Tajenka od koalíny Pavlíny 23. července Skončená kola

Křížovku vidí pouze přihlášení uživatelé

Každý soutěžící luští unikátní tajenku, která je vygenerovaná pro jeho účet.

Nápovědy pro kamarády – zbývá zjištění: 6 z 6


Počítačová hra: SpeedRunners

Hra pro více hráčů hrajících buď po síti, nebo na jednom počítači, kteří spolu závodí. Kdo nejrychleji proběhne okruh několikrát kolem dokola, nebo zvládne utéct ostatním hráčům z obrazovky, vyhrává. K dispozici jsou i různé bonusy a pasti na protihráče, ale nejdůležitější jsou trénink a znalost okruhu.

Hra má rozhraní (částečně) přeložené do češtiny, ale čtení textů prakticky není potřeba.

Hra má certifikaci přístupnosti PEGI 7 (mírné nerealistické násilí) a ESRB E (vhodná pro kohokoliv).

Počítačová hra: Redout

Redout: Enhanced Edition je závodní hra, která se soustředí čistě na pocit rychlosti. Ovládáte malou vesmírnou lodičku (nebo antigravitační vznášedlo?) a musíte co nejrychleji projet trať. Můžete hrát proti počítači, nebo proti člověku buď po síti, nebo na jednom počítači (s rozdělenou obrazovkou).

Hra má certifikaci přístupnosti PEGI 3 (vhodná pro všechny věkové skupiny) a ESRB E (vhodná pro kohokoliv).

Věcná cena: Shazam: Monstrózní společenství zla

Malý sirotek Billy Batson byl obdařen úžasnými magickými schopnostmi... právě v tu správnou chvíli! K Zemi se blíží invaze mimozemských vetřelců a chystá se i útok pozemských monster, který řídí Batsonův věčný protivník, šílený vědec dr. Sivana! Billy Batson musí říct jen jedno slovo:
Shazam!

Tvůrce Kůstka přichází se svým hravým pohledem na právě zfilmovanou komiksovou ikonu!

Věcná cena: DC Superhrdinky 1: Zkouškové peklo

SUPER-SCHOPNOSTI! SUPER-PROBLÉMY!

Připravovat se na zkoušky na střední škole je už tak dost těžké, ale na Superhrdinské střední škole DC jsou i testy super náročné!
V úplně prvním původním grafickém románu DC Superhrdinek se Supergirl, Bumblebee, Wonder Woman, Batgirl, Harley Quinn, Katana a Poison Ivy zrovna pilně učí, když se jedné po druhé zmocní tajemný zločinec! Podaří se studentkám přelstít jejich věznitele, zachránit Metropolis, a ještě udělat závěrečné zkoušky?

Na stránkách crew.cz/komiks/detske si můžete přečíst ukázku.

Věcná cena: Spider-Man – Velká moc, velká odpovědnost

Středoškoláka Petera Parkera kousl radioaktivní pavouk. Získal obrovské schopnosti... ale také záhy zjistil, že s velkou mocí přichází i velká odpovědnost. Od té doby na sebe bere kostým Spider-Mana, aby ochraňoval slabší a bojoval se smrtelně nebezpečnými protivníky. Ale za maskou se stále ukrývá jen obyčejný mladík, který má stejné problémy jako každý druhý kluk jeho věku...

Věcná cena: Můj první komiks 1 – Avengers: Rukavice nekonečna

Thanos, postrach vesmíru, získal klenoty nekonečna, které mu dávají vládu nad celým vesmírem. S mocí klenotů zničil polovinu populace všech světů, včetně mnoha Avengerů a polovinu Fantastic Four. Jak dokáže malá skupina hrdinů a padouchů včetně Spider-Mana, Wolverina, Ms. Marvel a Doctora Dooma zastavit nezastavitelné?

Legendární příběh zpracovaný pro mladší čtenáře!

10% sleva na jeden libovolný dárek

V případě výhry bude ke tvému účtu přiřazen slevový kupón, který sníží cenu všech dárků v katalogu o 10 procent. Tento kupón bude uplatnitelný jeden měsíc od vyhrání na jeden objednaný kus. Slevy nejde kombinovat, ani předávat někomu dalšímu.

Nechám se překvapit

Pokud tě žádná z nabízených výher neoslovila natolik, aby sis ji jednoznačně vybral, ale přesto chceš soutěžit a je ti jedno, co vyhraješ, pokud vyhraješ…

Přihlášení uživatelé si mohou vybrat jednu z těchto cen:

Prázdninová soutěž: Koalí tajenky

Letní dobrodružství začíná!

Koalík během loňských prázdnin vyšetřoval hacknutí svého účtu mezi klokany v Austrálii (tehdy ještě používal jméno Čokoládový Alík). Letos se k protinožcům vydal znovu, tentokrát bude pomáhat v luštění tajenek třinácti koalím dámám. Se svým novým jménem snadno naváže kontakt.

Medvídek koala je poměrně pomalé zvířátko, které tráví spoustu času na stromě, takže může během oběda nenápadně pozorovat okolí. Pokud se kolem něj odehrávají nějaké pikle, většinou nezasahuje a popoleze na vedlejší větev. Na nějaké handrkování s tasmánskými čerty nemá odvahu, ale může být cenným svědkem.

Koalové patří mezi vačnatce, to znamená, že stejně jako klokani mají kapsu. Přesněji řečeno samice koaly mají kapsu, ve které nosí buď mládě, nebo křížovky.

Pomoz společně se svými kamarády Koalíkovi vyluštit tajenky, aby pokročil s vyšetřováním. V každém pětidenním kole vyhrají dva z vás – jeden dostane kačky, druhý vybraný dárek, hru, nebo slevu.

Novinky od 4. kola: očíslovaná políčka a odměny pro luštitele

Čtvrtá koalatka má pár zajímavých nápadů. Nejdřív myslela, že místo luštění tajenky budeme hrát Šibenici, ale všimla si, že Koalík nemá krk. Jeden z nápadů hry Šibenice ale přenesla i do tajenky – některá políčka tajenky jsou propojená a zjevují se společně. Všechna políčka, v jejichž rozích se nacházejí čísla, obsahují stejná písmenka, při vyplnění jednoho se okamžitě vyplní i ostatní.

Takové očíslované políčko může být klidně i součástí tajenky a jelikož není nezbytně nutné vyluštit slova na všech řádcích (stačí jen vědět tajenku), postačí vám možná i méně nápověd od kamarádů.

Další její nápad spočíval v tom, že by si nějakou odměnu zasloužil každý luštitel, nejen ti vylosovaní. Proto každý, kdo odešle vyluštěnou tajenku, dostane od Koalíka 330 kaček! (Pokud má účet na Alíkovi alespoň týden).

Pravidla

 1. Soutěž probíhá od 29. června do 1. září a skládá se ze třinácti kol, každé trvá pět dní.
 2. Účastnit se mohou pouze registrovaní uživatelé Alíka.
 3. Pro každého účastníka soutěže je v každém kole vytvořena náhodná křížovka, ve které je vyznačena tajenka.
 4. Cílem je vyluštit tajenku s pomocí vlastních znalostí a kamarádů.
 5. Každý soutěžící má možnost zjistit určitý počet nápověd pro křížovky ostatních soutěžících, ale nikoliv pro sebe. K úspěšnému vyluštění je tedy nutné spolupracovat s kamarády.
 6. Počet nápověd je různý pro různá kola (v prvních kolech jich je hodně, později bude přituhovat), každé kolo začíná nanovo s plným počtem.
 7. V každém kole vyhrají dva úspěšní luštitelé – jeden dostane 3300 kaček a druhý dostane výhru, kterou si zvolil v soutěžním formuláři. Na výběr je vždy několik možností, mezi kterými můžou být:
  • Věcná cena, kterou ti Alík pošle klasickou poštou.
  • Počítačová hra, kterou ti Alík předá ve službě Steam.
  • Kupón na měsíc trvající procentuální slevu libovolného dárku z katalogu.

  Na rozdíl od dřívějších soutěží tentokrát nebudou ve výběru výher kačky, protože možnost vyhrát kačky mají všichni účastníci.

  Doručení věcné ceny a počítačové hry musí výherce (nebo jeho rodič) zdarma objednat přes katalog dárků do jednoho měsíce od výhry, jinak výhra propadá.

 8. Od 4. kola každý, kdo odešle vyluštěnou tajenku a má účet na Alíkovi zřízený déle než týden, dostane 330 kaček. Během zbývajících 10 kol lze tedy získat 3300 kaček, bez losování.
 9. Výherci každého kola budou zveřejněni v průběhu dvanácti dní následujících po skončení kola.
 10. Provozovatelem soutěže je provozovatel webu Alík.cz. Výhry nelze vymáhat soudní cestou.

Proč mají koalí dámy jména?
Uvidíš… možná to bude důležité. ;-)

Co mám dělat, když mám málo kamarádů?
Zeptej se v klubovně. Každý večer kolem 18:00 tam najdeš dost lidí, kteří nejspíš budou mít nevyužité nápovědy. Klubovna je také vynikajícím místem pro vzájemnou výpomoc s luštěním – pokud ti nějaká nápověda není jasná, klidně se tam zeptej, víc hlav víc ví.

Omylem jsem si nechal zjistit nápovědu pro kamaráda, který ji nepotřeboval, jde to vzít zpět?
Ne. Dobře si promysli, komu chceš pomáhat a který řádek chceš poradit – každé kolo trvá pět dní, není, kam spěchat.

Můžu si nechat zjistit nápovědy sám sobě?
Systém nápovědu nevydá, pokud ten, komu je určená, přistupuje na Alíka ze stejného připojení jako ty. Což jednak komplikuje podobné podvádění (což je dobře), jednak to trochu omezuje spolupráci mezi sourozenci, kteří se také připojují ze stejného připojení (což už je méně dobře, ale Alík neví, kolik vás tam je). Spolupracuj raději s někým, kdo je připojený jinde. :-)

Přehled skončených kol soutěže

KoloVylosovaní výherci a výhryŘádků tajenky / počet zjištění
Účast
1.

Natt vyhrála počítačovou hru Ori and the Blind Forest.

Shakirka007 vyhrála 3300 kaček přičtených na konto.

3 / 9
2.

atinka vyhrála věcnou cenu Lenčiny katastrofy – Zaklínání hadů.

MikiRoth vyhrál 3300 kaček přičtených na konto.

4 / 8
3.

Snuhlas vyhrála 25% slevu na libovolný dárek z katalogu.

BeeAnnie vyhrála 3300 kaček přičtených na konto.

5 / 7
4.

amandamesa vyhrála věcnou cenu Rodinná vstupenka na Chvalský zámek.

DžungaráčekChlupáček vyhrála 3300 kaček přičtených na konto.

6 / 6