Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Mráček
  Jsi tu poprvé?

  Výtvarná listopadová soutěž

  Listonápad – vymysli umění v přírodě

  Podzimní příroda bývá krásně barevná! Britský sochař jménem Andy Goldsworthy z ní už několik desetiletí skládá všelijaké umění…

  I s jednobarevným listím umí tvořit zázraky…

  Andy během své kariéry inspiroval i další umělce…

  Někteří pojali umělecký „úklid“ listí skutečně monstrózně…

  Hezké, že? Stačí mít listí a trpělivost… a nápad.

  Tak, teď ty…

  Cílem této soutěže je sestavit z kousků přírody nějaký poutavý obrazec, nějakou na první pohled zajímavější scenérii, než vytváří sama příroda. Fotografii svého díla pak nahraješ do Alíka, kde ji posoudí porota.

  Můžeš využívat různobarevné listí, ale nemusíš, můžeš přidat nějaké kamínky, můžeš využívat i větvičky a k tvorbě scenérie smíš používat též nůžky. Netrhej prosím živé listy ze stromů a květin, buď umělec, ne vandal! Vyvaruj se lepidla – přesněji řečeno by dílo nemělo vypadat jako něco, co bez lepidla nedrží vůbec pohromadě, ale můžeš si lepidlem maličko pomoct třeba při boji s povětrnostními podmínkami (počasí nemusí mít pochopení pro tvůj talent).

  Porota bude posuzovat nápad a pravděpodobně i složitost. Nejspíše k úspěchu nestačí sestavit symbol domečku nebo prasátka z osmi větviček…

  Bacha na focení

  Dej si záležet, ať si své krásné umělecké dílo nezkazíš odbytým focením. Fotíš-li mobilem, jemně si doma otři čočku foťáku vlhkým hadříkem, ať není nějak upatlaná. Při focení drž foťák/mobil pevně jednou rukou a druhou jemně ťukni na spoušť – budeš mít jistější, že s ním během snímání nepohneš (tím by sis fotku rozmazal).

  Přírodní snímky vypadají lépe za přirozeného denního světla, bez blesku – začni tedy aranžovat včas, abys stihl umění dokončit a vyfotit dříve, než zapadne sluníčko. Pro použití na webu jsou lepší fotky vyfocené na šířku než na výšku (ale na hodnocení poroty toto nemá vliv).

  Můžeš samozřejmě poprosit rodiče, ať ti s focením pomůže.

  Soutěžní fotografie

  Soutěžit můžeš od 13. listopadu do 6. prosince. Následně vybere Alíkova porota vítěze.

  Autor nejzajímavějšího přírodního nápadu dostane 12 000 kaček. Dalších několik míst dostane též nějaké kačky, podle toho, jak bude porota nadšená.

  Této soutěže se můžeš zúčastnit i víckrát, tedy s více různými fotkami… ale vyhrát můžeš nanejvýš jednou.

  Soutěžit mohou pouze přihlášení uživatelé.

  Této soutěže se mohou zúčastnit pouze registrovaní uživatelé Alíka.

  Provozovatelem soutěže je provozovatel webu Alík.cz.

  Můžu chodit ven do přírody, když se lidi nemají kvůli pandemii sdružovat?
  Můžeš. Rizikem je z hlediska nákazy zejména setkávání s lidmi. Až se vrátíš z venkovní umělecké mise, nezapomeň si umýt ruce!

  Není-li mi něco jasné, kde se mám zeptat?
  V poradně.