Tajenka od 3. klokanice odhopsá 22. července Skončená kola

Křížovku vidí pouze přihlášení uživatelé

Každý soutěžící luští unikátní tajenku, která je vygenerovaná pro jeho účet.

Nápovědy pro kamarády – zbývá zjištění: 7 z 7


Věcná cena: Ohnivý drak, J. R. Castle

Vstupte do světa Dračích rytířů! Před dvanácti lety se generál Vayn násilím zmocnil vlády na Alariských ostrovech. Dračí rytíři, elitní císařští bojovníci schopní přeměny v draky, byli v kruté bitvě zbaveni schopností. Vayn je spoutal v jejich lidské podobě a uvrhl do vyhnanství. Když Vaynův synovec Quinn zjistí, že je korunní princ, přísahá, že se svému strýci postaví. Ohnivý drak Ignus žije jako kovář v Plovoucích horách. S pomocí They, kurážné dívky s kouzelnými schopnostmi, musí Quinn zlomit

Počítačová hra: Figment

V této akční surrealistické adventuře od autorů Back to Bed hrajete za bytost, která reprezentuje odvahu a bojuje proti noční můře. Nádherná hudba i grafické zpracování vás provedou vícevrstevným příběhem v jedné poškozené mysli.

Znalost angličtiny je pro lepší pochopení příběhu vhodná, ale nikoliv nezbytná.

Věcná cena: Motanice

Oblíbená hra pro děti od 4 let. S pomocí přiložené šňůrky řeší jednoduché úkoly v malé knížce, která v autě nepřekáží. Dítě si může samo zkontrolovat, zda úkol zvládlo bez chyby, baví se navíc nezávisle na dospělých. Hraním se také rozvíjí jemná motorika u malých dětí.

3200 kaček

… by se ti v případě výhry přičetlo na tvé konto.

Kačky jsou Alíkova virtuální měna běžně získávaná pravidelným navštěvováním webu nebo psaním článků. Za kačky jde nakupovat v místním katalogu dárků.

30% sleva na jeden libovolný dárek

V případě výhry bude ke tvému účtu přiřazen slevový kupón, který sníží cenu všech dárků v katalogu o 30 procent. Tento kupón bude uplatnitelný jeden měsíc od vyhrání na jeden objednaný kus. Slevy nejde kombinovat, ani předávat někomu dalšímu.

Přihlášení uživatelé Alíka můžou v tomto kole vyhrát jednu z těchto cen:

Prázdninová soutěž: Klokaní tajenky

Jak již zřejmě víte, Čokoládový Alík, který si s vámi loni hrál na schovávanou, byl letos na jaře při hlídání adventního kalendáře hacknutý a unesený. Po dešifrování digitálních stop Alíkovým superpočítačem se ukázalo, že ho uloupil Velikonoční zajíček, známý hacker. Roztavil ho a přetvořil na čokoládová vajíčka, po kterých jste pátrali během Velikonoc. Alík díky vám svého čokoládového bratra zachránil a umístil jeho chutnou hmotu do sklenice.

Přestože ještě není ve své formě, pokračuje Čokoládový Alík v pátrání po ušaté kyberhrozbě. Stopa ho zavedla až do daleké Austrálie. Tam je je teď během našich letních prázdnin zima, protože na jižní polokouli jsou roční období obráceně – je tam tudíž vynikající prostředí pro bytost z čokolády.

Velikonoční zajíček použil k zamaskování komunikace přeskoky nejen síťové, ale i klokaní. Využíval dopravních služeb devíti starších klokanic. Tyto dámy nejspíš ani netušily, jakému lotrovi pomáhají… měly štěstí, že je také nerozpustil.

Klokanice si nosí v kapse křížovky. Čokoládový Alík je musí vyluštit, aby si získal klokaní přízeň a pokročil s vyšetřováním. Každý týden dva z vás, kteří mu pomůžou, vyhrají věcnou cenu, hru, kačky nebo slevu na dárek.

Pravidla

 1. Soutěž probíhá od 2. července do 2. září a skládá se z devíti soutěžních kol, každé trvá týden.
 2. Účastnit se mohou pouze registrovaní uživatelé Alíka.
 3. Pro každého účastníka soutěže je v každém kole vytvořena náhodná křížovka, ve které je žlutě vyznačena tajenka.
 4. Cílem je vyluštit tajenku s pomocí vlastních znalostí a kamarádů.
 5. Každý soutěžící má možnost zjistit určitý počet nápověd pro křížovky ostatních soutěžících, ale ne pro sebe. K úspěšnému vyluštění je tedy nutné spolupracovat s kamarády.
 6. V soutěžním formuláři si může úspěšný luštitel vybrat, kterou výhru by chtěl v případě, že bude vylosovaný. Na výběr je vždy několik možností, mezi kterými můžou být:
  • Věcná cena, kterou ti Alík pošle klasickou poštou.
  • Počítačová hra, kterou ti Alík předá ve službě Steam.
  • Kačky, které ti Alík připíše na tvé místní kačkové konto.
  • Kupón na procentuální slevu libovolného dárku z katalogu.
 7. Po skončení kola proběhnou losování:
  1. Nejprve se ze všech úspěšných luštitelů náhodně vybere první vítěz.
  2. Pak se hodí kostkou, která určí, z jaké skupiny se vybere druhý vítěz.
  3. Pokud padne jednička až pětka, vybere se druhý vítěz náhodně z úspěšných luštitelů, kterým poradil první vítěz.
  4. Pokud padne šestka, nebo pokud první vítěz neporadil žádnému úspěšnému luštiteli, vybere se druhý vítěz náhodně z ostatních úspěšných luštitelů.
 8. Výherci každého kola budou zveřejněni v průběhu týdne následujícího po skončení kola.
 9. Provozovatelem soutěže je provozovatel webu Alík.cz. Výhry nelze vymáhat soudní cestou.

Co mám dělat, když mám málo kamarádů?
Zeptej se v klubovně. Každý večer kolem 19:00 tam najdeš dost lidí, kteří nejspíš budou mít nevyužité nápovědy. Klubovna je také vynikajícím místem pro vzájemnou výpomoc s luštěním – pokud ti nějaká nápověda není jasná, klidně se tam zeptej, víc hlav víc ví. Můžeš se zeptat také na nástěnce.

Kolik nápověd si můžu nechat zjistit?
V každém kole je pevně určeno, jak dlouhá je tajenka a kolik nápověd smí uživatel zjistit. V prvních kolech je tajenka krátká a nápověd hodně, v pozdějších kolech bude přituhovat…

Omylem jsem si nechal zjistit nápovědu pro kamaráda, který ji nepotřeboval, jde to vzít zpět?
Ne. Dobře si promysli, komu chceš pomáhat a který řádek chceš poradit – každé kolo trvá týden, není, kam spěchat.

Můžu si nechat zjistit nápovědy sám sobě?
Systém nápovědu nevydá, pokud ten, komu je určená, přistupuje na Alíka ze stejného připojení jako ty. Což jednak komplikuje podobné podvádění (což je dobře), jednak to trochu omezuje spolupráci mezi sourozenci, kteří se také připojují ze stejného připojení (což už je méně dobře, ale Alík neví, kolik vás tam je). Spolupracuj raději s někým, kdo je připojený jinde. :-)

Přehled skončených kol soutěže

KoloVýherci a výhraÚčast
1.

Parníček512 vyhrál 10% slevu na libovolný dárek z katalogu.

ANDÍLEK2009 vyhrál věcnou cenu Nafukovací slon, modrý.

2.(zatím nevylosováno)