Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Soutěž: Staň se klimatickým šampionem s Cartoon Network!

  Kdo vyhrál?

  Zhruba devítina z vás ve třetí otázce trošku podcenila velikost tohoto projektu, probíhá po celém světě. Globální problémy potřebují globální snahy o řešení. ;-)

  Výherkyním gratulujeme, ostatním děkujeme za účast. Všichni, kdo odpověděli správně, dostali kačky. ;-)


  Staň se klimatickým šampionem s Cartoon Network!

  Cartoon Network zve děti v České republice, aby se zapojily do boje proti změně klimatu a přijaly výzvu stát se klimatickými šampiony. K tomuto účelu vznikly nové webové stránky, které mají za cíl inspirovat a zapojit děti k malým krokům, díky kterým mohou výrazně přispět ke zdraví planety.

  Klimatičtí šampioni, © Cartoon Network

  Iniciativa Cartoon Network Klimatičtí šampioni vznikla ve spolupráci se Světovým fondem na ochranu přírody. Centrem kampaně je mikrostránka, která nabízí bezpečné místo, kde se mohou děti dozvědět více o klimatických změnách a nechat se inspirovat dalšími dětmi z celého světa, které se rozhodly přispět k udržitelnosti a ochraně klimatu. Speciálně navržené denní výzvy byly testovány dětmi a jsou vytvořeny tak, aby je motivovaly k malým změnám doma, ve škole i kdekoliv jinde.

  Výzvy jsou zařazeny do kategorií dle témat, některé z nich jsou spojené s klíčovými daty týkající se klimatu jako je Světový den životního prostředí (5. června) a Světový den oceánů (8. června). Dokončením výzev získávají klimatičtí šampioni digitální odměnu, díky které mohou virtuálně pěstovat na své zahradě.

  Celkem je připraveno více než 100 malých výzev, kterých se děti mohou zúčastnit. Dále na stránkách naleznou kvízy, hry a informativní videa. Součástí aktivit bude i interaktivní mapa, která bude v reálném čase informovat o ekologických aktivitách dětí napříč zúčastněných zemí.

  Staň se klimatickým šampionem Cartoon Network a přispěj ke změně! Navštiv stránky https://cartoonnetworkclimatechampions.com/cs-cz a dozvíš se více.

  Soutěžní otázky

  Soutěž probíhá od 8. června 2021 do 18. června 2021. Po skončení budou vylosovaní 3 výherci, kteří dostanou předmět s logem Cartoon Network podle svého výběru.

  Na odpovídání je příliš pozdě, skončila lhůta na účast. Otázky zněly takto:

  Jaký je hlavní cíl projektu Klimatičtí šampioni?
  Zničit naši planetu
  Naučit se předpovídat počasí
  Pomoct naší planetě (správně)

  Čím se děti můžou zapojit?
  Přijímáním výzev (správně)
  Vymýšlením básniček
  Hledáním Alíka a jeho kamarádů

  Kde projekt probíhá?
  Pouze v ČR
  Po celém světě (správně)
  Jen na tomto webu

  Jako výhru si šlo vybrat:
  Bezdrátová sluchátka s logem Cartoon Network,
  Vystřelovací deštník s logem Cartoon Network,
  Plátěná taška s motivem DC Superhrdinek,
  Penál s logem Cartoon Network,
  Čepice Victor a Valentino.