Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Technická poradna

  Na otázky odpovídají

  Alíkův ředitel/programátor –MM–, správci Alíka a někdy i Alík.

  V této poradně odpovídáme jen na technické dotazy k fungování webu Alík.

  Vizitka

  Ahoj Alíku,
  Když se kouknu na svojí vyzitku tak tam je že tam můžu ještě něco napsat, tak jsem šla do nastavení tam jsem napsala co mám ráda a co nemám ráda atd.
  Když jsem dala ULOŽIT tak se to asi uložilo ale když jsem se hned šla kouknout na vyzitku jestli se mi to uložilo, ale neuložilo.
  Ach jóó, už jsem to skoušela asi třikrát a pořád nic.
  Ahoj Nikitaatikin

  Nikitaatikin, 20. ledna 2016

  Internetové prohlížeče si mohou pamatovat vzhled dříve navštívené stránky a nezobrazí pak změnu vzhledu stránky. Zkus aktualizovat náhled stránky stisknutím funkční klávesy F5, případně se na svou vizitku podívej v jiném internetovém prohlížeči.

  Vizitka

  Ahoj Alíku! Je někde zobrazené s kterými kamarády kamarádím?

  Alisek6, 3. ledna 2016

  Toto uvidíš, pokud si zobrazíš svou vizitku.

  Vizitka

  Ahoj, dočetl jsem se že vlastní stily na vizitky už nejde kvůli technickým problémům. Nešlo by to udělat tak že by ho šlo poslat ke kontrole, a pokud by byl nezávadný mohl by ho kdokoliv použít (byl by tedy přidán to té databáze)? :))

  Lord-Ash, 7. prosince 2015

  Ahoj, bohužel nešlo, nemáme kapacity, finančně je to příliš nákladné. Díky za pochopení. Alík

  Vizitka

  Ahoj! Ráda bych se zeptala, jestli bude někdy v budoucnu možné si vytvořit vlastní styl vizitky? Díky moc za odpověď.

  účtenkarevival, 20. října 2015

  Ahoj, vlastní vizitka není momentálně možná, ani v budoucnu o ní neuvažujeme. Technicky se jedná o zdlouhavý proces schvalování, na to momentálně nemáme kapacity. Alík

  Vizitka

  Ahoj
  Chtěla bych se zeptat jak mohu odstranit svého kamaráda abych ho už neměla mezi svými kamarády.
  Děkuju předem

  Klikni na nastavení a tam si vyber VIZITKA. Poté si najdi "S kým kamarádím:" a všimni si, že u uvedených přezdívek je křížek. Klikneš-li na něj, tak přezdívku ze své vizitky odstraníš.

  Vizitka

  Ahoj Alíku,
  Chci se zeptat, na mou vizitku si můžu přidat fotografiji například z internetu? Protože mé vlastní fotky jsou moc velké, (ty fotky jsou s kočkami) a pokud nemůžu hned je smažu neboj!!! Děkuju za odpověď.

  Všechny fotky před jejich zveřejněním schvalují adinistrátoři, pokud nebude vhodná, prostě ji jen smažeme. Takže vkládej a bav se. Alík

  Vizitka

  Ahojky :) Můžu se zeptat jak lze vyrobyt... styl vizitky? A jak maximálně může bát dlouhá Alíkovina? Děkuji ;)

  Ahoj, styl vizitky si vyrobit nelze. Alíkovina může být dlouhá libovolně, spíše nesmí být příliš krátká. V případě dlouhého textu upozorňuji na snížený zájem o dočítání textů ze strany dětí. Alík

  Vizitka

  Ahojky Aliku :) chtěla by sem vědět jak se písmo na vizitce dostane do prostěd??

  Formátování písma je součástí ščablony vizitky a nelze ho měnit. Pokud chceš jiné formátování, vyber si jinou šablonu, Alík

  Vizitka

  ahjoj alíku mam dotaz jak udelat na vizitce toto
  Přidej si mě mezi své kamarády

  Napiš mi
  Pošli mi pohlednici
  Seznam kamarádů
  Přidej si mě mezi své kamarády

  Napiš mi
  Pošli mi pohlednici
  Seznam kamarádů

  díky za odpoved

  venca02, 14. dubna 2015

  Ahoj, kdysi existovala možnost navrhnout si svou vlastní vizitku. Bohužel, objevovaly se často chyby a byli jsme nuceni možnost vlastních návrh vizitek zrušit. Takže pokud chceš mít na vizitce tyto možnosti, vyber si ze šablon takovou, která je v sobě má. Pěkný den, Alík

  Vizitka

  Milý alíku,
  omylem jsem si smazala vizitku se kterou jsem si dala dost práce a nemám ji uloženou nikde bokem. Táta tvrdí že by jste si měli takové věci zálohovat. Jestli ano, mohli by jste mi prosím poslat tyto texty na jessief@email.cz . Předem vám moc děkuji za ochotu.
  spisovatelka_ - otázka upravena poradcem

  spisovatelka_, 23. května 2014

  Ahoj spisovatelko_,

  je mi líto, ale nemůžeme obnovovat vaše individuální nastavení.

  Není to neochotou, spíše obrovskými náklady, které by to s  sebou neslo.

  Takže díky za pochopení,

  Alík

  Vizitka

  Ahoj Alíku, mám takovou otázku, Kdyš jdu na svůj profil a chci tam napsat ( co chci říct světu, nebo co mám rád, co nemám rád) tak mi tam vůbec nic nejde napsat ! :/ prosím poraď mi předem děkuji.

  micinka122, 7. května 2014

  Ahoj,

  mám pocit, že ve Tvém případě bych problém v šabloně, to je právě důvod, proč již není možné vkládat vlastní styly vizitek. Každopádně teď už na Tvé vizitce údaje vidím, takže problém byl zřejmě vyřešen.

  Alík

  Vizitka

  Ahojky Alíku chci se jen zeptat dá se nějakým způsobem dát do vizitky obrázek ? jak je ta kolonka: Co chi říct světu tak třeba pod to jestli se nedá vložit.
  Děkuju moc za odpověď =) - otázka upravena poradcem

  Alice70, 8. května 2014

  Ahoj,

  jdi do Nastavení http://alik.idnes.cz/nastaveni.asp, v Osobních údajích najdi pole Tvůj obrázek a  tlačítko Procházet. To stiskni a ze svého počítače si vyber požadovaný obrázek. Pak vše Ulož.

  Alík

  Vizitka

  Ahojky Alíčku, proč nevidím na svojí vizitce, kdo tam u mně byl? Mám tam napsáno, že mně navštívilo 10 kamarádu, ale žádné jméno nevidím :-( Děkuji, jste tady všichni moc super!

  Ahoj LutaKubuka,

  jména návštěvníků vidíš jen u těch, kteří jsou aktuální a kteří u Tebe pobývali v posledních několika týdnech a měsících.

  Měj se moc pěkně, Alík

  Vizitka

  Ahoj alíku. Chci s tebou mluvit o věci, která mě docela mrzí. Otevřu si vizitku a podívám se do kolonky mám ráda. Ale objeví se mi tam reklama. Box, pravidlo pro ploché bříško, reklama na hru s vlaky, reklama na bojovou hru. To že je to na vizitce je sice nepříjené, ale to, že je to v kolonce mám ráda, je horší. Vypadá to, jako bych říkala- Mám ráda box, Mám ráda providla pro ploché bříško atd. Proto mám na tebe velkou prosbu- Nemohla by se tato reklama odstranit? Nebo alespon dát na vizitku někam jinam. Děkuji. Sára- Karolina :-(

  SarinkaKarolinka, 5. dubna 2014

  Problém zřejmě není na naší straně. Zřejmě používáš šablonu obsahující chyby. Až se vadný obsah zobrazí na Tvé vizitce, prosím, zkopíruj obrazovku (printscreen) a pošli obrázek na alik@alik.cz. Díky za pomoc. Alík

  Vizitka

  Ahoj Alíku, nejde mi zadat škola do nastavení Moje škola. Když zadám okres Karlovy Vary, nenabízí mi město ... Chci hrát záchranáře za školu a nejde mi to nastavit.

  Anonym, 9. dubna 2014

  To není možné, pokud zadám Karlovy Vary, tak je mi nabídnuto 23 měst. Zkus to ještě jednou. Nejprve vyber okres, pak město, následně ulici školy a třídu.