Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Soutěž: Běží lišta nahoru

  Kdo vyhrál?

  Poslechněte si písničku!

  Koalík shrnul vyhodnocení soutěže v článku v Alíkovinách.

  Vyhráli:

  Speciální odměna:

  • Alpina: 10 000 kaček za hudbu.

  Není lištička jako lištička…

  Běží liška k Táboru,
  nese pytel zázvoru,
  ježek za ní pospíchá,
  že jí pytel rozpíchá.

  Těžko říct, zda liška v dětské písničce doběhla k Táboru i včetně pytle zázvoru, nebo zda podlehla zákeřným výpadům hyperaktivního ježka. Nová doba však přináší nové problémy, nyní už nebojujeme o zázvor, ale o sušenky a o nárok na soukromí.

  Všudypřítomné lišty žádající o souhlas se zpracováním osobních údajů, aby váš pohyb po internetu mohlo sledovat několik desítek firem, můžou být mnohem otravnější a nebezpečnější než cupitající ježek.

  Pojďme vymyslet písničce nový text! Pro případ, že byste neznali melodii…

  Vymysli nový text písničky Běží liška k táboru

  Tématem naší verze písničky by měla být ochrana soukromí na internetu, nebo spíš jeho nedostatek. Vlezlost všelijakých lišek lišt, ošklivé triky, kterými zkouší uživatele nachytat k odkývnutí… zkrátka něco z toho, co v nedávném článku zabavilo kočku Apolenu. ;-)

  Můžete napsat jednu sloku, nebo dvě navazující. Vůbec není nezbytné začínat slovy „Běží lišta nahoru“, to je jen příklad možného úvodu.

  Struktura každé sloky musí slabikami pasovat do již existující písně. Každá sloka má čtyři řádky, každý řádek sedm slabik slabiky, vždy dva a dva řádky se rýmují.

  ží liška k Táboru, nese pytel zvoru, ježek za poschá, že pytel rozchá.

  Jak se můžeš zúčastnit?

  Soutěž probíhá od 22. března 2021 do 22. dubna 2021. Po uzávěrce soutěže vybere porota nejpovedenější sloky a zkusíme zajistit jejich nazpívání, pokud to epidemiologická situace dovolí. ;-)

  Autor každé nazpívané sloky dostane za odměnu 2000 až 9000 kaček na své konto, v závislosti na nezbytném množství úprav a na spokojenosti poroty. Ostatní sloky, které porotu zaujmou, budou zveřejněné v článku v Alíkovinách a autor každé z nich dostane 1000 až 4000 kaček. Maximální výše celkové odměny pro jednoho soutěžícího je 15 tisíc kaček.

  Klidně se soutěže zúčastni i vícekrát, ale každou sloku (nebo dvojici slok) pošli prosím zvlášť. V textech nikdy neodděluj slabiky pomlčkami, mezerami, ani ničím podobným – hranice slabik rozpoznáme i bez podobné výpomoci. Vložíš-li do formuláře cokoliv jiného, co není sloka (nebo dvojice slok), je účast neplatná.

  Skončila lhůta pro účast v soutěži.

  Tato soutěž

  Při uzavření soutěže šlo získat za alespoň jeden text použitelný do písničky okolo +200 kaček.

  Provozovatelem soutěže je provozovatel Alíka. Výhry nejsou vymahatelné soudní cestou. Soutěžit mohou pouze registrovaní uživatelé.

  Co když neumím zpívat?
  Autor textu k písni nepotřebuje umět zpívat. Stačí vnímat rytmus – můžeš si ty sloky recitovat. Pokud ani rytmus nepatří mezi tvé silné stránky, můžeš si počítat na prstech slabiky. Při rýmování můžeš použít rýmy.cz.

  Kdo bude v porotě?
  Správci Alíka a zvěrolékař –MM–.