Poradna: Dotazy k webu Alík.cz

Na otázky odpovídají

Alík, správci Alíka a vývojáři webu.

V této poradně odpovídáme jen na technické dotazy k fungování webu Alík. Osobní dotazy, které řeší poradna Alík radí dětem, v této poradně mažeme.

Správci

správcem se může stát jen dospělí? ps dejte tento dotaz do kategorie správci

srdíčko0123456789, 2. ledna 2013

Ahoj,
správcem Alíka se může stát jen uživatel starší než 15 let, ale pokud je mu méně než 18 let, musí mít ke správcování souhlas rodičů.
Správcem klubovny se může stát i uživatel mladší než 15 let, ale na základě problémů, které se s tím v minulosti objevily, se nedá očekávat, že by k tomu docházelo příliš často.
Pralinka2

Správci

kde je spravce alika ted

shark-shark, 31. prosince 2012

Ahoj,
nerozumím otázce.
Pralinka2

Správci

Jak se můžu stát veterinářkou jak jsou ty korunky

Ahoj,
zvěrolékař je programátor, který má na starosti údržbu Alíka. Zvěrolékařem se může stát pracovník firmy Mafra, ale ne každý, ale jen ten, kdo dostane od nadřízených za úkol se starat o Alíka.
Pralinka2

Správci

kdo jsou zvěrolékaři?Děkuji za odpovědˇ Markéta

Ahoj,
zvěrolékař je programátor, který pracuje ve firmě provozující Alíka a má na starosti léčení Alíka, když má nějaké problémy.
Pralinka2

Správci

Správce může být jen veterán?

Ahoj,
ne, u správce je důležité, aby na něj bylo spolehnutí, že svou funkci zvládne, že nebude zneužívat funkci, a v neposlední řadě že správcování nebude mít negativní vliv na jeho školní prospěch. A je také vhodné, aby to na Alíku trochu znal a věděl něco o provozu na Alíku. Ve většině případů to tedy bude někdo, kdo už je na Alíku déle, a často může mít hodnost veterán, ale není to podmínkou.
Pralinka2

Správci

Jak se stát zvěrolékařem?

Ahoj,
návod, jak se stát zvěrolékařem, neexistuje. Zvěrolékař je programátor, který je zaměstnancem firmy, která provozuje Alíka. Ale ani v případě, že se staneš programátorem a půjdeš pracovat k té firmě, tak vůbec není záruka, a nebude to záležet na tobě, zda ti nadřízení dají za úkol se starat zrovna o Alíka, a ne třeba o jízdní řády nebo ekonomiku nebo zpravodajství nebo jiné věci, o které se ta firma stará.
Pralinka2

Správci

ahoj alíku proč se nemůžu stát správcem

felipemassa2, 18. října 2012

Ahoj,
správcem klubovny se může stát uživatel, kterého dosavadní správci Alíka dobře znají a vědí, že je spolehlivý, že nebude svou pravomoc zneužívat, že správcování bude zvládat a v neposlední řadě že jeho správcování nebude mít nepříznivý dopad na jeho školní prospěch. Taky by měl mít dostatečný věk a případně souhlas rodičů. Obávám se, že tebe zatím správci Alíka neznají dostatečně, aby to mohli posoudit.
Správce Alíka navíc musí mít věk nad 15 nebo nad 18 let a nemít problémy s pravopisem, a musí splňovat i další podmínky.
Pralinka2

Správci

Je pravda že máš nějaké skryté správce Alíka?

Láska nebeská, 24. září 2012

Není. Alík

Správci

Ahoj jak se stanu zvěrolékarem?

lůnička, 18. srpna 2012

Nejspíš nijak, protože zvěrolékař je programátor tohoto webu (zaměstnanec a.s. MAFRA). Alík

Správci

Jak se stát zvěrolékařem? Lajka01 řekl:Dan12321: Fakticky to nejde. Musíš vystudovat školu programování a pak se stát zaměstnancem Mafry. Je to Pravda? =(

Ano, to je pravda. Zvěrolékař je totiž programátor tohoto webu a zaměstnanec a.s. MAFRA. Alík

Správci

už jsem napsal text správce ale nezobrazuju se v seznamu správců

matysek1111, 1. července 2012
Alík18. července 2012

Správcem Alíka se nestaneš tak, že opíšeš seznam správců či jiný text...

Správci

Alíku,jak se můžu stát správcem?

adina2002, 4. května 2012

Jak se stát správcem zjistíš v NEJČASTĚJŠÍCH DOTAZECH - Správci.
Alík

Správci

jak se stanu zvěrolékařem,správcem klubovny nebo správecem? chci být jedno s toho jak to udělam?

tatinek135, 30. května 2012

Jak se stát správcem zjistíš v NEJČASTĚJŠÍCH DOTAZECH - Správci.
Alík

Správci

Ahoj Alíku, mohla bych se tě zeptat jak se někdo může stát Zvěrolékařem? Předem děkuji

Zvěrolékařem být nemůžeš. Je to programátor tohoto webu. Alík

Správci

proč nemůžu být taky správce?

amina123, 17. května 2012

Jak se stát správcem zjistíš v NEJČASTĚJŠÍCH DOTAZECH - Správci.
Alík

Správci

Milí Alíku na co jsou zde správci , když jsem na Alíkovi. tak jsou VŽDY všichni offine , což přece znamená že tu nejsou , nebo ne?

Ahoj,
správci dělají svou činnost ve svém volném čase, kromě toho musí například chodit do práce nebo do školy a mají i jiné povinnosti. Proto nemohou svoji činnost koordinovat takovým způsobem, aby tady například zajišťovali nepřetržitý provoz a že by tu vždy v každou denní i noční hodinu stále někdo z nich byl a hlídal. Proto se někdy stane, že tady žádný není, a jindy jich tady je několik.
Bylo by možná zajímavé, kdyby správci byli zaměstnanci, kteří by správcování dělali jako své hlavní zaměstnání. Ale na něco takového by bylo zapotřebí hodně peněz. Kde je vzít? Zamořit Alíka tolika reklamami, že by se mezi nimi úplně ztratil, nebo přístup na Alíka zpoplatnit? Myslím, že uživatelům by se ani jedna varianta nelíbila.
Pralinka2

Správci

Ahoj,jak je možný že mě správce stolu Jen tak na pokec... klidně vyhodí bez důvodu..?

Vláďa, 18. dubna 2012

Ahoj,
mezi uživateli Alíka jsou bohužel i takoví, které baví dělat ostatním problémy. A může se stát, že i takoví si získají důvěru aktuálního správce stolu a poté to od něj převezmou.
Pralinka2

Správci

Na co jsou ti SK někteří SK se fakt chovajéí divně .... je to pro pořádek ? ale oni spíš dělají neplechu nemám je ráda jak by to řešili bez korunky bez toho kdybyb nemohli vyhazovat něják prostě by jen mlčely docela bych se vsadila ¨protže bez červené korunky by to neuměly vyřiešt a neumějí ani s ní ejndou v klubovně se stalo bylo tam 5 sk a ani jeden nevyřešil ten chaos takže podle mě jsou tu zbyteční ty SK je je pak kvůli SS atd nepořádek takže ybhc je odeělala protže je nesmysleníí

Crazy-Vlůčice, 13. dubna 2012

Ahoj,
právě proto mají správci klubovny možnost vyhazovat, že některé problémy se bez vyhazování prostě řešit nedají. To, že se někdy ani několika přítomným správcům nepodaří chaos vyřešit, se může stát; někdy to může být tím, že zrovna řeší něco jiného, někdy tím, že skutečně nedávají pozor, ale někdy i tím, že těch, co ten chaos dělají, je tolik, že rychle se to opravdu vyřešit nedá. Ale kdyby SK nebyli, tak by v řadě případů bych chaos ještě větší, což se dá ověřit.
Pralinka2

Správci

jak se mám stát správcem?

Jak se stát správcem zjistíš v NEJČASTĚJŠÍCH DOTAZECH - Správci.
Alík

Správci

ahoj alíku co je to zvěrolékař? díky za odpoved:)

maďušenka, 19. března 2012

Ahoj,
zvěrolékař je programátor, je to pracovník firmy, která provozuje Alíka, a je pověřen, aby dohlížel na správné technické fungování Alíka a opravování závad.
Zvěrolékař se mu říká proto, že léčí pejska Alíka, když je nemocný.
Pralinka2