Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkova poradna

  Na otázky odpovídají

  pracovníci linky důvěry Modrá linka, psycholožka BáraV, odborníci na poruchy příjmu potravy z centra Anabell, bojovníci proti kouření z projektu Nekuřátka a správci. Občas odpovídá i sám Alík.

  Dotazy mohou pokládat pouze čtenáři mladší 15 let.

  Volný čas

  Ahoj Alíku mám spoustu otazek jestly ti to nevadí tak prosím odpověz a děkuji že tento web funguje tak 1)Je divné že jako ostatní holky se nemaluju nekreslim srdíčka atd. protože já kreslim draky hady a monstra..? 2)je divné když masturbuji je mi 13 dnes sem měla narozeniny 3)každý ve škole se mi posmívá že sem knihomol ale já jen ráda čtu knihy...4) občas si řikám přoč nejsem kluk a připadám si divná doufám že mi odpovíš na otazky byla bych ti vdečná děkuji...

  Chobits 13, 27. července 2012

  Milá Chobits, dle pravidel poradny mohu odpovídat pouze na jeden dotaz. Ale... odpověď na všechny tvé otázky je jasná. Ne, nejsi divná! Ne, není na tobě nic nenormálního! Jsi prostě úplně normální holka, která má své názory, své představy o světě a zřejmě budeš i silná osobnost. To všechno je moc prima a drž se toho. Člověk by neměl být ve všem "jako ostatní". A ty opravdu nejsi :-)Nenech si ukrást nic ze svého "já". Nedej na posměváčky a nereaguj na případné hlupáky. Já ti fandím a posílám po drátech pusu. Alík

  Volný čas

  Byl jsem na postedním koncertu tupaca furt se nemužu smířit že ho už nikdy neuvidim (tenktát mi řekl brácho a dal mi jeho šátek a tričko)

  hip-hopik, 19. července 2012

  Ahoj Hip-Hopik,
  nevím, proč už Tupaca nikdy neuvidíš, zda se mu něco stalo nebo přestal koncertovat. Máš ale na koncert krásnou a dokonce konkrétní vzpomínku, šátek a tričko, to se málokomu, kdo zbožňuje nějakou skupinu či zpěváka, podaří.

  Víš, člověk v životě nemůže mít všechno. Čím starší budeš, tím víc si budeš uvědomovat, že těch věcí, které nemůžeš mít, je mnohem víc než těch, které máš. Moudrost spočívá v tom, čím rychleji se s tím dokážeš smířit a vyrovnat. Nejde ale jenom o věci, jde i o podstatnější záležitosti, jako jsou právě vztahy mezi lidmi.

  To jsou témata, která bys mohl někdy doma rozebrat se svými rodiči nebo někým jiným blízkým. Zeptat se dospělých, zkušenějších, jak oni prožívali vztahy v Tvém věku, jak se jejich poznání měnilo s tím, jak stárli, jak to mají nyní, je to velmi zajímavé a poučné a může vás to sblížit. Přijdou i podstatnější ztráty, ztráty Tvých blízkých, i to musí člověk zvládnout a dokázat jít dál.

  Právě proto je důležité nejen vědět, jak na to, ale žít život naplněný, v kterém umíme naslouchat druhým a věnujeme jim dostatek prostoru, abychom si to později nemuseli vyčítat. Předpokládám, že nahrávky Tupaca máš, v tomto případě máš kromě šátku a trička ještě něco mnohem důležitějšího, jeho tvorbu, interpretaci, která Tě vždy může přenést zpátky k atmosféře koncertu. A taková tvorba to je kus člověka samého. Zkus se tedy s tím, jak to je, smířit, nikdo z nás nemá všechno, co by si přál nebo představoval.
  Přejeme Ti pěkný, letní, prázdninový měsíc srpen. Modrá linka www.modralinka.cz

  Volný čas

  Ahoj alíku! Všichni ve třídě (kromě 2 holek) se mi smějí kvuli tomu že mám ráda zpěváka od metalové skupini Rammstein Tilla Lindemanna. Mám jeho fotku na tapetě mobilu a jedna holka mi vzala mobil a všem to ukazovala, všichni na Tilla nadávají a hlavně jeden kluk který na něj nadáva opraqvdu dost vulgárně. Už mě to docela štvě, všem to začali rozkecávat, skoro celá škola to ví. A co je horší oni na něj nadávají jako třeba:ko*ot, ču*ák apod. Já denně poslouchám písničky od rammstein a vyhledávám si nové a holky mi nadávají ve tříde je i se mnou 18 lidí a 2 holky ze 17 neodsuzují rammstein a hlavne Tilla ostatní na něj nadávají. Co mám dělat aby daly pokoj?

  Ahoj Kardanko,
  neuvádíš svůj věk, tak Ti budu tykat. To, že sis oblíbila nějakou skupinu nebo zpěváka je přirozené a každý z Tvých vrstevníků má také někoho takového. A protože každý člověk je jiný a liší se také jeho vkus, tak se každému může líbit jiná skupina nebo jiný zpěvák.

  To je také v pořádku. I když lidi sbližuje obliba stejných lidí a pak se třeba sdružují ve skupinách nebo spolcích, které jejich oblíbeného interpreta podporují. Rozhodně nejsi žádná výjimka. Právě proto by ostatní měli být tolerantní k Tvé volbě. V žádném případě by neměli urážet ani Tebe ani objekt Tvého zájmu, to se prostě nedělá.

  Nevím, co jsi dosud podnikla pro to, aby to přestalo. Zda ses vymezila a jasně řekla, ať toho nechají. Pokud to nepomůže, budeš se muset obrátit na někoho dospělého z Tvého okolí, komu věříš, aby se Tě zastal. I Tví rodiče, kteří jsou za Tebe zodpovědní, by měli vědět, jak se ve škole cítíš a co se děje. Nezajímají je přece jistě jenom známky, ale zejména to, co se kolem Tebe děje. Také je možné se obrátit na Vaši třídní, máš-li v ni důvěru.

  Nevím, co všechno o této skupině víš. Pokud dává člověk najevo, že se mu někdo nebo něco líbí, měl by vědět, proč, ale měl by také o takové skupině mít co nejvíc informací. Podle různých dostupných informací na internetu není tato skupina vhodná právě pro děti.

  Možná by bylo prima, kdybys spolu s rodiči vyhledala nějaké reference na Rammstein a společně to doma probrali. Taková diskuse s rodiči by Ti mohla pomoci i v diskusi se spolužáky. Zároveň bys zcela přijatelnou formou zatáhla rodiče do svého problému. Můžeš zatelefonovat i nám, kontakty najdeš na www.modralinka.cz.
  Přejeme Ti, abys ve škole měla co nejdříve více klidu. Modrá linka www.modralinka.cz

  Volný čas

  Ahoj Alíku,chtěla bych se stát herečkou.Je mi 11 let a jsem v herectví velmi dobrá.Chtěla bych se přes počítač přihlásit do nějaké herecké agentrury.Tak proto se ptám nevíš o nějaké velmi dobré agentuře?A prosím poraď jak to mám říct rodičům?Předem děkuji za odpověď

  elena(anonymní jméno), 10. července 2012

  Milá Elenko, neznám žádnou agenturu a nerozumím moc dobře výběru... Takže ti poradím, jak to vše oznámit rodičům. Ostatně právě mamka s tatínkem by ti měli ve výběru pomoci a správně tě nasměrovat dál. Je dobré o všem začít mluvit, když je doma klid a na mluvení čas. Můžeš připravit čaj, něco dobrého, ale hlavně si připrav argumenty: proč chceš hrát, proč chceš hledat agenturu, co tě na tom baví, atd.... Nehádej se, nekřič a kdyby rodiče nebyli hned nadšení, nebuď smutná. Dej jim čas, aby si vše urovnali v hlavě. Já ti držím palečky a posílá odvahu. Alík

  Volný čas

  Ahoj, Aliku promin ze optezuju ale potrebuju poradit:) jsem nadsenec do graffiti a jsem v nich celkem dobry jednou sme s kamaradem sli na tzv. Legal;) ale potom nas prestalo to delat legalne a zacali sme to delat nelegalne na steny, garaze atd.. Jeste nas nikdo nechytil a tak pokracujem furt dal.... Jak se mam zbavit zavislosti sprejovat?? A co by se mi mohlo stat kdyby me chytli?? Je mi 12 let.. Dekuji:)

  Graffitiman, 10. července 2012

  Ahoj,
  jak správně zmiňuješ - nelegální sprejování na soukromé plochy se trestá. Nejsme odborníci na právo, nevím přesně, jak se takové věci řeší, usuzuji však, že se trestá poškození cizí věci (představ si, že bys měl dům a někdo Ti na něj něco nakreslil, co by se Ti vůbec nelíbilo), je požadována náhrada škody, odstranění grafitti, apod.

  Vzhledem k Tvému věku by jednání probíhalo jednak s Tebou, taky s Tvými rodiči a se sociálním odborem. Vytváření grafitti je opravdu lepší omezit jen na legální plochy. Nevím, co Tě na sprejování tak láká - zda je to adrenalin z překračování hranic, touha výtvarně se vyjádřit, nebo ještě něco jiného?

  Podle toho, co je důvodem, bys taky mohl volit způsob, jak se realizovat, a přitom se nevystavit nebezpečí postihu a také neničit cizí věci. Např. pokud je to pro Tebe způsob výtvarného vyjádření, můžeš přemýšlet, kde jinde bys mohl tvořit - např. v nějakém kroužku, kurzu apod. Pokud Tě láká to nebezpečí a napětí, které nelegální sprejování provází, můžeš zase přemýšlet, jak jinak jej dosáhnout (napadají mě např. nějaký letní tábor s akční tematikou, sporty s výzvou jako je horolezectví, apod.).

  V neposlední řadě pro boj se závislostí můžeš zapojit svoji pevnou vůli, a pokud bys měl v okolí někoho, komu věříš - tak také jeho - s podporou blízkého člověka se nesnáze zvládají mnohem líp.
  Pěkné léto s legálními grafitti Ti přeje Modrá linka www.modralinka.cz

  Volný čas

  Ahoj Alíčku!Mám problém s prázdninami,strašně moc se nudím, jedu na týdenní tábor,týden na dovolenou,s kamarádkou na koupaliště a na prázdniny k babičce!Nic víc! Je to vážně málo a já jsem kvůli tomu pořád na PC!Mám strašné problémy s očima, takže můžu být na PC max. hodinu a já tam jsem celé dny!Nevím co mám dělat, ráda čtu,ale už mě to nudí!Vážně nevím, nic mi nejde vytvořit, všechno kazím, máma na mě kvůli všemu křičí a já jsem sama!Raději bych do školy!Nákupy mě samotnou nebaví(nemám ani moc peněz!) a když zazvoním u kámošky řeknou mi rodiče že není doma!Sousedka mě nemá ráda už od mala,protože sama nemá děti a mrzí ji to!Všichni všude jezdí a já nic!Fakt už nevím!Příměstské tábory u nás nejsou! Prosím, nevíš co bych měla dělat? Přeji pěkné prázdniny a pusu posílá: Eliška-13 let. Prosím pomoz!!!!!

  Eliška-13 let, 3. července 2012

  Ahoj Eliško,
  opravdu nevím, jak bych Ti takto na dálku já mohla pomoci. Po pravdě mně možnosti, které jsi vyjmenovala, nepřipadají tak málo. Chápu ale, že tobě nestačí, a tak se nudíš, až je to k vzteku. Možnosti, jak si užít léto, závisí samozřejmě také na možnostech Tvých a Tvé rodiny, finančních i jiných.

  Nevím, zda jsi se pokoušela problém Tvého volného času probrat s rodiči, to oni by Ti mohli významně pomoci s naplněním volných dní. Je to škoda, pokud nemáš někde po ruce své kamarády, to pak čas určitě utíká rychleji. Pobyt celé dny na PC rozhodně nemohu doporučit, a to nejen kvůli očím, s kterými už máš problémy, ale mnohahodinový pobyt u PC vyčerpává celkově, není to zdravé.

  Zdravý je naopak pohyb, v létě nejlépe v přírodě. Nevím, odkud jsi a jaké jsou u vás možnosti (koupaliště, rybník nebo řeka, hřiště, kurty), možnosti procházek do přírody jsou ale všude, i rychlá chůze tělu velmi prospívá. Rozumím ale tomu, že by se Ti možná nechtělo chodit ven samotné, zkus tedy pátrat víc po svých vrstevnících v okolí.

  Vidím, že jsi nad tím důkladně přemýšlela, to oceňuji. Zmiňuješ se o příměstských táborech, které u vás nejsou, ale možná v okolí fungují ve školním roce nějaké kroužky, které mívají i letní aktivity, zkus něco takového objevit třeba právě na internetu, s kterým si tak rozumíš, pochopitelně s podporou rodičů.

  Také se můžeš vyptávat lidí kolem sebe, jak oni řeší své volné chvíle o prázdninách. Je lepší na svůj program myslet včas a plánovat jej celý rok. Je škoda, že Tě od Tvého tvoření odehnaly první nezdary, myslím, že to tak být nemusí. Pokus se o totéž znovu, uvidíš, že Tvá tvorba nakonec vyjde a potěší Tě a budeš ji moct třeba využít jako příležitostné dárky pro své blízké.
  Přejeme Ti léto s bohatým programem, který spolu s rodiči a kamarády vymyslíš. Modrá linka www.modralinka.cz

  Volný čas

  Ahoj Alíčku. :) Ráda bych chtěla mít svůj vlastní NETBOOK, ale nevím, jak ho mám získat. :( Nemám na to. O prázdninách jedu s rodiči do Norska a cesta prý bude trvat 2 dny. Nevím, co mám přes ty dva dny v autě dělat. :( A proto bych chtěla netbook za 5 990 Kč. Levnější jsem nesehnala. :( Nevíš, jak to mám udělat? Jak přesvědčit rodiče? Předem díky za odpověď. Tvůj virtuální páníček Síma. :) :* ♥

  Síma,11 let, 18. června 2012

  Ahoj Símo, ty se máš!!! Rodiče jsou naprosto úžasní, že naplánovali a zrealizují cestu do Norska. Myslím si, že by bylo fakt bláhové ještě řešit, že bys chtěla NetBook. Co třeba dobrou knížku? Ta tě jistě na cestě zabaví. Já vím, ty jsi chtěla jinou radu... Ale věř mi, je spousta holek a kluků, kteří by své Netbooky vyměnili za nějaké prázdninové cestování. Myslím si, že bychom si měli více začít vážit toho, co máme a zbytečně se netrápit nad tím, co mít nemůžeme... Nechtěl jsem moralizovat, ale nějak mi to nedalo. Takže, zlato moje virtuální :-), užij si s rodiči prázdniny a šťastnou cestu ti přeje Alík

  Volný čas

  ahoj alíku, hrozně bych chtěla hrát ve filmu. ve škole jsme měli divadlo a já jsem si zapamatovala hned celou roli. myslíš žeby bylo dobré abych se stala herečka. třeba těd jenom kompars ale za nějakou dobu být herečka. nikde jsem nemohla najít na internetu nějakej odkaz kde hledaj nějakou desetileto komparzitku. komprs jsem našla od patnácti méně ne! a tak tě chci ještě poprosit jesti by ses nepodíval. nechci tě ale zdržovat. pokud bych tě zdržovala tak to nědělej:-) tak ahoj herečka007

  herečka007, 13. června 2012

  Ahoj Herečko, máš trochu pravdu, naše poradna nemůže hledat pro tebe kompars, nebo divadelní roli. Ale ty jsi určitě holka šikovná. Začala jsi hrát ve školním divadle, můžeš se tedy zeptat paní učitelky, zda by neměla nějaké kontakty na další ochotnická divadla. Můžeš se ty sama, s podporou rodičů, vydat do divadla a zeptat se, zda neplánují nějaké inscenace, kdy by vystopovaly menší slečny. Můžeš... toho opravdu hodně. Já se omlouvám, ale tuhle "práci" za tebe opravdu Alík neudělá. Ale myslím na tebe, držím palečky a posílám pusu Alík

  Volný čas

  ahoj Alíku, já bych se jenom chtěla zeptat jestli je normální, že se mi třeba zalíbí nějaký seriál, a pak se na něj koukám prostě furt, ve svym volnym čase, furt si ho stahuju z ulozto, a to trvá třeba čtrnáct dní. pak se mi zalíbí jak zpívá nějakej zpěvák, a taky je to jako s tim seriálem.musim na to myslet třeba i ve škole a tak se moc nesoustředim. je to normální ?předem díky za odpověď

  anonym 12 let, 15. června 2012

  Ahoj z Modré linky,
  nemohu takto po internetu na dálku posuzovat, co je a co není normální. To, co popisuješ, je ale pro Tvůj věk přirozené chování, jen není dobré nechat se něčím pohltit natolik, aby Ti to bránilo v běžném životě. Je čas jíst, spát, učit se, plnit si povinnosti a bavit se.

  Pokud svůj volný čas chceš trávit tímto způsobem, je to Tvá volba. I když i zábava by měla být pestrá. Jestliže s tím chceš něco dělat, je třeba stanovit si čas, kdy se budeš věnovat svým zálibám, a ten dodržovat.

  Není možné mít vždycky vše, co chceme, musíme vyvinout také silnou vůli, dokázat se ovládnout. Možná by Ti mohlo pomoci, pokud si zkusíš uvědomit, co Ti seriál nebo hudba vlastně dává - a potom to hledat ve svém vlastním životě.
  Hezké dny Ti přeje Modrá linka www.modralinka.cz

  Volný čas

  Ahoj.Mám malý problém.Všichnii mi kvůli němu říkají, že jsem divná,ale já si to nemyslím. Jde o to, že jsem hrozná puntičkářka. Domů nosím samé jedničky, všechny projekty mám vzorné, dělám dobrovolné domácí úkoly. Můj pokojík vypadá jako kdybych na něj poslala designéra a úklidovou četu. Vždy je pečlivě uklizený a vyzdobený. I můj vzhled vypadá kako kdybych se o něj pořád starala.Všechno mi musí ladit.Boty, náramky, účes..V pokojíku si každý den luxuji a utírám prah, knížky si řadím podle barev a to samé dělám s oblečením. Sešity si někdy i opisuji, protože se mi zdají málo upravené. Všechny to dovádí k šílenství, hlavně tehdy, když přijdu ke kamarádce a začnu jí v pokoji uklízet. U psychologa jsem byla třikrát ale nepomohlo to. Řekl mi že na to později nebude čas a že toho nechám a nebo že mě to přestane bavit. Co s tím?Vadí to moc? Musím toho nechat? Děkuji předem za odpověď a moc se omlouvám za pravopisné chyby.

  Lucka...13, 26. května 2012

  Ahoj Lucko,
  píšeš o svém puntíčkářství a o tom, že z něj ostatní šílí. A ptáš se, zda toho musíš nechat. Lucko, jedna věc je, jak Tvoje chování působí na ostatní. Jestliže jim to vadí, bylo by ohleduplné, aby ses ovládala. Vzhledem k tomu, že máš ráda svůj pořádek, umíš si asi představit, že kdyby Ti chtěl někdo něco přeorganizovat, vadilo by Ti to. Uklízet u kamarádky nebo kdekoli jinde, kde to není součástí Tvých pracovních povinností, je proto docela nevhodné.

  Druhá věc je, jak svoje puntíčkářství vidíš Ty. Nepíšeš ve svém dotazu o sobě, o tom, jak to prožíváš, ale ptáš se pouze na to, co bys měla udělat. To, jak to vnímáš Ty, je ale velmi důležité. Jestliže Ty sama nechceš žádnou změnu, je potom těžké nějaké změny docílit. Je tedy důležité, aby sis položila otázku, jestli Tě opravdu baví přepisovat sešity a neustále uklízet, jestli by nebylo fajn svůj čas trávit i jiným způsobem. Třeba chodit ven s kamarády, věnovat se nějakým koníčkům a tak podobně. Jak jsem již psala, změny lze dosáhnout jen v tom případě, že se pro změnu rozhodneš, ať už proto, že chceš něco změnit Ty sama nebo proto, že blízcí lidé kolem Tebe Ti za to, abys něco změnila, stojí.
  Hezké předprázdninové dny Ti přeje Modrá linka www.modralinka.cz

  Volný čas

  Ahoj Alíku, mám docela neshody s rodiči. Mám strašně moc ráda jednoho zpěváka, jenže oni ho nesnesou, když jsem chtěla jít na koncert, nemůžu, když si ho pustím do repráků na počítači, hned ať to vypnu, takže jediné řešení je MP3....A také spolužáci se mi kvůli tomu smějí, ikdyž je to nyní nejúspěšnější písničkář v ČR....Co mám dělat? Děkuji.. Eklli

  Eklli, 13 let, 23. května 2012

  Ahoj Eklli, nemůžu napsat svůj názor přímo na onoho zpěváka, nepíšeš mi jeho jméno. Ale řešením pro doma jsou sluchátka :-) Prostě žádné repráky, aby to slyšeli rodiče, ale sluchátka do uší. Určitě by stálo za to, v době klidu, s rodiči promluvit. O zpěvákovi, o tom, co se ti na jeho písničkách líbí, proč ho ráda posloucháš. Je to rozhodně lepší, než se s rodiči hádat. Někdy je dobré si věci vysvětlit. Na spolužáky kašli, co posloucháš je tvoje věc, kdo se směje, ukazuje tím svou hloupost, nic víc. Neklesej na mysli, přeji hezčí dny a více radosti. Alík

  Volný čas

  Ahoj Alíku. Strašně moc bych chtěla chodit do kroužku ,který se jmenuje TenSing.Domluvila jsem se s kamarádkou ze třídy že tam budem chodit spolu akorát že ona nebydlí v našem městě tak musí dojíždět.Řekla že neví jestli jí to mamka dovolí tak sem jí řekla ať mi to kdyžtak pak řekne nebo napíše na FB..Napsala jsem ještě sestřence jestli by to nechtěla zkusit a ona řekla že v ten den nemůže..No a ja tam nechci chodit sama,protože se tam budu stydět a nikoho tam nebudu znát.Myslíš že bych to měla zkusit?

  Terko, jdi do toho! Jsem přesvědčený, že bys to měla zkusit. Tak se budeš první den trochu stydět. No a co? Svět se nezboří :-) Další týden už se budeš usmívat a určitě tam najdeš spoustu kamarádů. Je prima poznávat nové lidi, hledat další zájmy a výplň volného času. Tak šup, šup... a pak nám napiš do "Alíkovin". Držím palečky Alík

  Volný čas

  Ahoj Alíku. :) Chtěla bych si postavit na zahradě takový domeček, no teda spíš bunkr, který bude vypadat jako domeček. Podle mé představy by měl mít okna a jedny dveře. Vevnitř bych chtěla mít pohovku, stůl, židli a klidně aji rádio. Akorát tu je jeden háček. Nevím jak to mám udělat. A navíc na to nemám peníze. jo a ještě jedna otázka. Mám kluka (11 let) a chtěla jsem s ním jít dvakrát do města. On řekl že jo, ale poprvé mi napsal sms, že nepůjde, že jde na hřbitov. A dneska jsem s ním měla jít taky, ale napsal mi sms, že nejde, že jde k bratranci na vaječinu. Ve škole si mě moc nevšímá a to sedí v lavici přede mnou. Místo toho aby se na chvíli pobavil se mnou, se baví s jednou holkou, která ho balí. Prosím. Odpověz na obě otázky. :) Děkuji a přeji krásný den. :) Simona (11 let)

  Simona,11, 18. května 2012

  Ahoj Simonko, dle pravidel poradny odpovídáme pouze na jeden dotaz. Vybírám tedy ten první. Mít na zahradě domeček by bylo moc prima. Zkusila sis o tom promluvit s tatínkem nebo dědou nebo strejdou? Prostě s nějakým mužským, který by ti se stavbou pomohl. Bude léto, možná by stačilo postavit na zahradě stan. Do většího stanu se vejde pohovka, a židli se stolem můžeš mít v přístřešku před stanem. Penízky - to je druhá věc. Máš asi něco našetřeno, možná by to mohl být prima dárek k tvým narozeninám, nebo svátku, pokud budeš v dohledné době slavit. Zkus si tedy o svém plánu promluvit s někým, kdo by ti pomohl vše zorganizovat. Hezké dny a hodně štěstí ti přeje Alík

  Volný čas

  Ahoj Alíku :-).Někdy mám takový pocit že mě nic nebaví dříve jsem chodila do tančení ,hrála jsem na klavír ale pak jsem přestala chodit.Ve škole mám kamarádky asi 3 ve třídě mám jenom 6 holek..:D .A jinak moje nejlepší kamarádka je moje sestřenka.Bavíme se spolu hodně nikdy se s ní nenudím akorát že teď už mi to nepřijde jako dřív.Našla si kluka a já jí to přeju akorát mi přijde že už jí ani tak nezajímam ani už nevím co mám dělat nedokážu se nějak zabavit :/ Děkuji za odpověd :)

  Ahoj Terko,
  pokud tomu dobře rozumím, chceš po nás radu, jak se zabavit. To, co Tě dřív bavilo, Tě už nebaví a se sestřenkou to taky není už jako dřív. Myslím, že je úplně normální, že časem se některé věci omrzí. Může pomoci buď toto období překonat a časem se někdy ztracená chuť do činnosti zase objeví, anebo prostě pátrat po tom, co jiného by Tě mohlo zajímat.

  Možnosti jsou široké. Zkus třeba spolu s rodiči projít internet a nabídku zájmových kroužků či sportovních oddílů ve Tvém okolí. Můžete dát spolu s kamarádkami hlavy dohromady a vymyslet nějakou společnou akci. Věřím, že když neztratíš naději a chuť, časem najdeš to, co Tě bude bavit.
  Modrá linka www.modralinka.cz

  Volný čas

  ahoj alíčinku.mám problém z klavírem.mamka mě do něho nutí a nutí a já prostě nechci.alíčku porad jak přemluvit mamču díky ;)

  Ahoj Maďuno,
  nepíšeš, co všechno už jsi při přemlouvání mámy vyzkoušela. Ale možností je několik. Jednak si můžete zkusit společně s mámou v klidu sednout a o celé situaci si promluvit. Můžeš ji říct, jak Tě hraní na klavír trápí, a že je to koníček, kterému se nechceš věnovat.

  V případě, že by ses s mámou nedomluvila na nějakém řešení, pak by mělo smysl se s celým trápením svěřit někomu blízkému dospělému ve Tvém okolí, a požádat ho o pomoc při domluvě s mámou. Nejlépe by to měl být někdo z rodiny, zná totiž dobře nejen Tebe, ale i mámu takže třeba táta, babička, děda, teta, . Cenné postřehy bys mohla získat i od kamarádů, spolužaček je totiž celkem dobře možné, že řešili nebo řeší podobnou situaci.
  Držíme Ti palce Modrá linka www.modralinka.cz