Poradna: Alík radí dětem

Na otázky odpovídají

pracovníci linky důvěry Modrá linka, Alíkova kamarádka BáraV, odborníci přes výživu z projektu Vím, co jím, odborníci na boj proti kouření z projektu Nekuřátka a správci. Občas odpovídá i sám Alík.

Dotazy smí pokládat čtenáři mladší 15 let.

Zvířata - pes

Ahoj :) Chtěla jsem se zeptat jak zapůsobit na lidi, aby mi svěřili na hlídání svého psa, když je mi 14 let ?? :) Jsem spolehlivá a psy miluju jenže se bojím, že se mi na leták nikdo neozve... Prosím poraď mi :) Co bych tam měla napsat, aby si mi třeba dal/a tvého psa do péče ?? :)

Niki (14 let), 22. června 2013

Ahoj Niki,
je od Tebe moc hezké, že chceš lidem hlídat pejsky. Na leták napiš co jsi napsala nám. Že jsi spolehlivá a miluješ pejsky. Pokud už jsi někomu pejska hlídala, můžeš to zmínit. Nezoufej, že se Ti nikdo neozve, nejdříve to musíš zkusit.
Držím Ti palce, ať Ti to vyjde. Alíkova kamarádka Bája

Zvířata - pes

Ahoj Alíku a ostatní, Chtěla bych psa. Bydlíme v bytě 3+1 a kůli tomu chci křížence-jsou chytří, ne příliš nemocní.... no a jak říkám já tak to nejsou "vyšlechtění tupci".... Doma máme 6-ti letého králíka-se psy nemá problém, jen když na něj útočí:/ Mamka mi dala takovou podmínku a řekla že když ji splním, psa mi koupí.: Musím si přemluvit taťku sama. A rok se starat o babičky psa(abych dokázala že ho po měsíci neodhodím někam do kouta). Pak mi psa prý pořídí bezproblému. Ale táta že ne! Prý jdu za chvíli na střední-což je pravda. A že se o "to" nebude starat. Mamka také říkala že na králíka jsem ho ukecala já. Mám ho zkusit "ukecat" až povolí?: Co mám dělat? Jak ho mám přemluvit? Nebo mám radši přesvědčit mamku a pak ji požádat o pomoc?

Milovnice psů (12let), 15. června 2013

Ahoj z Modré linky,

je fajn, že máte s mamkou dohodu, že když jí dokážeš, že se o psa umíš postarat a postaráš, je ochotna Ti psa dovolit. Možná by to mohlo přesvědčit i taťku. Jak na něj ještě jinak, to Ti ale poradit nedokážeme, neznáme Tvého taťku, nevíme, jak to u vás chodí. Možná by stálo za to nejprve přesvědčit mamku, tím, jak se budeš starat o psa babičky. A potom uvidíš, jestli by se za Tebe přimluvila. Také je dobré brát v úvahu tátovy argumenty. Dokážeš se o psa postarat, i když budeš na střední škole? Nebo budeš někde na internátu? Pokud ano, vzala by na sebe starost o psa mamka? Tohle vše je dobré zvážit a případné zádrhely předem ošetřit.

Prima léto ti přeje Modrá linka www.modralinka.cz

Zvířata - pes

Ahoj, chtěla bych se svěřit s tím, co mě trápí. Naše rodina má totiž psa. Je to pětiletý bullmastif a jmenuje se Rocky. V naší vesnici bydlí jedna babka (omlouvám se za ten výraz), která má včely. Je známá tím, že každému bez upozornění vtrhne do baráku a začne nabízet med. No, měla tu smůlu, že nikdo v té chvíli u nás nebyl doma a Rocky byl puštený na zahradě. Máme ceduli Pozor pes i zvonek, ale to ji nejspíš nezajímalo. Vtrhla k nám, otevřela vrátka a můžete hádat, co se stalo. Jasně že ji Rocky pokousal, bullmastif není zrovna mírumilovné plemeno. Vrátka zůstala otevřená, takže nám Rocky utekl. Taťka asi za hodinu přijel, to už tam ležela. Zavolal záchranku a později se mu podařilo Rockyho odchytnout. Její rodina vyhrožuje, že ho nechají utratit. Máme o něho strach, všichni ho mají rádi, je to náš miláček a nechci, aby ho utratili kvůli tomu, že si někdo neumí dát pozor. Žádné svědky bohužel nemáme. Myslíš, že by ho mohli utratit?

Arianlyn, 14. června 2013

Ahoj z Modré linky,

rozumím Tvé starosti o vašeho, psa, na kterém Ti záleží. To, co se stalo, je opravdu nepříjemná záležitost. Nejsme tu odborníci z hlediska práva. Jestliže ale sousedka vešla na Váš pozemek - a odtud ji potom odvážela sanitka, domnívám se, že chyby se dopustila ona. Více by Vám mohli sdělit třeba v občanské poradně, kde se zabývají právě občansko-právními záležitostmi. Na internetu si můžete najít tu nejbližší nebo tu, která vám bude nejvíce vyhovovat, a informovat se na to, co byste potřebovali vědět. Je ale možné, že rodina vaší sousedky je jen vystrašená tím, co se stalo a nic dále řešit nebude. Stálo by možná za to, udělat vstřícný krok, zeptat se na zdraví sousedky, vyjádřit lítost nad tím co se stalo a v klidu si o všem promluvit, upozornit sousedku, že musí zvonit a nesmí chodit dovnitř, kde je pes, je to jeho teritorium.

Držíme palce
Modrá linka www.modralinka.cz

Zvířata - pes

Ahoj Alíčku. Ty jsitaky pejsek viď? Já bych si přála psa, ale máma státou nechcou aby jsme ho měli. Říkají, že by sme ho neměli kamdát když jedem na dovolenou, protože babička a děda jezdí s námi. Tak jakmám je přemluvit? Děkuji

mamradaalika, 11. března 2013

Ahoj z Modré linky,

otázky, jak mamku a taťkou k něčemu přemluvit, jsou složité. Pokud má někdo rozdílný názor než my nebo se spolu nemůžeme na něčem shodnout, je důležité tomu druhému naslouchat a zvážit jeho důvody. Pokud to, kam s pejskem o dovolené, je jediný důvod, proč rodiče pejska nechtějí povolit, můžete si spolu v klidu sednout (nebo ještě lépe, můžeš Ty sama vymyslet řešení a potom je rodičům nabídnout) a hledat možnosti. Babička s dědou jezdí s Vámi. Co druhá babička a děda, pokud žijí a jsou zdraví? Nebo třeba nějaká hodná paní sousedka, kamarádka a tak podobně? Nebo třeba psí hotel? Jestliže však žádnou možnost nenajdete, pak je nejspíše nutné uznat, že mají rodiče pravdu. Bohužel ne vždycky máme možnosti splnit si každý svůj sen. Je ale často možné hledat i jiné způsoby, jak se alespoň částečně ke svému snu přiblížit. Třeba domluvit si, že budeš venčit psa někomu, kdo ho má, chodit ven s kamarádkou a jejím psem, jestli nějakou takovou kamarádku máš, navštěvovat psí útulek jako dobrovolník... Sama určitě najdeš i další možnosti.

Hezké jaro, ať už s pejskem nebo bez pejska Ti přeje Modrá linka www.modralinka.cz

Zvířata - pes

Ahoj. moc si přeji psa už asi 7 let miluji zvířata...jak mám přemluvit mamku aby jsem měla psa???Jsem spolehlivá a máma to ví taky každý den venčím s kámoškou ...!!!!jeden problém ,máme kocoura který nam vše co je doma ničí (nábytek,podlaha...) Mamka nechce psa vuli toho že pry má už toho dost že by byli další věci zničené a tak jinak jiný problém není ani s venčením !!! Mamka samotná má psy ráda nevadilo by ji to ale řikala že po tomhle kocourovi ze skušenosti další zvíře nechce :(((((( jak jí přemluvi???? děkuji předem za odpověd

Ahoj,
chápu, že bys měla doma ráda další zvíře, pes dokáže být milý společník a péče o něj učí děti zodpovědnosti. Líbí se mi, jak přemýšlíš i o mamce, co by ona chtěla. Je totiž důležité, aby s dalším "členem" domácnosti souhlasili všichni přítomní, zvláště rodiče, protože hlavně oni mají domácnost na starost. Nevím, čím přesně by se dala Tvá mamka přemluvit, ani jestli to vůbec jde (možná je už pevně rozhodnutá), ale někdy zabírá to, když rodiče vidí opravdový a upřímný zájem a snahu pro svůj sen něco udělat. Můžeš si např. zjistit víc o rasách psů, vybrat tu, která je klidná a věci neničí, můžeš se zkusit s mamkou dohodnout, že když by ke zničení něčeho došlo, přispěješ na opravu, atd. Můžeš se taky zamyslet, zda si třeba pořídit už staršího psa, třeba z útulku - ti většinou bývají klidnější než malá štěňata. Rozhodující slovo však bude mít mamka, pokud řekne ne, bude to zapotřebí respektovat a těšit se alespoň z přítomnosti psa své kamarádky. Hezké zimní dny Ti přeje
Modrá linka www.modralinka.cz

Zvířata - pes

Je mi 13 let. Mam dva mladsi brachy. Zijeme v baráku. Mame dva male psy. A ted sem na internetu nasla utulek, kde se mi moc zalibil jeden pes. Byl trochu větší nez nasi psi a také starsi. A me najednou popadla nahla litost. Chtela sem si ho vzit z utulku a pomoct mu. Pak sem se zeptala mamky a ta mi to nedovolila. Byla jsem smutna a bylo mi toho pejska z utulku cim dal vic lito. Poradte mi prosim. Jak mam presvedcit mamku a tatu.

Ahoj Alice,
chápu, že Ti je psa z útulku líto a chtěla bys mu pomoct a starat se o něj. Jste velká rodina a máte už dva psy. Zkus se na to podívat i z pohledu rodičů. Můžeš si zkusit s nimi ještě promluvit a povídat si o tom, třeba nějaké řešení najdete, nebo Ti možná nezbude, než respektovat rozhodnutí rodičů.

Přejeme Ti příjemný start do nového roku. Modrá linka www.modralinka.cz

Zvířata - pes

Ahoj alíku,jela jsem na 5 dní k babičce a můj nevlastní děda má 2 nemecký ohaře a jezdí s nimi je cvičit,jezdí i na zkoušky atd... Mám strejdu a ten má také tyhle pejsky,s babičkou sme šli nakrmit jeho farmu a on řikal jestli nakrmíme i ty štěňata a já jak jsem to slovo slyšela hned jsem zpozorněla.Jak jsem je uviděla hned jsem chtěla štěně ,můj zájem byl a je tak velký že jsem řekla strejdovy ať mi jedno dá jenže....znáte babičky říkala že by stim rodiče nesouhlasili.Mi jsme jezdili a jezdíváme vždycky na skoušky s babičkou a nvl.dědou tak se zájem zvíšil jenže je v tom docela velkej háček....Víš bydlíme v paneláku a máme 2 psi-staforda a jezevčíka,staforda jsme si pořídili před rokem a mamka řekla že už dalšího psa nechce....A JÁ PROSTĚ TOHO PEJSKA CHCI!prosím pomoc mi-nevíš jak mamku přemluvit aby mi toho pejska dali jak jí přesvědšit že mam o něj zájem že ho opravdu chci?prosím poraď co nejrichleji,Josefina

Josefína(10), 29. srpna 2012

Milá Josefíno, ty se máš!

Jak sama píšeš, bydlíte v paneláku, ale rodiče už pořídili do rodiny dva pejsky. No... holka moje zlatá, co by za to ostatní děti daly, to psát asi vůbec nemusím. Když se mrkneš do poradny, téma zvířata-pes, zjistíš, kolik dětí nemá pejska vůbec.

Já vím, že to není žádná rada. Taky vím, že ti to vůbec nepomůže v přemlouvání rodičů. Ale věta, kterou mi píšeš "já prostě toho pejska chci", rodiče také nepřemluví. Přemýšlela jsi nad tím, kdo bude vše kolem pejska hradit? Kdo se bude o pejska starat, když ty nebudeš moci? Kdo bude mít za pejska největší zodpovědnost??? Pravděpodobně rodiče.

Možná proto mohou mít v takovém rozhodování poslední slovo. Užívej si možnosti dalších pejsků u babičky a dědy. Někdy se máme báječně a vůbec to nevidíme. Věci pokládáme za samozřejmost, ikdyž samozřejmostí nejsou. Josefínko, až budeš dospělá, můžeš mít klidně pejsků více. Abych odpověděl na tvůj dotaz - tak já tedy vůbec netuším, jak přesvědčit maminku, aby pořídila třetího pejska. Napiš, zda jsi to dokázala.
Zdraví tě Alík

Zvířata - pes

Ahoj alíku a ostatní, je to trochu hloupé ale potřebuji se zeptat, .. Moc si přeju psa, každý den projíždím nějaké inzerce a pořád nějakého hledám, až dnes jsem narazila na štěna Labradorského retrívra. mamka říkala že by se jí takovej pes líbil ale taťky sem se ještě nezeptala. Býdlíme na vesnici ale kolem naší velké zahrady nemáme plot a já bych se tě chtěla zeptat jestli si myslíš že bych se labradora dokázala postrat a naučit nějaký zaklady když je mi 14. Měj se krásně a užívej si takový krásný sluneční dny!

Moje milá, každý pejsek potřebuje svůj prostor, místo, čas atd. Ostatně, klidně si můžeš pročíst poradnu, téma zvířata-pes. Důležité je, abys měla někoho, kdo se o pejska postará, když ty budeš nemocná, budeš na táboře, budeš na škole v přírodě, budeš na celodenní akci. Zahrada bez plotu není moc dobré místo... Pejsek může utéct, ale může se k vám dostat i nějaké jiné zvíře. Labrador je veliké plemeno, které si zaslouží hodně času, prostoru k výcviku, také rád plave, je potřeba denně vyčesávat. Myslím, že to není o věku, ale o chuti, o tvém času, odhodlání a vůli. Rozhodnutí je na tobě a rodičích. Přeji hodně štěstí a ozvi se, jak to dopadlo. Zdraví Alík

Zvířata - pes

Ahoj, mám takový problém s taťkou.Já mamka a brácha si přejeme psa.Máme byt takže jsme si vybrali Boloňského psíka.Ale když to taťkovi trochu naznačíme (já nebo mamka) tak odpovídá ,,buď já nebo pes".Taťka měl psi vždycky rád ale teď nevím proč ho nechce.Nevíš jak taťku přemluvit?

Bajonela, 25. června 2012

Ahoj Bajonelo,
bohužel nevím, jak Tvého taťku přemluvit. K tomu by bylo důležité znát všechny důvody, proč se k psovi staví odmítavě, a také znát víc jeho osobnost - co na něj platí. Napadá mě spíš, že pokud psa chcete Ty, brácha i mamka, můžete společně probrat všechny možnosti, jak by se dalo na taťku jít.

Můžete se jej zeptat, co přesně mu na představě psa doma vadí, jestli by za určitých okolností byl ochotný jej doma mít, co byste museli udělat pro to, aby se s pejskem smířil, apod. Taťka může mít spoustu důvodů, proč nechce mít psa doma a protože je jeho hlas ve vaší domácnosti důležitý, je potřeba jej respektovat. Což však neznamená, že časem třeba svůj názor nezmění.
Držíme palce, Modrá linka www.modralinka.cz

Zvířata - pes

Ahoj Alíku, je mi 10 let a moc moc moc bych si přála pejska. Moje kamarádka má west higland teriéra a jmenuje se Kelly. Někdy Kelinku i hlídám, už je na mě zvyklá. Bude mít štěňata tak mi můžou jedno dát. Ale je v tom háček. Máma a táta pořád říkají že nechtějí v bytě psa. Ale když přijede teta se svým psem a jsou u nás tak s tím nemají problém.Prosím Alíku pomoz mi. Nevím co mám dělat.

Milá Sisi, ptala jsi se rodičů, proč pejska nechtějí? Máš vyřešeno, kdo se bude o pejska starat, když budeš ve škole, na prázdninách, nemocná, na táboře? Víš, kdo bude platit pejskovi žrádlo, očkování, vitamíny? Kdo s ním bude chodit v noci na venčení? Kdo bude financovat pejskovi pelech, misku, hřeben a další potřebnosti? Kde bude mít pejsek své místo, kam ho budete chodit pravidelně venčit? Můžeš si přečíst poradnu, téma zvířata-pes. Najdeš tam velmi mnoho informací. Popřemýšlej nad vším a pak s rodiči znovu promluv. Je skutečně rozdíl, když máte v bytě pejska od tety, místo vašeho vlastního... Hodně štěstí v přemlouvání rodičů ti přeje Alík

Zvířata - pes

Ahoj Alíku víš jak jsem ti psala že mamka pije alkohol? tak mamčin stav se zlepšil je jiš několik měsíců v léčebně a tak se s ní pak přestěhuji do paneláku. Zatím jsem u taťky. S mamkou přemýšlíme jaké zvířátko do bytu přemýšlíme psa ale teď jakou rasu? vážně nevím potřebuji aby mohl chodit do lesa a aby to nebyl žádný mrňousek střední nebo velké plemeno. Chtěla bych vipeta(chrt) ale jak mamku přesvědčit aby mi ho koupila? mamce se chrti nelíbí ale možná by mi ho dovolila nebo si mám vybrat jiné plemeno? Kamarád má knírače a bere ho s ebou do lesa (on se zajímá o myslivost). Ptřebuji odolné,rychlé,aktivní a živé plemeno přemýšlela jsem proto právě nad chrtem ale nevím jak se zachová mamka. Jak jí "zlomit" aby mi toho vipeta dovolila???

kardanka, 19. dubna 2012

Kardanko, jsem moc rád, že je u vás vše v pohodě a maminka se cítí lépe. Rozhodně si pročti naši poradnu, téma zvířata-pes. Pokud bys ráda nějaké zvířátko do bytu, nevím, zda pes je správný výběr. Je potřeba vědět, že psovi nestačí pár minut venčení ráno a večer. Že psa si pořizuješ na cca 15 let, že pes není nejlevnější záležitost, že pes ti "sebere" spoustu volného času... Ano, pes je nejlepší přítel člověka. Vycítí, kdy ti je nejhůř a umí s tebou plakat i radovat se. Pes je skutečně kamarád a rozumí svému páníčkovi. Jenže je to také veliká zodpovědnost, finančně náročný kamarád a každodenní starost. Pokud máš vše v hlavě srovnané, pak teprve vybírej rasu. Pokud nemáš žádné zkušenosti se psem, rozhodně není dobré mít veliké plemeno. Takový pejsek by ti sebral veškerý volný čas, protože ten skutečně musí chodit na cvičák, denně několik hodin běhat a další... Jsi na to opravdu připravena?!? Přeji moudré rozhodnutí. Alík

Zvířata - pes

dobrý den chtěla bych se zeptat jak mám přemluvit rodiče aby mi koupily bígla jednoho psa už mám labradora máme velkou zahradu a okolo pole nic tady co píšetě nezabírá mamka říká že by na měj nebyl čas, ale já bych ho chtěla v červnu protože bych na něj mněla2 měsíce jo a ten náš pes bych řekla že se snáší dobře s jinými zvířaty.Já na žádný kroužky nechodím.Jo a máme dům takže by tu místo mohlo být.Jo a ještě k tomu času myslím že by někdy mohla být doma babička bydlíme společně no a pak ještě táta ten by mohl být taky někdy doma a máma má taky někdy dovolenou no myslím, že by to šlo nějak udělat aby třeba to štěně nebylo doma samo než přídu ze školy. Prosíííím rychle odpovězte.

elenka12, 30. ledna 2012

Milá Elenko, zřejmě jsi už četla naší poradnu, téma zvířata-pes. Opravdu hodně dětí píše, jak moc si přeje pejska, ale rodiče mu to nedovolí. Ty už pejska máš, ale ráda bys měla druhého. Ale pes potřebuje více, než 2 měsíce péče. Labrador je opravdu veliký pes a jeho péče je časově i finančně nákladná. Přemýšlela jsi o tom, kdo bude hradit péči o druhého psa? Kdo bude hradit jeho očkování? Kdo bude hradit jeho stravu a vitamíny? Kdo se bude o pejska starat, až budeš ve škole? Pokud je odpověď jen "rodiče", tak to se nediv, že ho mamka s tatínkem nechtějí pořídit. Pejsek není jen otázka času na venčení, ale i starost a peníze. To všechno by museli řešit jen rodiče. Takže rodiče opravdu mají právo se k tomu vyjádřit. Popřemýšlej tedy, jak ty sama můžeš přispět a jak ty sama můžeš rodičům pomoci jinde, aby pak měli čas a vše ostatní na druhého pejska. Hodně štěstí ti přeje Alík

Zvířata - pes

Ahoj máme doma fenku křížence , ale je bráchy a já mám ještě králíčka taky holky , a chtěla bych dostat štěňátko ... jenže taťka to nechce dovolit ( s mamkou nebydlím) tak prosíím poraď mi jak ho mám přemluvit bydlíme v paneláku v bytě 3+1 a navíc já se o pejsky umím postarat prosím pomoc :((

Trixk19, 2. října 2011

Ahoj Trixk, píšeš mi o svém velikém přání mít svého pejska. Když se mrkneš do poradny, téma zvířata-pes, zjistíš, že jsou smutné děti, které nemohou mít doma vůbec žádného pejska. Ty patříš mezi tu šťastnější skupinu - pejska už doma máte. Já vím, to jsi číst nechtěla. Ale tatínek má zřejmě důvody, proč dalšího pejska nepořídit. Řekl ti je? Probírali jste to spolu? Ty sama pak můžeš uvážit, zda jsou ty důvody neměnné, nebo je lze nějak upravit. Já je neznám. Pokud máš pejsky opravdu tak moc ráda, dohodni se s bratrem na "střídavé péči" fenky a užívej si radosti zatím s ní. Držím palečky, aby to u vás dobře dopadlo a přeji hezké dny Alík

Zvířata - pes

Milá poradno, vím že je to na můj věk trochu hloupé, ale moc si přeji pejska. Paní doktorka mi řekla, že bych si měla pořídit někoho na mazlení, protože chodím ze spaní, ale mamka, že ne. Místo toho mi koupila plyšáka. Moc si ho přeji alespoň malého psa, který nepotřebuje moc místa. Pořád se snažím aby mamka začala mít ráda zvířata, ale ona ne! Docela mě to mrzí. Děkuji za odpověď.

Eliška - 14 let, 27. září 2011

Ahoj Eliško,
rozumím tomu, že Tě mrzí, když nemůžeš mít pejska a při tom po něm moc toužíš. Je fajn, že se snažíš, je možné, že mamka časem povolí. Ale možná taky ne, mít pejska znamená hodně starostí a souhlas všech členů společné domácnosti. Můžeš zkusit to, co běžně radíme dětem, které chtějí přemluvit rodiče - ještě jednou si s ní promluvit, zjistit všechny důvody a přemýšlet (třeba s někým dalším blízkým, kdo by Tě podpořil), jak na ty konkrétní důvody vhodně reagovat.
Pěkné dny, ať už s pejskem nebo bez něj, Ti přeje Modrá linka www.modralinka.cz.

Zvířata - pes

Ahoj Alíku, potřebovala bych poradit. Moc bych si přála Jorkšírka, ale bojím se to říct rodičům a mamka nemá moc psi ráda, ale proti malým psíkům nic nemá. Jenže má alergii na srst, ale když jsme byli u kamarádky, která má kočku tak se mohla ukýchat, ale když přijela jedna paní s Jorkšírkem a on vyskočil na pohovku k mamce tak vůbec nekýchala. Taťka proti psům nic nemá, ale bojím se jim to říct. Moc děkuji za odpověď. Míša

Míša - 13 let, 17. září 2011

Ahoj Míšo,
nepíšeš, proč se bojíš říci doma, že bys chtěla pejska. Ale nenapadá mě jiná možnost, jak zjistit, jestli by to šlo nebo nešlo, než se na to doma zeptat. Takže Ti držím palce, abys našla odvahu a prostě a jednoduše si o tom s rodiči popovídala.

Můžeš si třeba trošku připravit atmosféru tím, že mamce například pomůžeš s nádobím nebo uvaříš dobrý čaj a v nějaké takové příjemné chvilce potom navážeš rozhovor. Také si můžeš předem připravit argumenty - důvody, proč si myslíš, že by stálo za to takového pejska mít.

Můžeš si předem zjistit, kolik takový pejsek stojí, jak moc je potřeba se o pejska starat, kolik toho sní, zda je vhodný pro alergiky, apod. Stejně tak můžeš mít dopředu připraven nějaký rozvrh, kdo by se kdy o něj staral, v nejlepším případě bys to měla být Ty a měla bys mít i rozmyšleno, jak to budeš zvládat, abys nezanedbávala školu a jiné povinnosti.
Odvahu přeje Modrá linka www.modralinka.cz.

Zvířata - pes

Milí Alíku chtěla bych se zeptat protože chci pejska a mamka mi ho nechce dovolit jak jí mám přemluvit ale je vtom ještě jeden háček protože máme kocoura.A děkuju předem za odpověď.

Milá Sašo, je mi líto, že nemůžeš mít pejska. Pokud ale prolistuješ poradnu, téma zvířata-pes, zjistíš, že podobné trápení mají i další děti. Možná právě tam najdeš radu, jak mamku přemluvit. Někteří kocouři se kamarádí s pejskem a není v tom problém. Jinde to opravdu nejde skloubit dohromady. Možná v tom vidí maminka taky "háček". Mluvily jste spolu o důvodech, proč nemůžeš mít pejska? Tatínek by s přemlouváním nepomohl? Nemá někdo z vaší veliké rodiny pejska? Mohla bys zatím pomáhat s jeho venčením a výchovou. Zkusit si tak vše, než přijde čas na vlastního psího kámoše. Držím palečky a přeji hodně štěstí Alík

Zvířata - pes

Ahoj, je mi 13 let. Trápí mě, že si moc přeji menšího pejska, ale rodiče mi pořád říkají že bych se o něho stejně nestarala, což mě mrzí. Vím co to obnáší a kolik takový mazlíček stojí, ale já psy miluji. Myslím, že bych se o malého psíka postarala a když bych byla nemocná tak by se o pejska postaral starší bráška nebo taťka. Bydlíme v bytě a mamka zvířata moc v lásce nemá, ale taťka ano a dokonce by mi ho i dovolil kdyby věřil, že se o psa dokážu postarat. A ještě jsem se chtěla zeptat (kdyby se to povedlo a pejska opravdu dostala) jaká rasa je lepší do bytu jestli jorkšrský teriér nebo maltézský psík. Moc děkuji za odpověď. Lulu

Milá Lulu, jak nejlépe přesvědčit rodiče, aby ti koupili pejska, se můžeš dočíst v poradně, téma zvířata-pes. Najdeš tam několik rad a postupů, třeba nakonec mamka povolí... Bylo by dobré se dohodnout s tatínkem, na přemlouvání maminky tak budete dva :-) Rasu pejska vyber s vašima, to opravdu záleží jen na vás. Přeji hodně štěstí a napiš, jak to dopadlo. Hezké prázdniny přeje Alík

Zvířata - pes

Ahoj Alíku! Máme doma štěně bígla - dva dny jenže děda ho nechce a babička jako že jo,ale prej co řekne děda. Nemůžu ho dát jen tak pryč. To štěně si na mě zvyklo a bude to obrovská rána když půjde pryč :( Prosím pomozte mi nevím jak dědu přesvědčit je strašně neoblomnej :(

Ahoj Verčo, já se přiznám, že tomu moc nerozumím... Kdo ti koupil štěně? Pokud rodiče, tak je to jejich rozhodnutí a babička s dědou by to měli respektovat. Já ani nevím, jak bydlíte? Babička a děda bydlí s tebou a rodiči ve společné domácnosti? Pokud ano, tak by mělo koupi pejska předcházet nějaké společné rozhodování. Přeci jenom - pejsek ovlivní celý chod rodiny. K přemlouvání dědy si tedy zavolej na pomoc toho dospěláka, který ti pejska pořídil :-) Doufám, že vše dobře dopadne a posílám pac a pusu Alík

Zvířata - pes

Ahoj chtěla bych se zeptat´, jestli můžu mít psa když jsem na něj trochu alergická. Chtěla bych tibetského španěla. Rodiče by mi ho i koupili, ale já se bojím abych na něj neměla alergii. Existují na to nějaké léky? Já psy totiž hrozně miluju. Jedny léky na alergii už sice beru ale nevím jestli by mi na to pomohli. Prosím poradte mi děkuju

Ahoj Jano, s touto otázkou by Ti nejlépe poradili na alergologii, kam chodíš. S tamní lékařkou/lékařem můžeš probrat Tvůj typ alergie a jestli by vadilo nebo ne, kdybys byla denně v kontaktu se psem. S přáním pěkných dnů Modrá linka www.modralinka.cz

Zvířata - pes

Ahoj Aliku,strašně toužím po pejskovi,ale rodiče mi žádného nechtějí koupit.Dělám vše proto aby mi ho koupili,ale oni že prostě ne co mám dělat aby mi ho koupili??děkuji.

Katka/10let, 6. června 2011

Ahoj Katko, opravdu jsi zkusila "všechno"?!? Četla jsi poradnu, téma Zvířata-pes?!? To mi neříkej, že nic nefunguje :-) A jak rodiče reagují? Jaký mají důvod ti pejska nekoupit? Jak to vysvětlují? Napiš prosím více... Děkuji Alík