podobně...

  Předem vám děkuju za možné zodpovězení...

  Ahoj,
  momentálně není k ničemu. :-)

  Než vzniklo současné značení správců nástěnek (a redakce) – tedy červená korunka s různě zbarvenými cípy – pohrávali jsme si s nápadem, že zavedeme další barvy korunek. Vyrobil jsem zkušebně fialovou korunku a pak mi došlo, že je divné, pokud by modrá sekce nástěnek měla fialovou korunku, když kousek vedle je fialová sekce vtipů. Když už by měly být korunky v mnoha barvách, dávalo by asi smysl, že pasují k sekcím, které ti korunovaní lidé spravují.

  Nakonec jsme tedy upřednostnili řešení, že správci nástěnek, klubovny a Alíkovin mají červené korunky, kde žlutě zbarvený cíp vyznačuje, kterou část mají na starost. Proto existují i kombinace.

  Fialová korunka zřejmě nikdy nenajde žádné využití. V budoucnu asi přijde o svoji funkci i žlutá korunka. Zvažujeme, že správce stolu by neměl být nazýván správcem, když není jisté, že to je důvěryhodná prověřená osoba, na kterou se můžou děti obrátit. Dokáže-li člověk založit stůl, nic to neznamená. Místo žluté korunky dostane moderátor stolu (či nástěnky) nejspíš nějaký jiný symbol, zatím nevíme jaký…

  Žlutá korunka by teoreticky šla použít pro nižší úroveň správců, kteří se zaučují na některou z červených korunek, pokud takovou pozici někdy zavedeme.