Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Soutěž o vstupenky do Muzea fantastických iluzí

  Kdo vyhrál?

  Výherkyním gratulujeme, ostatním děkujeme za účast a všem, kdo odpověděli správně, posíláme jako vždy pár kaček. ;-)

  Desetinu z vás zmátl počet exponátů – správně byla možnost více než 150. Dovolím si maličko chytrolínsky rýpnout, že kdyby exponátů bylo téměř 300, tak by jich zároveň bylo i více než 150, protože 300 je víc než 150, museli bychom v takovém případě uznávat obě odpovědi, takže tipnout si naslepo variantu téměř 300 bylo nejen líné, ale i trošku taktické. :-)


  Ponořte se do kouzelného světa iluzí a klamů, na které hned tak nezapomenete!

  Vítejte v magickém světě optických iluzí! Muzeum fantastických iluzí Pavla Kožíška má u návštěvníků obrovský úspěch a nyní je nově dvakrát větší a xkrát zábavnější! Staňte se součástí strhující expozice fantastických optických klamů a velkoformátových trikových obrazů. Vydejte se za jedinečným zážitkem do toho nejzábavnějšího českého muzea, kde si navíc ještě pořídíte parádní a legrační fotky a videa!

  Vyzkoušejte kouzelnou židli nebo magickou místnost, která vás promění v trpaslíka nebo obra. Nechte se kouzelníkem vystřelit z děla nebo levitovat ve vzduchu. Vaše hlava se náhle ocitne na stole nebo si na vás pochutná King Kong. Slavný alchymista Edward Kelley vás kouzlem uvězní ve své středověké laboratoři a dinosaurus si vás ve svých pařátech odnese do hnízda.

  Nechte se překvapit, čím vás zaručeně pobaví Charlie Chaplin nebo Albert Einstein. Uvidíte opravdový úsměv Mony Lisy a není to ten, který znáte z obrazu! Projdete se hlavou dolů po stropě místnosti, proměníte se v primabalerínu, uvidíte svůj skutečný obraz v zrcadle, stanete se nejkrásnějším člověkem na světě a zažijete mnohé další… Dýchne na vás kouzlo starých časů a dozvíte se zajímavá tajemství optických iluzí.

  Obr vs. trpaslík, © Muzeum fantastických iluzí

  Muzeum fantastických iluzí, které „vykouzlil“ nejúspěšnější český iluzionista Pavel Kožíšek, najdete v centru Prahy ve Vodičkově ulici 31 u Václavského náměstí v 1. patře Galerie Myšák. Muzeum má výbornou dopravní dostupnost, která je zajištěna metrem A, B a tramvajemi. Zastávka tramvaje je v bezprostřední blízkosti muzea. Otevřeno je každý den 7 dní v týdnu včetně státních svátků. Přejeme skvělou zábavu!

  Soutěžní otázky

  Soutěž probíhá od 18. července do 27. července. Po jejím konci budou vylosováni tři výherci, kteří dostanou vstupenku dle svého výběru.

  Na odpovídání je příliš pozdě, skončila lhůta na účast. Otázky zněly takto:

  Kde byste našli Muzeum fantastických iluzí?
  v Praze (správně)
  v Brně
  v Ostravě

  Kolik exponátů v něm najdete?
  necelou stovku
  více než 150 (správně)
  téměř 300

  Ocitnete-li se v muzeu na talíři, co bude tvořit vaši přílohu?
  brambory
  rýže
  zelenina (správně)

  Jako výhru si šlo vybrat:
  Vstupenka do Muzea fantastických iluzí,
  Rodinná vstupenka do Muzea fantastických iluzí.