Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alík radí dětem

  Na otázky odpovídají

  pracovníci Modré linky, psycholožka BáraV, poradenské centrum Locika, projekt Sbarvouven.cz, NL pro odvykání, student práv Yaboiii, MVDr. Přemysl Rabas, Škola Vitae, vědecký novinář Pragmatik a správci. Občas odpovídá i sám Alík.

  Dotazy mohou pokládat pouze děti mladší 15 let.

  Tajemno

  Ahoj Alíku :) .Dneska se holky ve škole bavili o konci světa v roce 2012. Nevím co je na tom pravdy ale docela se bojím co se stane zkoušela jsem něco najít na internetu a našlo mi to plno věcí a skoro každý psal někde něco jiného.Co myslíš že se stane?

  Ahoj Terko,
  píšeš o tom, že Tě trochu vyděsily zvěsti o konci světa, který podle určitých zdrojů má přijít s koncem roku 2012. Vychází především z toho, že jeden dávný národ vytvořil kalendář, který končí rokem 2012. No, říkám si tak, že do nekonečna ho psát nemohli, někdy prostě musel mít svůj konec. Nicméně nejsi sama, koho tato zpráva vystrašila, jsou lidé, kteří tomu i skutečně věří.

  Je ale pravda, že o symbolickém konci světa mluví i jiné zdroje. Mluví o nich ale spíše ve smyslu změny doby, o příchodu nových časů, kdy člověk si začne postupně více uvědomovat, jak žije, jaký dopad má jeho život na naši planetu, jak se k sobě lidé chovají atd. A bude to chtít změnit. Myslím, že to je věc, kterou můžeme všichni jedině přivítat.
  Přejeme spoustu plánů do nadcházejících let. Modrá linka www.modralinka.cz

  Tajemno

  ahoj aliku mame s kamaradkou klub ktery se zabyva vyzkumem duchu myslis ze je to normalni ahoj terka

  Ahoj Terko, myslím si, že to není normální a lidé, kteří se tím skutečně zabývají, by poradili "zpátečku". Což v překladu znamená, že si nemáte s duchy zahrávat. Já danému tématu přesně nerozumím, ale přikláním se k názoru, že je lepší mít klub taneční, než na výzkum duchů... Hezké babí léto přeje Alík

  Tajemno

  Ahoj alíku píšu i za BFF když jsme jely na ŠVP tak tam strašilo a taky tam mizely peněženky.Někdo zelenej lez po střechách a ťukal nám na okno a pořád jsme měly otisky rukou za okny.Mysleli jsme si že to jsou teenagery z 9 ale nebyli.Ségra jela po nás a teenagery z 9 tam nebyli a ségra a ostatní měly pokoj úplně na hoře a někdo tam nad nima dupal (na střeše) a měly propálený deky.A kluci z naší třídy zas na střeše viděly svítit světýlka. Nevíš co to mohlo být? PS: nedělám si srandu

  MMMMMMMM, 22. srpna 2012

  Ahoj,
  nevím, co se stalo a co by to mohlo být. Napadá mě, zda jste o tom řekli Vašim učitelům a učitelkám, nebo se zeptali toho, kdo má na starosti objekt, kde se škola v přírodě nachází. Možná by Vám nějaké vysvětlení dali. Někdy se ale stává spoustu malých věcí, které si pak spojujeme do něčeho tajemného. Zvláště když se o tom vzájemně utvrzujeme, najednou se všechno stává zvláštním, neobvyklým. Asi se už teď těžko dozvíme, co se stalo. Možná si to můžete nechat jako zajímavou vzpomínku na školu v přírodě.
  Příjemné sluneční dny Modrá linka www.modralinka.cz

  Tajemno

  Ahoj Aldo je mi 13´a jsem holka .. dneska sem měla takovej krásnej sen o mým idolovi .. popisovat ho nemusím prostě byl krásnej ..A párkrát už se mi zdáli sny a většinou se mi zdaj sny o tom co bych si přála .. nebo o tom o čem s kamarádkou den před tím mluvíme prostě o naší fantazii ... zdjí se mi o tom sny a sou moc pěkný .. myslíš že je to nějáký znamení že by se to třba mohlo brzo stát ? Díky .. :))

  Snílek13, 7. června 2012

  Ahoj Snílku,
  tím, co by mohly znamenat sny, se zabývala spousta lidí, a došli k všelijakým závěrům. Většinou se však shodují v tom, co naznačuješ i Ty - sny velmi často odráží naše touhy - vlastně si ve snu splníme naše přání; nebo jsou to odrazy toho, co v mozku zůstalo z předchozího dne a co si mozek ve snu zpracovává; apod.

  Jistě by bylo hezké, kdyby se Ti to, co se objevuje v krásných snech, stalo i ve skutečnosti, považovat to však za znamení, že to nastane, si netroufám. Můžeš si nechat zdát své hezké sny, můžeš se i v bdělém světě pokusit svým snům přiblížit, to je na Tobě.
  My Ti přejeme hezké chvíle v nadcházejícím létě, Modrá linka www.modralinka.cz

  Tajemno

  Ahoj ja sa bojim duchov viem všetci mi hovoria že neexistuju ale ja sa bojiim už ani nikam sama nechodim dokonca aj večer ked je tma sa bojim ist dole po schodoch alebo hore porad prooosim aby som sa prestala bať :( zarad prosim do Strach

  lassicQá, 3. června 2012

  Ahoj,
  dovedu si představit, jak Tě strach dokáže potrápit. Nevím, zda Ti takto přes internet dokážu dát radu, která by určitě zabrala. Na to Tě i celou Tvou situaci málo znám. Můžu Ti dát pár tipů a uvidíš, zda se Ti budou hodit, nebo Tě možná díky nim napadnou nějaké další způsoby, jak by ses se svým strachem mohla vypořádat.

  Někomu může pomoci vše si rozumně vysvětlit - třeba si sepsat na papír všechny důvody, které svědčí proti duchům (že neexistují, nebo, i kdyby existovali, že Ti stejně nemůžou ublížit - nemají jak). Někomu může pomoci silné rozhodnutí, že se duchů bát nechce, že oni mu ublížit nemůžou.

  Jiný třeba spoléhá na nějaké pomůcky - amulety, rozsvícení světla (nebo baterku), apod. Někdy se vyplatí svůj strach jednou prostě zkusit překonat, a pak zjistíš, že to šlo - že možná ten strach předem byl horší, než když už ses do toho pustila. A žes to nakonec zvládla.

  Často taky může pomoci probrat to s někým blízkým - nechat se podpořit, dát si radu, spolu hledat další možnosti... Kdyby nic z toho nezabralo a silný strach Tě trápil i dále, je možností také návštěva psychologa, s kterým můžeš vše probrat podrobněji a společně hledat pro Tebe vhodný způsob, jak se strachu zbavit.
  Držíme Ti palce. Modrá linka www.modralinka.cz

  Tajemno

  Ahoj Alíku, chtěla jsem se tě zeptat na Nicolase Flamela: jepravda to, co se o něm říká? Že byl jediný. kdo vytvořil Kámen mudrců? Nemám to z harryho Potter, našla jsem to na wikipedii a J.K. Rowlingová to jen použila do své knihy. Docela by mě to zajímalo. Díky za odpověď, Lily.

  Ahoj Lily,
  na Tvoji otázku bohužel neznám odpověď. Na internetu i wikipedii můžeš zjistit spoustu informací, některým se dá věřit, jiným ne - těžko se to posoudí, proto je vždycky dobré najít si co nejvíc zdrojů a taky se zeptat různých lidí, co si o tom myslí. Snad časem narazíš na odpověď na svoji otázku.
  Ať se Ti daří přeje Modrá linka www.modralinka.cz

  Tajemno

  ahoj aliku a poradno, mam strach z toho ze jsem upir. mam dlouhe spicate zuby mam rada krev a ve skole se to o me rika co mam delat. si to sem nepatri.

  stydlivka, 14. března 2012

  Ahoj,
  Tvůj dotaz sem patří, zabýváme se každým trápením. Osobně jsem přesvědčená, že upír nejsi. Upíry si vymysleli lidé, třeba proto, aby si vysvětlili odlišnost nějakého člověka (každý jsme nějaký, někdo má větší zuby, jiný menší), a taky si vysvětlili něco, čemu v té době nerozuměli.

  A potom se tato fantazie šířila, v současnosti je hodně oživená různými filmy s upírskou tematikou. A možná právě proto Tvoje odlšnost "zapadla" do této představy. Zkus se na názor zeptat také dalších dospělých lidí ve Tvém okolí. Může to být někdo z rodiny, nebo vedoucí kroužku, sportovního oddílu, nebo výchovná poradkyně či školní psycholožka... Uvidíš, jaký obrázek si uděláš pomocí jejich odpovědí.
  Pěkné jaro Ti přeje Modrá linka www.modralinka.cz

  Tajemno

  Ahoj Alíku .Chtěla jsem se zeptat..Všichni furt mluví o konci světa a já nevím jestli je to pravda nebo není ,když se někoho zeptám tak mi každý tvrdí něco jinčího.Já si prostě nedokážu představit jak do Země narazí nějké vesmírné těleso nebo tak něco..Děkuji za odpověď :).

  Ahoj Terko,
  máš pravdu, že zprávy o konci světa se mezi lidmi objevují, v některých obdobích více, v jiných méně, mám však dojem, že v celých dochovaných dějinách průběžně stále. V současnosti jsou takové domněnky oživené zprávami o tzv. "mayském kalendáři", jindy je vyvolá třeba nevšední datum, úkaz na obloze, apod. Jsou lidé, kteří tvrdí, že konec světa dokáží určit, pravdou však je, že dosud nenastal.

  A jestli nastane, to my stejně neovlivníme. Obávám se, že pravdy se v této otázce nedopátráme. Proto mi přijde důležitější žít teď, v přítomnosti, užívat si, co nám život nabízí, s nadějí a optimismem do budoucna.
  S přáním krásného nadcházejícího jara Modrá linka www.modralinka.cz

  Tajemno

  Ahoj Alíku.Podlední tak půl rok se mi ve snu promítne něco,že třeba vidím mou sestru jak utíká na našem dvoře nebo paní učitelku jak chodí a dívá se na nás nebo mou kamarádku jak mi něco říká atd.A další den se tyto věci úplně přesně stanou a v ten moment prostě ucítím takový divný pocit a promítne se mi co se mi zdálo ve snu.Nevíš co to znamená??

  denda(13), 8. ledna 2012

  Ahoj Dendo,
  říká se, že je možné, že někteří lidé mají dar vidět do budoucnosti nebo ji předjímat, ale jedná se o velmi složité téma, které je těžké rozebírat takto na dálku po internetu. Někdy se také může stát, že mozek si dotvoří snovou představu (třeba to, jak paní učitelka chodí mezi vámi a dívá se na vás) při zažití konkrétní situace a pak můžeme získat dojem, že ve snu to bylo přesně takto.

  Bylo by fajn, kdyby sis o tom promluvil/a (nevím, zda jsi kluk nebo holka) s někým ze svých blízkých, např. s někým s rodičů či prarodičů, tetou... Na rozdíl od nás Tě dobře znají. Také bys mohl/a společně s někým z rodičů zajít za psychologem, který se zabývá rozborem snů, pokud by se tyto sny ještě opakovaly, a spolu s ním se pokusit tomu, co se děje, lépe porozumět.

  Nějaké odpovědi, které by Tě zaujaly, bys mohl/a objevit i v literatuře a odborných publikacích, které se věnují snům, jejich významu a výkladu. Požádej knihkupce nebo knihovníky, aby Ti se správným výběrem poradili.
  Přejeme Ti hodně štěstí. Modrá linka www.modralinka.cz

  Tajemno

  ahoj,mě by zajímalo jestli existuje nebe, protože se vždy večer stresuju že život může brzy skončit.Porad mi co mám dělat... Předem Děkuju

  Simča 11 let, 31. prosince 2011

  Ahoj Simčo,
  na Tvou otázku neexistuje jednoznačná odpověď. Jsou lidé, kteří věří, že po smrti naše duše, tělo.. nebo prostě něco z nás žije dál i po skončení našeho bytí na tomto světě. A někteří z těchto lidí se domnívají, že to může být právě v nebi. Naopak jsou zase lidé, kteří jsou přesvědčeni, že s fyzickou smrtí našeho těla končí i jakákoliv naše další existence, že tento konec je definitivní a dál už prostě nic není.

  Bude záležet jen na Tobě, čemu sama uvěříš, o čem budeš přesvědčená, jaký si vytvoříš názor. Užitečné by mohlo být zkusit se zeptat blízkých lidí ve Tvém okolí, co si o nebi myslí, zda v něj věří. Promluvit si můžeš jak s rodiči, tak i třeba babičkou, dědou, tetou, s některou z učitelek na škole, kamarádkami Důležité a užitečné je mít na paměti, že odpověď na tuto otázku většina lidí nenajde hned, někdy to trvá týdny, roky, celý život jindy se může názor na existenci nebe měnit zase v průběhu života s naším věkem a životními zkušenostmi.
  Přejeme Ti hodně štěstí. Modrá linka www.modralinka.cz

  Tajemno

  Ahoj Alíku! Byla bych moc ráda, kdybys mi poradil. Já věřím na nadpřirozeno-ale ne zas na všechny ty kraviny co píšou v časopisech- a docela se toho trochu bojím. My bychom s kamarádkou (nebo se dvěma) chtěly vyzkoušet kyvadlo a zkusit komunikovat s kamarádčinou maminkou a možná mým dědou. Ale trochu se bojíme. Nemůže se něco stát? Kdybychom něco udělaly špatně nebo prostě něco takového. Vedoucí na táboře pár lidem (včetně mě) vyprávěla, jak komunikovali pomocí židovského stolku nebo čeho. Běhal mi mráz po zádech, ale myslím, že mluvila pravdu. A co bychom na kyvadlo potřebovali? Slyšela jsem, že zlatý prstýnek stačí. I kámoš říkal, že to zkoušeli a že se úplně zvedlo a od tý doby se hrozně (až k smíchu) bojí...já opravdu nevím...na jednu stranu mě to moc láká, ale nechci riskovat...Moc děkuji za odpověď.

  holka14let, 27. listopadu 2011

  Ahoj,
  rozumím Tvojí chuti vyzkoušet něco tajemného, stejně jako obavě z toho, co by mohlo následovat. Opravdu se jedná o oblasti, o kterých toho moc nevíme. Jsou zakryté tajemstvím, záhadou, mystikou... Možná právě proto lidi tolik lákají. Nedokážu posoudit, jestli pro vás může být takové zkoušení práce s kyvadlem (a podobné techniky) nějak nebezpečné nebo ne.

  Možná Ti může být dobrým vodítkem Tvůj strach. Strach nás totiž často varuje, pokud bychom se (ještě) do něčeho neměli pouštět. Můžeš si předtím zjistit víc informací o tom, co byste vlastně chtěli pomocí kyvadla zjišťovat, i o použití kyvadla, atd.

  Možná že až budeš mít víc informací, bude Ti jasnější, co od toho můžeš čekat, a jak to udělat, abys nemusela mít strach a bylo to pro vás všechny bezpečné. Taky se můžeš zkusit poradit s někým, kdo už zkušenosti v téhle oblasti má.
  S přáním všeho dobrého Modrá linka www.modralinka.cz

  Tajemno

  ahojky alíku už dlouho přemýšlím nad tím co jsou zač sny ( jako co se ti zdají večer) co dokazují,nebo je to náhled do buducnosti ? Např. kluci o mě moc zájem nemají a dneska se mí zdál sen jak mi jeden kluk říká : kočičko když mi dáš pusu dám ti bonbon ! =D naprosto nechápu co to znamená !PROSÍM PORAĎ MI co jsou sny zač.. předem děkuju

  Ahoj snílku,
  pokládáš mně těžkou otázku, protože o tom, co jsou sny zač, existují celé knihy, a tím, co jsou sny se celá staletí zabývají různí vědci, filosofové, psychologové, terapeuti a učenci. Mnoho lidí se také zabývá výkladem snů, někteří se tímto způsobem dokonce i živí. Sny se zdají každému zdravému člověku, někteří lidé si ale to, že se jim sny zdají, prostě ráno už nepamatují.

  Většinu snů také rychle po probuzení zapomeneme, kromě některých, u kterých se zdá, že nám měly cosi říci. Jaké je ale poslání těchto snů se stále ještě přesně neví. Existují sny, které předpoví určitou událost, ale není to časté. Sny vycházejí z našeho podvědomí.

  Vysvětlovat sny "doslova" tak, jak proběhly, nemá smysl. Sny totiž mají význam symbolický. Někdy souvisí s tím, co se kolem nás děje, například chystáme-li se na cestu, na dovolenou, klidně se nám může zdát o balení kufrů. Nepříjemnými sny jsou ty, kdy někam padáme nebo nás někdo pronásleduje. Z takových snů se můžeme i probudit s výkřikem a úzkostí.

  Symbolický význam snových obrazů vykládají snáře, ale chci Tě upozornit, že mohou být velmi zavádějící, protože sen nemá jednoznačný výklad. Ve snovém světě jsou běžné fantastické události, představy a proměny. Často je provázejí hlubší city a působivější vjemy, než nám může nabídnout svět bdění. Ve snu například můžeš být kamenem, ptákem, mužem, miminem, můžeš se lehce proměňovat, střídat různé role, létat, vznášet se, mrtvá můžeš ožít, ve snu je prostě vše možné. Tebou konkrétně popsaný sen nemusí, ale také může mít zvláštní význam pro Tebe. Možná hodně toužíš po pozornosti a zájmu nějakého kluka a Tvé podvědomí Ti tedy připravilo tento sen. Snad Tě na takové setkání připravuje, a Tys ho mohla prožít nejprve ve svém snu. Chceš-li vědět více, poraď se s někým blízkým.

  Můžeš se ptát blízkých lidí na jejich sny a názor na ně. Každopádně si takto rozšíříš obzor. Lidé, kteří se chtějí zabývat svými sny, si je zapisují a pak se je pokouší interpretovat sami, vlastní intuicí nebo podle snáře. Někteří zase s pomocí psychologa.
  Přejeme Ti krásné sny. Modrá linka www.modralinka.cz.

  Tajemno

  Ahoj alíku, na Alíkovi jsem přihlášena už přes rok. Někdy se tak zamyslím jestli existuje nebe a myslím že neexistuje, protože na zeměkoulí je vesmír a pochybuju že by mezi vesmírem a zeměkoulé bylo nebe. prostě se bojím že až umřu a budou mně upalovat že to budu cítit, ale nebudu moct něco s tím dělat. Máma mi sice říkala abych si vzpoměla jak mi vyndávali mandle a že sem to taky necítila. Vím že když mi to vyndávali, tak moje dušička byla uplně jinde a vůbec jsem byla úplně někdy v .....Nevím co mám dělat, pomoc mi prosím!

  Tereza ( 10 let), 29. října 2011

  Ahoj Terezko,
  otázky, kterými se zabýváš, jsou hodně filosofické. Co existuje nad námi, to tak moc nevíme, často se říká, něco vyššího je nad námi a každý si pod tím představuje něco jiného. Někdo Boha, jiný vesmír, další přírodní zákony a podobně. Vesmír je nekonečný, ani toto si přece nelze představit, jsou chvíle, kdy naše představivost prostě selže, na tohle nestačí.

  Smrt k životu patří, proto se lidé nad ní často zamýšlí. Bát se ale toho, že po smrti budeš něco cítit, to opravdu nemusíš, to není možné. Když Ti operovali mandle, tak ses cítila nějak jinak, ale necítila jsi to operování. Zamýšlíš se nad tím a to je správné. Ptáš se, co máš dělat.

  Rozumím tomu, že jsi plná různých otázek, které bys ráda měla zodpovězené. Odpovědi se dají hledat různým způsobem. V literatuře, na internetu, v sobě, v životě pozorováním věcí, lidí, zvířat i přírody. A také je dobře se hodně ptát. Mámy, táty, učitelů, dalších lidí, které máš kolem sebe. Mohou mít zajímavé názory, zeptáš-li se více lidí, můžeš dostat i zcela rozdílné pohledy a odpovědi, které si pak můžeš srovnat a sama se rozhodnout, který z nabízených pohledů je nejbližší právě Tobě. Klást si otázky je správné, hledat odpovědi ještě lepší.
  Přejeme Ti moc pěkný podzimní čas s kamarády a blízkými. Modrá linka www.modralinka.cz

  Tajemno

  Ahoj všichni, mám dotaz ohledně svého způsobu vyplňování volného a někdy i nevolného času. Jsem snílek a skoro kdykoliv můžu, uteču od reality do svého smyšleného světa. Když jedu autobusem, v posteli než usnu, cestou ze školy, když se procházím v parku... Jsou to různé světy ve kterých mimo mě většinou vystupují nějací hrdinové z knížek, z filmů... vždycky tam hraju nějakou důležitou roli, třeba zachráním někomu život nebo tak. Mě by nevadilo, kdybych tak vyplňovala volné chvíle, ale začíná mi vadit, že už mi to začíná automaticky přeřazovat i v přítomnosti mých přátel. Jsou ty moje světy normální nebo jsem divná? Je lepší to potlačovat z všech sil nebo to časem přejde samo? Začíná mi to dělat starosti... Ptala jsem se na to své nejlepší kamarádky a byla jsem šťastná, že se mi nevysmála ani nic takového, ale bohužel nevěděla co s tím. Tak prosím o radu vás. Prosím, jsem divná? Děkuji předem za odpověď. Snílek

  Snílek (holka,13), 18. srpna 2011

  Ahoj,
  ptáš se nás, zda jsi divná, když často utíkáš do světa fantazie. Nevíš, zda tyto útěky potlačovat či zda to přejde. Fantazijní světy se ve Tvém věku mohou objevovat a je to přirozené, svědčí také o Tvé fantazii a tvořivosti (a nejen to, i způsob, jakým píšeš a přemýšlíš sama o sobě je velmi osobitý a zajímavý), navíc v nich člověk může být tím, kým chce - třeba někým slavným, důležitým.

  Nevidím na to nic špatného, ale může to omezovat a přinášet problémy v případě, že svoje snění člověk nedokáže udržet v určitých mezích, tedy, že přestává žít normální život - chodit do školy, trávit čas s přáteli, mít koníčky. Jestliže máš pocit, že Tě to obtěžuje a že Ti fantazie do běžného života už zasahuje příliš, co třeba zkusit vyčlenit si čas na snění a na běžné činnosti?

  Mít tedy čas, kdy se snění můžeš bez zábran oddat, ale také čas, kdy se budeš soustředit na reálný svět, učení, kino apod. Potlačování má většinou opačný efekt a moc na tyhle věci neplatí. Napadá mě naopak využít Tvé nápaditosti při nějakém koníčku - psaní povídek, návštěvě dramatického kroužku a podobně...

  Pokud bys i přesto měla pocit, že se Ti to stále nedaří a nevíš co s tím, můžeš se svěřit někomu dospělému ve svém okolí, komu důvěřuješ (rodičům, babičce, tetě) a společně popřemýšlet, co dál a jak vše uspořádat tak, abys byla spokojená.
  Držíme palce, Modrá linka www.modralinka.cz.

  Tajemno

  ahoj mam takovej problém věřim na duchy i když všichni říkaljí že neexistují vdycky když du spát mam postel u zdi a musim se pořád díva po místnosti protože si myslim že tam nikdo je prosím porad co mám dělat

  anonymka, 16. srpna 2011

  Ahoj anonymko,
  nezmiňuješ se o tom, kolik máš roků. V některých obdobích se strach z duchů a nadpřirozena objevuje celkem často a mladí lidé s ním bojují. Hodně záleží na Tvém věku a další okolnostech, které neznám, proto mohu reagovat jen obecně.

  Chápu, že Tě pozorování místnosti večer před spánkem vyčerpává, unavuje a zatěžuje (alespoň tak tomu rozumím). Někdy pomáhá, když si člověk před spaním pustí hudbu, nebo čte knížku, tak aby nepřemýšlel o věcech, které v něm strach vyvolávají. Bylo by dobré o tom promluvit s někým, komu důvěřuješ.

  Zmiňuješ se sice, že "všichni říkají...", ale věřím, že v tvé blízkosti se pohybuje člověk, s který Tě bere vážně a s kterým si o svých pocitech můžeš promluvit. Pokud se nedaří ho najít, můžeš také zavolat k nám na Modrou linku nebo jinou linku důvěry, kde můžeš hledat způsoby, jak strach zmírnit nebo se ho zbavit úplně.
  Přejeme Ti klidné usínání a krásné, příjemné sny. Modrá linka www.modralinka.cz.


  Prosba od Alíka

  Podpořte prosím
  Modrou linku!