Poradna: Dotazy k webu Alík.cz

Na otázky odpovídají

Alík, správci Alíka a vývojáři webu.

V této poradně odpovídáme jen na technické dotazy k fungování webu Alík. Osobní dotazy, které řeší poradna Alík radí dětem, v této poradně mažeme.

Alík - nová podoba

Dobrý den, chci do své ikonky dát jiný obrázek místo toho smajlíka, co je u všech, co nemají žádnou vlastní ikonku, konkrétně bych si tam chtěl dát velký státní znak
České republiky, ale úprava ikonky není jaksi v nabídce.Je to asi těmi velkými změnami tady na Alíkovi, že?

Parníček512, 26. května
ALX75 26. května

Ahoj,
ano - je to těmi změnami, tato funkce ještě není dostupná, později však bude. Děkujeme za trpělivost.

Alík - nová podoba

Ahoj Alíku, je možné, že má katalog dárků jiný odkaz, nebo jste ho úplně zrušili? Po kliknutí na odkaz se nic neukáže.

MarzZz95, 26. května
ALX75 26. května

Ahoj,
umístění odkazu pro Katalog dárků je stále stejné - nachází se v dolní části stránky, konkrétně mezi Pravidly chování a Hravým učením. Pouze se změnil název - již to není „Katalog dárků“, ale „Alíkovy dárky“. Některé věci tam nyní ještě nejsou dodělané, ale v nejbližší době očekáváme jejich dokončení. Pokud si tedy chceš nyní už něco objednat, zkus ještě nějakou dobu vydržet.
Pokud se Ti Katalog dárků nezobrazil v danou dobu, možná se jednalo o nějakou chybu, nebo jsi hledala někde jinde na Alíkovi. Napiš tedy případně ještě upřesnění do poradny nebo mně do alíkovské pošty. Přímý odkaz na Katalog dárků - Alíkovy dárky: www.alik.cz/s/darky

Pošta

Ahoj Alíku, chtěla jsem se zeptat, jestli jsou dopisy totéž co zprávy (hodně lidí píše „pište do zpráv“) díky za odpověď :-)

Terr777, 23. května
Pralinka2 23. května

Ahoj,
co tím ti dotyční myslí, to by nejlépe věděli oni sami. Ale je dost možné, že tím myslí poštu, protože na řadě diskusních fór na internetu se tzv. pošta nazývá „soukromá zpráva“.

Hry

Kde je hra pvní pomoc?

Patashracik, 20. května
–MM– 23. května

Jestli je tím myšlen Záchranář, který byl původně odkazovaný v hlavním menu, tak toho jsem právě nyní přidal mezi hry, viz www.alik.cz/h/zachranar

Soutěže - výherci

Zdravím, nejméně měsíc už čekám na výsledky soutěží na Alíkovi a stále nic. Ještě před novým vzhhledem stránek tu bylo několik soutěží a já asi měsíc čekala na výsledky, teď se změnil vzhled stránek, aktualizovaly se a teď tam prozměnu opět nejsou výsledky. Chci se zeptat, zda se tedy těch výsledků někdy dočkáme?

mandragora1, 7. května
–MM– 23. května

Výsledky jsou již zveřejněné na stránce soutěží. Omlouváme se za prodlevu, předchozí vedení Alíka nám nedodalo včas potřebné údaje. U budoucích soutěží si již dáme záležet, aby se výsledky oznamovaly v termínu.

Přihlášení/Registrace

Ahoj!!!
Už dvakrát se mi stalo že když jsem se přihlásila na svůj účet tak jsem měla na vizitce a v osobních udajích úplně jiné zájmy než sem tam zadávala. Bojím se aby někdo nehodil na můj účet.

kaccanovak, 20. května
–MM– 23. května

Pokud se obáváš, že někdo zná tvoje současné heslo, nastav si v nastavení nové.

Nyní máš v zájmech „cestování, historie, hudba, knihy, muzea, příroda, rodina, sport, tanec, vaření, věda a technika, vesmír, zvířata“ – to sedí? Odpovědět mi můžeš do pošty.

Katalog dárků

Díky za dárek, dnes dorazil. A můžu vědět, jestli dáte i ňáký dárky do vody? Kruh, rukávky, míče?

CMARINKA, 22. května
–MM– 23. května

Pokud si dárek objedná delfín, dodáme mu ho klidně do vody :-)

Momentálně v nabídce žádnou výbavu pro vodní skotačení opravdu nemáme. Díky za nápad, budeme o tom přemýšlet.

Alík - nová podoba

Ahoj správci,
mám jeden dotaz. Jak si mám změnit ikonku?
Vím, že už tu takový dotaz byl, ale podle té odpovědi se mi to prostě nepodařilo. Nevidím tam žádné okénko ani ikonku procházet.
Pomozte mi !(prosím)
Jinak přeji moooooc krásný den a mockrát vám děkuji!

Gattina, 21. května
ALX75 21. května

Ahoj,
změnit ikonku/vložit nový obrázek není nyní ještě možné. Proto se Ti změna ikonky nyní nedaří, nicméně konkrétně na této věci se nyní intenzivně pracuje a zřejmě bude brzy k dispozici. Děkujeme za trpělivost.

Alík - nová podoba

Zdravím,

chtěl bych se zeptat na jednu věc ohledně nástěnek: Počítá se s tím, že bude umožněno jejich prohlížení podle kategorií, například tak, jako je to s dotazy zde v poradně? (Tedy pravý sloupec se seznamem témat, na která když klikneme, zobrazí se nám pouze otázky týkající se onoho vybraného tématu.) Bylo by to přehlednější než současný systém, kde jsou nástěnky z různých kategorií (nové - nezařazené, volný čas, škola, osobní nástěnky,...) smíchány dohromady.

Kromě toho bych měl takový malý návrh, a sice, zda by se nemohly na vizitkách - podobně jako odkazy na založené nástěnky - zobrazovat odkazy na články napsané do Alíkovin.

Děkuji za odpověď.

Češtinář, 21. května
ALX75 21. května

Ahoj,
nějaká vylepšení u nástěnek se plánují, mimo jiné i některé ty věci, o kterých píšeš a které navrhuješ.
Odkazy na články zveřejněné v Alíkovinách na vizitkách uživatelů jsou také v plánu.
V současné době je však potřeba zajistit alespoň základní funkčnost nástěnek i vizitek, a stále ještě některé podstatnější věci nejsou dodělané. Takže Tebou navrhované nápady zřejmě realizovány budou, ale až někdy později.

Alík - nová podoba

Ahoj, mohu se zeptat, proč jste odstranili funkci vyhledávání? Docela mi to tu chybí.

konemy, 20. května
ALX75 21. května

Ahoj,
funkce vyhledávání kdekoli na Alíkovi ještě není na novém Alíkovi nyní dostupná, bude dostupná později. Děkujeme za trpělivost.

Alík - nová podoba

Ahoj Alíku a správci Alíka, co to je hodnost vůdce smečky ? Viděl jsem to u některých správců. Jak ji získám ?

martinm236, 20. května
ALX75 20. května

Ahoj,
hodnost vůdce smečky je ještě vyšší hodnost, než je veterán. Vlastně je to vůbec nejvyšší hodnost, kterou je nyní možné na Alíkovi získat, žádná vyšší už není. Pro získání této hodnosti je potřeba mít celkově nasbíráno alespoň 100 000 bodíků. Tato hodnost, podobně jako ostatní hodnosti, nijak nesouvisí se správcováním. Tuto hodnost v současné době mají i někteří další uživatelé Alíka, kteří nejsou Správci a může ji tedy získat kdokoli - pokud splní výše uvedené.

Alík - nová podoba

Ahoj, chtěla jsem se jen zeptat, kdy se budou zase moct dát k novému článku i fotografie, protože bez obrázku to není ono. Také kdy asi budou hotové alíkovy dárky, vím, že začínáte skoro od začátku a není to lehké, ale jen tak výhledově. Díky atinka

atinka, 20. května
ALX75 20. května

Ahoj,
na Katalogu dárků i na umožnění vkládání obrázku či ikonek kamkoli na Alíka se intenzivně pracuje. Přesný termín zprovoznění není znám, ale vzhledem k vysoké prioritě obou těchto věcí by měly být dokončeny poměrně brzy - přibližně tak do jednoho měsíce. V Katalogu dárků budou dárky, které byly i na dřívějším Alíkovi, nové tam nyní zatím nepřibydou.

Alík - nová podoba

Ahoj, mám zde na alíkovi účet už nějakou dobu
a mám 3094 bodíků. Až do nedávna jsem tam měla napsané junior, ale dnes se nějakým záhadným způsobem "junior" přepsalo na " voříšek". Přitom voříšek má
být do 1800 bodíků.
Předem moc děkuji za odpověď a přeji moooc krásný den!

Gattina, 17. května
ALX75 18. května

Ahoj,
jednalo se o chybu, která by měla být už snad opravena. Nyní se mi na Tvé vizitce zobrazuje, že jsi junior, tak snad už je vše v pořádku. Děkujeme za upozornění.

Katalog dárků

Kdy mi přijde dárek z ledna? Vzali mi 7000 bodíků. Měl to být časopis s kufříkem.

CMARINKA, 14. května
–MM– 18. května

Podle mých informací už by dárek měl být na cestě. Omlouváme se za zpoždění.

Hry

Dobrý den, chtěl bych jen nahlásit, že mi v herně nejdou spustit některé hry (např. basket).

SVETLO, 17. května
–MM– 18. května

Opraveno. Děkuji za nahlášení, vám tady nic neunikne R^

Opravil jsem v noci také řadu dalších převzatých her, které nefungovaly kvůli bezpečnějšímu komunikačnímu protokolu, na kterém nový Alík běží. Při nalistování těchto starých her se tedy web přehodí na původní protokol, což se projeví tím, že uživatel není (a ani nemůže být) přihlášený. Píšu to sem proto, aby mi někdo nehlásil jako chybu, že u některých her chybí uživatelská tabule :-)

Alík - nová podoba

Dobrý den,
chci upozornit, že máte rozbité hlášení u bodů tzv. píše mi to že jsem voříšek a přitom mám být veterán nebot jsem alespon vždy předtím býval. Mám přes 22.000 bodů, jak je tedy možné, že jsem podle hlášení voříšek? Tedy pokud se nejedná o chybu v počtu bodu a příděl jména podle/dle statusu uživatelů. Je to tedy chyba nebo ne?

Děkuji za Vaši odpoved Jaroslav P.

Jára1312, 17. května
ALX75 17. května

Ahoj, již by to mělo být opraveno, děkujeme za upozornění.R^

Alík - nová podoba

Ahoj, je tu ještě někde hledání? Když jsem si třeba vzpomněla na nějaký článek, mohla jsem ho přes to najít, teď netuším kde...
A pokud to tu není, nemohli byste to prosím vrátit?

dennisvet, 17. května
ALX75 17. května

Ahoj,
vyhledávání umístěné dříve v horní části stránky Alíka, v poradnách a podobně, zatím na novém Alíkovi k dispozici není, nicméně je v plánu jej později doplnit. Děkujeme za trpělivost.
Pokud znáš název nějakého dříve publikovaného článku v Alíkovinách, můžeš si jej zkusit vyhledat pomocí internetového prohlížeče (např.GoogleChrome, Mozilla Firefox...) - vyhledávače např. Seznam.cz nebo Google - zadej název článku do vyhledávače a klikni na vyhledat. Další možností je potom zde na webu v sekci Alíkoviny hledat články ručně - s přecházením na starší stránky.

Vizitka

Chci se zeptat, jestli nebylo lepší, když byly vizitky u daného motivu vytvořeného uživatele předtím vidět v mini náhledu, než když se teď klikne jen na nějaký nadpis a ani se neví jak ta vizitka vypadá, když se neklikne na odeslat. Proč jste nenechali vizitky alespoň v malém náhledu jako před tím?

Děkuji za odpoved Jarda P.

Jarda_-1312-_, 16. května
–MM– 17. května

Protože:
1) Vyrobit jednoduchou roletu je mnohem jednodušší a rychlejší než vytvořit zobrazovadlo náhledů.
2) Časem bychom chtěli zavést nový a mnohem lepší formát vizitek, takže vývojem starého formátu nechceme ztrácet zbytečně moc času.
3) Nevěděl jsem, kde máme ty malé náhledy uložené :-)

Výběr stylu vizitky jsem teď vylepšil.

Alíkoviny - kvízy, testy

Zdravím,
je fajn, že se sem vrátily kvízy. Chtěl bych jen nahlásit, že (zatím) nefunguje jejich vyhodnocování (po kliknutí na tlačítko Odeslat se nic nestane, ani když použiji jiný prohlížeč).

Češtinář, 16. května
–MM– 17. května

Díky za upozornění, přibližně čtvrtina kvízů z té stovky byla skutečně rozbitá. Teď už je závada opravená.

Kdyby ještě nějaký z kvízů zlobil, prosím znovu o nahlášení v poradně.

Alíkoviny - kvízy, testy

Jak mám najít kvízy? Děkuji

sampat, 15. května
–MM– 16. května

Ani jsme netušili, že tady nějaké kvízy bývaly 8-o
Zkusili jsme je nějak zrekonstruovat, odkaz je v Alíkovinách... www.alik.cz/a/kvizy

Nástěnka - založení

Ahoj, prosím, nejde mi založit nástěnka. Děkuji.

DžungaráčekChlupáček, 15. května
–MM– 16. května

Už je to opravené. Díky moc za upozornění, DžungaráčkuChlupáčku R^

Alík - nová podoba

Ahoj, kde jste schovali deníček?

boltont, 14. května
ALX75 14. května

Ahoj,
Deníček na novém Alíkovi už není k dispozici, byl zrušen. Vypadalo to totiž, že jej využívá jen minimum uživatelů. K čemu konkrétně jsi jej používal? Zkus napsat upřesnění sem do technické poradny nebo mi napiš dopis do alíkovské pošty. Možná by se někdy do budoucna dala alespoň nějaká zjednodušená verze Deníčku vyrobit, v nejbližší době to však zřejmě nebude.

Vizitka

Ahoj chci se zeptat jestli bude opět na vyzitkách napiš mi jako když to bylo v předchozí verzi když se vjelo na vyzitku a ukázalo se napiš mi,pošli mi pohlednici atd.Snad uděláte že se bude ukazovat u správců stav jestli je online nebo offline a to samé i v seznamu kamarádů.Děkuji

Bratislav, 8. května
–MM– 12. května

Odkaz na napsání pošty jsem do vizitek právě teď doplnil, zároveň jsem do bočního menu přesunul přidávání/odebírání kamaráda.

Pohlednice chceme nahradit možností posílat jakékoliv (schválené) obrázky.

Stav online/offline někdy doděláme, zatím nevíme přesně jak, prosíme o trpělivost.

Bodíky

Milý Alíku chdím sem každý den a ještě mě to nepřipsalo žádné body po půl noci děkuji

brontik, 5. května
–MM– 12. května

Předvčírem ráno se ti připsalo padesát bodíků, včera ráno šedesát, dnes se ti přičte sedmdesát, pokud přijdeš.
Myslíme si, že systém bodíků funguje – ještě jsme u nikoho neviděli, že by nefungoval, přestože si mnoho lidí stěžuje. Prvních pár dní zlobilo přičítání, pokud se z jednoho počítače přihlašovalo ve stejný den víc lidí (bodíky dostal jen první), ale to je již opravené.

Rozhodně nechceme nikoho šidit.
Chystáme se zavést nějaké nepřehlédnutelné upozornění o tom, kolik bodíků bylo přiděleno a za co. Také nejspíš zavedeme stránku, kde si půjde prohlédnout historii vývoje vlastního bodíkového konta.

Bodíky

Ahoj vůbec se mi nepřičítají denní body.

MiriL, 11. května
–MM– 12. května

Včera se ti přičetlo 90 bodů, poslední tři cifry v počtu bodíků máš teď 432. Dnes, pokud zavítáš na Alíka přihlášená, se ti přičte stovka, takže budeš mít poslední trojčíslí 532...
A jestli ne, tak ti osobně dám prémii 500 bodíků za odhalení chyby.


Položit nový dotaz

V této poradně odpovídáme jen na technické dotazy k fungování webu Alík. Osobní dotazy, které řeší poradna Alík radí dětem, v této poradně mažeme.

Než se zeptáš, prohlédni si nejčastěji pokládané otázky.

Alíkovi kamarádi neodpovídají ihned, na odpověď si budeš muset počkat.

Pokud položíš otázku, která již byla v Poradně řešena, otázka nebude zodpovězena. Nejprve se raději podívej, zda už na podobný dotaz není odpověď.

Tvůj dotaz:

Pokládat dotazy mohou jen přihlášení uživatelé.

Pokud máš účet, , pokud ne, můžeš se zaregistrovat.