Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Technická poradna

  Na otázky odpovídají

  Alíkův ředitel/programátor –MM–, správci Alíka a někdy i Alík.

  V této poradně odpovídáme jen na technické dotazy k fungování webu Alík. Osobní dotazy, které řeší Alíkova poradna, v této poradně mažeme.

  Správci

  Ahoj,
  Co je tady na Alíkovi úkol Zvěrolékaře, myslim modrá korunka

  Ahoj,
  Zvěrolékař je programátor webu Alík.cz, který se zde na webu věnuje různým činnostem. Především však zajišťuje bezproblémový chod webu Alík.cz, a pokud je na webu nějaký technický problém, něco tu nefunguje a podobně, tak má možnost to nějak řešit a případně to může opravit. Z dalších činností Zvěrolékaře je možné zmínit například vývoj některých her, které můžeš najít pod odkazem "Hry". Jelikož má také správcovská oprávnění, tak i Zvěrolékař může řešit uživatele, kteří zde na webu porušují nějakým způsobem Pravidla chování. Děje se tak ale spíše výjimečně, ale pokud na něco takového při své práci narazí, tak to prostě může také řešit. Uživatele, kteří nějakým způsobem porušují pravidla, však nahlašuj Správcům Alíka a pokud najdeš na Alíkovi nějaký technický problém, něco Ti nebude fungovat a podobně, tak také nepiš přímo Zvěrolékaři, ale nahlaš to sem do technické poradny, případně i tento problém nahlaš Správci Alíka.
  Jelikož Alík.cz je dětský internet a Alík sám je pejsek, přistoupilo se k označení této funkce Zvěrolékař, protože právě on léčí Alíka, když je nemocný.:-)
  ALX75 - Správce Alíka

  Správci

  Jak se můžu stát správcem alíka?

  Ahoj, zkus si zadat do vyhledávání na Alíkovi klíčová slova jak se stát správcem. O tomto tématu už jsme psali mnoho. Tak ve stručnosti:
  1. Není o co stát, práce je to velmi nevděčná, správci jsou často napadáni a osočování pro svou snahu uživatele chránit.

  2. Správce Alíka musí být osoba vyzrálá a zkušená, ideálně dospělá s pedagogickými zkušenostmi. Proto dáváme přednost dospělým správcům.

  Pokud budeš na webu aktivní a budeš ho důkladně znát, je možné, že se na tebe obrátí správci sami.

   

  Správci

  Dobrý den, chci se stát váším adminem. Je mi 56 let a mám moc rád děti. Ale nejsem žádný zatvrdlý dospělák ani kaktus protože umím s html a rád upravuji vyzáž. Mám vystudovanou uměleckou, pedagogickou a počítačovou školu. V téhle době si dodělávám další školu ohledně počítačů. Mé iq je 169. Momentálně pracuji jako vychovatel dětí zájmového kroužek Kroužek. Děkuji, váš věrný kamarád Pepa.

  Admin_Alik, 31. prosince 2016

  Pro informaci: Podobné hloupé žerty nadbytečně zatěžují skutečné správce. Uživatel byl za další  velmi hloupé příspěvky zablokován a účet zrušen.

  Správci

  ahoj mari1 a alíku, kdyz nekdo porusi pravidla, komu ze spravcu ze seznamu mam vlastne psat, kdyz chci, aby to nejak resili? Nekteri spravci maji posledni aktivitu skoro pred dvema mesici a tak dlouho cekat nechci, kdyz to muze i dalsi uzivatele ohrozovat. na koho se mam teda obracet? diky

  nahlaseni poruseni pravidel, 30. června 2016

  Ahoj, pokud jde o závažné narušení bezpečnosti, pokud jde o možné ohrožení dítěte, kde je nutná rychlá akce, pak můžeš psát i Alíkovi na mail či do Alíkovské pošty. Pokud se jedná o zlobení, s tím ti pomohou správci, v době dovolených a prázdnin počítej s tím, že nemusí reagovat okamžitě.

  Správci

  Ahoj Alíku,
  Můžou se zvěrolékařem stát i děti kteří jsou tady zaregistrovaní. A kdyby jo, tak co bych přesně dělala.
  Předem děkuji za odpověď.
  Ahoj Nikitaatikin

  Nikitaatikin, 6. dubna 2016

  Ahoj,
  zvěrolékař je pracovník, většinou programátor, který je v pracovním poměru u firmy MAFRA a je zaměstnavatelem pověřen se starat o Alíka.

  Správci

  jak se můžu stát správcem alíka nebo veterynářem a co takový veterynář nebo správce alíka může dělat?

  Ahoj,
  zvěrolékař je pracovník Mafry, který má v pracovní náplni se starat o Alíka.
  Správcem Alíka se může v některých případech stát uživatel, o kterém se prokáže, že je spolehlivý a dá se předpokládat, že nebude zneužívat pravomoce, ale také že mu správcování nebude narušovat školní povinnosti. Musí mu být minimálně 15 let, ale radši 18. A mimo jiné musí ovládat pravopis, což se u uchazečů o funkci správce Alíka testuje.

  Správci

  Ahoj Alíku,
  já bych taky chtěla být správce, prosím:-)
  Na Alíka chodím každý den, koukám se do schránky do poradny, postě všude. Koukala jsem se na seznam správců a jakto že není ani jeden připojený.
  Já ale slibuji že budu na Alíka i dále chodit každý den!.
  Ahoj Nikitaatikin

  PS: Prosím

  Nikitaatikin, 1. února 2016

  Správci Alíka správcují a nemusí být kvůli tomu přihlášeni ke své přezdívce. Aby se z běžného uživatele mohl stát správce Alíka je třeba více, než jen pravidelně kontrolovat svou schránku a poradnu.

  Správci

  ahoj, mohu potkat spravce take v klubovne? (myslim ty se zelenou korunkou) a mohu si s nimi i psat? diky

  alikovo kamarad, 15. října 2015

  Správce v Klubovně potkat můžeš, ale jsou velmi vytížení administrativou, proto je lepší hledat ke komunikaci kamarády mezi ostatními uživateli webu. Alík

  Správci

  Ahoj Alíku,modrá linko a všichni ostatní:) Jako první bych vám chtěla poděkovat za to že tady radíte lidem:) Je to od vás moc hezké a vaše stránka je taky moc hezká:D Jinak jsem se tedy chtěla zeptat...Jak se můžu stát správcem? Jen tak pro zajímavost:)
  děkuji:D

  Ahoj, díky za milá slova. Podívej se na odpovědi v rubrice Správce, tam najdeš, co hledáš. Bohužel, správcem se stát nemůžeš, věř mi, že není o co stát, funkce správce je velmi náročná a to zejména psychicky. Měj se pěkně, Alík

  Správci

  ahoj, je Pavlikkamarad správcem klubovny? nebo někdo jiný z kluků?

  Např. Jakub ALX75 je správce klubovny.

  Správci

  Ahoj Alíčku a vespolek,
  jmenuji se Ludvík, na Alíkovi mám přezdívku, ale teď budu anonym. Mám hrozně moc stížností na jednu ze správkyň. Jmenuje se MinaHoshi. Tak já začnu : Jednou jsem přišla na stůl, napsala Hi people, a vyhodila mě, řekla že mám mluvit jen Česky. Pak jednou říkala, že sem blbá.. Pak se několikrát zapletla do soukromých rozhovorů. Jednou jsem hodil na stránku tři odkazy a řekla mi, že jsem spamer.. - otázka upravena poradcem

  Opravdu se tu chceš v poradně dočíst o svých prohřešcích, Ludvíku (Q....), veřejně? Nebylo by jednodušší napsat některému ze správců Alíka? Nejlépe napiš správci Alíka s přezdívkou Pralinka2. A radím ti, promysli si, co napíšeš. To, co jsem si přečetla z tvého vyjadřování v klubovně, nebylo v naprostém pořádku... Spamování/tapetování tam rozhodně nějaké menší bylo... Dál to tu rozebírat nechci.
  Děkuji za pochopení.

  Správci

  ahoj, můj dotaz je: může se stát správcem - alíka, někdo, kdo měl kdysi nějaké problémy s pravidly nebo správci, ale teď se třeba chová dobře? čistě teoreticky...
  díky Vojta - otázka upravena poradcem

  Obávám se, že spíše ne. V tomto směru ale mají hlavní slovo správcové. Díky za pochopení, Alík

  Správci

  Dobrý den,
  proč neberete další správce když máte moc práce? - otázka upravena poradcem

  Správcem není možné stát se na požádání. Chápu, že to jistě myslíš dobře, ale tak jednoduché to prostě není. Zkus si pořádně pročíst odpovědi na často kladené dotazy ohledně správců...

  Správci

  Psala jsem stížnost na MinuHoshi a ty jsi chtěl vědět konkrétní důvod: takže jednou mě vyhodila za úplnou blbost.A i více lidí říká,že už by neměla být správce.A navíc moc nerozumí blogu,což je myslím u slotu s tématem k blogu hlavní věc...

  weperfect, 9. května 2014

  Konkrétní důvod bohužel není "vyhodila mě za úplnou blbost". Takže stále není co prověřovat. Díky za pochopení, Alík

  Správci

  Alíku u stolu Blogy, blogaři a blogařky je správcem MinaHoshi a moc lidí ji nemá jako správkyni rádo.Prosím změň to už....

  weperfect, 9. května 2014

  Ahoj, díky za info. Pokud máš stížnosti k vedení stolu a jeho správci, prosím, napiš konkrétní stížnost některému ze správců a ten ji posoudí. Stížnost by měla obsahovat datum, čas, popis jednání a přezdívku stěžovatele, abychom dohledali celou komunikaci. Díky, Alík