Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Soutěž: Dětský čin roku 2017

  Kdo vyhrál?

  Alíkova porota po pečlivém pročtení všech prací určila následující vítěze:

  1. Patrik Valtr (9 let) za záchranu ležícího člověka.
  2. Matyáš Vejrosta (10 let) za záchranu maminky.
  3. Barča Vysloužilová (14 let) za rozmluvení sebevraždy.

  Vítězům gratulujeme a všem zúčastněným děkujeme za jejich hrdinské činy!

  Alík odměňuje hrdiny s Dětským činem roku

  Určitě se tu najdou děti, kterým nejsou lhostejní lidé, ani příroda, a které udělaly pro své okolí nějaký dobrý skutek. Napiš nám o tom a vyhraj jako poděkování telefon HUAWEI Y3 II White nebo MP3 přehrávač Philips. Z vašich soutěžních příběhů vybere Alíkova porota tři nejlepší, kteří se podělí o tyto ceny.

  A třeba se staneš i vítězným hrdinou, který získá titul Dětský čin roku 2017! Všichni účastníci soutěže totiž postupují do dalšího kola, kde o vašich příbězích rozhodne porota.

  Jak můžeš pomáhat?

  Všichni ti, kteří se snaží pomoci svému okolí, pro tebe mohou být inspirací a vzorem. Jako třeba loňští vítězové Dětského činu roku 2016. Například Milena Válková, které vážně onemocněl bratr a ona neváhala a podstoupila řadu nepříjemných chirurgických zákroků, aby mu mohla zachránit život. Nebo Michal Vacek, který vytrvale dodává energii a chuť do života ochrnutému kamarádovi, i Zuzana Kopecká, která pomohla své sestřence ve chvíli, kdy se sestřenka stala obětí kyberšikany. Speciální ocenění si odnesli i žáci gymnázia Varnsdorf, kterým není lhostejné jejich životní prostředí.

  Soutěžit jsi mohl do 30. září 2017. Tvůj příběh nemusel být z letošního roku. Podmínkou bylo pouze to, aby se opravdu stal a byl založený na skutečných událostech.

  O co se soutěžilo?

  Na konci soutěže vybere Alíkova porota tři vítězné příběhy. Jejich autoři se mohou těšit na speciální ceny:

  1x Smartphone HUAWEI Y3 II White2x MP3 přehrávač Philips

  Provozovatelem soutěže je provozovatel Alíka. Výhry nejsou vymahatelné soudní cestou. Soutěžit mohou pouze registrovaní uživatelé. Pravidla soutěže „Alík odměňuje hrdiny s Dětským činem roku“

  1. Pořadatelem soutěže „Alík odměňuje hrdiny s Dětským činem roku“ je provozovatel webu www.alik.cz, mediální partner Nadačního fondu Dětský čin roku (viz www.detskycinroku.cz).
  2. Účastníkem soutěže se stane každý žák/žákyně základní školy, případně speciální základní školy a student/studentka primy až kvarty osmiletého gymnázia, který pošle pravdivou, slohově zpracovanou zprávu o dobrém skutku dítěte.
  3. Zpráva musí popisovat dobrý skutek jiného dítěte, dětského kolektivu, či vlastní skutek, k němuž ověřitelně došlo kdykoliv v minulosti.
  4. Zpráva musí být odeslána s vědomím rodičů nebo školy nebo ústavu ustaveném za účelem provozování společensky užitečné činnosti, zájmového spolku nebo spolku, který účastník soutěže navštěvuje.
  5. Účastník soutěže souhlasí se zveřejněním příběhu, včetně jeho osobních údajů.
  6. Uzávěrka soutěže je v sobotu 30.09.2017.
  7. První tři vítězné účastníky vybere porota ustanovená pořadatelem soutěže.
  8. Nositelem ocenění Alíkův dětský čin roku se stává ten, kdo vykonal dobrý skutek; ten, kdo zprávu o oceněném činu sepíše, získává věcnou odměnu.
  9. Výhry v soutěži jsou soudně nevymahatelné. Pořadatel si vyhrazuje právo snížit počet vítězných účastníků, v krajním případě celou soutěž zrušit.
  10. Všichni účastníci soutěže postupují do dalšího kola, kde o jejich příbězích rozhodne porota www.detskycinroku.cz/hlasovani.