Poradna: Dotazy k webu Alík.cz

Na otázky odpovídají

Alík, správci Alíka a vývojáři webu.

V této poradně odpovídáme jen na technické dotazy k fungování webu Alík. Osobní dotazy, které řeší poradna Alík radí dětem, v této poradně mažeme.

Vtipy

Dobrý den,
když chci vyhledat nějaký vtip, vůbec nic mi to nevyhledá. Zobrazí se mi jen prázdné záhlaví pro stránku s vtipy a hlavička Alíka, ale jinak nic.

lidara, 20. listopadu
–MM– 6. prosince

Ahoj,
nic to nenašlo, proto ti to žádný vtip neukázalo.

Ve vyhledávání ve vtipech a v poradně byl hloupý překlep, který způsoboval, že pokud bylo výsledků málo (u vtipů méně než 25, u poraden méně než 40), nezobrazilo to výsledek vůbec žádný. :-(

Během ladění a testování hledání nikoho z nás asi nenapadlo zkusit méně časté slovo. Už je to opravené. ;-)

Díky za nahlášení! R^

Vtipy

Zdravím, posílala jsem sem vtip, který jsem zkopírovala a přehlédla jsem ten příšerný patvar „čtyřech“.. Šlo by to prosím opravit?

konemy, 8. listopadu
Pralinka2 8. listopadu

Ano.

Vtipy

Mohlo by u vtipů být hodnocení 1 – 10?

wondra, 28. října
–MM– 4. listopadu

Myslím, že stávající líbí / nelíbí / nechápu stačí. Když je možností hodně, člověk musí víc přemýšlet nad tím, jak vlastně chce hodnotit, takže by hrozilo, že bude hodnocení méně. Pokud u nějakého vtipu nevíš, jestli tě pobavil, tak se ti asi spíš nelíbil, ne? :-)

U Alíkovin bude víc stupňů hodnocení.

Vtipy

Ahojkyty,
kdy bude nějaké shrnutí hodnocení vtipů? Jako že se vyhlásí nejlepší, nejhorší a nejnepochopitelnější vtip roku!
Díky.

číča800, 15. září
–MM– 15. září

Na to je zatím málo hodnocení. Existuje spousta vtipů vydaných od loňského 3. května do letošního srpna, které nemají vůbec žádné hodnocení.

Samozřejmě, že nějaké žebříčky časem budou, ale v tuto chvíli by to byl spíš vtip měsíce ... a vypadalo by to trošku trapně, protože by vyhrál ten mnou vymyšlený vtip o Googlu. :-)

Vtipy

Dobrý den!

Navrhuji, aby sekce vtipy měla podsekci, ve které by uživatelé Alíka viděli, které vtipy na Alíka vložili za celou dobu od registrace až po současnost.

Dále navrhuji, aby v této podsekci bylo, jaké vtipy měl daný uživatel schválené, jaké měl neschválené a jaké čekají na posouzení.

Přeji Vám jinak hodně zdraví!

S pozdravem

Rock_Lee13

Rokio, 26. května
–MM– 20. července

Ahoj,
ve vtipech se jde už nějakou dobu dostat na seznam vtipů poslaných určitým uživatelem. Pokud koukáš na svůj seznam, nyní jsou v něm zahrnuté i vtipy, které redakce označila jako smazané nebo opakované... myslím, že to zatím takhle stačí.

Postupně kolem vtipů vznikne podobná konstrukce, jako je kolem Alíkovin, kde lze vydání plánovat do budoucna na konkrétní čas (takže vtip bude moci být schválený a zároveň zatím nevydaný).

Vtipy

Ahoj Alíku a správci,
Mám pocit, že na jedné ze starších verzí byla možnost u vtipů kliknout na „lajk“
jestli se mi ten vtip jakože líbí nebo nelíbí (možná tam bylo líbí/nelíbí) hodláte ještě někdy něco takového zavést? Nebo by bylo fajn něco podobného zavést u alíkovin, jestl ise vám ten nápad bude líbit.
A je v pořádku když má někdo v přezdívce „sexy“?
A poslední otázka: Je v pořádku, když má někdo na vizitce napsané, že hledá holku (viděla jsem nejmíň deset takových vizitek) ? Alík přece není seznamka, jak se tu často opakuje. :\
Díky a Ahoj

Gattina, 9. května
–MM– 9. května

Hodnocení vtipů (a všeho dalšího) je v plánu, viz www.alik.cz/o/plany.

Vtipy

Ahoj, psali jste tu, že vtipy se na Alíkovi neopakujou, ale je tam hodně stejnejch.

číča800, 16. dubna
Pralinka2 16. dubna

Ahoj,
vtipy by se pokud možno opakovat neměly. A v současné době na Alíku existuje nástroj, který do značné míry umožňuje při schvalování vtipu ověřit, zda už tam není. Takže v současné době by případů schválení opakovaného vtipu tak často stávat nemělo.
Ale je pravda, že v minulosti, když se to tak snadno kontrolovat nedalo, tam je dost opakovaných vtipů, některé tam jsou za posledních 10 let třeba čtyřikrát. Ale vtipy vložené od roku 2008 do teď už dodatečně promazávat nebudeme.

Vtipy

Můžu napsat vtip, i když tam je?

Děkuji za odpověď.

Agent0033, 12. dubna
Pralinka2 12. dubna

Ahoj,
Vtipy, které jsou v sekci Vtipy již zveřejněny, opakovaně nezveřejňujeme. Pokud takové opakované vtipy zveřejněny byly, což se nám i stalo, šlo o přehlédnutí a ne o úmysl.

Vtipy

Vy jste změnili vtipy? Nebo to jen já to mám nějaké jiné? Děkuji.

Veryfr, 23. března
–MM– 24. března

Zjistil jsem, že na některých starších tabletech se nezobrazují ve dvou sloupcích, na rozdíl od drtivé většiny ostatních prohlížečů. Tak jsem to opravil.

Vtipy

Ahoj,
je to už sice déle ale což. Napsal sem vtip a omylem sem ho odeslal ale všiml sem si toho až teď. Nešel by nějak upravit protože teď to ani neni vtip.

Best-Rebel, 19. března
Pralinka2 21. března

Ahoj,
napiš mi do pošty, který ze svých vložených vtipů máš na mysli.

Vtipy

nepride vam ze tyhle vtipi jsou v pctate stejny?

Blondýnka jede v autě a nabourá do náklaďáku. Řidič náklaďáku vystoupí, vezme křídu a na ulici namaluje čtverec. Říká blondýnce: Tak, teď si stoupni do toho čtverce a běda jestli vystoupíš. Blondýnka si tam stoupne a řidič vezme páčidlo a začne do jejího auta mlátit, Najednou se ozve blondýna: Hahaha. Řidič se otočí: Čemu se směješ? Já ti tady mlátim do auta a ty se směješ?! Mlátí dál a blondýnka znovu: Hihihi. Řidič se znovu otočí a křičí: Čemu se furt tlemíš? Mlátí dál do auta a blondýnka znovu: Hahahahahah. Řidič jde k ní a říká jí: Máš auto celé rozmlácené a pořád se jen směješ?! Blondýna na to: No ... jak, hahahaha, ses otočil, tak jsem, hahahahaha, vystoupila z toho čtverce.

Jede blondýnka autem a ťukne do kamionu. Z kabiny vyskočí nasupený kamioňák a chce se pomstít. Nakreslí na silnici kousek od auta kružnici a říká blondýnce:
„Sem do tohohle kruhu si stoupni a běda ti, jestli z něj vylezeš!“
Blondýnka poslechne a kamioňák jí začne demolovat oba nárazníky... pak se na ni podívá a ona se hihňá. To ho rozlítí ještě víc:
„Tak ty se mi budeš smát? Tobě to nestačí?!“
Rozmlátí jí i čelní sklo a probodne pneumatiky. Blondýnka se ale stále potutelně zubí.
„Čemu se pořád chechtáš? To auto snad není tvoje?“
„Je. Ale pokaždé, když jste se nedíval, tak jsem vždycky z toho kruhu vylezla.“

Best-Rebel, 25. prosince 2017
Pralinka2 25. prosince 2017

Ahoj,
ano, jsou. Uživatelé neustále vkládají vtipy, které už uveřejněné byly, ve většině případů se nám podaří to zjistit, ale občas nám nějaký takový případ uteče.

Vtipy

Ahoj,
když už dáte ke vtipům líbí/nelíbí mohlo by tam být i chápu/nechápu?
Díky za odpověď

Lacko5, 22. listopadu 2017
–MM– 23. listopadu 2017

To je docela dobrý nápad. Ale spíš bych mohl udělat tři možné hlasy: líbí / nelíbí / nechápu, protože kombinace líbí+nechápu asi nedává smysl.
Pak bychom mohli na apríla sestavit výjezd nejvíce nepochopitelných vtipů a smát se čtenářům, že je nikdo nechápe :-D

Koukal jsem do té existující databázové tabulky s hlasy, jestli by šlo přidat třetí možnost... a jo, ničemu by to nevadilo. Přesněji řečeno to je navržené tak, že by šlo u každého vtipu zavést 115 duodeciliard různých možností (duodeciliarda má 75 nul). Tři možnosti budou tak akorát.

Vtipy

Ahoj Alíku, proč je omezený počet znaků ve vtipech?

Verýsek06, 8. října 2017
–MM– 25. října 2017

Protože vtipy si člověk obvykle čte, když se chce rychle pobavit. Přečtení dlouhého vtipu trvá dlouho, může nudit... a nakonec třeba nemusí být tak dobrý.

Ve skutečnosti je limit vyšší než těch 1000 znaků, které jsou uvedené u formuláře, ale stále platí, že není dobré tam psát romány. O zveřejnění či smazání vtipu nakonec rozhodují správci...

Vtipy

Zdravím, chtěl bych se zeptat, jestli někdy do sekci vtipy plánujete vrátít možnost hodnocení Líbí, Nelíbí. Docela mi tam ta funkce chybí.

SVETLO, 28. května 2017
–MM– 31. května 2017

Plánujeme, ale zjistili jsme, že jsme si nezkopírovali počty hlasů ze starého Alíka. Až je budeme mít, tak tam hodnocení zase zavedeme.

Vtipy
kolik je za vlozeni vtipu bodiku?
CMARINKA, 13. prosince 2016
Alík15. prosince 2016
Za vložení vtipu nejsou zatím žádné bodíky, pravidla se ale mohou v brzké budoucnosti změnit.
Vtipy
chtěla bych se zeptat jestli došel můj vtip?
nancynka232, 21. listopadu 2016
Alík 7. prosince 2016
Nelze dohledat jaký vtip. Pokud se vtip neopakuje a bude je vhodný ke zveřejnění, je potřeba ho ještě upravit. Alík
Vtipy
Ahoj Alíku, označil jsem několik vtipů, že se mi líbí nebo nelíbí, ale u každého to řeklo, že ,,hlas nebyl započten", i když jsem byl přihlášený. - otázka upravena poradcem
MikiRoth, 16. května 2016
Alík22. června 2016
Ahoj, díky za informaci, na odstranění lokální chyby pracujeme.
Vtipy
Ahoj Alíku. Mohu se zeptat proč neudelaš za zveřejněny vtipů že by se dostalo 20 bodíku.Diky
Starosta, 5. března 2016
Alík 7. března 2016
Samotné zveřejnění vtipu je odměna, bodíky za ně přidělovat nebudeme, příliš málo námahy pisatele :-) Díky za pochopení, Alík
Vtipy
Ahoj Aliku
Mmuze na strance v alikovi ve vtipech moznost dat k vlastnimu vtipu i (legracni) obrazek.
Dekuji za odpoved
viki74, 10. ledna 2016
Alík 13. ledna 2016
Ahoj, bohužel, do Vtipů obrázek vložit nelze. Díky za pochopení, Alík
Vtipy
Dobrý den, chtěl bych nahlásit technickou závadu. Když jsem si přečetl vtip a chtěl sem dát: Líbí, tak se jeden hlas se přičetl i k Nelíbí.
SVETLO, 22. října 2015
Alík 7. prosince 2015
Ahoj, právě jsem prověřil ve svém prohlížeči a funkčnost se zdá být v pořádku. Kdyby se chyba opakovala, prosím, napiš ještě jednou a uveď druh prohůížeče, který používáš. Díky, Alík
Vtipy
Ahoj Alíku dala jsem do vtipů pár svých vtipů jedna uživatelka mi napsala že se jí moc líbil můj vtip takže vím že tam je. Je nějaký jednoduchý způsob jak bych rychle mohla najít svůj vtip a přitom neprohlížet všechny stránky?
Předem děkuji za odpověď
michaela5v, 31. srpna 2015
Alík 9. září 2015
Ahoj, bohužel tě nepotěším, vtipy nelze vyhledávat podle klíčových slov. Tak snad se alespoň prohlížením pobavíš nad vtipy druhých. Alík
Vtipy
Ahoj Alíku,
vím už píšu potřetí,ve vtipech (už zase ) jsem objevila na oddělení černý humor,řeklabych trošku nevhodný vtip: Jede motorkář po silnici a srazí malého ptáčka ale není mrtví tak ho vezme domů a dá ho do klece pak mu tam nadrolí chleba,a dá vodu potom se ptáček probudí a vidí mříže chleba a vodu.(možná to tam není tak úplně přesně napsaný ,ale o to nejde) a ptáček řekne "Ty vole já sem ho zabil. Neříkám že je ten vtip zrovna sprostý,ale říkám že slovo vole nepatří na dětskou stránku. - otázka upravena poradcem
Micele, 3. července 2015
Alík 8. července 2015
Ahoj, mám za to, že se jedná o poměrně zdařilý vtip. Ač je slovní spojení "ty vole" nevhodné, v tomto případě je na místě a proto ho administrátoři nechali, kde je. Díky za pozornost, ceníme si toho, že se snažíte, abyste svůj web měly pěkný. Alík
Vtipy
Ahoj alíku tento dotaz je ohledně o vtipech. Už jsem tam dala vtip o blondýně a dávala jsem ho tam asi předevčírem ale ještě tam není a já s tě ptám jestli nevíš proč tam není. Předem děkuji za odpověď.
Kája.
kajolinka2005, 1. července 2015
Alík 8. července 2015
Vtip musí prohlédnout a opravit administrátor, pokud se jedná o opakující se vtip, neumístí ho vůbec. Obvykle se vtip objeví na webu nejpozději do týdne, podle množství zaslaných vtipů. Alík
Vtipy
Ahoj Alíku,
jednou už jsem sem ohledně vtipů ptala a moc děkuju za odpověď,ale tentokrát jde o něco jiného,všimla jsem si že ve vtipech na Chaku Norissvi se opakuje několik vtipů co se opakují nebo jsou si hodně podobné např.lidi vynalezli auto, aby unikli před Chukem Norissem, on vynalezl auto nehody. Atd.
Micele, 29. června 2015
Alík 1. července 2015
Ahoj, občas se stane, že přidáme stejný vtip vícekrát, není to úmysl, ale vtipy zpracovává více administrátorů a může dojít ke shodě. Obvykle opakované vtipy nezveřejňujeme. Alík
Vtipy
vtipy mohli byste tam dat ikonu nerozumim
eldahelca, 1. května 2015
Alík 20. května 2015
Dobrý nápad, ale o změně neuvažujeme. Díky, Alík

Položit nový dotaz

V této poradně odpovídáme jen na technické dotazy k fungování webu Alík. Osobní dotazy, které řeší poradna Alík radí dětem, v této poradně mažeme.

Než se zeptáš, prohlédni si nejčastěji pokládané otázky.

Alíkovi kamarádi neodpovídají ihned, na odpověď si budeš muset počkat.

Pokud položíš otázku, která již byla v Poradně řešena, otázka nebude zodpovězena. Nejprve se raději podívej, zda už na podobný dotaz není odpověď.

Tvůj dotaz:

Pokládat dotazy mohou jen přihlášení uživatelé, kteří mají alespoň sto kaček.

Pokud máš účet, , pokud ne, můžeš se zaregistrovat (pár dní ale potrvá, než si kačky naspoříš).