Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkova poradna

  Na otázky odpovídají

  pracovníci linky důvěry Modrá linka, psycholožka BáraV, odborníci na poruchy příjmu potravy z centra Anabell, bojovníci proti kouření z projektu Nekuřátka a správci. Občas odpovídá i sám Alík.

  Dotazy mohou pokládat pouze čtenáři mladší 15 let.

  Tajemno

  Prosím,tuto otázku prosím zařaď do Tajemno.Psala jsem předtím stejnou ale tu odstraň a zařaď prosím do tajemno. Alíčku..Mám problém.. Jsem bledá,miluju krev-pohled na ní,miluju černou a červenou barvu,mám vyvynutější špičáky než ostatní,jsem nejrychlejší z lidí které znám,miluji chuť mojí krve-jsem na ní velice závislá..Mění se mi oči na červeno a na zeleno-žlutou ale přitom má standartní barva očí je hnědá,tmavě hnědá..Když jdu do lesa,mám chuť lovit..A prostě já moc na upíry nevěřím ale je 99.9% že já upírem jsem..co mám dělat? Prosím,velice prosím za odpověď a radu.. Vaše Ellie.

  Ellie-Tajemno, 1. března 2013

  Ahoj Ellie,

  vlastně nevím, s čím konkrétně Ti mám poradit. Nemyslím si, že bych měla posuzovat, jestli jsi nebo nejsi upír. A Ty sama neuvádíš, co z toho, co popisuješ, Ti nějakým způsobem vadí. Krátce Ti tedy napíšu něco k jednotlivým bodům, které zmiňuješ. Pokud jde o tvar zubů, je individuální stejně jako výška postavy, velikost prsou a tak podobně. Jsou věci, které nám byly dány a musíme je tak přijmout. Stejně tak barva očí. Mnoha lidem se mění odstín v závislosti na světle a stínu. Jsou i lidé, kteří mají barvu každého oka jinou. Odlišnosti bývají často velmi zajímavé a můžeš to tedy brát jako výhodu. Pokud jde o Tvou chuť lovit, nevím, co konkrétně si pod tím představit. Jestliže máš chuť zabíjet a nedokážeš ji ovládat, je důležité, aby ses s tím svěřila rodičům a abyste vyhledali odbornou pomoc. Stejně tak, co se týká Tvé závislosti na krvi. Pokud opravdu piješ svou krev, může to být příznak toho, že Ti chybí nějaké pro Tvé tělo důležité látky. A s tím může souviset i Tvoje bledost.

  Když to tedy shrnu, není důležité, jestli věříš Ty nebo někdo jiný na upíry, důležité je, jestli máš nějaké potíže a něco Tě trápí. Můžeš mít opravdu nějaké zdravotní obtíže. S těmi je ale třeba svěřit se rodičům a řešit je u lékaře, internetové poradenství v tomto směru pomoci nemůže.

  Hezký den z Modré linky www.modralinka.cz

  Tajemno

  Ahoj, měl bych takový dotaz. V posledních týdnech za sebou stále při procházkách ulicemi města slyším jakési dívčí hlasy, jak volají mé jméno, ale přitom široko daleko nikdo není. Nevíš, čím je to způsobeno?

  Michal (13), 8. února 2013

  Ahoj Michale,

  takto po internetu Ti nemůžeme Tvůj dotaz zodpovědět, možností, je více. Napadá mě, že si z Tebe mohou třeba dělat legraci nějaké kamarádky či spolužačky, které se vždy rychle schovají. Může to být jenom nějaký hluk, který si vysvětluješ jako dívčí hlasy. Případně se může jednat o nějakou poruchu sluchu anebo halucinace. Bylo by tedy dobré svěřit se s tím, co prožíváš, nejlépe rodičům nebo jiné dospělé osobě, které věříš, abyste společně hledali příčinu. Pokud by se jednalo o potíže se sluchem nebo halucinace, bylo by potom potřeba vyhledat odbornou lékařskou pomoc.

  S přáním klidných dní
  Modrá linka www.modralinka.cz

  Tajemno

  ahoj aliku ja mam strach ze bude konec sveta prosim poradis mi jestlu bude nebo nebude? diky petr demeter

  bruceleedemeter, 23. října 2012

  Ahoj Petře, konec světa v dohledné době nebude. Předpovídal se už několikrát, ale ještě nebyl, není a jistě dlouho nebude. Víš..., záleží jen na lidech, jak se budou ke své planetě chovat a jak brzo ji zničí. Popřemýšlej nad tím. Přeji ti krásné dny Alík

  Tajemno

  Ahoj Alíku :) .Dneska se holky ve škole bavili o konci světa v roce 2012. Nevím co je na tom pravdy ale docela se bojím co se stane zkoušela jsem něco najít na internetu a našlo mi to plno věcí a skoro každý psal někde něco jiného.Co myslíš že se stane?

  Ahoj Terko,
  píšeš o tom, že Tě trochu vyděsily zvěsti o konci světa, který podle určitých zdrojů má přijít s koncem roku 2012. Vychází především z toho, že jeden dávný národ vytvořil kalendář, který končí rokem 2012. No, říkám si tak, že do nekonečna ho psát nemohli, někdy prostě musel mít svůj konec. Nicméně nejsi sama, koho tato zpráva vystrašila, jsou lidé, kteří tomu i skutečně věří.

  Je ale pravda, že o symbolickém konci světa mluví i jiné zdroje. Mluví o nich ale spíše ve smyslu změny doby, o příchodu nových časů, kdy člověk si začne postupně více uvědomovat, jak žije, jaký dopad má jeho život na naši planetu, jak se k sobě lidé chovají atd. A bude to chtít změnit. Myslím, že to je věc, kterou můžeme všichni jedině přivítat.
  Přejeme spoustu plánů do nadcházejících let. Modrá linka www.modralinka.cz

  Tajemno

  ahoj aliku mame s kamaradkou klub ktery se zabyva vyzkumem duchu myslis ze je to normalni ahoj terka

  Ahoj Terko, myslím si, že to není normální a lidé, kteří se tím skutečně zabývají, by poradili "zpátečku". Což v překladu znamená, že si nemáte s duchy zahrávat. Já danému tématu přesně nerozumím, ale přikláním se k názoru, že je lepší mít klub taneční, než na výzkum duchů... Hezké babí léto přeje Alík

  Tajemno

  Ahoj alíku píšu i za BFF když jsme jely na ŠVP tak tam strašilo a taky tam mizely peněženky.Někdo zelenej lez po střechách a ťukal nám na okno a pořád jsme měly otisky rukou za okny.Mysleli jsme si že to jsou teenagery z 9 ale nebyli.Ségra jela po nás a teenagery z 9 tam nebyli a ségra a ostatní měly pokoj úplně na hoře a někdo tam nad nima dupal (na střeše) a měly propálený deky.A kluci z naší třídy zas na střeše viděly svítit světýlka. Nevíš co to mohlo být? PS: nedělám si srandu

  MMMMMMMM, 22. srpna 2012

  Ahoj,
  nevím, co se stalo a co by to mohlo být. Napadá mě, zda jste o tom řekli Vašim učitelům a učitelkám, nebo se zeptali toho, kdo má na starosti objekt, kde se škola v přírodě nachází. Možná by Vám nějaké vysvětlení dali. Někdy se ale stává spoustu malých věcí, které si pak spojujeme do něčeho tajemného. Zvláště když se o tom vzájemně utvrzujeme, najednou se všechno stává zvláštním, neobvyklým. Asi se už teď těžko dozvíme, co se stalo. Možná si to můžete nechat jako zajímavou vzpomínku na školu v přírodě.
  Příjemné sluneční dny Modrá linka www.modralinka.cz

  Tajemno

  Ahoj Aldo je mi 13´a jsem holka .. dneska sem měla takovej krásnej sen o mým idolovi .. popisovat ho nemusím prostě byl krásnej ..A párkrát už se mi zdáli sny a většinou se mi zdaj sny o tom co bych si přála .. nebo o tom o čem s kamarádkou den před tím mluvíme prostě o naší fantazii ... zdjí se mi o tom sny a sou moc pěkný .. myslíš že je to nějáký znamení že by se to třba mohlo brzo stát ? Díky .. :))

  Snílek13, 7. června 2012

  Ahoj Snílku,
  tím, co by mohly znamenat sny, se zabývala spousta lidí, a došli k všelijakým závěrům. Většinou se však shodují v tom, co naznačuješ i Ty - sny velmi často odráží naše touhy - vlastně si ve snu splníme naše přání; nebo jsou to odrazy toho, co v mozku zůstalo z předchozího dne a co si mozek ve snu zpracovává; apod.

  Jistě by bylo hezké, kdyby se Ti to, co se objevuje v krásných snech, stalo i ve skutečnosti, považovat to však za znamení, že to nastane, si netroufám. Můžeš si nechat zdát své hezké sny, můžeš se i v bdělém světě pokusit svým snům přiblížit, to je na Tobě.
  My Ti přejeme hezké chvíle v nadcházejícím létě, Modrá linka www.modralinka.cz

  Tajemno

  Ahoj ja sa bojim duchov viem všetci mi hovoria že neexistuju ale ja sa bojiim už ani nikam sama nechodim dokonca aj večer ked je tma sa bojim ist dole po schodoch alebo hore porad prooosim aby som sa prestala bať :( zarad prosim do Strach

  lassicQá, 3. června 2012

  Ahoj,
  dovedu si představit, jak Tě strach dokáže potrápit. Nevím, zda Ti takto přes internet dokážu dát radu, která by určitě zabrala. Na to Tě i celou Tvou situaci málo znám. Můžu Ti dát pár tipů a uvidíš, zda se Ti budou hodit, nebo Tě možná díky nim napadnou nějaké další způsoby, jak by ses se svým strachem mohla vypořádat.

  Někomu může pomoci vše si rozumně vysvětlit - třeba si sepsat na papír všechny důvody, které svědčí proti duchům (že neexistují, nebo, i kdyby existovali, že Ti stejně nemůžou ublížit - nemají jak). Někomu může pomoci silné rozhodnutí, že se duchů bát nechce, že oni mu ublížit nemůžou.

  Jiný třeba spoléhá na nějaké pomůcky - amulety, rozsvícení světla (nebo baterku), apod. Někdy se vyplatí svůj strach jednou prostě zkusit překonat, a pak zjistíš, že to šlo - že možná ten strach předem byl horší, než když už ses do toho pustila. A žes to nakonec zvládla.

  Často taky může pomoci probrat to s někým blízkým - nechat se podpořit, dát si radu, spolu hledat další možnosti... Kdyby nic z toho nezabralo a silný strach Tě trápil i dále, je možností také návštěva psychologa, s kterým můžeš vše probrat podrobněji a společně hledat pro Tebe vhodný způsob, jak se strachu zbavit.
  Držíme Ti palce. Modrá linka www.modralinka.cz

  Tajemno

  Ahoj Alíku, chtěla jsem se tě zeptat na Nicolase Flamela: jepravda to, co se o něm říká? Že byl jediný. kdo vytvořil Kámen mudrců? Nemám to z harryho Potter, našla jsem to na wikipedii a J.K. Rowlingová to jen použila do své knihy. Docela by mě to zajímalo. Díky za odpověď, Lily.

  Ahoj Lily,
  na Tvoji otázku bohužel neznám odpověď. Na internetu i wikipedii můžeš zjistit spoustu informací, některým se dá věřit, jiným ne - těžko se to posoudí, proto je vždycky dobré najít si co nejvíc zdrojů a taky se zeptat různých lidí, co si o tom myslí. Snad časem narazíš na odpověď na svoji otázku.
  Ať se Ti daří přeje Modrá linka www.modralinka.cz

  Tajemno

  ahoj aliku a poradno, mam strach z toho ze jsem upir. mam dlouhe spicate zuby mam rada krev a ve skole se to o me rika co mam delat. si to sem nepatri.

  stydlivka, 14. března 2012

  Ahoj,
  Tvůj dotaz sem patří, zabýváme se každým trápením. Osobně jsem přesvědčená, že upír nejsi. Upíry si vymysleli lidé, třeba proto, aby si vysvětlili odlišnost nějakého člověka (každý jsme nějaký, někdo má větší zuby, jiný menší), a taky si vysvětlili něco, čemu v té době nerozuměli.

  A potom se tato fantazie šířila, v současnosti je hodně oživená různými filmy s upírskou tematikou. A možná právě proto Tvoje odlšnost "zapadla" do této představy. Zkus se na názor zeptat také dalších dospělých lidí ve Tvém okolí. Může to být někdo z rodiny, nebo vedoucí kroužku, sportovního oddílu, nebo výchovná poradkyně či školní psycholožka... Uvidíš, jaký obrázek si uděláš pomocí jejich odpovědí.
  Pěkné jaro Ti přeje Modrá linka www.modralinka.cz

  Tajemno

  Ahoj Alíku .Chtěla jsem se zeptat..Všichni furt mluví o konci světa a já nevím jestli je to pravda nebo není ,když se někoho zeptám tak mi každý tvrdí něco jinčího.Já si prostě nedokážu představit jak do Země narazí nějké vesmírné těleso nebo tak něco..Děkuji za odpověď :).

  Ahoj Terko,
  máš pravdu, že zprávy o konci světa se mezi lidmi objevují, v některých obdobích více, v jiných méně, mám však dojem, že v celých dochovaných dějinách průběžně stále. V současnosti jsou takové domněnky oživené zprávami o tzv. "mayském kalendáři", jindy je vyvolá třeba nevšední datum, úkaz na obloze, apod. Jsou lidé, kteří tvrdí, že konec světa dokáží určit, pravdou však je, že dosud nenastal.

  A jestli nastane, to my stejně neovlivníme. Obávám se, že pravdy se v této otázce nedopátráme. Proto mi přijde důležitější žít teď, v přítomnosti, užívat si, co nám život nabízí, s nadějí a optimismem do budoucna.
  S přáním krásného nadcházejícího jara Modrá linka www.modralinka.cz

  Tajemno

  Dobrý den, mám takový dotaz ohledně vidění. Jsem věřící již několik let (je mi 13) a začalo se dít cosi podivného. Už pár týdnů zažívám stavy, kdy jsem (podle posouzení kamarádek) úplně v transu a vidím Pannu Mariu. Nikdy ke mně nemluví, jen se se mnou modlí růženec a občas podotkne, ať se modlím za obrácení hříšníků. Děje se mi to moc často, holky mne zkoušely probrat prý i sirkou a nešlo jim to, ale ve stavu bdění už jsem zase normálně cítila bolest, co je to? Vždycky mne vedla na zkutečně existující místa a říkala mi věci co se pak staly. Jsem blázen? Děkuji, Terka.

  Tereza. K, 11. února 2012

  Ahoj Terko,
  nemyslím si, že bys byla blázen. Taky se však obávám, že Ti nedokážu dát odpověď na to, co se s Tebou děje. Může být mnoho různých vysvětlení, něco jiného by Ti na to řekl třeba křesťanský duchovní, něco jiného psychiatr, něco jiného třeba přírodí léčitel...

  Nevím, komu blízkému dospělému jsi už o tom říkala, pokud nikomu, zkus ve svém okolí vybrat takového, kterému věříš, a spolu můžete pátrat víc do hloubky toho, co se Ti děje. Od věci by nebylo ani navštívit třeba psychologa, ne proto, aby Tě "spravoval", ale abys měla s kým o tom mluvit, jak to na Tebe působí, jaké to všechno má pro Tebe důsledky, apod.
  Lidem se dějí různé věci a ne vše má jednoduché vysvětlení. Přejeme, aby pro Tebe i Tvé blízké byly Tvé zážitky obohacením. Modrá linka www.modralinka.cz

  Tajemno

  Ahoj Alíku.Podlední tak půl rok se mi ve snu promítne něco,že třeba vidím mou sestru jak utíká na našem dvoře nebo paní učitelku jak chodí a dívá se na nás nebo mou kamarádku jak mi něco říká atd.A další den se tyto věci úplně přesně stanou a v ten moment prostě ucítím takový divný pocit a promítne se mi co se mi zdálo ve snu.Nevíš co to znamená??

  denda(13), 8. ledna 2012

  Ahoj Dendo,
  říká se, že je možné, že někteří lidé mají dar vidět do budoucnosti nebo ji předjímat, ale jedná se o velmi složité téma, které je těžké rozebírat takto na dálku po internetu. Někdy se také může stát, že mozek si dotvoří snovou představu (třeba to, jak paní učitelka chodí mezi vámi a dívá se na vás) při zažití konkrétní situace a pak můžeme získat dojem, že ve snu to bylo přesně takto.

  Bylo by fajn, kdyby sis o tom promluvil/a (nevím, zda jsi kluk nebo holka) s někým ze svých blízkých, např. s někým s rodičů či prarodičů, tetou... Na rozdíl od nás Tě dobře znají. Také bys mohl/a společně s někým z rodičů zajít za psychologem, který se zabývá rozborem snů, pokud by se tyto sny ještě opakovaly, a spolu s ním se pokusit tomu, co se děje, lépe porozumět.

  Nějaké odpovědi, které by Tě zaujaly, bys mohl/a objevit i v literatuře a odborných publikacích, které se věnují snům, jejich významu a výkladu. Požádej knihkupce nebo knihovníky, aby Ti se správným výběrem poradili.
  Přejeme Ti hodně štěstí. Modrá linka www.modralinka.cz

  Tajemno

  ahoj,mě by zajímalo jestli existuje nebe, protože se vždy večer stresuju že život může brzy skončit.Porad mi co mám dělat... Předem Děkuju

  Simča 11 let, 31. prosince 2011

  Ahoj Simčo,
  na Tvou otázku neexistuje jednoznačná odpověď. Jsou lidé, kteří věří, že po smrti naše duše, tělo.. nebo prostě něco z nás žije dál i po skončení našeho bytí na tomto světě. A někteří z těchto lidí se domnívají, že to může být právě v nebi. Naopak jsou zase lidé, kteří jsou přesvědčeni, že s fyzickou smrtí našeho těla končí i jakákoliv naše další existence, že tento konec je definitivní a dál už prostě nic není.

  Bude záležet jen na Tobě, čemu sama uvěříš, o čem budeš přesvědčená, jaký si vytvoříš názor. Užitečné by mohlo být zkusit se zeptat blízkých lidí ve Tvém okolí, co si o nebi myslí, zda v něj věří. Promluvit si můžeš jak s rodiči, tak i třeba babičkou, dědou, tetou, s některou z učitelek na škole, kamarádkami Důležité a užitečné je mít na paměti, že odpověď na tuto otázku většina lidí nenajde hned, někdy to trvá týdny, roky, celý život jindy se může názor na existenci nebe měnit zase v průběhu života s naším věkem a životními zkušenostmi.
  Přejeme Ti hodně štěstí. Modrá linka www.modralinka.cz

  Tajemno

  Ahoj Alíku! Byla bych moc ráda, kdybys mi poradil. Já věřím na nadpřirozeno-ale ne zas na všechny ty kraviny co píšou v časopisech- a docela se toho trochu bojím. My bychom s kamarádkou (nebo se dvěma) chtěly vyzkoušet kyvadlo a zkusit komunikovat s kamarádčinou maminkou a možná mým dědou. Ale trochu se bojíme. Nemůže se něco stát? Kdybychom něco udělaly špatně nebo prostě něco takového. Vedoucí na táboře pár lidem (včetně mě) vyprávěla, jak komunikovali pomocí židovského stolku nebo čeho. Běhal mi mráz po zádech, ale myslím, že mluvila pravdu. A co bychom na kyvadlo potřebovali? Slyšela jsem, že zlatý prstýnek stačí. I kámoš říkal, že to zkoušeli a že se úplně zvedlo a od tý doby se hrozně (až k smíchu) bojí...já opravdu nevím...na jednu stranu mě to moc láká, ale nechci riskovat...Moc děkuji za odpověď.

  holka14let, 27. listopadu 2011

  Ahoj,
  rozumím Tvojí chuti vyzkoušet něco tajemného, stejně jako obavě z toho, co by mohlo následovat. Opravdu se jedná o oblasti, o kterých toho moc nevíme. Jsou zakryté tajemstvím, záhadou, mystikou... Možná právě proto lidi tolik lákají. Nedokážu posoudit, jestli pro vás může být takové zkoušení práce s kyvadlem (a podobné techniky) nějak nebezpečné nebo ne.

  Možná Ti může být dobrým vodítkem Tvůj strach. Strach nás totiž často varuje, pokud bychom se (ještě) do něčeho neměli pouštět. Můžeš si předtím zjistit víc informací o tom, co byste vlastně chtěli pomocí kyvadla zjišťovat, i o použití kyvadla, atd.

  Možná že až budeš mít víc informací, bude Ti jasnější, co od toho můžeš čekat, a jak to udělat, abys nemusela mít strach a bylo to pro vás všechny bezpečné. Taky se můžeš zkusit poradit s někým, kdo už zkušenosti v téhle oblasti má.
  S přáním všeho dobrého Modrá linka www.modralinka.cz