Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Soutěž o vstupenky do Muzea fantastických iluzí

  Kdo vyhrál?

  Výherkyním gratulujeme, ostatním děkujeme za účast a přejeme štěstí při dalším soutěžení. Vstupenky jsou k mání i v katalogu dárků za Alíkovy kačky.

  Nejzábavnější muzeum v Praze je znovu otevřené!

  • Fascinující svět neskutečných optických klamů. • Perfektní zábava pro všechny bez rozdílu věku. • Jedinečný zážitek a super fotky. • Největší muzeum trikových iluzí v Praze. •

  V Alíkovinách si můžete přečíst reportáž ze slavnostního otevření, které proběhlo koncem ledna.

  Buďte vítáni v magickém světě optických iluzí! Staňte se součástí strhující expozice velkoformátových trikových obrazů a fantastických optických klamů. Vydejte se za jedinečným zážitkem do toho nejzábavnějšího českého muzea. Před návštěvou se nezapomeňte ujistit, že je váš fotoaparát (či mobil) plně nabitý a má dostatek místa v paměti, abyste mohli pořídit nevídané a legrační fotky a videa.

  Nechte se kouzelníkem vystřelit z děla nebo levitovat ve vzduchu. Vyzkoušejte kouzelnou židli nebo magickou místnost, která vás promění v trpaslíka nebo obra. Vaše hlava se náhle ocitne na stole nebo si na vás pochutná King Kong. Dinosaurus si vás ve svých pařátech odnese do hnízda a slavný alchymista Edward Kelley vás kouzlem uvězní ve své středověké laboratoři. Nechte se překvapit, čím vás zaručeně pobaví Albert Einstein nebo Charlie Chaplin. Uvidíte opravdový úsměv Mony Lisy a není to ten, který znáte z obrazu! Projdete se hlavou dolů po stropě místnosti, uvidíte svůj skutečný obraz v zrcadle, proměníte se v primabalerínu, stanete se nejkrásnějším člověkem na světě a zažijete mnohé další... Dýchne na vás kouzlo starých časů a dozvíte se zajímavá tajemství optických iluzí.

  Muzeum fantastických iluzí je úžasné místo pro děti a dospělé, kde nebudete věřit vlastním očím! Svým provedením je zcela originální a odlišné od všeho, co bylo dosud nejen v České republice k vidění. Návštěvu výstavy můžete zakončit ve slavné kavárně a cukrárně Myšák z roku 1922, která je přímo vedle muzea. Že se nejedná o obyčejnou cukrárnu vám napoví i věhlasná klientela. Na zákusek sem chodila například Ema Destinová, Oldřich Nový nebo prezident Tomáš G. Masaryk.

  Muzeum najdete v historickém centru Prahy ve Vodičkově ulici 31 u Václavského náměstí v 1. patře Galerie Myšák. Muzeum má výbornou dopravní dostupnost, která je zajištěna metrem A, B a tramvajemi. Zastávka tramvaje je v bezprostřední blízkosti muzea. Otevřeno je každý den 7 dní v týdnu včetně státních svátků od 9:00 do 21:00 hodin. Přejeme skvělou zábavu!

  Více na www.muzeumfantastickychiluzi.cz.

  Soutěžní otázka

  Soutěž probíhá od 22. května 2020 do 31. května 2020. Po skončení budou vylosováni tři výherci.

  Správnou odpověď naleznete na webu www.muzeumfantastickychiluzi.cz.

  Skončila lhůta pro účast v soutěži.

  Jakou speciální místnost najdete v Muzeu fantastických iluzí?
  Výslechovou místnost
  Zvukotěsnou místnost
  Antigravitační místnost, kde si můžete udělat fotku nebo video, jak lezete po stropě (správně)

  Jako výhru si šlo vybrat:
  Vstupenka do Muzea fantastických iluzí,
  Rodinná vstupenka do Muzea fantastických iluzí.