Poradna: Dotazy k webu Alík.cz

Na otázky odpovídají

Alík, správci Alíka a vývojáři webu.

V této poradně odpovídáme jen na technické dotazy k fungování webu Alík. Osobní dotazy, které řeší poradna Alík radí dětem, v této poradně mažeme.

Vizitka

Ahoj, když si chci upravit vizitku, tak jak se tam dává, že chci větší písmo? nějak sem to tam nenašla...

Editor u vizitky je dost starý a část nových prohlížečů nerozpoznává správně, takže jim některé funkce nenabízí. V prohlížeči Firefox tuším tlačítka na velikost písma stále jsou.

Vizitka

Ahoj,
Chci se zeptat na pozadí na vizitce -v závorce jsou uvedeni uživatele, ale nejsou to správci, a to se nějak dalo dřívě vytvořit své vlastní pozadí? A jde to ještě, aby někdo z uživatelů, vytvořil své vlastní pozadí?

Dříve šlo vytvářet vlastní styly – to se dělalo v jazyce CSS, uživatel si dodal i vlastní obrázky a poslal to mailem ke schválení (občas žasnu, co všechno prošlo kontrolou, viz nástěnka www.alik.cz/n/opravime-stare-styly-vizitek). Před několika lety ale bylo přidávání nových stylů zrušené, asi v rámci úsporných opatření... od té doby je stav zakonzervovaný.

Chystáme do budoucna nový formát vizitek, kde bude několik kvalitních šablon, kterým půjde i měnit parametry (barvy, obrázky apod.), viz moje starší odpověď: www.alik.cz/p/245989.

Vizitka

Zdravíčko,
Dlouho jsem Alíkovi nevěnovala pozornost a vidím že prošel velkými změnami, chtěla bych se zeptat, protože netuším jak to zde momentálně chodí. Zda je v pořádku si případě hodit na vizitku odkaz na blog? Samozřejmě že se nejedná o žádný mládeži nepřístupný obsah
Děkuji

Ahoj,
když si uživatel dá na vizitku odkaz na svůj blog nebo jinou svoji vlastní stránku, tak by to nemělo vadit, pokud se nejedná o nějaký komerční web nebo něco takového.

Vizitka

Ahoj Alíku, kdy už se konečně budou moci dávat fotky do vizitky?

Dneska jsme to zprovoznili :-)

Vizitka

Ahoj,
dnes jsem zkoušel vyhledávaní kamarádů a tam bylo, že už lze vyhledávat podle rád a nerad. Tak jsem zkusil nerad:déšť a u všech nalezených uživatelů se slovo déšť objevilo v Mám rád.
Nevíte, co se stalo?
Díky za odpověď.

Díky za moc upozornění a omlouvám se, že jsem na tebe úplně zapomněl!

Taková hloupá chyba...
Již je to opraveno.

Vizitka

Ahoj, chtěla bych se zeptat na šablony na vizitku kde je najdu prej už fungují

Ahoj, změnit si styl vizitky můžeš v nastavení(pravý horní roh)>vizitka>styl vizitky.
M.

Vizitka

Ahoj, mám dotaz ohledně barevné tečky u přezdívky.

Mohu se zeptat, proč se mi neukazuje u kamaráda na vizitce? Mně se ukáže jenom v poště u toho jména. Je to možné dát i na vizitky k přezdívce, tu tečku, a aby se ukazovala i u přezdívky v seznamu kamarádu, aby se dalo také zjistit, zda je online/offline ten kamarád? Moc děkuji.

Přidal jsem online indikátor na vizitku k přezdívce (i když se trochu obávám, co s tím udělají některé styly vizitek) a do hledání uživatelů, protože jsem na první přečtení nepochopil, že asi myslíš spíš seznam kamarádů také na vizitce :-)
Při příštím nasazení to přidám i k tomu seznamu kamarádů, je to dobrý nápad, díky.

Vizitka

Ahoj Alíku a nebo správče, prosím chtěla bych se zeptat, u jednoho uživatele jsem viděla hodnost zablokovaný. Když někoho zablokujete tak to znamená, že porušil pravidla, nebo něco jiného? Moc děkuji.

To není přímo hodnost, spíš jen takový popisek na vizitce.
Ano, znamená to, že porušil pravidla a správci jej potrestali. Blokace může být různě časově dlouhá, ale většina problémových lidí si od správců nechává udělat trvalou :-)

Vizitka

Ahoj, když jsem zahlédla nějakého uživatele v klubovně a odešel, takže už není napsán v levém sloupci, jak bych se mohla dostat na jeho vizitku?

Ahoj,
vyhledávání uživatelů na Alíku zatím nefunguje.
Pokud si jeho přezdívku pamatuješ přesně, je možno zadat do adresního řádku přímo adresu jeho vizitky. Například tvoje vizitka má adresu www.alik.cz/u/dennisvet. Trochu problém je, když přezdívka obsahuje nějaké speciální znaky (než písmena a číslice), tam to někdy je trochu jinak.

Vizitka

Ahoj, chci se zeptat když už se na Alíkovi všechno vynovuje, šlo by navrátit funkci vytváření šablon na vizitku? Vím, že to někdy šlo, pak se něco porouchalo a už to prý nejde. Šlo by to dát zpátky?

Díky za odpověď.

Nemyslím si, že se to porouchalo, spíš to bylo zrušené úmyslně v rámci úsporných opatření.

Chtěli bychom v budoucnu zavést zbrusu nový formát vizitek, který se bude příjemněji zobrazovat jak na velkých monitorech, tak na mobilech. Existující šablony měnit nebudeme, je jich moc a každá by se musela upravovat ručně. Pohlížíme na ně tedy jako na dosluhující součást Alíka a vytváření nových podporovat nechceme. U nového formátu vizitek ale zavedeme nový druh uživatelsky vytvářených šablon... takže opět prosíme o trpělivost :-)

Vizitka

Chci se zeptat, jestli nebylo lepší, když byly vizitky u daného motivu vytvořeného uživatele předtím vidět v mini náhledu, než když se teď klikne jen na nějaký nadpis a ani se neví jak ta vizitka vypadá, když se neklikne na odeslat. Proč jste nenechali vizitky alespoň v malém náhledu jako před tím?

Děkuji za odpoved Jarda P.

Protože:
1) Vyrobit jednoduchou roletu je mnohem jednodušší a rychlejší než vytvořit zobrazovadlo náhledů.
2) Časem bychom chtěli zavést nový a mnohem lepší formát vizitek, takže vývojem starého formátu nechceme ztrácet zbytečně moc času.
3) Nevěděl jsem, kde máme ty malé náhledy uložené :-)

Výběr stylu vizitky jsem teď vylepšil.

Vizitka

Ahoj chci se zeptat jestli bude opět na vyzitkách napiš mi jako když to bylo v předchozí verzi když se vjelo na vyzitku a ukázalo se napiš mi,pošli mi pohlednici atd.Snad uděláte že se bude ukazovat u správců stav jestli je online nebo offline a to samé i v seznamu kamarádů.Děkuji

Odkaz na napsání pošty jsem do vizitek právě teď doplnil, zároveň jsem do bočního menu přesunul přidávání/odebírání kamaráda.

Pohlednice chceme nahradit možností posílat jakékoliv (schválené) obrázky.

Stav online/offline někdy doděláme, zatím nevíme přesně jak, prosíme o trpělivost.

Vizitka

Ahoj, Alíka navštěvuji každý den, ale na své vizitce mám napsáno že jsem alíka naposledy navštívil 4. května. Myslel jsem si že je to tím že něco na Alíkovi není něco dodělané, ale když navštívím např. vizitku některého spravce tak se tam datum poslední návštěvy aktualizuje. Nevim proč je na mé vizitce 4. května.

Ahoj,
nevím, v čem je problém, ale mně se na tvé vizitce ukazuje text "Naposledy jsem mého kamaráda Alíka navštívil dnes v 15:52."
Možná, pokud se ti tam pořád ukazuje toho 4. května, zkus vizitku znovuzobrazit stisknutím klávesy F5.

Vizitka

Proč mi nejde změnit pozadí na vizitce?

Ahoj,
na výrobu nové verze Alíka bylo méně času, než by bylo zapotřebí, takže ještě není dodělané úplně všechno. Úprava vizitky je jedna z věcí, na kterých se ještě pracuje.

Vizitka

Dobrý den, jak zmněním vzhled své vizitky?

Ahoj,
zatím nijak, tato nastavení ještě nejsou přístupná. Změnit vzhled vizitky a další akce prováděné v Nastavení budou možné až později. Děkujeme za trpělivost.
ALX75 - Správce Alíka

Vizitka

Ahoj, vsiml jsem si ze uzivatel  skopiroval vizitku a do nastenek pise taky to same co on. Je to poruseni pravidel? Diky za odpoved. - otázka upravena poradcem

Není, ale děkujeme za všímavost :)

Vizitka

prosím omilem mám navyzitce 2 krát stejnou nástěnku dvax jsem jí dělal proto že první nebyla založena jde o porušení pravidel když to je omylem

Ahoj, určitě nejde o porušení pravidel, díky za přízeň a pěkně se tu bav.

Vizitka

Ahoj Alíku, omlouvám se, že je to druhý dotaz tento týden, ale nevím co mám dělat. Když jsem si na svou vizitku napsala, že mi někdo může poslat pohlednici a přidat si mě mezi své kamarády, po uložení se mi ale tyto údaje nezobrazily na odkaz, ale jsou stále stejně černé jako tento text. Koukala jsem se na ostatní vizitky a ty to tam mají označené. Tak se prosím koukni. Moc ti děkuji. Jsi fakt super.

Ahoj, používáš nestandartní šablonu vizitky, která může obsahovat chyby, nebyla vytvořena Alíkem, ale některým z jeho uživatelů. Doporučuji proto vybrat jinou šablonu. Díky za milá slova.

Vizitka

Ahoj! Chtěla bych se zeptat, zda by bylo možné vytvořit nějaký online editor vizitek. Že by se již nemuselo vybírat ze stávajících, ale že by si každý mohl vytvořit přímo zde nějakou svojí. Že by se styly neukládaly do galerie stylů - tam by jich bylo pouze několik a novou by si mohl podle gusta každý vytvořit a upravit sám a každý by mohl mít svou originální, když už se tedy nemohou tvořit nové do stávající galerie. Myslím, že by to využilo spoustu uživatelů.

Alík22. června 2016

Ahoj, o podobné změně zatím neuvažujeme.

Vizitka

Zdravím, považuje se jako reklama když dám na svojí vizitku odkaz na můj YouTube kanál? Děkuji za odpověď.

To záleží na tom, zda je tvůj kanál reklamní či osobní :)