Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Soutěž: Namaluj Alíkovu boudu

  Kdo vyhrál?

  Zájem o výtvarnou soutěž Alíkovu porotu mile překvapil. Rozhodování bylo náročné! Různí účastníci zvolili různé postupy a posoudit, jestli je hezčí pěkná bouda bez postaviček, nebo méně pěkná bouda s Alíkem, Pepíčkem i Koalíkem, nebylo vůbec snadné.

  V níže uvedené galerii se nachází patnáct nejlepších obrázků. Prvních deset z nich vyhrává kačkovou odměnu. Výhercům gratulujeme, ostatním děkujeme za účast.

  Někteří soutěžící pochopili větu „ve skříni vedle postele, kde hroch spí, býval ještě nedávno superpočítač“ tak, že hroch spí ve skříni, což Pepíčka docela pobavilo. Možná by bylo bezpečnější, kdyby přespával ve skříni. :-D

  1. místo: Marek-B

  2. místo: Joy_Chery

  3. místo: Jandulka2892

  4. místo: Kika44

  5. místo: majdula2000

  6. místo: Nicík

  7. místo: Adee

  8. místo: Verča-22

  9. místo: Morell

  10. místo: MadlenkaVal

  11. místo: Turtle25

  12. místo: 1000

  13. místo: Gorila

  14. místo: lékařský

  15. místo: Rodé

  Soutěž: Namaluj Alíkovu boudu

  Nakresli, jak si představuješ, že to vypadá v Alíkově boudě

  Alík oslaví 1. června 2019 devatenácté narozeniny a při té příležitosti pořádá narozeninovou výtvarnou soutěž! Pokud umíš alespoň trochu malovat, neváhej a zkus se zúčastnit.

  Cílem je nakreslit Alíkovu boudu, zejména její vnitřek.

  Není to jen tak obyčejná psí bouda, ale prostorné obydlí. Všelijaké diskusní příspěvky od Alíka a od jeho spolubydlících (Koalíka a hrocha Pepíčka) poskytují několik náznaků, jak to nejspíš v boudě vypadá, ale hodně detailů zůstává na tvé fantazii.

  Co všechno zatím o boudě víme?

  • Bydlí v ní zejména Alík, moderní dospělý pejsek s vytříbeným citem pro pořádek, hravost a bezpečnost.
  • Je v ní dost místa pro další bytosti. Třeba pro Koalíka, dříve známého pod jménem Čokoládový Alík (pocházel z adventního kalendáře, od loňského jara má podobu čokoládové pomazánky).
  • Alík ubytoval začátkem roku hrocha Pepíčka, o kterého ještě před rokem pečovala klokanice.
  • Ve skříni vedle postele, kde hroch spí, býval ještě nedávno superpočítač, nyní snědený.
  • Krom skříně se v boudě nachází další příslušenství (lednička, počítač atd.).
  • Pepíček umí měnit barvy. Má rád fialovou.

  Není povinné, aby na obrázku bylo všechno, co je zmíněno v tomto výčtu, není samozřejmě ani zakázáno, aby v něm bylo něco navíc.

  Tvá fantazie může inspirovat další soutěže.

  Budeš-li kreslit na papíře…

  Pokud obrázek nakreslíš na papír, se záměrem, že ho pak vyfotíš, doporučujeme použít čistě bílý papír (bez linek) a raději fixy než pastelky – jsou zřetelněji vidět. Základ obrázku si můžeš načrtnout tužkou nebo pastelkou a pak fixami vytáhnout finální verzi.

  Při focení papírové kresby si dej prosím záležet na tom, aby byl papír rovný, tedy nepomačkaný a bez přehybů, a aby byl také dobře nasvícený. Pozor, ať nevyfotíš svůj stín. Foťák (nebo telefon) drž oběma rukama, aby se při focení nechvěl, fotka by byla rozmazaná, tím by zbytečně utrpěl umělecký dojem. Můžeš poprosit nějakého dospěláka nebo sourozence, ať ti s focením pomůže.

  Pokud někdo z tvého okolí pracuje v kancelářském prostředí, nejspíš má přístup ke skeneru (to je vlastně takový opak tiskárny) a může převést výkres do prakticky dokonalé digitální podoby skoro bezpracně. Zkus se tedy zamyslet i nad touto možností.

  Pokud bude obrázek po nahrání do soutěžního formuláře špatně otočený, netrap se tím, porota si ho dokáže správně otočit sama.

  Zaslání soutěžního obrázku

  Soutěžit můžeš od 27. května 2019 do 4. června 2019. Následně vybere Alíkova porota vítěze.

  Autor nejzajímavějšího výkresu dostane 15 000 kaček. Nejméně dvě další soutěžní místa budou odměněna také, podle toho, jak moc z nich bude porota nadšená a kolik účastníků bude.

  Této soutěže se můžeš zúčastnit i víckrát, tedy s více různými obrázky… ale vyhrát můžeš nanejvýš jednou.

  Skončila lhůta pro účast v soutěži.