Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkova poradna

  Na otázky odpovídají

  pracovníci linky důvěry Modrá linka, psycholožka BáraV, odborníci na poruchy příjmu potravy z centra Anabell, bojovníci proti kouření z projektu Nekuřátka a správci. Občas odpovídá i sám Alík.

  Dotazy mohou pokládat pouze čtenáři mladší 15 let.

  Význam slova

  Ahoj Alíki co je to dislexie

  Milá Kláro, přesně to znamená poruchu ve schopnosti učit se. Pokud chceš o tom vědět více, tak opravdu stačí zadat si to slovo do některého vyhledávače na webu. Zdraví Tě Alík

  Význam slova

  kdy dostanu masturbaci?

  Milá Jano, zadej si v poradně, ve vyhledávání slovo "masturbace" a potom slovo "menstruace". Dozvíš se mnohem více. Zdraví Tě Alík

  Význam slova

  Co to je „nadržený“?

  Ahojky, co to znamená „nadržený“? Ono se to používá a smějou se mi, že to nevim. Díkinky mocinky.

  Ahoj,
  někteří lidé mohou slovo „nadržený“ používat ve smyslu, že někomu jde o sex, touží po něm. Možná to ale mysleli jinak, to nevíme. Jsou bohužel i takoví lidé, kteří se druhému smějí, když něco neví, než by mu to raději v klidu vysvětlili (podle hesla „žádný učený z nebe nespadl“). Na druhou stranu věřím, že mezi svými známými najdeš i takové, kterých se můžeš třeba někde v soukromí zeptat, a kteří se Ti smát nebudou. Můžou to být třeba rodiče, někdo blízký z rodiny, dobrá kamarádka. Někdy posměváčkům můžeš vzít dech, když to po nich budeš chtít opravdu vysvětlit – někdy to ani sami pořádně neví a jen dělají „machry“. Každopádně je fajn, že se umíš zeptat, když něco nevíš.
  Pěkné jarní dny Ti přeje Modrá linka www.modralinka.cz.

  Význam slova

  Ahoj,co to znamená sumyš?Měli jsme to v testu popsat,a já nevěděla co to je.Děkuji předem!

  Ahoj Wendy, tak Sumýš může být například zvíře. Pokud chceš vědět více, zadej si předmětné slovo do některého vyhledávače na internetu. Zdraví Tě Alík

  Význam slova

  Ahoj chtela bych se zeptat co to znamená když někdo řekne nějaké holce že je "lehká dívka" holky se mi smějou že nevím co to je... díks!

  Beruška 11-12 let, 31. března 2008

  Ahoj Beruško,
  "Lehká dívka" je dívka, která je ochotná prodávat své tělo a své sexuální zkušenosti, jedná se o jakousi formu "lásky", ovšem za peníze (nebo jiné služby). Jsou ženy, které si z prodeje svého těla udělaly živnost. Byly i doby, kdy ženy k takovému jednání nutily okolnosti, třeba hlad.
  Dřív tyto ženy postávaly ve větších městech i na ulicích, nyní jsou spíš ve veřejných domech, nabízejí své "služby" i na internetu a v jiných médiích. Často mají upnuté minisukně, jsou přemrštěně namalované, a chovají se vyzývavě, i když to není pravidlem, může to být úplně jinak.
  Pokud Ti i někdy v budoucnosti nebude jasné něco, o čem mluví holky, můžeš se zeptat na vysvětlení třeba rodičů nebo jiného sympatického dospělého. Spolu to můžete rozebrat třeba i víc do hloubky a můžeš se zrovna doptat na to, co Tě k tomu ještě napadne.
  Pěkné jarní dny Ti přeje Modrá linka www.modralinka.cz.

  Význam slova

  ahoj alíku co to znamená chceš mě udělat nebo uděláme se atd plosím odpověz děkuji

  Anonim kuba 1000 let, 29. března 2008

  Ahoj,
  ptáš se na výrazy "udělat se". Záleží na situaci, ve které jsou vysloveny, někdy se používají ve smyslu "mít pohlavní styk a dojít k vyvrcholení". Možná to ale bylo myšleno jinak, to bys zjistil nejlépe tak, že by ses dotyčného zeptal. Nikdo se nerodí s tím, že by všechno věděl, tak se ani Ty nemusíš bát zeptat na to, co Ti není jasné, nejlépe přímo zdroje informací. Nebo třeba někoho dospělého, s ním to můžete i víc rozebrat, jak to asi bylo myšleno.
  Pěkné dny Ti přeje Modrá linka www.modralinka.cz.

  Význam slova

  ahojky aldo! plosimte muzes mi vysvetlit co je to tagovat nebo jak se pise......moc dekuju za odpoved Amy

  nevim vyznam, 2. března 2008

  Ahoj,
  slovo "tagování" má několik významů. Nejčastěji se používá ve spojení s tvorbou internetových stránek - tagování obsahu. Jde o to, že se ke slovům přidá odkaz na nějaký jiný obsah, takže na taková slova v textu pak jde kliknout myší a ono Tě to zavede na jiné místo v internetu. Další význam slova tag, nebo tagovat, se dnes používá už míň. Dřív, když se vkládal text do webové stránky nebo do internetových novin či časopisů, musel mít tagy - zvláštní značky, které určovaly, jaké písmo se použije, kde bude odstavec atd.. Další význam slova tagovat je něco jako sprejovat či kreslit po zdech domů a po např. kontejnerech na odpadky nebo po ohradách. Více si o tom můžeš najít na internetu.
  Hezký den přeje Modrá linka www.modralinka.cz.

  Význam slova

  Co je to piktogram

  Lenka Furiková, 12. února 2008

  Piktogram je grafický znak, který znázorňuje nějaké sdělení. Může to být třeba dopravní značka. Může to být i nějaká tajná kresba. Symbol, který něco znamená. Záleží skutečně na tom, v jakém spojení se piktogram používá. Hezký den přeje Alík

  Význam slova

  ahoj nevím jestli t oo sem pazří ale co e o ofsajd.....díki

  zvědavá, 31. ledna 2008

  Ahoj, no to sem tedy skutečně moc nepatří. Ofsajd je slovo ze sportu, znamená to "postavení mimo hru". Rozhodně nejlépe Ti to vysvětlí tělocvikář. Takže se ho při první příležitosti zeptej. Zdraví Tě Alík

  Význam slova

  Zajímalo by mě co je to petting

  Domčuška, 29. ledna 2008

  Ahoj, petting je mazlení, erotické doteky od pasu dolů, aniž dojde k souloži. Může dojít k orgasmu či ejakulaci. Je buď jako předehra, nebo jako náhrada za sexuální styk, obzvlášť u adolescentů, kteří ještě nejsou připraveni na pohlavní styk, nebo mají morální zábrany. Takováto slova můžeš najít ve většině knížek o dospívání - dají se sehnat v knihovně či knihkupectví. Modrá linka www.modralinka.cz.

  Význam slova

  jaký je rozdíl mezi masturbací a onanací?? děkuju

  Ahoj Laro, v obou případech se jedná o způsob sebeuspokojení sexuální touhy. Masturbace - toť předmětná činnost u dívek/žen. Onanie u chlapců/mužů. Hezký den přeje Alík

  Význam slova

  co to je materace

  Ahoj Junka,
  zdravíme Tě z Modré linky. Co to je "materace" v českém jazyce - nevím. Nejpodobnějším slovem by mohl být výraz "maturace", což znamená "zrání" (ve smyslu například vývoje člověka). Existuje však několik možností, jak se můžeš dobrat významu tohoto slova sám/sama: například se zeptat své/ho učitele/učitelky českého jazyka na smysl tohoto slova (pokud navštěvuješ školu), nebo si vypůjčit v knihovně nějaký slovník cizích slov či zadat výraz jako heslo do nějakého vyhledávače na internetu.
  Hodně štěstí Ti přeje Modrá linka www.modralinka.cz.

  Význam slova

  co to jsou Škrabovky...prosím dejte to do moje tělo_holky!!!!DĚKUJU MOC PŘEDEM aliku!!!

  ba_ze_ne_ček, 22. ledna 2008

  Ahojky, tak se tedy přiznám, že takové slovo jsem ještě neslyšel. Prosím, aby jsi mi trochu pomohl a prozradil, v jakém případě si o tom slyšel a jak to souvisí s nějakým Tvým problémem či starostí. Pak budu moci zapátrat a třeba i poradit. Pěkný den Ti přeje Alík

  Význam slova

  Ahoj poradno, co je to orgasmus?

  Alík27. prosince 2007

  Ahoj Moniko, pokud víš, jak funguje internetový vyhledávač, zadej si slovo a čti a čti a čti a čti... Zdraví Tě Alík p.s. samozřejmě jsme o tom i v poradně již několikrát psali, takže stačí jen číst a číst a číst

  Význam slova

  co je to EGO?

  Ahoj z Modré linky,
  Ego je jeden z pojmů teorie Sigmunda Freuda. Ten rozdělil osobnost na tři díly - superego, ego a id. Ego = "já" je, zjednodušeně, ta část nás, která se řídí rozumem, naše myšlení. Více o tom najdeš v každé učebnici psychologie. Občas se taky o někom říká, že má "velké ego", tím se rozumí obvykle to, že si dotyčný o sobě moc myslí, má o své osobě vysoké mínění.
  Pokud jsi měl/a na mysli jiný význam slova "ego", zkus tento pojem zadat do vyhledávače na internetu a z nalezených odkazů si snad vybereš ten, který Ti nejlépe odpoví.
  S pozdravem Modrá linka www.modralinka.cz.