Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Technická poradna

  Na otázky odpovídají

  Alíkův ředitel/programátor –MM–, správci Alíka a někdy i Alík.

  V této poradně odpovídáme jen na technické dotazy k fungování webu Alík. Osobní dotazy, které řeší Alíkova poradna, v této poradně mažeme.

  Vtipy

  Ahoj alíku, a spol.
  chtěl bych jen upozornit, že u „opakovaných vtipů“ se nebere ohled na datum vydání. Stalo se mi to a nijak mi to nevadí, jen jsem vás chtěl upozornit, i když nevím, jestli se to dělá ručně a je to tedy jen z nepozornosti, nebo je to naprogramované.

  Ahoj,
  tak pro začátek bych ráda podotkla, že datum vydání a datum vložení vtipu na Alíka rozhodně není totéž. Vložený vtip se dostane do neposouzených vtipů, kterých je strašně moc (tyto vtipy běžný uživatel nevidí). Z nich se vybírá, který se vydá. Možná sis všiml, že vychází jeden vtip denně.

  Předpokládám, že konkrétní situace, kterou máš na mysli, je s tímto vtipem. On vyšel 14. června, ale vložený byl dříve, konkrétně 3. června. Tvůj v podstatě stejný vtip byl vložený až o týden později, tedy 10. června. Je proto asi logické (bez nepozornosti), že přednost dostal vtip od Havířováka, protože on ho vložil první. Jinak dělá se to ručně.;-)

  Vtipy

  Ahoj,

  proč tady prosím nevidím přezdívku toho, kdo vtip vložil? 8-o
  www.alik.cz/v/cislo/246964

  Děkuji

  Ahoj,

  protože má zrušený nebo vypnutý účet.

  Vtipy

  Ahoj,

  proč mi prosím při kliknutí na „nicnechápajícího“ smajlíčka u vtipů nevyjede vysvětlení? Proč ho tam nepřidá autor vtipu nebo redakce? Nechci otravovat autory vtipů v poště... a kdo ví, třeba ten vtip jen někde slyšeli a sami ani nevědí, co znamená. :-D

  Děkuji

  Ahoj,
  „nicnechápající“ smajlík je hodnocení, žádné „rozklikávátko“ vysvětlení. Pokud někdo nerozumí nějakému vtipu, tak se může zeptat v nástěnce (www.alik.cz/n/nepochopene-vtipy), která přesně na toto slouží.

  Vtipy

  Ahoj, jak poznám, že se mi vydal vtip?
  Děkuji.
  Ahoj.

  Ahoj,
  v tuto chvíli jedině tak, že ho najdeš v hlavním seznamu vtipů. Vlastně také podle toho, že datum funguje jako stabilní odkaz na dotyčný vtip – to u nevydaných vtipů není.

  Až někdy zavedeme nový systém vtipů, tak to půjde poznat lépe. ;-)

  Vtipy

  Jak mám do webu www.alik.cz vložit vtip, který není opakovaný?!
  To snad ani nejde!

  Ahoj,
  je to malinko oříšek, protože už tady dost vtipů je, ale jde to, jelikož vtipů existuje strašně moc...

  Stejně jako v ostatních sekcích je i u vtipů vyhledávač. Najdeš ho standardně nahoře na stromě. Když máš nějaký vtip, zkus postupně vložit a vyhledat několik jeho klíčových slov. Tím sám rovnou zjistíš, zda je opakovaný, nebo nikoliv.

  Vtipy

  Ahoj,
  vydal jsem vtip a já nevím, jestli se vydal.
  Jak to mám zjistit??
  Děkuji za odpověď.

  Ahoj,
  omlouvám se, vkládání vtipů bylo teď od 19:00 rozbité, vtip se neuložil.
  Já tušil, že jsem něco před nasazením změn zapomněl prověřit. :->

  Teď by to mělo být opravené, zkus prosím vtip vložit znovu.
  O vydání vtipu (nebo jeho smazání) rozhoduje redakce. To, že jej pošleš, neznamená, že opravdu vyjde.

  Vtipy

  Ahoj, proč byly dva moje vtipy smazané, které jsem tam vložil 13. února? Byly nevhodné? Já myslím, že ne.

  Díky za odpověd.
  Lacko5.

  Vtipů chodí opravdu hodně a některé jsou opakované, jiné nesmyslné, další jsou nevhodné. Důvodů je více. Opravdu není v silách správců každému pisateli vtipu psát odůvodnění smazání vtipu. Věřím, že časem bude možné vybrat důvod smazání stejně, jako je tomu u obrázků.

  Vtipy

  ctrlv.cz/7bRC

  Ahoj,
  v roce 2016 zařazovala vtipy ještě minulá redakce a ještě na Alíku nebyly zavedeny technické nástroje na kontrolu opakovaných vtipů. A na zpětnou kontrolu všech dosud zveřejněných vtipů za předchozích 10 let, zda některé z nich nejsou opakované, nemáme kapacity ani teď.

  Vtipy

  Dobrý den, jak dlouho se čeká na zveřejnění vtipu? Zadával jsem před 2 týdny a zatím není vidět. Děkuji

  Ahoj,
  to je různé. Redakce se snaží, aby vycházel aspoň jeden vtip denně. Ale přicházející vtipy jsou velmi různé úrovně, některé jsou smazány rovnou, některé čekají celé měsíce, než se stane, že není k dispozici žádný lepší, a ty nejskvělejší vtipy někdy bývají zařazeny skoro hned. Mnoho přicházejících vtipů je opakovaných a ty znovu zařazovány nejsou. A některé vtipy jsou takové, že není přímo důvod k jejich okamžitému smazání, ale nikomu z redakce nepřijdou natolik zábavné, aby si troufnul je zařadit. Nejstarší nezveřejněné a nesmazané vtipy jsou z loňského léta.
  Možná že se situací trochu pohne připravovaná vtipová komise.
  Tvůj vtip není úplně dokonalý, ale ani není na smazání, snad na něj někdy dojde.

  Vtipy

  U jednoho ze svých smazaných vtipů mám „otázka upravena poradcem“. Proč?

  Divné, co? :-D

  Když ještě Alík patřil Mafře a zaváděla sem v roce 2011 vtipy (místo katalogu internetových odkazů), někdo z programátorů dostal úžasný nápad, že vtip je vlastně skoro stejný jako otázka v poradně.

  Jsou tedy společně v databázi a měly dříve i společnou administraci, kde byly nějaké předpřipravené funkce pro odpovídající, které do dotazu občas připsaly, že byla otázka upravena poradcem. Nevím, jaká tam přesně byla logika... ale některé staré smazané vtipy i dotazy, které nemají odpověď, v sobě tento text mají.

  Posledních pár měsíců chystám změny v systému vtipů a jedna z nich je, že je oddělím od poraden, viz www.alik.cz/n/prispevek/84592714.

  Vtipy

  Zdravím, zkoušel jsem na web nahrát kód, který má zobrazit pět náhodných vtipů, ale to nefunguje - zobrazí se jeden...

  alikovyaktuality.8u.cz/vtipy-od-alika/

  Díky za upozornění. R^
  Už je to opravené.

  Vtipy

  Dobrý den,
  když chci vyhledat nějaký vtip, vůbec nic mi to nevyhledá. Zobrazí se mi jen prázdné záhlaví pro stránku s vtipy a hlavička Alíka, ale jinak nic.

  Ahoj,
  nic to nenašlo, proto ti to žádný vtip neukázalo.

  Ve vyhledávání ve vtipech a v poradně byl hloupý překlep, který způsoboval, že pokud bylo výsledků málo (u vtipů méně než 25, u poraden méně než 40), nezobrazilo to výsledek vůbec žádný. :-(

  Během ladění a testování hledání nikoho z nás asi nenapadlo zkusit méně časté slovo. Už je to opravené. ;-)

  Díky za nahlášení! R^

  Vtipy

  Zdravím, posílala jsem sem vtip, který jsem zkopírovala a přehlédla jsem ten příšerný patvar „čtyřech“.. Šlo by to prosím opravit?

  Vtipy

  Mohlo by u vtipů být hodnocení 1 – 10?

  Myslím, že stávající líbí / nelíbí / nechápu stačí. Když je možností hodně, člověk musí víc přemýšlet nad tím, jak vlastně chce hodnotit, takže by hrozilo, že bude hodnocení méně. Pokud u nějakého vtipu nevíš, jestli tě pobavil, tak se ti asi spíš nelíbil, ne? :-)

  U Alíkovin bude víc stupňů hodnocení.

  Vtipy

  Ahojkyty,
  kdy bude nějaké shrnutí hodnocení vtipů? Jako že se vyhlásí nejlepší, nejhorší a nejnepochopitelnější vtip roku!
  Díky.

  Na to je zatím málo hodnocení. Existuje spousta vtipů vydaných od loňského 3. května do letošního srpna, které nemají vůbec žádné hodnocení.

  Samozřejmě, že nějaké žebříčky časem budou, ale v tuto chvíli by to byl spíš vtip měsíce ... a vypadalo by to trošku trapně, protože by vyhrál ten mnou vymyšlený vtip o Googlu. :-)