Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Tipovací soutěž: Bingo 2022

  Rok 2022 právě probíhá!

  Jakmile se něco důležitého stane, můžete to nahlásit v nástěnce. ;-)

  Prozatímní vývoj

  • 29. listopadu[08] Půlka potřebných gólů již během devíti dní v Kataru padla. Stihne padnout i druhá půlka do přespříští neděle? To je napínavé!
  • 15. listopadu[15] Po červnovém Minecraftu se vydání nové verze dočkali i Bulánci, byť jde o verzi, která zatím sklízí neveselé recenze, a její příchod nepotěší ani 14,5 % skeptiků mezi vámi.
  • 13. listopadu[06] Českým tenistkám se letos v BJK Cupu příliš nedaří (a tenistům v Davis Cupu také ne), přestože jim 39,1 % z vás hodně fandilo.
  • 12. listopadu[02] Sice ministerstvo vnitra vytklo některým kandidátním listinám do prezidentských voleb zjevné nedostatky a nevíme kterým, ale víme, že sedm platných přihlášek obsahovalo petice s alespoň 50 tisíci podpisy a sedmkrát 50 by mělo vyjít víc jak 300, takže 29,1 % z vás tento tip nevyšel.
  • 2. listopadu[11] Dominance mobilního internetu neroste tak rychle, podíl počítačů na českém internetovém provozu klesl nejvíc v měsíci červenci, tvořil 42,9 %, což znamená, že hranice 40,0 % zůstala nepokořena a 34,0 % z vás schytalo další špatnou odpověď.
  • 3. října[01] Ministryně životního prostředí Anna Hubáčková podala demisi. To je druhá.
  • 19. září[19] Podle současných předpovědí počasí už je nad slunce jasné, že do konce léta teplota 40 °C překročena nebude, přestože by se 58,0 % z vás určitě ještě rádo trochu potilo.
  • 16. srpna[24] Vak s motivem Princezny rebelky je letošním devadesátým novým dárkem v katalogu, přestože 51,7 % z vás nevěřilo, že tohoto počtu dosáhneme do konce prosince.
  • 11. července[16] Cena nafty 10. července byla 47,99 Kč, čímž se součet cen ve třech vyjmenovaných datech dostává na 128,69 Kč a to je o kousek víc než 100 Kč, k neradosti 39,5 % z vás a všech fosilně-pálivých motoristů.
  • 30. června[13] Přestože pandemie už nezuří tak děsivě jako loni, počty nakažených covidem-19 zase v posledních dnech narůstají, ale na titulní straně Lidových novin o něm dnes žádná zmínka není, s tím obrovských 78,9 % z vás nepočítalo.
  • 29. června[01] Ministr školství Petr Gazdík podal demisi. To je první.
  • 9. června[15] Tak Minecraft 1.19 vyšel, nyní čekáme, jestli se podaří letos dokončit i Bulánky.
  • 29. května[10] Čeští hokejisté získali bronzovou medaili, snad z ní má alespoň trochu radost i 63,4 % z vás, kterým snížila šance na výhru v soutěži.
  • 27. května[17] Anticeny Bludný balvan za matení veřejnosti jsou rozdány, žádný z oceněných jednotlivců není zaměstnancem státu, žádný z oceněných týmů není státní institucí, navzdory očekávání 54,2 % z vás.
  • 23. května[24] Zatím letos během pěti měsíců přibylo v katalogu dárků šedesát čtyři nových věcí, ale do počtu devadesát je ještě daleko. B-)
  • 4. května[23] Hurá! Máme tu plyšového Alíka! Dokonce do něj můžete dát i ruku a zamávat s ním těm 19,0 % z vás, kterým zkazil soutěžní skóre.
  • 1. května[18] Na Luční boudě je dnes necelých 60 cm sněhu, který 37,3 % z vás nejspíš zmrazí úsměv na tváři. (Na Labské je sněhu také spousta.)
  • 11. dubna[16] Cena nafty 10. dubna byla 45,75 Kč. Znamená to, že cena 10. července musí překvapivě klesnout pod 19,30 Kč, aby měli pravdu ti, kdo odpovídali ano. Hm, uvidíme… :->
  • 4. dubna[04] Koalice Viktora Orbána většinu v maďarském parlamentu neztratila (dokonce to podle zatím sečtených výsledků vypadá, že bude mít ústavní většinu), s takovýmto výsledkem 35,2 % z vás nepočítalo.
  • 27. března[07] Vítkovice extraligu nevyhrají, porazila je Ostrava, přestože jim 20,5 % z vás usilovně fandilo.
  • 24. března[24] Zatím letos během tří měsíců přibylo v katalogu dárků čtyřicet pět nových věcí, ale do počtu devadesát je ještě daleko. B-)
  • 19. února[09] Českým olympionikům se moc nedařilo, konec ZOH je za dveřmi a získali jen dvě medaile, k počtu 7 se ani zdaleka nepřiblížili, čímž 55,3 % z vás o kousek vzdálili od možnosti vyhrát.
  • 20. ledna[20] Včera Ministerstvo dopravy oznámilo, že na apríla klesne sleva na jízdném pro děti, studenty i důchodce na 50 %, tudíž přestane platit stávajících 75 %, čímž nečekaně nachytalo 53 % z vás.
  • 11. ledna[16] Cena nafty 10. ledna byla 34,95 Kč.
  • 1. ledna[21] Průměrný počet chyb na soutěžní tiket v předchozím Bingu byl 10,73, tedy nikoliv méně než 10. To pro 44,2 % není moc pěkný start nového roku. Ale hlavu vzhůru, pořád ještě máte všichni šanci vyhrát hlavní cenu. ;-)

  Zadání: Hledáme vizionáře!

  Pojďme si zopakovat loňskou soutěž! Rok 2021 přinesl různá překvapení – komunistická strana vypadla z poslanecké sněmovny, cena bitcoinu přesáhla milion korun…

  Svět je chaotické a zmatené místo na všech úrovních – mezinárodní a místní politika, sport, věda, internet – všechno se nějak proměňuje a je těžké odhadovat budoucnost. Ale navzdory přáním i obavám plyne historie dál. Postupně se rýsují události, které jednou budou součástí učebnic dějepisu. Pojď si tipnout, co se v následujícím roce stane.

  Během přípravné fáze nám v nástěnce spousta lidí poradila, na co se ptát. Díky všem.

  Pravidla

  1. Soutěž probíhá od 11. prosince 2021 do 31. prosince 2021.
  2. Účastnit se mohou pouze registrovaní uživatelé Alíka.
  3. Soutěžící si u minimálně 20 z 25 otázek tipuje, jestli na ni bude po skončení roku 2022 odpověď buď jednoznačné ANO, nebo NE. Na pět otázek dle svého výběru nemusí odpovídat.
  4. Začátkem roku 2023 proběhne vyhodnocení. Na některé otázky bude jasná odpověď i dříve.
  5. Cílem je mít nejnižší počet chybných odpovědí – nikdo pravděpodobně netipne správně všechno. Účastníci s nejnižším množstvím chyb ze všech budou hlavní vítězové, účastníci s počtem chyb o jednu vyšší budou na druhém místě, o dvě vyšší budou na třetím místě, o tři vyšší budou na čtvrtém místě. Na každém místě se může ocitnout několik lidí, na druhém až čtvrtém se teoreticky nemusí ocitnout nikdo, ale hlavní vítěz bude alespoň jeden.
  6. Mezi hlavní vítěze se rozdělí 48 000 kaček, mezi vítěze na druhém místě 24 000 kaček, mezi vítěze na třetím místě 12 000 kaček, mezi vítěze na čtvrtém místě 6 000 kaček. Bude-li výherců více, dostane každý poměrnou část po zaokrouhlení na stovky kaček. Pokud na některém místě nebude nikdo, výhra se přesype do vyššího místa.
  7. Každý účastník soutěže dostane po vyhodnocení odměnu za účast odpovídající počtu správných ano/ne odpovědí krát 100 kaček.
  8. Provozovatelem soutěže je provozovatel webu Alík.cz. Výhry nelze vymáhat soudní cestou.

  Tipovat šlo v posledním měsíci před rokem 2022. ;-), © Tumisu

  Soutěžní tiket

  Do 31. prosince 2021 si můžeš tipnout, jaké přinese rok 2022 závěry v následujících otázkách. Svůj tip můžeš také před koncem tipování kdykoliv upravit – rozhodující bude pouze stav při skončení. Pět otázek můžeš vynechat.

  Na tipování je příliš pozdě, skončila lhůta na účast.

  Politika

  01Alespoň čtyři ministři české vlády podají demisi nebo budou odvoláni.
  V Babišově vládě jich za celé období předčasně skončilo 12, v Sobotkově 9, v Nečasově 13, židli pod ministry může rozhoupat krize, skandály nebo neshody v koalici, může také padnout celá vláda.
  Závěr:Zatím nevíme
  02Registrovaní kandidáti na příštího prezidenta ČR nasbírají od občanů v součtu víc jak 300 tisíc podpisů.
  Každý kandidát musí nejpozději 66 dní před volbou nasbírat buď 50 tisíc podpisů od občanů, nebo podpisy od senátorů a poslanců, aby byl zaregistrovaný, podpisy od neregistrovaných nepočítáme.
  Závěr:Určitě ano!
  03Jiří Ovčáček buď zmíní Alíka na Twitteru, nebo přijde o místo mluvčího prezidenta.
  Mohou proběhnout předčasné prezidentské volby kvůli abdikaci, smrti nebo odvolání Miloše Zemana, nebo si může mluvčí všimnout této soutěže.
  Závěr:Zatím nevíme
  04V maďarských parlamentních volbách ztratí většinu koalice prezidenta Viktora Orbána.
  Strana Fidesz-KDNP​ v minulých volbách získala 133 křesel ze 199, nyní se proti ní opozice spojila do bloku označovaného jako Ellenzéki összefogás, což zní dost drsně!
  Závěr:Určitě ne!
  05V alespoň jednom ze čtveřice totalitních států Čína, Rusko, Bělorusko a KLDR proběhne výměna hlavy státu.
  Si Ťin-pchingovi je nyní 68 let, Putinovi 69 let, Lukašenkovi 67 let, Kim Čong-unovi 37 let, každé krvežíznivé hyeně hladově zírá na krk jiná krvežíznivá hyena.
  Závěr:Zatím nevíme

  Sport

  06Česko vyhraje Billie Jean King Cup nebo Davis Cup.
  Českým tenistkám se v předchozích letech dařilo vyhrávat Fed Cup (nyní nově nazvaný) docela často, českým tenistům se dařilo méně.
  Závěr:Určitě ne!
  07Vítkovice vyhrají extraligu i superligu.
  V předchozích letech bývaly v extralize první, v superlize většinou druhé.
  Závěr:Určitě ne!
  08V mistrovství světa ve fotbale v Kataru padne alespoň 170 gólů.
  V Jihoafrické republice 2010 padlo 145 gólů, v Brazílii 2014 padlo 171 gólů, v Rusku 2018 padlo 169 gólů, v Kataru 2022 zatím padla jen tradice, že mistrovství končí v červenci.
  Závěr:Zatím nevíme
  09Česko získá 7 až 9 olympijských medailí.
  Na posledních třech zimních olympiádách získávalo 6 až 8 medailí za první až třetí místa, nyní může získat méně nebo více, olympiáda v Pekingu může být zrušená či odložená z různých důvodů.
  Závěr:Určitě ne!
  10Čeští hokejisté získají na mistrovství světa ve Finsku medaili.
  Mistrovství by mělo proběhnout v květnu, v dřívějších mistrovstvích se nám nedařilo, v roce 2020 bylo zrušené kvůli pandemii.
  Závěr:Určitě ano!

  Internet a média

  11Podíl počítačů na návštěvnosti českých webů klesne před listopadem pod 40 %.
  Začátkem prosince 2021 tvoří počítače jen 47 % přístupů na web, ostatní provoz je z mobilů a tabletů, během dovolených bývá podíl PC ještě menší, jako rozhodující bereme měsíční statistiku Gemiusu.
  Závěr:Určitě ne!
  12Blokování reklamy bude na českém Googlu alespoň v jednom týdnu vyhledávanější než deprese.
  Rozhodující je graf Google Trends. Množství lidí blokujících reklamy postupně roste, což napomáhá jejich ochraně soukromí, bezpečnosti i psychickému zdraví, ale mohou častěji nastávat jiné věci, které duševní stav poškozují.
  Závěr:Zatím nevíme
  13Dne 30. června bude na titulní straně Lidových novin zmíněn jeden z pojmů covid, koronavirus, či pandemie.
  Před letními prázdninami může být situace lepší, nebo jiná, nebo se o ní bude mluvit v jiných pojmech, také můžou tištěné Lidové noviny zaniknout.
  Závěr:Určitě ne!
  14Tržní hodnota etherea překoná 200 tisíc Kč.
  Začátkem prosince 2021 se druhá nejznámější kryptoměna pohybuje okolo sta tisíc, kousek pod svým historickým maximem, nezávisle na úspěšnosti kryptoměn se může koruna propadnout.
  Závěr:Zatím nevíme
  15Vyjdou nové verze Minecraftu i české hry Bulánci.
  Tvůrci Bulánků vybrali od fanoušků 7 milionů korun a slibují vydání v roce 2022, tvůrci Minecraftu nic nevybírali, ale slibují do verze 1.19 také novinky.
  Závěr:Určitě ano!

  Ostatní události

  16Součet cen litru nafty ve dnech 10. ledna, 10. dubna a 10. července bude nižší než 100 Kč.
  Začátkem prosince 2021 balancovala cena okolo 36 Kč za litr, o rok dříve byla 27 Kč, jako rozhodující bereme cenu uvedenou na webu Kurzy.cz.
  Závěr:Určitě ne!
  17Alespoň jeden z Bludných balvanů za rok 2021 bude udělen státem zřizované instituci, nebo státnímu zaměstnanci.
  Anticenu za pseudovědecké matení veřejnosti v minulosti dostali kromě soukromě podnikajících šarlatánů i plzeňská redakce Českého rozhlasu, ministerstvo zemědělství a družstvo zahrnující premiéra Andreje Babiše.
  Závěr:Určitě ne!
  18Na alespoň jedné z krkonošských meterologických stanic Labská bouda a Luční bouda bude 1. května naměřena sněhová pokrývka alespoň 20 cm.
  Na hřebenech Krkonoš často přetrvává sníh dlouho do jara. Podle dosavadních měření dne 1. května na Labské boudě ve většině případů bylo víc než 20 cm sněhu, na Luční boudě to bylo mírně pod polovinu. Ale byly i roky, kdy 1. května ani na jedné z těchto stanic nebyl sníh vůbec.
  Závěr:Určitě ano!
  19Alespoň jedna oficiální česká meteorologická stanice naměří během léta teplotu přesahující 40 °C.
  Během posledních deseti let se to párkrát stalo, před rokem 1983 nikdy.
  Závěr:Určitě ne!
  20Sleva na jízdném 75 % přestane platit pro děti, studenty i důchodce před 20. zářím.
  Hodně politiků říká, že ji chtějí zrušit, ale možná ji nezruší tak rychle, možná ji nezruší úplně.
  Závěr:Určitě ano!

  Alík

  21Vyhodnocením Binga 2021 se zjistí, že průměrný počet chybných odpovědí byl menší než 10.
  Kdyby lidé tipovali náhodně bez přemýšlení a pět otázek vynechali, statisticky vzato budou mít průměrně 10 chyb, ale lidé nad odpověďmi jednak přemýšleli, jednak si mnohdy neuvědomili, že můžou pět tipů vynechat.
  Závěr:Určitě ne!
  22Na Alíkovi vznikne nový deníček.
  Už dva roky existuje určitý plán, ale ani vývojáři netuší, kdy co vyrobí.
  Závěr:Zatím nevíme
  23Alík nechá vyrobit plyšovou hračku.
  Všichni plyšového Alíka už pár let chtějí, ale zatím neexistuje, možná by mohl vzniknout i plyšový hroch.
  Závěr:Určitě ano!
  24V Alíkově katalogu dárků přibyde alespoň devadesát nových věcí.
  V různých letech přibývalo různé množství, sponzoři bývají různě štědří, Alíkovi pomocníci různě aktivní.
  Závěr:Určitě ano!
  25V sekci her se ocitne alespoň pět nových Alíkových her.
  V předchozím ročníku se sázelo na tři nové hry. Nepočítají se potrhlé hry, převzaté hry, nebo hry od uživatelů Alíka.
  Závěr:Zatím nevíme
  Současný stav v tiketu:
  01 02 03 04 05
  06 07 08 09 10
  11 12 13 14 15
  16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25

  Proč je výhra nižší než v minulém ročníku?
  Hlavní vítěz může teoreticky získat 48 + 24 + 12 + 6 tisíc kaček (v případě, že nebude žádné druhé, třetí, ani čtvrté místo), to je 90 tisíc kaček, tedy víc než loni.

  Ale jaká je šance, že to vyjde takhle?
  Šance, že na druhém až čtvrtém místě nebude nikdo, je poměrně malá. Oproti předchozímu roku je však jisté, že alespoň někdo bude hlavní vítěz. Ve skutečnosti je tedy soutěž štědřejší a zajímavější než ročník 2021.