Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Technická poradna

  Na otázky odpovídají

  Alíkův ředitel/programátor –MM–, správci Alíka a někdy i Alík.

  V této poradně odpovídáme jen na technické dotazy k fungování webu Alík.

  Přezdívka

  Ahoj poradno.
  Snažím se přejmenovat a píše mi to tohle: Zadaná nová přezdívka má jiné vnitřní označení (upir789) než tvá stará.
  Předem děkuji za odpověď.

  Ahoj,
  dárek Drobné přejmenování účtu nedovoluje větší změnu přezdívky, než přidání/odebrání diakritiky, úpravu pomlček/podtržítek a zvětšení/zmenšení písmen, je to tam docela jasně napsané.

  Chceš-li přejmenovat účet tak, že má mít jiné vnitřní označení, tak si musíš našetřit na Přejmenování nebo spojení účtu (a počkat si, než/jestli ti ho správci schválí).

  Klubovna

  Asi trochu zbytečný dotaz ale najednou se mi všechny svítící puntíky které označují že je člověk online změnili ze zelené na modrou!!:-o
  Co se to děje? To je nový styl? Nebo to mám jen já? Ale je to hezký8-D
  Je tady v poradně jsou zas zelený! I když před chvílí byli modré! Aha v poradně to asi ani modré nebylo.... A co se to vlastně děje? O:-)
  Já jsem se koukala tou dobou co se to změnilo do seznamů zpravcu. A na chvíli byly všichni modrý!:-c a potom se to změnilo a rozházelo na různý barvy! Ale podle čeho? ;-D

  Já jsem z toho nějak vyděšená... A koukám na mobil asi takhle: 8-o8-D
  Listuji si všechny nástěnky poradny seznamy atd a koukám jak to kde vypadá! Co se to šmouluje!?

  Je to přítomnost v klubovně.

  Všeobecně

  Ahoj, bude někdy Alík.cz mobilní aplikace?

  Alíkoviny

  Dá se vložit video, které není na YouTubu?

  Dá se do Alíka dát video, které není z YouTube? (nebo do článku)
  Děkuji za odpověď. ;-)

  Nedá. Mohli bychom teoreticky povolit nějaké jiné služby, ale sami momentálně nemáme zájem střežit rozsáhlý sklad videoobsahu, byť si uvědomujeme, že YouTube zdaleka není ideální platforma z hlediska ochrany soukromí. Kdykoliv, kdy někomu radíme „nahraj to na YouTube“, pociťujeme skutečnou lítost… ale investovat čas a úsilí do vlastního úložiště by se pravděpodobně nevyplatilo.

  Pozoruhodné je, že Alík smí používat videopřehrávač iDNESu, který jsem v práci před lety vyráběl – před tím, než se Alík od iDNESu odtrhnul – ale nemáme, co přes něj přehrávat, protože žádné video není uložené u nás. :-)

  Nástěnka

  Ahoj,
  proč je u některých příspěvků v nástěnce „napsal/a cosi schovaného“ a když se na to klikne tak se příspěvek objeví?
  Myslela jsem, že je to jen u dlouhých příspěvků, aby nezabíraly tolik místa, ale dnes se mi to objevilo u příspěvku z jednoho slova, k čemu to slouží?
  Přeji hezký den.

  Ahoj,
  já byl tím moderátorem, který tě v bubnu uschoval v mé hroší nástěnce, tak ti zkusím vymyslet velmi dobrou odpověď.

  Schování je známkou toho, že tě panující moderátor s moderátorskou úrovní panovníka chtěl smazat, ale bohužel nemohl, protože mazat mohou jen a pouze správci. Tak tě alespoň schoval, aby ses pak v nástěnce tak snadno nenacházela.

  Je vskutku kuriózním peroxidem, že tvůj schovaný příspěvek se pozastavoval zrovna nad faktem, že jsem panovník… a kdybych nebyl panovník, nemohl bych jej schovat. Panovníkem bývá moderátor obvykle ve své osobní nástěnce.

  S délkou příspěvku tedy schování nesouvisí. Jen s délkou trpělivosti.
  Zde je moje trpělivost:
  ]     [
  Jak vidíš, je velká zhruba jako jeden dort. (ÍÍÍ)
  Tím nyní rozhodně nechci říct, že bych se dal při moderování uplatit dortem. Je možné použít i pudink, věneček, kremroli nebo kompliment. Na schování menších příspěvku by stačila i rakvička.

  Obrázek

  Alíku, můžu se zeptat? Mám otázku. Nevím koho mám napsat jako autora k obrázku do Alíkovin, který mám ze stránky Pixabay.

  Ahoj,
  na Pixabay je jméno (nebo přezdívka) autora uvedené vpravo nahoře vedle obrázku:

  Autorem této fotky na Pixabay je „ivanovgood“.

  Při zobrazení na mobilu se zobrazuje kousek pod obrázkem, vždy je to to jméno, které má u sebe tlačítka „káva“ a „následuj“. Jako odkaz na autora použij přímo tu adresu, kde se nachází převzatý obrázek. Licence je Volné dílo (public domain, CC0), což znamená, že obrázek může používat kdokoliv kdekoliv jakkoliv. (To je právě výhoda Pixabay, proto ho na Alíkovi doporučujeme na ilustrační obrázky.)

  Odhlášení z Alíka

  Dobrý den,
  Můj problém je ten že- jsem normálně přihlášená a potom jdu do Alíkovin abych si něco přečetla a napsala k tomu nějaký hezký komentář a když kliknu na kolonku Alíkoviny tak mě to odhlásí a nemůžu tam nic dělat.8-o
  Děkuji za odpověď
  Vaše Eshli$>

  Ahoj,
  máme podezření, že to mohl dělat určitý antivir (nebo vir :-)), který zkoušel přes tvůj prohlížeč procházet všechny odkázané stránky, včetně té odhlašovací, na kterou vedl odkaz v ceduli nad menu. Není nám tedy jasné, proč se to projevovalo zrovna na Alíkovinách a nikde jinde, ale na podobný problém si v poslední době stěžovalo více lidí (byť někteří působili nejistým dojmem, že si za to nějak možná můžou sami).

  Předělali jsme teď odhlašovací odkaz na formulářové tlačítko (stejně vypadající), to by mělo k automatizovanému procházení méně lákat, snad to pomůže…

  Kdyby to nepomohlo, křič!
  (Platí i pro kohokoliv jiného, kdo naráží na tento problém.)

  Soutěže

  Ahoj,
  Mám menší dotaz. Do mé nástěnky si uživatelé tipovali, kdy se poprvé na Alíkovi zjeví velikonoční speciální vejce k hledání. Můžu se zeptat, pokud to víte, kdy se přesně vejce zjevilo... Bylo to 30. dubna, nebo 1. května? :-) (Nerad bych někoho v nástěnce ošidil a tak se radši ptám). Děkuji za odpověď a za další odpovědi na mé všechny dotazy. ;-)@)->-

  Ahoj,
  to je docela složitá otázka. Pokud je mi známo, tak cestička k vejci byla připravená 1. 5. ve 03:30 … takže soudě dle pravidla, že nový den na Alíkovi začíná ve 4:00, to bylo 30. dubna.

  Na druhou stranu jde říct, že se ale stejně nezjevilo, dokud nebyly splněné určité podmínky, které jistě víš, ale nebudu je tu veřejně prozrazovat, protože jsou součástí pátrání. ;-)

  Tudíž poprvé bylo skutečně k vidění až 1. května ve 13:34, i když šlo teoreticky získat už předchozí den (tedy před 4:00). Zamotané, co? Možná by bylo nejlepší ve tvé soutěži odměnit hrochem obě varianty. O:-)

  Klubovna

  Ahoj,
  omlouvám se, že otravuji, ale stále jsem nenašla to, co jsem hledala.

  Zajímalo by mě, jak ke svému stolu přidat popisek, aby se zobrazoval v menu klubovny. Zkoušela jsem tomu přijít na kloub, ale nepovedlo se mi to. A v poradně jsem také nic nenašla.

  Nevíte, prosím, jak se to dělá? Děkuji, Šnekafrický.

  Ahoj,
  to je bleskový popisek, který se přidává bleskem. Je třeba poslat u stolu zprávu, kde bude jako první blesk a následně popisek, on pak skočí i do menu.

  Poradna

  Jen se chci zeptat, k čemu je dobrá Poradna – dotazy k webu, když je tu i Poradna v technické poradně. Děkuji.

  Všeobecně

  Ahoj, budete mít někdy discord server?

  Deníček

  Ahoj, bude prosím někdy v budoucnu deníček, děkuju.

  Poradna

  Ahoj poradno. Mám otázku.
  Když někdo napíše do poradny např. něco o šikaně a poté napíše něco na např. jiné téma, vidí odepisující na to jiné téma, že tenhle člověk už sem psal o té šikaně? Nemusí to být přímo jestli vidí jeho přezdívku, ale jestli vidí, že tento člověk už předtím napsal jiný dotaz.
  Moc se omlouvám, jestli tady podobný dotaz už je. Myslím si, že toto se hledá celkem špatně. Pokusila jsem se to vyhledat, ale nic jsem nenašla.

  Nástěnka

  Co znamená přelomení v nástěnce?

  Dobrý den,
  když jsem kulisačka nějaké nástěnky a kliknu na nějaký příspěvek, co se stane, když kliknu na přelomit, znedůležitit a zdůležitit? Ty dvě poslední tak nějak asi chápu, ale nechápu to přelomit.

  Ahoj,
  nastavování příznaků pro příspěvky si můžeš klidně vyzkoušet a pak zase vrátit zpět (u příspěvků mladších než dva dny), nejsou to nevratné zásahy.

  Záměrem zmíněné funkce je, že se vytvoří přelom mezi staršími a novějšími příspěvky… proto přelomit. Prakticky vzato je to jen tlustá modrá čára pod příspěvkem. :-D

  Hodí se to pro různé soutěže na oddělování kol, třeba Kubík111 ve své nástěnce odděluje sázky. Možná půjde později generovat i všelijaké statistiky počítané pro oddělená kola, protože je to informace, se kterou můžeme poměrně snadno pracovat. (Ale toto později rozhodně nechci blíže specifikovat. :-))

  Zatím existují jen ty příznaky příspěvků, které jsem nadhodil v nástěnce koncem ledna. Kdyby někdo vymyslel další možnosti, může tam přispět svým nápadem. ;-)

  Poradna

  Ahoj,
  jen tak jsem uvažoval, proč je vlastně nahoře v odkazu, když najedu na poradnu Alík radí dětem napsáno „zdravotní“, když píšete, že tam nikdo z nich není lékař, což je taky divné, protože tam jeden lékař je - pan Jiří Staněk?
  Nemělo by to být spíše poradna všeobecná, nebo nějak tak? :->
  Díky.

  Ahoj,
  od té doby, co znovu odpovídá MUDr. Staněk, už v pravidlech není napsáno, že nikdo není lékař, ale že bez osobního vyšetření nelze určit diagnózu.

  Interně se poradna jmenuje zdravotni spíš z historických důvodů, takhle byla označená u Mafry, tak nám to zůstalo. Občas přemýšlíme nad přejmenováním, ale nejspíš bychom si změnou adresy mohli maličko uškodit ve vyhledávačích, rizika převažují nad možnými přínosy.

  Navíc duševní zdraví je také zdraví. ;-)