Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Dárek z katalogu dárků

  Chyba není konec světa

  knížkaknížky od Portálupsychologieod 8 letweb nakladatelstvírecenze

  Vyprodáno!

  Je nám líto, ale rozdali jsme poslední kousky, které jsme měli na skladě, a v dohledné době neplánujeme doplnění zásob. Smiř se prosím s tím, že si tento dárek na Alíkovi neobjednáš a zkus si šetřit na jiný. Můžeš se podívat, jestli knížku Chyba není konec světa nejde koupit někde jinde na internetu za skutečné peníze.

  Když uděláme chybu, cítíme se děsně a zdá se nám, že se blíží konec světa. V téhle knize zjistíš, že z chyb se nestřílí a naučíš se, jak s nimi pracovat. Říká se, že kdo nic nedělá, ten nic nezkazí, a něco na tom opravdu je. Když totiž nebudeš dělat nic, sice nikdy nezachybuješ, ale – jak to jen říct – prostě nic neuděláš. A to je vlastně otrava. Zkus se s námi podívat na chyby jako na součást života. Zjistíš, že chyby nedělají jen děti, ale – kupodivu – i ctění dospělí. Přijdeš také na to, že když budeš zkoušet dělat všechno na jedničku, zabere ti to spoustu energie a nakonec to možná stejně nebude ono. Nikdo není perfektní, ani ty takový být nemusíš.

  V knize najdeš různé vtipné úkoly, hádanky a testy, které ti pomohou zjistit, jak moc se bojíš chyb a co můžeš udělat pro to, aby to bylo jinak. Také zjistíš, že když chybuješ schválně, třeba lžeš, vymýšlíš si, nebo dokonce někoho urážíš, rozhodně to není v pořádku a nijak si tím nepomůžeš.

  Související Alíkovina:

  » přejít do diskuze

  Diskuze k článku  (5)

  PejsekNelinka v něm napsala:

  Líbí se mi, že jsi v článku uvedla konkrétní příklady chyb, které lze v knize nalézt. Myslím, že právě ty mohou zaujmout děti k přečtení knížky, protože si díky nim můžou uvědomit smysl celé knížky, tedy že každý člověk dělá chyby a to, že děláme chyby, není žádná ostuda. Napadá mě k tomu, že z chyb se ba naopak můžeme poučit a vyjít tak z dané situace silnější.
  Líbí se mi také celkové uspořádání článku - takto je přehledný, dobře se čte a dobře se v něm orientuje.

  NikiTkd3 v něm napsala:

  U recenze mě asi nejvíc zaujalo že jsou v knize i příběhy kde chyby ovlivnily historii, to mi příjde zajímavé a už jen kvůli tomu se mi kniha líbí. Řekla bych že něco takového si potřebuje přešíst skoro každý, aby si uvědomil že CHYBA NENÍ KONEC SVĚTA!:-D Alíkovině dávám 5 tlapek:-)

  CaMiL v něm napsala:

  Děkuju, určitě jenom doporučuju. Zapomněla jsem tam napsat hvězdičky, ale bylo by to 10/10 $>
  Dlouho jsem neviděla takovou knihu pro mládež, která by byla zároveň přínosem i pro dospělé @)->-