Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Soutěž o české knížky od Albatrosu

  Kdo vyhrál?

  Věřili byste, že si 11 % z vás popletlo vnuka a dědečka? 8-o:-)

  Výherkyním gratulujeme, ostatním děkujeme za účast. Všichni, kdo odpověděli správně, dostali nějaké kačky. ;-)


  Letní české čtení s Albatrosem!

  Po delší době přinášíme opět soutěž o knížky Albatrosu. Vydáme se na expedici, budeme závodit… a nebo nás čeká deník z minulosti?

  Deník tajemné expedice, © Ekaterina Kratochvílová

  Z výzkumné expedice do neznámých krajin se vrátila jen hrstka jejích členů. Jeden z nich po letech předal své vzácné zápisky vnukovi,​ který se v dospělosti rozhodl vydat po stopách svého dědečka a odhalit dávná tajemství. Podivná krajina,​ nevídaní tvorové a zvláštní dobrodružství. Vydejte se spolu s ním po stopách tajemné expedice do neznáma. Zapojte fantazii a pokuste se s pomocí neúplných zápisků v deníku odhalit celý příběh.

  Vyhraje Tomáš velký závod a stane se mistrem kraje?
  Osmiletý Tomáš ze všeho nejradši jezdí na kole,​ jenže v okolí bydlí jen starší kluci,​ kteří ho mezi sebe nechtějí brát. Když začne chodit do cyklistického týmu,​ najde nejen nové kamarády,​ ale naučí se i prohrávat,​ překonávat překážky,​ i to,​ jak důležité je hrát fair play. Není to vždy jednoduché,​ postupně se však zlepšuje a stává se z něho skutečný sportovec. Velký závod už se však blíží. Zvládne Tomáš porazit svého největšího soupeře a získat titul mistra kraje? A dočká se nakonec vytouženého sourozence?

  Deník Dory Grayové, © Naďa Reviláková

  Když rodiče Hance oznámí, že se budou stěhovat z města na venkov, převrátí jí svět vzhůru nohama. Dívka svůj nový domov nesnáší, dokud na půdě náhodou nenajde tajemný starý zápisník – deník Dory Grayové. Co se s jeho autorkou a její židovskou kamarádkou stalo? Hanka se to rozhodne zjistit stůj co stůj. Tak začíná dobrodružné pátrání po stopách minulosti, která by se už nikdy neměla opakovat.

  Soutěžní otázky

  Soutěž probíhá od 31. května 2021 do 10. června 2021. Po skončení budou vylosovaní tři výherci, kteří dostanou knížku podle svého výběru.

  Na odpovídání je příliš pozdě, skončila lhůta na účast. Otázky zněly takto:

  Jak se jmenuje kluk, o kterém je knížka Velký závod?
  Barnabáš
  Tomáš (správně)
  Áš

  Kdo předal zápisky hlavnímu hrdinovi knížky Deník tajemné expedice?
  Vnuk
  Dědeček (správně)
  Exekutor

  Jako výhru si šlo vybrat:
  Velký závod,
  Deník tajemné expedice,
  Deník Dory Grayové.