Soutěž: O dvě encyklopedie Euromedia

Vyhrajte encyklopedie od Euromedia Group

Zodpovězte správně tři jednoduché otázky a vyberte si, kterou encyklopedii byste chtěli vyhrát. Knihy do soutěže věnoval dětský knižní klub Knížata.

Soutěžit můžete od 10. srpna do 20. srpna.

Po skončení soutěže budou vylosováni dva výherci, kteří si zvolili dvě různé encyklopedie.

Soutěžní otázky

Soutěžit mohou pouze přihlášení uživatelé.

Jak se jmenuje naše nejbližší hvězda, která je vidět i ve dne?
Pluto
Slunce
Omicron Persei

Co svítí v rozsvícené žárovce?
O milimetr menší žárovka
Rozžhavený drátek
Motorová nafta

Které zvíře je běžně označováno za krále zvířat?
Alíkova blecha
Lev
Mravkolev

Vesmír. Dětská obrazová encyklopedie

Tato dětská obrazová encyklopedie čtenářům od 10 let odhalí vše, co se touží dozvědět o vesmíru. Více než 800 úchvatných ilustrací spolu s názornými popisky je přenese do jeho hlubin. Poznají historii letů do vesmíru, dozvědí se nejnovější skutečnosti o vesmírných výpravách a orbitálních stanicích i o úžasných možnostech budoucích misí. Detailně prozkoumají sluneční soustavu a vesmír, který ji obklopuje, objeví super rychlé komety, extrémní teploty i bouře, které zuří po celá staletí. Dozvědí se, jaké to je, být astronautem, vydat se na procházku do kosmu anebo třeba chovat zvíře na palubě kosmické lodi!

Víš, jak věci fungují?

Na jednom místě zjistíš informace, jak fungují zajímavé předměty, stroje a přístroje, které používáme v domácnosti, k dopravě a ve volném čase nebo je vídáme ve svém okolí: počítač, mikrovlnnou troubu, mobilní telefon, platební kartu, prodejní automat, eskalátor, hasičský vůz, GPS, vrtulník, kosmickou raketu... a mnoho a mnoho dalších!
Autoři: Lebeaume Joël, Lebeaume Clément

Zvířata v kostce

Setkej se s létajícími hady, proměnlivými chobotnicemi, barevnými chameleony, vybuchujícími houbami i masožravými rostlinami! V knize najdeš více než 1 500 mimořádných fotografií a nepřeberné množství zajímavých informací ze zázračného světa přírody.
Autoři: Jackson Tom, Harris Tim

Přihlášení uživatelé si mohou vybrat jednu z těchto cen:


Této soutěže se mohou zúčastnit pouze registrovaní uživatelé Alíka.

Provozovatelem soutěže je provozovatel webu Alík.cz. Výhry nelze vymáhat soudní cestou.

Jak přesně bude losováno?
První výherce bude vylosován ze všech účastníků, ten dostane encyklopedii podle svého výběru, následně se z osudí vyjmou všichni, kdo si vybrali stejnou encyklopedii, a ze zbytku bude vylosován druhý výherce, který dostane encyklopedii podle svého výběru.