Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Technická poradna

  Na otázky odpovídají

  Alíkův ředitel/programátor –MM–, správci Alíka a někdy i Alík.

  V této poradně odpovídáme jen na technické dotazy k fungování webu Alík.

  Srazy Alíka

  Ahoj, jak je prosím možné, že nejsou k dispozici kompletní historické informace o srazech?
  –MM–: Rokio: Díky moc. Snažíme se…

  S pozdravem

  Ahoj,
  to má několik příčin.

  Některé informace zejména o nejstarších srazech se vůbec nedochovaly, takže ty se asi už nepodaří zcela zrekonstruovat.

  Ale ty historické informace o srazech, které k dispozici jsou, budou časem zpracovány. Nicméně Alík zatím nemá placeného historika, který by něčím takovým profesionálně zabýval celou pracovní dobu. Takže se zpracováním historie srazů zabývají dobrovolníci, kteří mají ale i jiné povinnosti, například připravovat každý den Alíkovinu a vtip, hlídat pořádek na Alíkovi, připravovat například různé soutěže, a protože to dělají dobrovolně a zadarmo, tak zejména musejí chodit do školy nebo do práce, aby neumřeli hladem.

  Možná se někdy podaří historii srazů dát trochu víc dohromady, ale v nejbližších týdnech to asi nebude.

  Srazy Alíka

  Ahoj Alíku a spol.
  Kdy už bude nějaký sraz blízko Prahy? Já se na něj tak těším a zatím nic.

  Ahoj,
  od posledního pražského srazu byl jen jediný jiný. Nechceme zase dělat jenom samé srazy v Praze, protože by to bylo nefér vůči těm, kteří to do našeho hlavního města mají daleko. Sraz v Praze děláme vždycky ke konci roku.

  Jde-li o sraz blízko Prahy, pak záleží na tom, co je pro tebe blízko. Pro někoho je to totiž pár minut jízdy, ale jiní, kteří třeba běžně jezdí několikahodinové cesty, považují za blízko i něco, kam jedou hodinu nebo dvě.

  O každém srazu dáváme vědět s dostatečným předstihem, alespoň 4 týdny. Sleduj proto Alíkoviny, až bude nějaký sraz vyhlášený, určitě k němu vyjde i pozvánka. Kdo dává pozor, ten opravdu nemůže info o srazu přehlédnout. ;-)

  Možná ale můžu prozradit, že půjde-li všechno podle plánu, pak nás ještě před prázdninami čeká sraz na Vysočině.

  Srazy Alíka

  Ahoj Alíku a spol.
  Nevíte, jestli v létě proběhne nějaký sraz v Praze?

  Děkuji.

  Ahoj,
  tradiční sraz v Praze je vždycky na konci roku. Doufáme, že letos nebudeme mít žádný důvod to měnit. Nechceme zase dělat pořád jenom Prahu, protože je sice dobře dostupná, ale ne všichni ji mají úplně blízko. Chceme dát alespoň občas šanci i těm, kteří bydlí někde dál a rodiče je třeba až do Prahy nevezmou. Navíc by byla nuda, kdybychom se omezovali jen na jedno město.

  Co se týče léta, tak platí, že o prázdninách srazy běžně neděláme, protože většina lidí se různě někde toulá, tak by se těžko hledal nějaký vhodný den. Chtěli bychom teď ale stihnout nejspíš dva srazy ještě před prázdninami (a aspoň jeden z nich nějak od Prahy na východ). Přesné plány zatím nemáme, ale nemusíte se bát, určitě se dozvíte všechno a včas. ;-)

  Srazy Alíka

  Ahoj, jenom se chci zeptat, kdy bude další alíkovský sraz?
  Já to totiž nikde nemůžu najít :(
  Předem děkuji za odpověď :)
  Amee

  Ahoj,
  datum příštího srazu dosud nebylo stanoveno, ale už se na tom pracuje a bude určeno v nejbližších dnech.

  Doplnění: Až bude datum stanoveno, zřejmě se to objeví v některé nástěnce o srazech, ale hlavně minimálně čtyři týdny před termínem srazu vyjde pozvánka v Alíkovinách.

  Srazy Alíka

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, od kolika hodin je Alíkovský sraz v Brně 2022?

  Ahoj,
  přesné informace, mezi které patří i čas, se dozvídají pouze přihlášení, a to ve srazové sekci. Není žádoucí, aby je mohl najít kdokoli, včetně nějakých zlobišáků atd. Jestli chceš na sraz přijít, můžeš se přihlásit.

  Obecně ale platí, že srazy začínají rozumně, aby měli i ti, co ho mají daleko, čas na cestu.

  Srazy Alíka

  Popisek Alíka v seznamu účastníků

  Ahojky, právě jsem si prohlížela účastníky srazu a pokaždé, když to tady načteš, tak se u Alíka píše něco jiného, třeba veliký pejsek nebo dvoumetrový psík atd. To asi udělal –MM– že:->. Je to hrozně roztomilé@)->- Není to tam nové protože jsem si toho nikdy vůbec nevšimla.:-[) Buďto jsem slepá, nebo je to nové.

  Ahoj, děkuji. :-3
  Je to tam už nějakou dobu, myslím, že jsem to vyrobil už loni u libereckého srazu. Ale je to takové nenápadné.

  Lidi, kteří se plánují srazů zúčastnit, na seznamy účastníků koukají často, jestli se třeba něco nezměnilo… a velmi často je seznam stejný, tak je tam může pobavit alespoň proměnlivý textík u Alíka. ;-)
  Používá se podobný postup, jako máme u aprílové hodnosti, náhodně se vybere [přídavné jméno bez koncovky] a k tomu se přilepí náhodně vybraná [koncovka + mezera + podstatné jméno].

  Jsem moc rád, že podobné detaily někdo ocení! $>

  Srazy Alíka

  Ahoj,
  můžu se zeptat, jak dlouho cca. trvá sraz? Podle čeho se dává kačková odměna za společnou fotku?
  Děkuji, Ema.@)->-

  Ahoj Emo,
  sraz trvá dost různě. U blížící se Prahy to, jak už jsme psali, bude záležet na tom, jak kdo bude chtít. Někteří budou potřebovat odejít dřív, třeba kvůli zpátečním spojům, jiní zase budou chtít v zoo zůstat déle. Nikomu bránit nebudeme, bude to opravdu jenom na tom, jak kdo bude chtít a potřebovat. Většinou asi podle spojů...

  Kačková odměna je fixní, nemění se a je to 2 500 kaček. Pro jistotu připomínám, že rozhodující je účast na společné fotce, kdo na ní není, jako by na srazu nebyl.

  Srazy Alíka

  Zdravím,
  mám dotaz na seznam účastníků srazu. K čemu je informace „počítá se s ní(m)“? Zatím jsem nezaregistroval (a to ani u libereckého srazu), že by se v seznamu vyskytnul někdo, s kým se ‚nepočítá‘. Za jakých podmínek se někdo takový objeví?

  Díky
  Miki

  Ahoj,
  prvotní stav je „chce se zúčastnit“, to je každý, kdo účast zaklikne, a trvá to do doby, než ho organizátor schválí. Pak je „počítá se s ní/m", což je nejčastější stav, prostě potvrzení. Poslední je „není vítán" (žádné „nepočítání“ není), což je pro případ, že by se třeba přihlásil nějaký prudič, kterého tam nechceme.

  Srazy Alíka

  Dobrý den, doufám, že to sem patří. Můj dotaz je jestli, třeba někdy bude Alíkův sraz i na Vysočině, např. v Jihlavě. Děkuji.:-)

  Ahoj,
  pokud ho tam bude chtít více lidí a někdo ho tam zorganizuje, tak proč ne. Obávám se ale, že ze správců Alíka to nikdo nebude, neboť v tamtěch místech nikdo z nás nebydlí. Pokud se ale najde někdo odtamtud, kdo se v ideálním případě nejdříve objeví na nějakém jiném srazu a domluví se s námi, tak by se to určitě nějak vymyslet dalo.

  Srazy Alíka

  Kačková odměna za účast na srazu

  Ahoj,
  v pravidlech srazů jsem si všimnul čehosi, že za účast na srazu (a vyfocení se na skupinovou fotku) by mohla být nějaká odměna.
  O jakou odměnu přesně jde?

  Děkuji za odpověď.

  Ahoj,
  bude to kačková odměna za to, že se člověk zúčastní srazu a nechá se vyfotit na společné fotce. Chtěli bychom, aby na srazy Alíka jezdilo víc lidí, protože ve více lidech je větší zábava. Fotky ze srazů také názorně ukazují, že jsme velký web s aktivní komunitou. ;-)

  Sraz Alíka - Chomutov - 12.5.2018, © Mari1

  Nerozhodným může přislíbená odměna pomoct s rozhodováním. Když se zúčastní, tak nejen, že prožijí zajímavý zážitek, ale také si rychleji našetří na nějaký zajímavý dárek z katalogu. :-3

  Přesnou výši odměny jsme zatím neurčili, ale pro děti mladší patnácti let by určitě měla překročit 2 000 kaček. Pro dospěláky bude možná menší, možná ne, uvidíme.

  Jasno bude nejspíš příští sobotu 16. října, kdy proběhne sraz Alíka v Liberci, to bude první sraz, za který kačky vyfoceným účastníkům rozdáme. Kdo se chce zúčastnit, ať se včas přihlásí! Šup šup! B-)

  Srazy Alíka

  Ahoj poradno, chci se zeptat, jestli by se mohl někdy uskutečnit sraz v Klatovech, já jinam nemohu jet, třeba do Plzně nebo do Prahy, chtěl bych v Klatovech sraz, moc bych chtěl.

  Děkuji Fanda

  Ahoj Fando,
  ono je to takové složité. Asi každý by si přál, aby byl sraz právě ve městě, kde on bydlí, takže vlastně přání na sraz by měli lidé pomalu z každého města, protože zdejších uživatelů není málo. Problém nastává v tom, že nejde dělat srazy úplně všude, dělá se maximálně jeden sraz za měsíc a pochopitelně se dává přednost velkým městům, která bývají nejlépe dostupná a kam dorazí nejvíce lidí.

  Pokud chce v nějakém městě sraz třeba jen jeden člověk a zrovna je to město, kam se málokdo může rozumně dostat, tak by to způsobilo akorát to, že by tam skoro nikdo nedorazil. Srazy, kde téměř nikdo není, jsou pak takové smutné, nemáš moc koho poznat, s kým si osobně pokecat, což je hlavní účel.

  Toto je také důvod, proč je nejčastěji sraz v Praze. Je to naše hlavní město a je hodně velká, je tam spousta možností, co podnikat, bydlí tam hodně lidí, zároveň je také dobře dostupná vlastně z celé republiky, proto tam i bývá nejvíce lidí, obvykle desítky.

  Další věcí je to, že každý sraz musí někdo uspořádat. Aby člověk mohl někde pořádat sraz, je více než vhodné, aby město, kde má sraz pořádat, alespoň trochu znal. Když třeba řekne, že se půjde do muzea, tak aby věděl, kudy do toho muzea má jít a nemusel lovit v kapse mobil a na něm hledat mapu a zjišťovat, kde vlastně je a kde je ono hledané muzeum. Zároveň je vhodné, aby toho, kdo sraz pořádá, už znal osobně někdo ze správců, aby se vědělo, že je to důvěryhodná osoba a že nebudou nějaké problémy.

  Je to sice z pohledu dítěte smutné, protože dítě se samo nikam nedostane, ale bohužel je to tak. Nejlepším řešením je určitě se zkusit nějak domluvit s rodiči. Zrovna Klatovy nejsou od Plzně moc daleko a v Plzni sraz dost pravděpodobně bude. Určitě jezdíte někdy s rodiči na výlety, řekni jim, že bys na sraz chtěl a že byste z toho mohli udělat prostě výlet. Pokud by rodiče na sraz nechtěli, můžou si vymyslet svůj program na dobu, kdy bys ty byl na srazu.

  Srazy Alíka

  Ahoj, tak jsem se podívala do jedné nástěnky. Podle toho, co jsem si tam přečetla, jsem vydedukovala, že byl nějaký sraz (píše to i Majda). Zúčastnila bych se ho, jenže jsem o něm nevěděla. Jak se mám dostat na nějaký sraz, když mi o tom nikdo neřekne?
  Předem děkuji za odpověď, Lollymaniak.

  Ahoj,
  nebyl běžný sraz. Jak jsme psali, byl takový „minisraz“. Alík je mediálním partnerem nového filmu Mazel a tajemství lesa, který půjde za týden do kin. Včera měl jednu takovou speciální projekci a počítali s nějakými místy pro nás. Bylo navíc po vysvědčení a nebyl to čas školy, proto jsme si říkali, že zkusíme vzít pár pražských dětí.

  U běžných srazů stále platí, že na ně vydáváme pozvánku minimálně 4 týdny předem v Alíkovinách a je to na celý den. Stačí tedy sledovat články a dozvíš se to. Nebývá to ale o prázdninách ani ve všední dny. O tom, že bude tohle kino, jsme se i my dozvěděli až na konci minulého týdne, navíc jsme tam zase nemohli přijít s celým Alíkem, protože bychom se tam ani nevešli, proto jsme to vyřešili takhle.

  Nějaký Alíkovský sraz snad zvládneme udělat na podzim, až zase začne škola, pokud to epidemiologická situace dovolí.

  Srazy Alíka

  Ahoj, mám tady takový dotaz ohledně Alíkovských srazů (pokud je to někde napsané tak se omlouvám ale já jsem to nenašla). Takže moje otázky: jak fungují Alíkovské srazy, platí se tam (nepočítám takový ty věci typu jídlo) předem? Jak se dozvím kde bude v následujících měsících sraz? A jak to tam funguje? Díky předem :)

  Ahoj,
  je pravda, že podrobná pravidla pořádání srazů momentálně veřejně dostupná nejsou.
  Alíkovské srazy se vyhlašují článkem v Alíkovinách nejméně 4 týdny předem. Pořádá je buď uživatel Alíka ve spolupráci s některým správcem Alíka, nebo přímo správce Alíka.
  Za účast jako takovou se nic neplatí, ale svoji útratu na srazu (jídlo, vstupné, jízdné) si každý platí sám.
  O chystaném srazu se dovíš v článku v Alíkovinách, zájemci se přihlásí způsobem uvedeným v článku (většinou do pošty toho, kdo sraz pořádá), a na základě toho pak dostanou podrobnější pokyny.

  V posledním cca roce se srazy nekonaly v důsledku vyhlášených opatření (zákaz shromažďování více osob a podobně). Ale až opatření skončí, snad se pořádání srazů zase obnoví.

  Srazy Alíka

  Přeji hezkou zimní noc,

  chtěl jsem se zeptat, kde je nějaký odkaz na téma srazy uživatelů Alíka. Rád bych se možná některého zúčastnil (měl-li bych čas), ale nemohl jsem najít místo, kde by o nadcházejících srazech byly nějaké ucelené informace. Až teď jsem natrefil na výše zmíněný odkaz na vizitce majduly2000, ale při prohledávání témat v alíkovinách jsem téma srazů nenašel.

  Děkuji za odpověď

  Miki

  Ahoj,
  pozvánka na sraz je vždycky v článku v Alíkovinách, který vychází nejpozději 4 týdny před samotným srazem. Podrobné informace (čas s místem setkání, poznávací znamení a tak podobně) už pak dostávají pouze přihlášení uživatelé, a to formou dopisu přes místní poštu.

  Témata, která se zobrazují na úvodní stránce Alíkovin po pravé straně, nejsou všechna. Je jich tam jen pár vybraných, celkově jich je mnohonásobně více. Na ten odkaz na články o srazech se můžeš dostat krom mé vizitky také přes libovolný článek o srazu, vždy má pod nadpisem u data s časem vydání téma, do kterého patří.

  V každém případě ale platí, že všechny základní informace o blížícím se srazu najdeš v pozvánce, kterou i napoutáváme na úvodní stranu Alíka, aby byla opravu na očích a všichni o ní věděli.

  Doufám, že se brzy situace zlepší a budeme moct zase nějaký sraz udělat.

  Srazy Alíka

  Ahoj.
  Mám dotaz, kde se dozvím, že se pořádá sraz?

  Ahoj,
  dozvíš se to v Alíkovinách. Nejpozději 4 týdny před srazem tam zveřejňujeme pozvánku. Často se pak o tom někteří baví i třeba v nějaké nástěnce nebo v klubovně, ale jako první je vždycky článek v Alíkovinách.