Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Technická poradna

  Na otázky odpovídají

  Alíkův ředitel/programátor –MM–, správci Alíka a někdy i Alík.

  V této poradně odpovídáme jen na technické dotazy k fungování webu Alík.

  Obrázek

  Dobrý den,
  chci poprosit/zeptat se na jednu věc ohledně upravování profilového obrázku. Na Alíkovi jsem si zkoušela dát už 2 obrázky. Pokaždé mi to zamítli, že prý „špatný záběr“. A já se chci zeptat, co to teda vlastně je ten „špatný záběr“? Co mám udělat, aby to nebyl „špatný záběr“?

  PS.: Byly to obrázky normálně nakreslené na počítači v programu malování a byly nakresleny mnou.

  Děkuju, Ema

  Ahoj,
  s autorstvím to nemá nic společného, to by tam byl jiný důvod. Špatný záběr dáváme nejčastěji kvůli tomu, že má daný obrázek naprosto zbytečně spoustu prázdna. Stejně tak je to i ve tvém případě, tvé obrázky mají tolik pozadí, že zabírá daleko větší plochu než samotný obrázek. A přitom je tam úplně k ničemu.

  Co s tím tedy máš udělat? Oříznout to! Jakmile dáš to zbytečné prázdno pryč, obrázky ti schválíme.

  Pro upřesnění... příliš prázdna není jediný důvod, na který vám odpovíme špatných záběrem. Vložíte-li třeba nějaký totálně rozmazaný obrázek a tak podobně, skončí úplně stejně.

  Alík

  Ahoj, mám tady takový dotaz ohledně Alíkovských srazů (pokud je to někde napsané tak se omlouvám ale já jsem to nenašla). Takže moje otázky: jak fungují Alíkovské srazy, platí se tam (nepočítám takový ty věci typu jídlo) předem? Jak se dozvím kde bude v následujících měsících sraz? A jak to tam funguje? Díky předem :)

  Ahoj,
  je pravda, že podrobná pravidla pořádání srazů momentálně veřejně dostupná nejsou.
  Alíkovské srazy se vyhlašují článkem v Alíkovinách nejméně 4 týdny předem. Pořádá je buď uživatel Alíka ve spolupráci s některým správcem Alíka, nebo přímo správce Alíka.
  Za účast jako takovou se nic neplatí, ale svoji útratu na srazu (jídlo, vstupné, jízdné) si každý platí sám.
  O chystaném srazu se dovíš v článku v Alíkovinách, zájemci se přihlásí způsobem uvedeným v článku (většinou do pošty toho, kdo sraz pořádá), a na základě toho pak dostanou podrobnější pokyny.

  V posledním cca roce se srazy nekonaly v důsledku vyhlášených opatření (zákaz shromažďování více osob a podobně). Ale až opatření skončí, snad se pořádání srazů zase obnoví.

  Poradna

  Dobrý den, mám tu jen návrh na zlepšení webu, nechtěli by jste třeba, když někdo napíše dotaz a vy mu odpovíte, tak dát tam možnost ještě odpovědět, aby třeba doplnil to, co zapomněl? Jinak je to strašně skvělý web a moc jste mi pomohli a nadále pomáháte. Doufám že mě aspoň trochu chápeteO:-)

  Ahoj,
  děkuji ti za vlídná slova.

  Návrh chápeme, ale tím by se z poradny stala spíše diskuse a to nechceme. S některými odpovídajícími dokonce máme smlouvu, která to vyloženě zakazuje. Pokud chtějí tazatelé vést delší dialog, měli by kontaktovat přímo Modrou linku, nebo Centrum Locika, nebo kohokoliv dalšího, s kým si potřebují popovídat. Určitě se nechceme tvářit jako jediný možný ostrůvek naděje.

  Upřímně řečeno není ani příliš praktické ve vztahu ke čtenářům, pokud v poradně vzniká seriál dotazů. Když pak někdo vyhledávačem narazí na dotaz typu „ahoj, to jsem zase já, dneska jsem vyřešila to, o čem jsem psala minulý týden, ale teď nevím, kam mám dát šlupku“, tak mu to nejspíš moc nepomůže. Každý dotaz by měl fungovat samostatně a popsat problém od nuly – pokud možno.

  Jinak samozřejmě pomáháme moc rádi, snažíme se, aby bylo každému jasné, že na jakýkoliv osobní problém existuje řešení a že člověk nemusí životními strastmi procházet sám. V případě rozsáhlejších potíží ale můžeme jen ukázat směr…

  Alík

  Poradna

  Ahoj Alíku. Mám takový dotaz... Ale nejsem si jista, jestli sem patří. Do Alíkovy poradny jsem poslala otázku, ale dostala jsem odpověď, že má otázka tam nepatří. Tak jsem se chtěla zeptat, kde tu najdu seznam, co do Alíkovy poradny můžu psát a co ne. Děkuju ;)

  Ahoj,
  pokládala jsi v rychlém sledu otázky do té doby, než jsi způsobila, že byla poradna přetížená (to se stává poslední dobou často). Zeptala ses krom jiného na to, jak poznáš, které kafe ti chutná. 8-o

  Neříkal jsem, že tvá otázka do poradny nepatří, ale že zatěžování banalitami je zakázané v pravidlech. Pro pořádek tě ještě odkážu na vysvětlení, co znamená slovo banální.

  Nikde není seznam toho, co do poradny patří. Ale vím, jak poznám, které otázky mi nechutnají.

  Alík

  Kačky

  Ahoj všichni, mám dotaz.
  V létě budu u babičky a ona nemá WIFI a já nemám data. Nechci, aby se mi kačky strhly z mého konta, protože se nebudu moct kouknout na tento web. Proto se obracím na vás, co mám dělat, aby mi neubývaly kačky??? Děkuji

  Ahoj,
  žádné kačky ti ubývat nebudou. Pouze po návratu budeš dostávat nižší denní odměnu, která se ale během pár dní vrátí na stovku, pokud se zase budeš přihlašovat denně. Více viz Pravidla sbírání kaček.

  Katalog dárků

  Zasílání dárků na Slovensko

  Ked si našetrím dosť kačiek a budem si chcieť objednať darček, doručuje Česká pošta aj na Slovensko?

  Ahoj,
  ano, zásilku lze zaslat i na Slovensko.

  Přihlášení/Registrace

  Ahoj, tento web je opravdu skvělý a zdál se bezchybný, ale mojí ségře se tam nejde přihlásit, je jí to docela lito, prosím poraďte mi, jak ji tam mám přihlásit.

  Ahoj,
  a víš, proč se jí nejde přihlásit? Zapomněla heslo? Zapomněla přezdívku? Hlásí jí to nějakou chybu? Jakou chybu? Jakou má přezdívku?

  Pokud skutečně otázka zní „Jak se má přihlásit?“… no, přijít na přihlašovací formulář, zadat jméno a heslo a stisknout tlačítko. ;-)

  Nástěnka

  Ahoj Alíku! Není to otázka ale spíš takový návrh na úpravu/upozornění...
  Mě se hrozně často děje že nápišu dlouhotánskou zprávu do nějaký nástěnky, chci jí odeslat a... Zmizí mi. Úplně.

  Vím čím to je, je to tím že jsem měla napsaný svůj příspěvek a někdo pak něco psal než uběhlo dvacet minut, proto jsem mohla psát další... Ale potom to svoje smazal takže bych vlastně nemohla protože neunbehlo 20 minut od poslání toho příspěvku... A ten příspěvek prostě zmizí když kliknu odeslat. Mohlo by tám být nějaký upozornění? A já bych si tím pádem stihla svůj příspěvek zkopírovat než zmizí.. Když už nejde odeslat. 🤷🏻‍♀️
  Snad je to nějak srozumitelné.

  Moc děkuji a přeji krásný den Viki_show (Aglaja).

  Ahoj,
  ztrácení textů zní děsivě. :-c
  Před pár dny jsem to upravil, že se posílaný text ukazuje pod tou odmítavou hláškou, takže si ho můžeš zkopírovat a vložit třeba jindy nebo jinam.

  Díky moc za upozornění, tohle jsme si neuvědomili. ok

  Nástěnka

  dobrý den.
  mám takový dotaz. :-D Bylo by někdy možné že moderátorů nástěnky by mohlo být víc? 2 nebo 3?
  (teď se neptám jen tak ze zvědavosti)
  Chtěla bych to někdy využít (pokud by to nějak šlo) využít u nástěnky Stavební úřad země Alíkovské.
  Že by jsem moderátorem (nebo spíše architektem) byla já a dalším moderátorem hlavní velitel úřadu-aby mohl upravovat záhlaví apod.

  -aby jste chápali důvod
  chci možnosti moderátora dát tomu budoucímu velitelovi ale zároveň abych nad tím mohla mít kontrolu a možnosti i já...

  Šlo by to nějak?

  Ahoj,
  nešlo, moderátor je jen jeden. Ručí za to, že záhlaví i pravidla jsou v pořádku. Nemyslím si, že by byl dobrý nápad tuto odpovědnost rozprostřít mezi větší množství lidí.

  Ostatní účastníci diskuse můžou s moderátorem komunikovat, radit, co má kam napsat, ale finální rozhodnutí není na nich. Pokud moderátor nechce tuto komunikaci s ostatními řešit, ale pořád chce, aby měli možnost záhlaví měnit, může moderování přenechat někomu, kdo to řešit chce.

  Nástěnka

  Ahoj Alíku, co mám dělat když mi v náštenach nefunguje Vyhledávač na stromě? Díky předem ;-)

  Ahoj,
  v první řadě asi popsat, co znamená nefunguje. V záznamech o hledání nevidím, že bys v nástěnkách v nedávné době zkoušela hledat, což teda může být také symptom chyby. Ale ani v záznamech o chybách nevidím žádný pád způsobený hledáním v nástěnkách, tak se nemám, čeho chytit.

  Přezdívka

  Ahoj, možná mám trochu divný dotaz, ale tato problematika mě velmi zajímá, tak jsem se jenom chtěla zeptat na tohle: Může být někdo trvale zablokovaný hned v prvních asi 6 vteřinách po přihlášení (tj. jako štěně)???

  Děkuji za odpověď, sarinka01_queenisthebest.:-)

  Ahoj,
  čistě teoreticky to možné je. Například nevhodné přezdívky blokujeme hned, jak si jich všimneme.

  Kačky

  Dobrý den. Chci se zeptat. Když na Alíkovi jeden den nebudu, odečtou se mi nějaké kačky? Díky moc!

  Ahoj,
  neodečtou, akorát po návratu dostaneš nižší denní odměnu. Konkrétně když vynecháš 1 den, tak to bude 95 kaček místo 100. Více viz Pravidla sbírání kaček.

  Alíkoviny

  Dobrý den,
  8. května jsem napsala článek do Alíkovin, tak jsem se chtěla zeptat, kdy bude prosím k přečtení? Děkuji předem za odpověď a přeji hezký den.

  Ahoj,
  v první řadě upozorňuji na to, že dokud je článek nezpracovaný, tak nikdy není jistota, že vyjde. Některé články končí smazané. O tom ale vždycky píšeme nejprve v rozpravě, kde se i snažíme (pokud to alespoň trochu jde) pošťouchnout autora k úpravě, aby text vyjít mohl.

  Jinak články vychází většinou tak po jednom až dvou měsících od vložení (kvízové ještě déle), protože článků je hodně (v tuto chvíli skoro 90), přičemž vychází 1 za den a zpracovávání nějakou dobu trvá.

  Případné další dotazy ohledně konkrétní Alíkoviny prosím směřuj do rozpravy, kterou pod článkem máš.;-)

  Pošta

  Ahoj, mám pár dotazů:
  1. Můžou správci vidět obsah dopisů co si uživatel s kým píše? (jenom mě to napadlo, opravdu nedělám žádné nekalosti)

  2. Dejme tomu, že by se mi tu "zalíbil" nějakej kluk. Můžeme si posílat srdíčka? Do jaké míry si můžeme psát věci o lásce atp.?

  3. Za jak dlouho mě odsouhlasíte obrázky? :-D

  S pozdravem Brawl_Stars $>

  Ahoj.

  1. Můžou, pokud splní správci nebo dopisy určité podmínky.
  2. Můžete si posílat srdíčka.
  3. Schvalovat obrázky nyní už můžou i červené korunky a zejména díky správcům nástěnek se schvalování krásně rozjelo, což se projevilo i u tvého obrázku. ;-)

  Víš, že položením více tematicky různých dotazů do jednoho dotazu si snižuješ šanci na odpověď? Když musím rozhodnout, jestli je dotaz na téma pošty, nebo na téma obrázků… snazší je neodpovídat. :-)
  (Ale potřeboval jsem teď vyzkoušet, jestli jsem nerozbil odpovídání.)

  Přezdívka

  Ahoj poradno.
  Snažím se přejmenovat a píše mi to tohle: Zadaná nová přezdívka má jiné vnitřní označení (upir789) než tvá stará.
  Předem děkuji za odpověď.

  Ahoj,
  dárek Drobné přejmenování účtu nedovoluje větší změnu přezdívky, než přidání/odebrání diakritiky, úpravu pomlček/podtržítek a zvětšení/zmenšení písmen, je to tam docela jasně napsané.

  Chceš-li přejmenovat účet tak, že má mít jiné vnitřní označení, tak si musíš našetřit na Přejmenování nebo spojení účtu (a počkat si, než/jestli ti ho správci schválí).