Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Tipovací soutěž: Bingo 2022

  Hledáme vizionáře!

  I rok 2021 přinesl (a stále přináší, do jeho konce zbývá (odpočet do 1. ledna 2022 v 0:00)) různá překvapení. Pojďme si loňskou soutěž zopakovat!

  Svět je chaotické a zmatené místo na všech úrovních – mezinárodní a místní politika, sport, věda, internet – všechno se nějak proměňuje a je těžké odhadovat budoucnost. Ale navzdory přáním i obavám plyne historie dál. Postupně se rýsují události, které jednou budou součástí učebnic dějepisu. Pojď si tipnout, co se v následujícím roce stane.

  Přípravná fáze

  Zatím máme jen hrubé představy, jaké tipy by v této soutěži mohly být k dispozici – probíhá nyní přípravná fáze. Teprve sbíráme nápady, zvažujeme, co je možné a co ne, mrkni do nástěnky, pročti si tamní příspěvky a jestli tě něco napadne, klidně nám poraď – v tuto chvíli to ještě nebude tvůj oficiální tip, je to mimo soutěž. Můžeš tedy nadhazovat i události, které si ty osobně myslíš, že se nestanou, ale přijdou ti možné. Můžeš se také inspirovat příspěvky v loňské nástěnce, která spekulovala o vývoji v roce 2021.

  Z posbíraných tipů následně sestavíme 25 otázek, na které se tato soutěž bude v prosinci ptát.

  Chtěli bychom, aby se soutěž nesoustředila jen na ošklivé věci, snaž se přemýšlet i optimisticky. Rozhodně nechceme, aby si šlo vsadit na smrt nějaké osobnosti (ale může být otázka ohledně toho, jestli se vymění člověk v určité funkci, z jakéhokoliv důvodu).

  Pravidla

  Tipovat budeš v posledním měsíci před rokem 2022. ;-), © Tumisu

  1. Soutěž probíhá od 10. prosince do 30. prosince.
  2. Účastnit se mohou pouze registrovaní uživatelé Alíka.
  3. Soutěžící si u minimálně 20 z 25 otázek tipuje, jestli na ni bude po skončení roku 2022 odpověď buď jednoznačné ANO, nebo NE. Na pět otázek dle svého výběru nemusí odpovídat.
  4. Začátkem roku 2023 proběhne vyhodnocení. Na některé otázky bude jasná odpověď i dříve.
  5. Cílem je mít nejnižší počet chybných odpovědí – nikdo pravděpodobně netipne správně všechno. Účastníci s nejnižším množstvím chyb ze všech budou hlavní vítězové, účastníci s počtem chyb o jednu vyšší budou na druhém místě, o dvě vyšší budou na třetím místě, o tři vyšší budou na čtvrtém místě. Na každém místě se může ocitnout několik lidí, na druhém až čtvrtém se teoreticky nemusí ocitnout nikdo, ale hlavní vítěz bude alespoň jeden.
  6. Mezi hlavní vítěze se rozdělí 48 000 kaček, mezi vítěze na druhém místě 24 000 kaček, mezi vítěze na třetím místě 12 000 kaček, mezi vítěze na čtvrtém místě 6 000 kaček. Bude-li výherců více, dostane každý poměrnou část po zaokrouhlení na stovky kaček. Pokud na některém místě nebude nikdo, výhra se přesype do vyššího místa.
  7. Každý účastník soutěže dostane po vyhodnocení odměnu za účast odpovídající počtu správných ano/ne odpovědí krát 100 kaček.
  8. Provozovatelem soutěže je provozovatel webu Alík.cz. Výhry nelze vymáhat soudní cestou.

  Soutěž ještě nezačala, na tipování je příliš brzo.

  Proč je výhra nižší než v minulém ročníku?
  Hlavní vítěz může teoreticky získat 48 + 24 + 12 + 6 tisíc kaček (v případě, že nebude žádné druhé, třetí, ani čtvrté místo), to je 90 tisíc kaček, tedy víc než loni.

  Ale jaká je šance, že to vyjde takhle?
  Šance, že na druhém až čtvrtém místě nebude nikdo, je poměrně malá. Oproti předchozímu roku je však jisté, že alespoň někdo bude hlavní vítěz. Ve skutečnosti je tedy soutěž štědřejší a zajímavější než ročník 2021.