Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Soutěž: O knížky z Nakladatelství Kazda

  Kdo vyhrál?

  Výherkyním gratulujeme, ostatním děkujeme za účast a přejeme štěstí při dalším soutěžení. Jako vždy jsou vyhrávané knihy dostupné i v katalogu dárků za Alíkovy kačky.

  Jak už Alík sliboval v listopadu, každý, kdo v soutěži správně odpověděl na otázky, dostal za svoji účast i nějaké kačky. ;-)

  Vyhrajte knížku od Nakladatelství Kazda

  Zodpovězte správně tři jednoduché otázky a vyberte si, kterou ze tří knížek byste chtěli vyhrát. Ceny do soutěže věnovalo Nakladatelství KAZDA.

  V knize Citový život zvířat, o které nedávno vyšel článek v Alíkovinách, nám Peter Wohlleben zprostředkovává nejnovější vědecké poznatky a prokládá je poutavými příběhy a vlastními prožitky. Dozvídáme se tak velice čtivou formou o dosud málo prozkoumaných, avšak nanejvýš rozmanitých citech a chování lesních i domácích zvířat. A tu si rázem uvědomíme, že zvířata jsou nám mnohem blíž, než jsme kdy tušili. Fascinující, poučné a místy až neuvěřitelné!

  Knížka Co drží Měsíc na obloze představuje zábavnou vědeckou cestu a asi jednu z nejpohodlnějších misí na Měsíc od 50. let – s astrofyzikem Michaelem Bükerem a ilustrátorkou Tanjou Wehr. Konečně se o Měsíci dozvíte všechno, co jste vždy chtěli vědět, ale netroufli jste se zeptat.

  Velká cesta aneb jak se z nás díky slepici stali ochránci klimatu od Jany Steingässer popisuje skutečný příběh jedné rodiny plný dechberoucích fotografií. Proč snesla slepice Ema svoje první vajíčko v prosinci? Zbláznila se snad? Dvanáctiletá Paula se svojí rodinou tomu chtějí přijít na kloub – a tak se vydávají po stopách klimatických změn na neuvěřitelnou cestu kolem světa.

  Soutěžní otázky

  Soutěžit můžete od 3. února 2020 do 13. února 2020. Po skončení soutěže budou vylosováni dva úspěšní soutěžící, kteří dostanou zvolenou výhru.

  Skončila lhůta pro účast v soutěži.

  Jaké jsou profese autorů knížky „Co drží Měsíc na obloze“?
  Psychotronik a grafoložka
  Astrofyzik a ilustrátorka (správně)
  Prezident a kadeřnice

  Jaká zvířata zkoumá knížka „Citový život zvířat“?
  Zvířata v troubě
  Zvířata v lese (správně)
  Zvířata v politice

  Jak se jmenovala slepice, která v knížce „Velká cesta“ snesla vajíčko v prosinci?
  Paula
  Ema (správně)
  Igor

  Jako výhru si šlo vybrat:
  Velká cesta,
  Co drží Měsíc na obloze?,
  Citový život zvířat.