Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Soutěž o vstupenky do kina a Mořského světa v Praze

  Kdo vyhrál?

  Jejda, otázka o maximální hloubce vám dala zabrat… čtvrtina z vás se sekla! :-|

  Nejhlubší místo na světě je Mariánský příkop, který je hluboký zhruba 11 kilometrů, takže kdyby se velryba uměla potopit do hloubky klidně i 3000 kilometrů, nebyla by to velryba, ale velekrtek. :-)

  Tito soutěžící trefili všechny odpovědi správně:

  Gratulujeme! Výhercům dvojic vstupenek do kina připomínáme, že platí jen do konce května a musí si je objednat do týdne, jinak najdeme jiné zájemce.

  Všem, kdo odpověděli správně, posíláme jako vždy 200 kaček, a těm, kdo odpověděli špatně, připomínáme, že tu existuje i soutěžní bryndák, který vám příště může maličko poradit, pokud si nejste jistí. ;-)


  Vydej se za tvory z podmořského světa a poznej je pořádně zblízka!

  Udělat z velryb hrdiny velkého plátna? Právě tohle si dal za úkol naučný přírodopisný film Národ velryb, který mapuje nejen vzrušující život těchto podmořských tvorů, ale i jeho význam pro náš ekosystém. Zavádí nás přitom na objevitelskou výpravu pod hladinu oceánů, kde tito největší obyvatelé planety žijí už více než 50 milionů let.

  Jednoho dne objeví malý chlapec na odlehlé pláži vyplavenou velrybu. Během boje o její záchranu se vydáváme na dobrodružnou výpravu za těmito neobyčejnými tvory. Dokument nás vezme na cestu jejich minulostí i současností. Jak se velryby domlouvají a dá se to vůbec zjistit? Jak spolupracují při lovu? Kde tráví zimu a kde léto? A dokážou i velrybí mláďata zlobit své rodiče? Na tyto a další otázky hledá odpovědi celovečerní dokument s názvem Národ velryb, který můžete od 20. dubna sledovat v kinech.

  Soutěžní otázky

  Soutěž probíhá od 28. dubna do 7. května. Po jejím konci bude vylosováno 5 výherců, kteří dostanou buďto dva lístky do kina Cinestar, nebo dětskou + dospěláckou vstupenku do pražského Mořského světa. Upozorňujeme, že lístky do kina platí do konce května, proto se o ně výherci musí přihlásit do týdne od vylosování. Vstupenky do Mořského světa mají platnost do 1. listopadu.

  Na odpovídání je příliš pozdě, skončila lhůta na účast. Otázky zněly takto:

  Co je zač film Národ velryb?
  animák
  dokument (správně)
  pohádka

  Jak dlouho už se velryby objevují v oceánech?
  asi 100 tisíc let
  zhruba 5 milionů let
  přes 50 milionů let (správně)

  Do jaké maximální hloubky se tito tvorové dokáží potopit?
  asi 300 metrů
  zhruba 3 kilometry (správně)
  klidně i 3 000 kilometrů

  Film začíná objevením velryby na odlehlé pláži. Kdo ji tam najde?
  malý chlapec (správně)
  dospívající dívka
  záchranářský pes

  Jako výhru si šlo vybrat:
  vstupenku do kina CineStar,
  vstupenku pro dítě a dospěláka do Mořského světa.