Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Technická poradna

  Na otázky odpovídají

  Alíkův ředitel/programátor –MM–, správci Alíka a někdy i Alík.

  V této poradně odpovídáme jen na technické dotazy k fungování webu Alík.

  Vtipy

  Ahoj trochu nechápu jak se tohle povedlo...
  Vidím tu jako dnešní vtip vydány „Jsi jako kolotoč... Vždycky, když tě…
  Od „PRALINEČKA“, jenže ona je zatoulaná8-o
  Jak mohla přidat vtip, když tu víc jak rok není? Není to nějaký starý vtip, který se omylem dostál nahoru? Není to něco podobného jako tohle
  akorát na opačnou stranu?

  Ahoj,
  mezi nezpracovanými vtipy je spousta vtipů, z nichž některé byly vloženy i před několika lety. V řadě případů to jsou vtipy, které jsme nezařadili, protože byly k dispozici vtipy vhodnější, ale přitom nebyly tak moc nevhodné, že bychom je hned smazali. A teď přichází tak málo vtipů, které by byly vhodné a přitom nebyly opakované, že někdy musíme sáhnout do těch vtipů vložených kdysi dávno, které jsme ještě nezařadili.

  Vtipy

  Ahoj, po tom aprílovém vtipu nevidím své hodnocení vtipů. Jak to mám řešit?

  Hodnocení se ukládalo, jen nebylo vidět. Už je to opravené.

  Vtipy

  Ahoj,
  proč v seznamu témat vtipů některé chybí? Myslím to tak, že např. byl jednou tasmánský Mikuláš schovaný u vtipů o Vánocích, nebo některé vtipy jsou na téma Ochrana soukromí(na jeden jsem natrefila pomocí hrošího tlačítka) a ani toto, ani vánoční téma v seznamu zkrátka není. Jedná se o chybu, nebo to má nějaký důvod?
  Díky,
  Zuzuška:)

  Ahoj,
  v tomto případě je to stejné jako u témat v Alíkovinách. Nejsou tam všechna, protože jich je strašně moc, ten seznam by s nimi byl neskutečně dlouhý a nepřehledný. Vánoce se tam na chvilku přidávaly právě kvůli soutěži, ale jinak tam nejsou.

  Ve vtipech jsou v nabídce hlavně témata, která jsou nejoblíbenější a většinou také nejžádanější. Přes některé vtipy (případně i vyťukáním adresy, do které se za /v/ napíše bez diakritiky dané téma) se dá bez problémů dostat i na témata, která v tom výjezdu nejsou, takže zadáš-li https://www.alik.cz/v/vanoce, tak se na vtipy o Vánocích můžeš dostat kdykoli, stejně jako na Ochranu soukromí (více slov oddělit spojovníkem) https://www.alik.cz/v/ochrana-soukromi.

  Vtipy

  Jak přiřadit vtip k více tématům?

  Dobré ráno,

  jak se to dá zařídit, aby byl vtip přiřazen k vícero tématům? Všimnul jsem si, že je teď mnoho vtipů označeno dvěma tématy, ale stránka pro přidání nového vtipu stále ukazuje možnost přiřazení jen k jednomu (plus „nechám na zařazení redakcí“)

  Ahoj,
  když jsme zaváděli nový systém jednotných témat, tak zařazování bylo jen na správcích Alíka, proto jsme to trošku odflákli a řekli jsme jim „mrkněte se do adresy – vidíte tam třeba pohadky-o-alikovi, to je interní označení tématu, to musíte napsat do kolonky ‚Témata‘, hodnoty oddělujte čárkami…“ – není to moc civilizované, ale funguje to takto provizorně už pár roků. :-D

  Teď jsme minulý týden převedli vtipy na jednotná témata a jelikož už dříve měli autoři vtipů možnost zvolit téma, zkusili jsme raději napodobit toto nastavování tak, jak existovalo doposud, než abychom vysvětlovali, že jde do textové kolonky napsat „pepicek,skola“ a tím zařadit vtip do dvou témat Pepíček a Škola. Redakce, která vtipy vydává, už potom má v editaci vtipů textovou kolonku…

  Krom toho ta textová kolonka na témata nemá momentálně žádné omezení, takže by prošlo třeba i téma Křížovkářský slovník nebo Soutěže pro děti. Asi by to ničemu moc nevadilo, protože vtipy stejně schvalují správci, ale přišlo by mi to takové… málo profesionální. ;-D

  Jakmile se někdy dokopeme k tomu, abychom dodělali ovládací prvek na civilizovanější vybírání témat, tak ho do vtipů samozřejmě přidáme. A nejen do vtipů, objeví se nejspíš i v editaci článků a při zakládání nástěnky. ;-)

  Doplněno: Od 14. května už jde témata pohodlně vybírat.

  Vtipy

  Zakrytí textu

  Ahoj,
  chtěla bych napsat hádanku do vtipů. Někteří psali také hádanky a správnou odpověď zakryli. Chtěla bych také zakrýt odpověď ale nevím jak. Jak to jde udělat?

  Ahoj,
  stačí napsat před text, který má být schovaný, v závorce slovo spoiler.;-)

  Vtipy

  Ahoj,
  všimla jsem si, že uživatel Novys007 přidal 28. srpna 2020 vtip, ale na vizitce má, že byl naposled aktivní někdy v květnu roku 2019, nevíte, čím to je?

  Ahoj,
  datum, které je napsané u vtipu, je datum vydání, tedy den, na který byl vtip po schválení a případném opravení zařazený. Vůbec nic o tom, kdy byl vtip vložený, tedy kdy ho někdo přidal sem na Alíka, neříká (stejně to funguje i třeba u článků v Alíkovinách).

  Podle historie to vypadá, že ten vtip, o kterém píšeš, byl vložený 11. května 2019. Autor má poslední přihlášení 15. května téhož roku, takže ho vložil dříve, než tu byl naposled.

  Vtipy

  Ahoj,
  je možné, aby se vtip sám ohodnotil? Jsem si totiž na 100 % jistý, že jsem ho nehodnotil, dokonce ani nečetl, a po vstupu do vtipů už byl kladně hodnocen...

  Ahoj,
  sám rozhodně ne. Alík si je naopak 100% jistý, že jsi ho hodnotil. ;-)

  Ten vtip už jednou na chvilku vyšel, konkrétně 23. října. Ten den ráno jsi ho hodnotil. Pak ale někdo dospěl k závěru, že by se víc hodil na dnešek, kvůli datu, a ještě ho přesunul. Hodnocení, která už mu někteří rychlíci stihli dát, u něj však už zůstala. A přesunula se také...

  Vtipy

  Existuje nějaká API, která vrátí náhodný vtip?

  Není to přímo API, ale existuje kus kódu, který si můžou lidé vložit do svého webu a on jim tam vepíše vtip.

  Náhodný výběr to podporuje také. Někdy dodělám, aby se při náhodném výběru bralo jen z lépe hodnocených vtipů. ;-)

  Vtipy

  Ahoj alíku, a spol.
  chtěl bych jen upozornit, že u „opakovaných vtipů“ se nebere ohled na datum vydání. Stalo se mi to a nijak mi to nevadí, jen jsem vás chtěl upozornit, i když nevím, jestli se to dělá ručně a je to tedy jen z nepozornosti, nebo je to naprogramované.

  Ahoj,
  tak pro začátek bych ráda podotkla, že datum vydání a datum vložení vtipu na Alíka rozhodně není totéž. Vložený vtip se dostane do neposouzených vtipů, kterých je strašně moc (tyto vtipy běžný uživatel nevidí). Z nich se vybírá, který se vydá. Možná sis všiml, že vychází jeden vtip denně.

  Předpokládám, že konkrétní situace, kterou máš na mysli, je s tímto vtipem. On vyšel 14. června, ale vložený byl dříve, konkrétně 3. června. Tvůj v podstatě stejný vtip byl vložený až o týden později, tedy 10. června. Je proto asi logické (bez nepozornosti), že přednost dostal vtip od Havířováka, protože on ho vložil první. Jinak dělá se to ručně.;-)

  Vtipy

  Ahoj,

  proč tady prosím nevidím přezdívku toho, kdo vtip vložil? 8-o
  www.alik.cz/v/cislo/246964

  Děkuji

  Ahoj,

  protože má zrušený nebo vypnutý účet.

  Vtipy

  Ahoj,

  proč mi prosím při kliknutí na „nicnechápajícího“ smajlíčka u vtipů nevyjede vysvětlení? Proč ho tam nepřidá autor vtipu nebo redakce? Nechci otravovat autory vtipů v poště... a kdo ví, třeba ten vtip jen někde slyšeli a sami ani nevědí, co znamená. :-D

  Děkuji

  Ahoj,
  „nicnechápající“ smajlík je hodnocení, žádné „rozklikávátko“ vysvětlení. Pokud někdo nerozumí nějakému vtipu, tak se může zeptat v nástěnce (www.alik.cz/n/nepochopene-vtipy), která přesně na toto slouží.

  Vtipy

  Ahoj, jak poznám, že se mi vydal vtip?
  Děkuji.
  Ahoj.

  Ahoj,
  v tuto chvíli jedině tak, že ho najdeš v hlavním seznamu vtipů. Vlastně také podle toho, že datum funguje jako stabilní odkaz na dotyčný vtip – to u nevydaných vtipů není.

  Až někdy zavedeme nový systém vtipů, tak to půjde poznat lépe. ;-)

  Vtipy

  Jak mám do webu www.alik.cz vložit vtip, který není opakovaný?!
  To snad ani nejde!

  Ahoj,
  je to malinko oříšek, protože už tady dost vtipů je, ale jde to, jelikož vtipů existuje strašně moc...

  Stejně jako v ostatních sekcích je i u vtipů vyhledávač. Najdeš ho standardně nahoře na stromě. Když máš nějaký vtip, zkus postupně vložit a vyhledat několik jeho klíčových slov. Tím sám rovnou zjistíš, zda je opakovaný, nebo nikoliv.

  Vtipy

  Ahoj,
  vydal jsem vtip a já nevím, jestli se vydal.
  Jak to mám zjistit??
  Děkuji za odpověď.

  Ahoj,
  omlouvám se, vkládání vtipů bylo teď od 19:00 rozbité, vtip se neuložil.
  Já tušil, že jsem něco před nasazením změn zapomněl prověřit. :->

  Teď by to mělo být opravené, zkus prosím vtip vložit znovu.
  O vydání vtipu (nebo jeho smazání) rozhoduje redakce. To, že jej pošleš, neznamená, že opravdu vyjde.

  Vtipy

  Ahoj, proč byly dva moje vtipy smazané, které jsem tam vložil 13. února? Byly nevhodné? Já myslím, že ne.

  Díky za odpověd.
  Lacko5.

  Vtipů chodí opravdu hodně a některé jsou opakované, jiné nesmyslné, další jsou nevhodné. Důvodů je více. Opravdu není v silách správců každému pisateli vtipu psát odůvodnění smazání vtipu. Věřím, že časem bude možné vybrat důvod smazání stejně, jako je tomu u obrázků.