Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Soutěž o vstupenky do Muzea fantastických iluzí

  Kdo vyhrál?

  Výherkyním gratulujeme, ostatním děkujeme za účast a přejeme štěstí při dalším soutěžení. Vstupenky jsou k mání i v katalogu dárků za Alíkovy kačky.

  V souladu s pravidly, která Alík nastínil v listopadu, dostal za svoji účast v soutěži nějaké kačky každý, kdo správně odpověděl na otázku.

  Nejzábavnější muzeum v Praze!

  • Fascinující svět neskutečných optických klamů. • Perfektní zábava pro všechny bez rozdílu věku. • Jedinečný zážitek a super fotky. • Největší muzeum trikových iluzí v Praze. •

  V Alíkovinách si můžete přečíst reportáž ze slavnostního otevření.

  Vítejte v magickém světě optických iluzí! Staňte se součástí strhující expozice fantastických optických klamů a velkoformátových trikových obrazů. Vydejte se za jedinečným zážitkem do toho nejzábavnějšího českého muzea. Před návštěvou se nezapomeňte ujistit, že je váš fotoaparát plně nabitý a má dostatek místa v paměti, abyste mohli pořídit nevídané a legrační fotky a videa.

  Vyzkoušejte kouzelnou židli nebo magickou místnost, která vás promění v trpaslíka nebo obra. Nechte se kouzelníkem vystřelit z děla nebo levitovat ve vzduchu. Vaše hlava se náhle ocitne na stole nebo si na vás pochutná King Kong. Slavný alchymista Edward Kelley vás kouzlem uvězní ve své středověké laboratoři a dinosaurus si vás ve svých pařátech odnese do hnízda. Nechte se překvapit, čím vás zaručeně pobaví Charlie Chaplin nebo Albert Einstein. Uvidíte opravdový úsměv Mony Lisy a není to ten, který znáte z obrazu! Projdete se hlavou dolů po stropě místnosti, proměníte se v primabalerínu, uvidíte svůj skutečný obraz v zrcadle, stanete se nejkrásnějším člověkem na světě a zažijete mnohé další... Dýchne na vás kouzlo starých časů a dozvíte se zajímavá tajemství optických iluzí.

  Muzeum fantastických iluzí je úžasné místo pro děti a dospělé, kde nebudete věřit vlastním očím! Svým provedením je zcela originální a odlišné od všeho, co bylo dosud nejen v České republice k vidění. Návštěvu výstavy můžete zakončit ve slavné kavárně a cukrárně Myšák z roku 1922, která je přímo vedle muzea. Že se nejedná o obyčejnou cukrárnu vám napoví i věhlasná klientela. Na zákusek sem chodila například Ema Destinová, Oldřich Nový nebo prezident Tomáš G. Masaryk.

  Muzeum najdete v historickém centru Prahy ve Vodičkově ulici 31 u Václavského náměstí v 1. patře Galerie Myšák. Muzeum má výbornou dopravní dostupnost, která je zajištěna metrem A, B a tramvajemi. Zastávka tramvaje je v bezprostřední blízkosti muzea. Otevřeno je každý den 7 dní v týdnu včetně státních svátků od 9:00 do 21:00 hodin. Přejeme skvělou zábavu!

  Více na www.muzeumfantastickychiluzi.cz.

  Soutěžní otázka

  Soutěž probíhá od 12. února 2020 do 22. února 2020. Po skončení budou vylosováni tři výherci.

  Správnou odpověď naleznete na webu www.muzeumfantastickychiluzi.cz.

  Skončila lhůta pro účast v soutěži.

  Na kolik interaktivních a zábavných exponátů se můžete těšit v nově otevřeném Muzeu fantastických iluzí v Praze?
  30
  50
  Více než 100 (správně)

  Jako výhru si šlo vybrat:
  Vstupenka do Muzea fantastických iluzí,
  Rodinná vstupenka do Muzea fantastických iluzí.