Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Technická poradna

  Na otázky odpovídají

  Alíkův ředitel/programátor –MM–, správci Alíka a někdy i Alík.

  V této poradně odpovídáme jen na technické dotazy k fungování webu Alík. Osobní dotazy, které řeší Alíkova poradna, v této poradně mažeme.

  Poradna

  Přetížená Alíkova poradna

  Ahoj, chtěl bych se zeptat ohledně Alíkovy poradny. Asi už týden mi to říká, že je pořád prý "přetížená", tak bych se chtěl zeptat, jestli je to nějaká chyba, nebo tak něco. Jsem Voříšek a mám přes 1000 kaček, takže si myslím, že chyba na mojí straně není. Předem děkuji za odpověď.

  Ahoj,
  to je zajímavé. Jak to může říkat týden, když jsem tuto funkci vyrobil teprve dneska ve tři v noci? 8-o
  Tohle ti teda moc nevyšlo. :-D
  Upozorňuji, že máme docela nízkou toleranci k tomu, když nám do poradny někdo lže. ]:-)

  Poradna teď skutečně je přetížená. Není to chyba. Během víkendu přišlo víc dotazů, než za celou půlku loňského června. Až někdo odpoví na část nyní položených dotazů, tak půjdou pokládat další, to je prosté. Jestli to potrvá den, dva, týden, to nevím, záleží na kapacitách odpovídajících.

  Pokud je někdo bytostně přesvědčený, že by žádný limit na počet dotazů neměl existovat, chytil bych ho za slovo za peněženku. :-D

  Soutěže

  Zdravím, podle čeho tento web rozděluje kačky za Tučňáčí tajenky?

  Když jsem se totiž mé kamarádky ptala, zda dostala za toto (tedy druhé) kolo více kaček, než za to minulé, jako já, její odpověď mě zarazila. Prý dostala jen 200 kaček, stejně jako v kole prvním, zatímco já jsem za toto kolo získala 240 kaček, neboli o 40 kaček více, než minile. Proč tomu tak je? Je to snad nějaká chyba, nebo se jedná o věc, která má své opodstatnění, které nám, jakožto běžným uživatelům, není známo? Pokud má tato věc nějaké odůvodnění, tak se ptám, jaké?

  Předem děkuji za odpověď :-)

  Ahoj,
  soutěže dávají různě vysoké odměny podle dosažené hodnosti.

  V Tučňáčích tajenkách byla chyba, že se hodnosti nezohledňovaly. Všiml jsem si toho, když jedno štěně den po registraci položilo dotaz v poradně, což by nemělo být možné, protože štěňatům se v soutěžích dávají záměrně nižší odměny, aby se jim nezkrátilo několikadenní štěněcí mládí. :-)

  Tuto chybu jsme včera v noci opravili, teď se přidělují kačky správně. (Dodatečně srovnávat odměny zpětně za první dva týdny soutěže nebudeme.)

  Měl bych asi někdy popsat, jak přesně to funguje. Existuje nějaká základní výše odměny (většinou bývá 200), pak platí, že:

  • štěně dostává 40 % (ale nikdy víc jak 95),
  • voříšek dostává 80 %,
  • junior dostává 150 %,
  • šampion dostává 120 %,
  • super šampion dostává 110 %,
  • veterán (a vyšší) dostává 100 %.

  Navíc se to tuším ještě zaokrouhluje na násobek pěti.

  Ta procenta se zdají na první pohled nahodilá, ale stojí za nimi poměrně složitá analýza toho, jak tady lidé spoří, a přesné propočty, kolik kaček by mělo jít vydělat za různě dlouhá období.

  Časem nějak zařídíme, že bude u všech soutěží zobrazeno předem, kolik kaček člověk dostane za (správnou) účast.

  Klubovna

  Ahoj, když občas chatuju v klubovně, tak mám zaplý kukání, když ke mě někdo mluví a já se tam nedívám, tak někdy to zakuká, když tu stránku mám otevřenou a mám otočenou hlavu a nedívám se tam. Tak se bojím, že mě Alík sleduje přes kameru. Je to nějaká chyba, nebo mě někdo sleduje?

  Ahoj,
  nemyslím si, že by to byla chyba, to právě souvisí s funkcí dané kukačky. Ta sleduje, jak dlouho jsi u daného stolu už nenapsala příspěvek. Asi dvě minuty, než Tě Alík odhlásí pro neaktivitu od stolu, zakuká a tím Tě upozorní, že jsi u stolu delší dobu nic nenapsala. Jiné sledování, tedy ani přes kameru, tam není.

  Soutěže

  Ahoj Alíku, chtěl bych se zeptat, kdy se losuje o kvíz, jak získat kačky, prosím odepíš co nejrychleji.

  Ahoj,
  myslíš kdy se losuje letní tajenková soutěž? Zpravidla do dvou týdnů od uzavření kola, většinou se totiž vyhlašuje víc kol najednou. ;-)
  Pokud máš na mysli jinou soutěž, tak u těch bývají prodlevy podobné, pokud vím.

  Jak získat kačky… no, tím, že budeš chodit na tento web. Můžeš také napsat nějaký článek do Alíkovin, za kvalitní textík jde vydělat pořádný balík!

  Klubovna - stůl - založení

  Ahoj,
  četla sem si tady o zamykání stolů, a chtěla jsem vyzkoušet jeden založit a zamknout. Tak jsem jeden založila a objevila jsem se v nabídce stolů. Tam bylo, že sedím u toho stolu, který jsem založila, a nejde se k němu vrátit ani z něj odejít.

  Děkuji za radu.

  Ahoj,
  ten tvůj stůl sice jako v náhledu existoval, ale vlastně neexistoval.:-D

  Z názvu stolu se vytváří adresa, ta adresa je ve formátu www.alik.cz/k/nazev (místo slova nazev samozřejmě s tím konkrétním názvem). Možná sis sama všimla, že v takových adresách nikdy nejsou tečky. Tečky se tam nezobrazují, stejně jako třeba dvojtečky, otazníky, vykřičníky a podobné speciální znaky.

  Z tvého stolu, který měl v názvu samé tečky, tedy vlastně vznikl odkaz www.alik.cz/k/, to je běžný odkaz na celou klubovnu, takže to pochopitelně odkazuje na ni, to závorka na konci nehraje žádnou roli.

  Chceš-li mít funkční stůl, je potřeba mu dát do názvu něco, co se objeví v adrese, a tím pádem pak bude možné se ke stolu dostat, protože odkaz na něj bude unikátní (ne stejný jako odkaz na klubovnu). Zkus použít třeba nějaké písmenko, případně číslo, z nich se odkaz vytvoří.;-)

  Přihlášení/Registrace

  Nejde se přihlásit na mobilu

  Ahoj,

  nejde mi se přihlásit na Alíka na telefonu( jde mi jen na počítači). I když zadávám správné heslo a vše dobře, ale stejně. díky za odpovědi a přeji hezký den...

  Už by to mohlo být snad opravené. ;-)
  Tedy, pokud jsem odhadnul správně příčinu všech podobných stížností (nebyl jsi jediný).

  Je to jedna z těch závad, které by logicky neměly existovat, výrobce prohlížeče o ní ví už mnoho let… a neřeší ji. Projevuje se jen někdy a jen někomu, aby život webových vývojářů byl o chlup zajímavější. :-D

  Odhlášení z Alíka

  Ahoj, moc se omlouvám za nevhodné chování v klubovně tady v Alíkovi, ale co už 😌 ... chci pouze oznámit, že zde za pár dní končím... založila jsem si na instagramu účet pro dívky, kde odpovídám na dotazy, funguje to už 2 týdny a cca 4 500 sledujících

  Jéje, už zase končíš? Tak sbohem na shledanou! ;-D

  Koukám, že máš v druhé poradně nějaký nezodpovězený dotaz. Ten tedy asi můžeme smazat…? Když ses už sama stala odborníkem a cítíš se i bez dokončeného základního vzdělání schopná odpovědně řešit trápení ostatních dívek, tak jistě znáš i odpověď na to své. ;-)
  (Neboj, dotaz nesmažeme. O:-))

  Z toho Instagramu si nic nedělej, 4500 sledujících není zase tak málo, každý nějak začínal. B-)

  Mimochodem, já bych do systémů vlastněných Facebookem nenapsal nikdy nic důvěrného – jejich byznys model je založený na tom, že jakékoliv komerčně zajímavé zařazení, které o tobě vědí, prodávají nejvyšší nabídce. Všelijaké psychické potíže vyhodnocují také. Ale chápu, že běžní uživatelé nevnímají, že mají nějaké soukromí a že by si ho měli střežit, takže poradna na Instagramu může být úspěšná (a výdělečná pro Facebook).

  Ať budeš působit kdekoliv jakkoliv, nechť se ti daří. $>

  Poradna

  Jaký je nejhloupější technický dotaz, na který jste kdy odpovídaly?
  Docela by mě to zajímalo, protože jsem si přečetl nějaké technické dotazy a všechny mi připadají smysluplné ani jeden nevypadá hloupě.

  Můžeme u dotazů zaškrtnout, že nemají být veřejné. Takže na hloupé dotazy většinou existuje neveřejná odpověď a svět se o nich ani nedozví.

  Jinak si nemyslím, že nám chodí opravdu nějaké hloupé technické dotazy. Můžou být někdy zbytečné, ale všechno čteme a nad vším přemýšlíme. Ať se nikdo nebojí nám napsat! V nejhorším případě mu odpovíme neveřejně. ;-)

  Kdybych měl přeci jen odkázat na nějaký nejpodivnější zveřejněný dotaz, tak to mohl být asi tenhle. (Tazatelka ohodnotila odpověď smajlíkem, takže ji to snad moc neurazilo. :-D)

  Přihlášení/Registrace

  ahojky
  Moje kamarádka nechce na Alíka jak jí mám přinutit aby se tam přihlásila

  Má tvoje kamarádka rádá puding?

  • Jestli ano, řekni jí, že jí dáš puding, když se přihlásí.
  • Jestli ne, řekni jí, že jí dáš puding, když se nepřihlásí.

  Ale vlastně když bude jíst puding, tak si nebude moct povídat na Alíkovi, protože s plnou pusou se nemluví, to by si popatlala klávesnici. :-|
  Je to těžké, no.

  Musíš respektovat její svobodnou vůli … a hlavně nezapomenout na ten puding. Kamarádka ti nikam neuteče a puding je puding. 8-P

  Alík

  Ahoj Alíku,
  přeji vše nejlepší.
  Chci se zeptat jak mám psát barevně. Nevím, jestli je tam na to nějaká ikona nebo tak. (Na Alíka chodím na mobilu.)

  Díky moc.

  Ahoj,
  jedná se o nový AZJ (Alíkův značkovací jazyk). Žádná ikona na to není, ale jsou na to příkazy. Zkus si prostudovat tuto stránku.

  Ale jestli ti jde jen o barevné písmo a nechce se ti to číst celé, tak barvičky se dělají tak, že nejprve napíšeš do závorky, jakou barvou to má být (třeba červeně, žlutě, modře, zeleně, ... a nebo taky duhově).;-)

  Jakmile závorku ukončíš, tak píšeš text, který se po odeslání příspěvku obarví. Neuvidíš ho barevně hned, ale jakmile bude příspěvek viditelný v nástěnce (nebo kdekoli jinde, kde to funguje), tak už se barvičky objeví.

  Pokud chceš barevný text ukončit, aby pokračoval zase jako běžný černý text, tak napíšeš v závorce slovo obyčejně (nebo normálně). Případně to automaticky ukončí i odřádkování nebo nový odstavec.

  Jen tak mimochodem, chceš-li to někde jen tak zkusit, tak můžeš navštívit zkušební nástěnku.

  Kačky

  Pochvala obrázku kačky

  Chtěla bych Tě jen Alíku pochválit, že jsi hezky vymyslel to s těma kačkama. Příklad: Mám kolem 1000 kaček a u toho je obrázek kačky. Moc hezky jsi to vymyslel.

  Ahoj,
  jsem rád, že se ti létající kačka líbí. Máme ji namalovanou ve více variantách, takže možná ji během léta dáme i na jiná místa na webu, která nějak souvisejí s kačkami. ;-)

  Alík

  Nástěnka

  Smazání nástěnky

  Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat, zda jde smazat nástěnka (vlastní). Případně jak. Předem děkuji za odpověď.

  Ahoj,
  běžným uživatelem ne (byl by dost holubník, kdyby si mohl každý jen tak z nudy mazat své nástěnky). Možnost mazat nástěnky mají pouze správci nástěnek, správci Alíka a zvěrolékaři, ale není to jen tak, že si někdo řekne, že chce smazat nástěnku, a my ji smažeme. Má-li se mazat nástěnka, která není nebezpečná (třeba sprostá, nebo jakkoli jinak proti pravidlům Alíka) a zároveň už i obsahuje nějaké příspěvky od uživatelů, tak k tomu musí být dobrý důvod. Pokud už tam totiž uživatelé nějak začali psát, tak se tam rozbíhá diskuze a s příspěvky si třeba i mohli dát dost práce, takže by bylo hloupé je jen tak pro nic za nic mazat...

  Pokud ale máš pádný důvod, proč bys chtěla nějakou nástěnku smazat, můžeš napsat někomu z nás do pošty.;-)

  Všeobecně

  Ahoj,
  mám dotaz, jestli spravci vidí, co a jak v nástěnkách, Alíkovinách, vtipech, hrách i poradně hodnotim?
  Děkuji.

  Ahoj,
  nemají v tuto chvíli možnost prohlédnout si všechna tvá hodnocení, ale mají možnost podívat se na nepříliš přehledný výjezd, kdo jak hodnotil konkrétní vtip, Alíkovinu, dotaz v poradně, hru nebo soutěž. U diskusních příspěvků už dlouho plánuji, že tyto informace uvidí všichni, ale zatím je nevidí vůbec nikdo, ani já. :-D

  Kačky

  Ahoj, když v červenci pojedu na tábor na 17 dní, kde nebudu mít mobil ani počítač, budou se mi odečítat kačky za nenavštívení Alíka? Předem děkuji za odpověď.

  Ahoj,
  nebudou. Sníží se ti odměna, kterou dostaneš po návratu, na 50 kaček… další den pak dostaneš 60, pak 70, pak 80, pak 90 a pak už budeš zase na stovce. Vynechávání se tedy nevyplatí, ale není to zase tak strašné. ;-)
  Můžeš si to vyzkoušet v grafu.

  Neztratíš tedy nic, ale kdybys nebyla na táboře a chodila na Alíka denně, získala bys o 1850 kaček víc (17 × 100 + 50+40+30+20+10), než budeš mít před odjezdem.

  Alík - nová podoba

  Ahoj,
  když jdu do pošty na počítačové verzi, najdu tam modrou schránku s počtem dopisů ve schránce. V mobilní verzi však vidím té schránky jen kousek. Zobrazuje se totiž na konci obrazovky. Počet dopisů ve schránce vidím normálně. Opravíte to prosím?

  Děkuji za odpověď,
  lékařský :)

  Už je to opravené, díky za upozornění. ok;-)