Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Výtvarná podzimní soutěž

  Listonápad – vymysli umění v přírodě

  Podzimní příroda bývá krásně barevná! Britský sochař jménem Andy Goldsworthy z ní už několik desetiletí skládá všelijaké umění…

  Zářící kořeny? Ne, jen přerovnané listí :-), © Andy Goldsworthy

  … a není sám. Před třemi roky vytvořily spoustu krásného umění i děti na Alíkovi v dřívějším ročníku této soutěže.

  Sova z listů, © Qetuo

  Hezké, že? Stačí mít listí a trpělivost… a nápad.

  Tak, teď ty…

  Cílem této soutěže je sestavit z kousků přírody nějaký poutavý obrazec, nějakou na první pohled zajímavější scenérii, než vytváří sama příroda. Fotografii svého díla pak nahraješ do Alíka, kde ji posoudí porota. ;-)

  Můžeš využívat různobarevné listí, ale nemusíš, můžeš přidat nějaké kamínky, můžeš využívat i větvičky a k tvorbě scenérie smíš používat též nůžky. Netrhej prosím živé listy ze stromů a květin, buď umělec, ne vandal! Vyvaruj se lepidla – přesněji řečeno by dílo nemělo vypadat jako něco, co bez lepidla nedrží vůbec pohromadě, ale můžeš si lepidlem maličko pomoct třeba při boji s povětrnostními podmínkami (počasí nemusí mít pochopení pro tvůj talent).

  Porota bude posuzovat nápad a pravděpodobně i složitost. Nejspíše k úspěchu nestačí sestavit symbol domečku nebo prasátka z osmi větviček…

  Bacha na focení

  Dej si záležet, ať si své krásné umělecké dílo nezkazíš odbytým focením. Fotíš-li mobilem, jemně si doma otři čočku foťáku vlhkým hadříkem, ať není nějak upatlaná. Při focení drž foťák/mobil pevně jednou rukou a druhou jemně ťukni na spoušť – budeš mít jistější, že s ním během snímání nepohneš (i malým pohybem můžeš fotku rozmazat).

  Přírodní snímky vypadají lépe za přirozeného denního světla, bez blesku – začni tedy aranžovat včas, abys stihl umění dokončit a vyfotit dříve, než zapadne sluníčko. Pro použití na webu jsou lepší fotky vyfocené na šířku než na výšku (ale na hodnocení poroty toto nemá vliv).

  Můžeš samozřejmě poprosit rodiče, ať ti s focením pomůže.

  Zaslání soutěžní fotografie

  Soutěžit můžeš od 23. října do 27. listopadu. Následně vybere Alíkova porota vítěze.

  Mezi autory nejzajímavějších přírodních nápadů budou rozdané kačky (pro nejlepšího až 15 tisíc, pro další místa méně) a nanejvýš jeden plyšový maňásek Alík. Můžeš si vybrat, co chceš raději vyhrát. Pokud si vybereš maňáska a předběhne tě při vyhodnocení někdo, kdo si ho vybral také, nebo se neumístíš na předních místech, dostaneš kačky. Pokud si vybereš kačky, máš jisté, že dostaneš kačky – samozřejmě tedy až a jestli vyhraješ. ;-)

  Této soutěže se můžeš zúčastnit i víckrát, tedy s více různými fotkami… ale vyhrát můžeš nanejvýš jednou a kačkovou odměnu za zúčastnění dostaneš také jen jednu.

  Skončila lhůta pro účast v soutěži.

  Tato soutěž

  Při uzavření soutěže můžeš získat za alespoň jeden obrázek splňující zadání +500 kaček.

  O co soutěžíme:

  Maňásek Alík 15 000 kaček přičtených na konto

  Provozovatelem soutěže je provozovatel Alíka. Výhry nejsou vymahatelné soudní cestou. Soutěžit mohou pouze registrovaní uživatelé.