Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alík radí dětem

  Upozornění

  Před rokem 2017, kdy Alík patřil Mafře/Agrofertu, vycházela poradna mnohem častěji a ochotněji vstříc i vtipálkům. Současné vedení serveru má mnohem vytříbenější smysl pro humor a hloupé vtipy likviduje.

  Vyhledat odbornou pomoc

  Ahoj všichni:) Na Alíkovi jsem po hooodně dlouhé době, i když pro mě už vlastně ani není, ale nějak nevím, kam se jinam obrátit. Mám dva dotazy, i když vlastně sem radši napíšu jen jeden, ach ta pravidla:D Takže - sebepoškozuju se. Vím, že to není dobré, že bych s tím měla něco dělat, ale nedokážu to. Už několikrát jsem od toho měla pauzu i třeba na dva měsíce, ale pak se něco stalo a udělala jsem to zase. Vadí mi ty jizvy, co mám na stehnech a rukou, ale nedokážu si prostě pomoct. Nevím co s tím mám dělat, zkoušela jsem to někomu říct, ale vždy radši jenom řeknou "musíš si pomoct sama" nebo něco takového, nebo tvrdí že to dělám jen pro pozornost, ale kdyby tomu tak bylo, proč bych to potom skrývala?! Achjo, vůbec nevím co dělat. Bojím se.. Občas si říkám, že bych se měla obrátit na odborníka, ale na jakého? A co by se mnou dělal? Řekl by to rodičům? Děsím se toho.. Děkuju moc, jestli odpovíte. Přeji hezký den :)

  Amy, 14, 3. května 2013

  Ahoj Amy,

  oceňuju, že si pro sebe hledáš pomoc. To je moc dobře a je to důležité. Sebepoškozování není žádná legrace, jak sis už asi sama uvědomila, pomoc odborníka - psychologa, psychoterapeuta je tedy v pořádku. Spolu s tímto odborníkem můžete hledat způsob, jak jinak zvládat napětí a stres. Využít můžeš třeba školní/ho psycholžku/psychologa, pokud na škole máte. Případně se můžeš obrátit na svou obvodní lékařku, která by Ti mohla nějakého psychologa doporučit, hledat můžete samozřejmě také s rodiči, i když z Tvého dotazu vyplývá, že o to až tak moc nestojíš. Chápu, jsi ve věku, kdy už se od rodičů mladí lidé odklánějí a neřeší s nimi všechno. Na druhou stranu ale jsou za Tebe rodiče stále zodpovědní a měli by vědět, co se s Tebou děje. I z toho důvodu pravděpodobně bude potřebovat psycholog jejich souhlas, aby s Tebou mohl pracovat. Co vše ale bude rodičům sdělovat, na tom se spolu můžete dohodnout.

  Amy, první krok jsi udělala a já bych Tě ráda podpořila v tom, abys udělala i ten další. Nezůstávej se svými problémy sama, postav se jim čelem a společně s odborníkem a snad i rodiči je jistě dokážete zvládnout.

  Hezké a hlavně klidné jarní dny Ti přeje Modrá linka www.modralinka.cz

  Vyhledat odbornou pomoc

  Ahoj. Mám problém, stala se ze mě anorektička.. Nejhorší je,že mě přepadávaj takový stavy, kdy prostě sním na co přiljdu ale pak zas další dny nejím vůbec(teda snažim se o to ) vyhazuju svačiny a předstírám že snídám, ve škole odbývám oběd a večeře jakžtakz přežívám.. Mám v to hlavě a vím to..já nevim straně se bojim, že bych ztloustla a byla jako dřív ( 165 cm 63 kg , teď 165 cm 45,5-48 kg ) vůbec nevíc co dělat.. Chci se z toho dostat !

  Ahoj Kless,

  je moc dobře, že se svou situací chceš něco dělat. Prvním a nejdůležitějším krokem je rozhodnout se pro změnu. Nemohu takto po internetu posoudit, nakolik dokážeš vše zvládnout sama svou vůlí. Můžeš se o to pokusit. Není to však snadné, proto by bylo možná dobré, aby ses obrátila na někoho, kdo by Tě mohl podpořit, svěřit se například rodičům nebo někomu, nejlépe dospělému, komu věříš. Důležité je, abys dodržovala správnou životosprávu. Tedy jedla 5x denně v malých dávkách, a to správně vyváženou stravu, dodržovala pitný režim. Je dobré zařadit také nějaké pravidelné pohybové aktivity. Tím uděláš vše pro to, abys dávala svému tělu, co potřebuje. O radu, jak dodržovat životosprávu, jak dobře a zdravě jíst, můžeš požádat svou obvodní lékařku, případně nějaké výživové poradce. Více o anorexii by ses mohla dozvědět například na: http://www.anabell.cz/. Tam najdeš i kontakty na odborníky, na které by ses mohla také obrátit.

  Kless, poruchy přijmu potravy jsou závažným onemocněním, které může mít vážné důsledky, není dobré je podceňovat. Čím dříve začneš situaci řešit, tím lépe.

  Hodně síly Ti přeje Modrá linka www.modralinka.cz

  Vyhledat odbornou pomoc

  Ahoj Alíku, jsem holka a je mi 15 let. Mám docela vážný problém, už několik roků trpím přechodnými depresemi, ale posledních několik měsíců je mám pořád. Je to důsledek různých problémů co mám (ale o těch se mi teď nechce mluvit). Asi měsíc jsem měla problém s jídlem, jedla jsem jenom asi jedno nebo dvě jídla denně, protože mi to dávalo pocit že mám kontrolu alespoň nad něčím ve svém životě. Teď už zase jím, i když mi to nedává moc dobrý pocit, už to dál nešlo, a v důsledku toho teď trpím značnou podváhou (výška: 183cm, váha:±60 kg). Často se cítím osamělá, bezcenná a nenávidím sama sebe, často hodiny pláču a někdy přemýšlím i o sebevraždě... Prosím, potřebuji pomoc ale nevím na koho se obrátit. Nechci o tom říct nikomu z rodiny. Myslela jsem že bych to mohla říct třeba třídnímu učiteli ale je to správné (taky nemám moc odvahu)? A když bych mu to řekla, musí o tom informovat rodiče? Dostanu nějákou pomoc? Prosím odpověz co nejdřív, jsem opravdu zoufalá.

  Prosím pomoc, 7. února 2013

  Ahoj,
  čtu Tvůj dotaz a říkám si, že se Ti toho děje opravdu hodně. Jsem ráda, že si říkáš o pomoc. To, že ti dlouhodobě není dobře a že máš takovéto problémy s jídlem, nejde brát na lehkou váhu. Mám pocit, že to sama takto vnímáš. Když popisuješ, jak se často cítíš, říkám si, že je pochopitelné, že máš chuť z toho utéct. Chci Tě ale podpořit v tom, abys to nevzdávala a vyhledala pomoc. Sama si o ni říkáš a já věřím, že se ti nějakou podaří najít.
  Obrátit se můžeš klidně na třídního učitele, na školní psycholožku/psychologa, pokud ji/ho máte nebo na kohokoli, kdo Ti pomůže dál hledat. Bylo by dobré kontaktovat psychologa/psycholožku nebo psychiatryni/psychiatra, kteří Ti mohou poskytnout pomoc, kterou potřebuješ. To ale nemusíš sama, může Ti s tím někdo pomoci. Rozumím, že pro Tebe může být těžké o tom mluvit, proto Ti radím svěřit se někomu, komu to říci dokážeš a komu věříš.
  Nechceš o tom říci nikomu z rodiny. Nedokážu Ti slíbit, že se to nikdo z rodiny nedozví. Jelikož je Ti patnáct let, pracovníci a pracovnice ve škole i dalších zařízení jsou povinni dříve nebo později kontaktovat Tvé rodiče, kteří by měli být podle zákona informováni, že s Tebou pracují. Neboj se jim však říct tohle své přání. Snad Ti vyjdou vstříc a domluvíte se na nějakém čase, kdy bude vhodné informovat rodiče.
  Věřím, že je těžké mluvit o tom, jak Ti je a říkat si o pomoc. Chtěla bych Tě za to ocenit. Pokud bys měla nějaké další otázky nebo si chtěla více promluvit o tom, jak Ti je nebo o možnostech, kam se můžeš obrátit na pomoc, můžeš nám zavolat nebo napsat. Kontakty nalezneš na našem webu www.modralinka.cz.

  Přejeme Ti ať se brzy cítíš lépe.

  Modrá linka www.modralinka.cz

  Vyhledat odbornou pomoc

  Ahoj Alíku,co mám dělat když mam poškrábané lůžko na nehtu?Jednou jsem si koupila věc na odstraňování kůžičky když jsem si odstraňovala kůžišku na nehtou u nohou tak jsem si omylem poškrábala nehty protože jsem si myslela že kůžička je i tam kde už nebyla.Vím že te nehet musí odrost ale to trvá mos dlouho.Neexistuje ňáká mastička? Sice vzimě nosim ponožky ale v létě ne. Díky předem za radu s pozdravem Hanina.

  Milá Hanino, tak tohle je otázka bohužel konkrétně na paní doktorku, dermatologa nebo minimálně na magistra v lékárně. Jsem si jistá, že mast na drobná zranění nehtů existuje, konkrétně ti ale neporadím. Jestli máš ale lůžko zapálené nebo nějak nezvykle začervenalé, určitě o tom řekni mamce, a společně to vyřešíte, mamka se může zeptat v lékárně a tam vám jistě poradí. Určitě jsou taky vitamíny na zlepšení a podporu růstu nehtů, čím by se ti lůžko rychleji obnovilo. Držím palce, aby se tvůj problém rychle vyřešil! Alíkovi kamarádi z 2.lékařské fakulty - Marťa:)

  Vyhledat odbornou pomoc

  ahoj Alík , nedavno som zistila že mám mrle. strašne sa bojím že sa mi može niečo stať z črevami . Je to pravda? a k lekarovi zohnodne nechcem isť pretože ja ich mám chvilu potom zas nie a takto sa to už opakuje :/ Čo mi to može sposobiť? velmi pekne Ďakujem za radu. ( 14 rokov)

  velmi sa bojim, 11. ledna 2013

  Ahoj, píšeš po slovensky, tak ti rovnako aj odpoviem:) Mrle sa prejavujú svrbením okolo konečníka, pretože samičky v noci vyliezajú a kladú v tejto oblasti vajíčka. Inak sa tento parazit vyskytuje v hrubom čreve, čo je posledná časť tráviacej trubice. Prevenciou je dodržiavanie hygienických návykov a časté umývanie rúk. Keď už ale máš pocit, že mrle sa u teba "ubytovali", je treba to nejak riešiť. Ľudovou radou je kyslá strava, uhorky, kapusta, týmto parazitom nevyhovuje, preto by mali tvoje telo opustiť. Ja však by som spolu s týmito radami "starej matere" odporúčala určite navštíviť lekára. Je mi jasné, že sa môžeš hambiť, ale lekár je tu od toho, aby ti pomohol s akýmkoľvek problémom, a práve na tento druh parazitov existujú lieky, ktorých užívanie ti výrazne uľaví od pocitu svrbenia a zaručene pôsobí proti parazitom a výsledkom je ich vyhubenie. Určite sa niekomu staršiemu s týmto problémom zver, a spoločne navštívte lekára, za pár dní sa ti od tvojho problému uľaví. Alíkovi kamarádi z 2.lékařské fakulty - Marťa:)

  Vyhledat odbornou pomoc

  Ahoj poradno, potřebuju podporu. Strašně se bojím jehel, jak u doktorky odběrů nebo očkování tak i toho, že si v mhd na nějakou sednu. Jenže mě se každou cestu stává, že asi po 5 minutách jízdy mám pocit, jako kdyby mě něco píchalo do nohy. Přitom si sedadlo vždycky kontroluju. Dneska jsem měla pocit, jako kdyby mě něco pořád píchalo přímo "na ono místo". Je mi trochu trapné o tom "mluvit". Je mi jasné, že to třeba mohly být jenom chloupky, ale prostě se hrozně bojím. Je možné, že bych jehlu na sedadle ani neviděla? Vážně, vážně se strašně bojím, máma i kamarádka si ze mě dělají srandu. Moc se mi nechce za praktickou doktorkou, aby si nemyslela, že jsem nějaká vadná. Co mám dělat? Předem děkuju za odpověď

  Kate, 17, 23. října 2012

  Ahoj Kate,
  z Tvého dotazu cítím hodně strachu a úzkosti a věřím tomu, pokud to tak i prožíváš. To vše je proto, že se velice obáváš jehel. Píšeš, že se Ti kvůli tomu nechce za praktickou doktorkou, zřejmě jsi tedy již přemýšlela o tom, zda by se nenašel někdo, kdo Ti z tohoto strachu pomůže ven.

  Pokud má člověk strach dokonce i z něčeho, o čem v danou chvíli ví, že ho vlastně ve skutečnosti neohrožuje, se nazývá fobie. Fobií se dá zbavit, ale je vhodné k tomu vyhledat pomoc odborníků - psychologů nebo psychoterapeutů. Může to být člověk, se kterým se vzájemně neznáte a nemusíš mít strach, že by si o Tobě myslel něco špatného.

  Fobie je totiž vcelku rozšířená potíž mnoha lidí, i když u každého se projevuje trochu jinak. Je mi líto, že se Ti máma s kamarádkou za to smějí, možná si nedokážou úplně představit, jak silně svůj strach prožíváš. Abych nezapomněla odpovědět na Tvoji otázku - myslím si, že pokud si sedadlo nejdříve prohlídneš a jehlu nenajdeš, není pravděpodobné, že by tam nějaká byla.
  Přejeme Ti, ať můžeš být s pomocí odborníků brzy klidnější. Modrá linka www.modralinka.cz

  Vyhledat odbornou pomoc

  Ahojky Alíku, potřebuji pomoc. Nechci jít někam k lékaři ani nikam jinam a řeknu to jenom tobě. Byl jeden den, kdy mě ségra tak naštvala, že jsem začala jíst hodně rychle brambůrky, ale omilem jsem vzala do ruky takový to, co se dělá na okno ( byla to nějaké kočka) a spolka jsem to. Od té doby nemám vůbec hlad, a hlavně chuť. Já nesnídám, k obědu sním sotva jednu lžíci kaše a nevečeřím-nemám vůbec hlad a takhle už to jde od té doby, co jsem to snědla. Nevím, jestli to nějak závisí na mém životě ( je mi to i jedno), ale chci aby se to nějak vyrovnalo, a ptám se, jestli to přejde, jestli to víš. Koukala jsem se už na internet ale nikde nic. Díky, Nikča

  Nikča (13 let), 13. října 2012

  Ahoj Nikčo,
  přiznám se, že Tvůj dopis mi nedává smysl, moc mu nerozumím. Někdy by stálo za to, investovat víc pozornosti tomu, co nám píšete, je třeba si uvědomit, že my o situaci víme vždy jen to málo, co napíšete v pár řádcích. Každopádně by o tom, jak se cítíš, měli vědět rodiče, jsou zodpovědní za Tvé zdraví.

  Prostě jsi něco spolkla a od té doby nemáš chuť k jídlu, o bolestech, zvracení či průjmu se nezmiňuješ. Píšeš, že nechceš jít k lékaři, ale jestli čteš naši poradnu, tak už víš, že linky důvěry neřeší zdravotní problémy. A jen minimum lékařů je řeší na dálku bez vyšetření. Z toho vyplývá, že já nemohu vědět, jestli Tě přejde něco, o čem ani nevím, co by to mohlo být. Můžeš si vybrat. Buďto dál tonout v nejistotě, co se s Tebou děje, nebo se svěřit rodičům a eventuálně zajít k lékaři, bude-li to třeba.
  Přejeme Ti klidný podzimní čas. Modrá linka www.modralinka.cz

  Vyhledat odbornou pomoc

  Milý Alíku, už od 1. třídy (šest let) mám problémy s pocením dlaní. Používám dva antiperspiranty, ale ani jeden mi zatím nepomohl. Ve škole mi to hodně překáží, musím se pořád utírat a i sešity mám mokré. Když si od někoho půjčím věci, musím je utírat a při vrácení jsou stejně zase mokré. Spolužáci se mi za to posmívají. Poradíš mi, prosím, co mám dělat? Děkuji, Elfínka.

  Elfínka, 24. srpna 2012

  Milá Elfínko, myslím si, že po netu toho moc nevymyslíme. Chápu, jak moc tě pocení trápí a navazuje na to velmi mnoho dalších nepříjemností. Neotálej tedy a zajdi za svým lékařem. Svěř se mu s tímto trápením. Jistě najde cestu, jak ti pomoci. Odborná rada je opravdu nutná. Promiň, ale jinak ti pomoci nemohu. Budu na tebe myslet a věřím, že vše se vyřeší. Hezký poslední prázdninový víkend přeje Alík

  Vyhledat odbornou pomoc

  ahoj, je mi 13 a mám malej problem. Od doby co jsem ... dotaz byl Alíkem upraven

  Ahoj Loko, pokud je pravda vše, co píšeš ve svém dotazu, mám dvě rady. Zajdi si k lékaři, který tě prohlédne a poradí správnou léčbu, aby jsi už neměl problémy. Vysvětlí, jak nejlépe postupovat. Odvahy máš asi dost, tak můžeš s lékařem mluvit otevřeně. Jinak jsem ještě nucen dodat, že porušuješ zákon a "zaděláváš" na problémy sobě, přítelkyni i rodičům. Mrkni do naší poradny, téma milování. Ale možná si vše myslel ironicky... pak bych ti rád napsal, že poradna je tu pro ty, kteří mají opravdu trápení, snažíme se jim pomoci a mrzí mě, že tu někdo brzí naši práci... Přeji ti vše dobré. Alík

  Vyhledat odbornou pomoc

  Ahoj alíku,mnohokrát si mi poradil a já ti zato děkuji,však tu mám jeden problém za který se i stydím-tak k věci,když mi bylo asi 8 všimla že mám na rukou takové bílé pupínky kterím se říká uhry,mamka mi řekla že ten pupínek jde vymáčknout a tak jsem to skusila,začalo mně to bavit.V devíti letech si mamka toho všimla,protože jsem si to nípala-a za půl roku jsem z toho mněla strupy-teď mi je deset a furt si to nípám už jsem sice trochu přestala ale......nemůžu se toho zlozviku zbavit!!Tak se chci zeptat tebe alíčku-jak se toho mám zbavit...Už mně to opravdu štve!:((s mamkou jsem o tom mluvila ale nijak se nevijádřila,řekla prostě že si to nemam nípat,Zařaďte to prosím do:Moje tělo-holky

  Josefina(10), 12. srpna 2012

  Milá Josefíno, nejdříve ti prostě musím napsat, že máš nádherné jméno. Je mi líto, že se trápíš takovým zlozvykem. Ale s každým zlozvykem se dá poprat, pracovat a skončit. Jen by to chtělo někoho na pomoc. Co třeba s maminkou najít dobrou psycholožku, nebo psychoterapeuta, který to s tebou vše v klidu probere. Najdete dobré řešení a jistě to bude v pohodě. Jen nezůstávej s takovým trápením sama. Pokud tě to trápí, tak bojuj! Přeji sílu a odvahu. Alík

  Vyhledat odbornou pomoc

  Ahoj Alíku, jsem hrozně nešťastná.Hrozně mě to dole svědí mám to tam červené a loupá se mi kůže.používám hodně mastiček.zhoršuje se to a mám strach jít k doktorovi.Mám používat nějakou mastičku nebo musím k doktorovi?Pomocte ,prosím jsem už zoufalá!!! Díky Anetka

  Anetka, 9. srpna 2012

  Milá Anetko, asi takovou radu nebudeš chtít číst, ale je opravdu nejmoudřejší. Řekni o všem mamince a společně zajděte k lékaři. Mamince to pověz už dnes. Není jediný důvod, proč čekat. Já přes net nic nevidím a léčit neumím, ač bych ti pomoci moc chtěl. Ale odborník - lékař, ten poradí hned a ty budeš za pár dní zdravá holka, bez problémů. Tak šup za mamkou a držím ti palečky. Neboj se pana doktora, návštěva nebude nic strašného. Vydržíš vyšetření, které bolet nebude a pak už jen počkáš na radu, recept atd. Posílám ti pusu a neboj, bude líp. Alík

  Vyhledat odbornou pomoc

  Ahoj Alíčku nebo Modrá linko. Mám problém je mi třináct a už tři roky mám bílý výtok. Menstruaci jsem dostala v listopadu a kupodivu vypadá pravidelně. Ale mě trápí ten výtok mám ho den co den každého týdne. Needávno jsem byla s kamarádkama u jezera a tam jsem se převlíkaly bylo mi tak trapně protože ony se svlékly a kalhotky měly uplně čisté bez slipové vložky a já si musela kalhotky sundat tak opatrně aby nic nezahlídly. Je mi to tak trapné už jsem kvůli tomu i brečela. Prosím na gyndu opravdu nechci. Je to normální!? :(

  Zlatka13, 6. srpna 2012

  Ahoj Zlatko,
  nejsem lékařka, a proto Ti nedokážu odpovědět, zda je to normální. Bohužel ti to nikdo kromě lékaře nebo lékařky nedokáže říci, o co se jedná a co s tím můžeš dělat. Pokud je to pro tebe nepříjemné a chceš to změnit, chtěla bych Te podpořit v tom, abys zašla za gynekologem nebo gynekoložkou, ale také můžeš nejdříve jít za svým doktorem nebo svou doktorkou.

  Hodně mladých dívek má strach před první návštěvou gynekologie a proto chápu, že se Ti tam nechce. Na druhou stranu, když překonáš své obavy a dojdeš tam, budeš vědět, co je to za výtok a co s tím. Nemusí Ti být trapně z toho, že nosíš slipové vložky. Mnoho žen je nosí každodenně jen pro vlastní pocit jistoty a čistoty.
  Příjemné léto Modrá linka www.modralinka.cz

  Vyhledat odbornou pomoc

  ahoj aliku hřizam si nehty a nemuže přestat laky nepomahají od 4 let si hřizam nehty a nic nepomaha už je mi 8 a stejně nic nepomaha prosim pomozmi

  pavlinka1, 20. července 2012

  Milá Pavlinko, pokud ti opravdu zatím nic nepomohlo, bude nejmoudřejší zajít k odborníkovi. Dobrý psycholog či psychoterapeut přijde na to, proč si nehty koušeš. Ono to kousání není samo sebou, víš?!? Takže požádej maminku a společně najděte tu správnou osobu, která ti pomůže ven z toho "začarovaného kousacího kruhu". Přeji ti hodně štěstí a posílám energii. Alík

  Vyhledat odbornou pomoc

  Milý Alíku...mám problémy se dvěma závislostmi . Ten první je že jsem naprosto závislá na jídle, a nevím co s tím mám dělat. Jsem hodně hubený tip, ale jím tolik že začínám tloustnout, a to já nechci ! Ale i když se snažím řestat, tak prostě pořád jím. Většinou se nudím, a tak jím. nebo pokud mám deprsei, jím ještě víc. Nemůžeš mi poradit jak přestat ? A ta druhá závislost se vám možná zdá vážnější, ale pro mě je to stejný prblém jako ta první... kouřím. Né moc. Tak jednu , dvě cigarety , ale taky nevím jak přestat...prosím pomoc ! Problém je možná kvůli přátelům. Dřív, loni jsem měla hodně přátel, a jednu která pro mě byla naprosto obrovsou oporou, podporou a vším. Teď se ke mě ale chová hrozně, a vůbec si mě nevšímá. Mám i nejlepší kamarádku, ale ta chodí na jinou školu... Další kamarádka mě podrazila, a ta poslední, s tou si skvle rozumím, a když sme spolu, povídáme si i několik hoidn. Ale ve škole si mě moc nevšímá. Je mi hrozně. Určitě se nemám komu svěřit...děkuju moc!!!!

  bezradná..., 10. července 2012

  Ahoj bezradná,
  to, proč padáme do závislostí, může mít mnoho důvodů, ať už Tebou zmíněnou nudu a depresi, nebo pocity samoty, úzkosti, závislost na něčem nám také může poskytovat příjemné pocity pohody, štěstí, které nám jinak chybí. Proto také neexistuje univerzální rada nebo návod na to, jak se závislostí zbavit.

  Takže by stálo za to poradit se o celé věci s odborníkem - psychologem. Kontaktovat můžeš na příklad školního psychologa, psychologa v pedagogicko-psychologické poradně, nebo jakéhokoliv jiného, který se problematikou závislostí zabývá.

  Zkus požádat o spolupráci při jeho výběru někoho dospělého z Tvé rodiny (nejlépe mámu, tátu, ale můžeš také babičku, tetu, ). S psychologem by sis také mohla promluvit o tom, jak získat nové kamarády a lépe navazovat kontakty se spolužáky.
  Přejeme Ti hodně štěstí. Modrá linka www.modralinka.cz

  Vyhledat odbornou pomoc

  Ahojky, Alíčku, trápí mně, že jsem holka a přesto mi rostou vousy, nevíš jak bych se toho mohla zbavit pod nosem a na bradě? Depilační krémy nefungují... prosím poraď, Jarča, 17 let

  Jarča (17let), 15. července 2012

  Milá Jančo, naše poradna je určena především dětem do 15 let. Tvůj problém by však mohla řešit i dívka mladšího věku, proto odpovídám. Sice jen krátce, ale přece... Nejlepší je vyhledat pomoc odborníka - profesionální kosmetičky. Ta si bude vědět s vousky rady a pomůže ti. Přeji hodně zdaru Alík