Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Soutěž: Namaluj obrázek do omalovánek

  Namaluj Alíka a jeho přátele bez barev

  Kamarádka Alíka Morell laskavě nabídla, že zařídí výrobu omalovánek s motivy Alíka, které pak věnuje do zdejšího katalogu dárků. Zřídila o nich i nástěnku. Nejlepší způsob sběru obrázků je soutěž!

  Je jen na tobě, co všechno v obrázku bude. Jestli Alík (třeba během oslavy narozenin), nebo Koalík (třeba při pátrání po tasmánském Mikulášovi), nebo hroch Pepíček (třeba by mohl válet sudy ;-)), nebo los Punťa XIV. (třeba s komiksovou bublinou naznačující, o čem všem vypráví)… nebo klidně všichni najednou!

  Inspiraci můžeš načerpat ve starých obrázcích (zde ke stažení), které vznikly někdy před dvaceti lety. Tehdy Alík vypadal trošku jinak a měl jiné kamarády, ale prožíval do značné míry podobné situace jako nyní. Vánoce, Velikonoce, vysvědčení, výlety…

  Jak se vlastně kreslí omalovánka?

  Omalovánky se kreslí jenom čárami, nešrafují se, nestínují se. Dobrá omalovánka obsahuje hodně věcí a málo velkých bílých ploch, aby toho bylo hodně k vybarvování a dalo se použít hodně barviček.

  Velké objekty, třeba strom, si zaslouží přikreslit detaily, například vyznačit kůru rovnými či rozvlněnými čárami, nějaké ty lístky v koruně, nebo třeba šišky, pokud je to smrk či borovice. Na trávě se dá vždy přidat pár listů trávy, nebo květiny, ty máme všichni rádi. Na nebi se dá přidat mrak, ptáčci, či duha.

  Pokud možno žádné plochy nevyplňovat. Výjimkou jsou oči, kde se to hodí. ale jinak ne. Plochy, které mají být tmavé, se dají vybarvit tmavými barvičkami a přece si nebudeme ubírat zábavy s vybarvováním. Takže je stačí vyznačit obrysem.

  Technické detaily

  Kresli ideálně na počítači. Bezztrátový formát PNG je lepší než JPEG.

  Obrázek by měl být na výšku a měl by mít podobný poměr stran jako papír A4 (210mm × 297mm = cca 7:10). Doporučená velikost je 1350×1920 pixelů. Příliš malé nebo příliš prázdné obrázky můžou být vyřazeny, nebo porotou špatně hodnoceny.

  Ilustrační obrázky od Alíka tentokrát do svého výtvoru nevkládej, cílem není vytvořit zajímavou koláž, ale nějaký vlastní výkres určený k vybarvování. Může být ilustračními obrázky inspirovaný, ale nesmí být kopií.

  Máš-li ohledně provedení nějaké dotazy, můžeš se zeptat v nástěnce, nebo napsat dopis Morell.

  Zaslání soutěžního obrázku

  Soutěžit můžeš od 3. srpna do 25. září. Po skončení vybere Alíkova porota složená zejména z místních umělkyň nejlepší výtvory, které budou zařazené do tištěných omalovánek!

  Autor každé kresby, která bude zařazena do omalovánek, dostane 10 000 kaček. Omalovánky budou složené ze čtyřiceti kreseb, část namaluje samotná porota, zbytek bude doplněný z této soutěže, takže výherců může být hodně, ale ne víc jak čtyřicet. ;-)

  Této soutěže se můžeš zúčastnit i víckrát, tedy s více různými obrázky… ale vyhrát můžeš nanejvýš jednou.

  Skončila lhůta pro účast v soutěži.