Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Soutěž o výtvarné potřeby

  Ponoř se do výtvarného světa s velikou sadou pastelek, zářivými akrylovými barvami či výtvarným kufříkem!

  I když ti výtvarka zrovna moc nejde, určitě se dá považovat za jednu z odpočinkových činností. Skrze malování můžeš třeba beze slov vyjádřit své pocity a kdo ví, třeba ještě nakreslíš parádní abstraktní dílo... A tyhle výtvarné potřeby od Activáčku ti s tím určitě pomohou.

  Activáček je především e-shop, který má ale i kamennou prodejnu v pražských Letňanech. Nabízí spoustu kvalitních školních a výtvarných potřeb, ze kterých si vybere určitě každý!

  Akrylové barvy na kamínky Cadence – sada 6 zářivých barev + akrylový lak

  Určitě už téměř každý někdy slyšel o kamínkování. Je to zábava, kdy maluješ kamínky a pak je necháváš někde venku, kde je má najít někdo další, aby měl radost. Některé kamínky jsou putovní a noví nálezci je posouvají dál a dál, jiné lidem dělají radost přímo u nich doma.

  Jenže čím kamínky nabarvit, aby zvládly i třeba déšť? Nejčastěji se používají právě akrylové barvičky, kterým nevadí ani nepěkné počasí. Akorát jim teda nevadí ani voda v pračce, takže při používání opatrně, ať to nemáš třeba na tričku! Můžeš těmito barvičkami ale samozřejmě barvit i spoustu jiných věcí.

  Pastelky Faber-Castell Black Edition – 24 barev

  Říkáš si někdy, že klasická sada 12 pastelek je moc malá? Že by si tvá dílka zasloužila větší škálu, ale pastelky se míchají špatně? Tato sada ti může pomoct tvůj problém vyřešit, obsahuje totiž pastelek hned dvakrát tolik – celkem 24. Pastelky navíc mají netradiční černý vzhled, se kterým budeš určitě „in“ i třeba ve škole!

  Výtvarný kufřík Maped Creativ s magnetickou tabulí

  Štve tě, že když něco kreslíš a nepovede se ti to, tak ti to často celý obrázek zkazí, i když se to snažíš dokonale vygumovat? Tahle tabule ti ukáže, že hadřík je daleko lepším pomocníkem než guma, zvládne totiž daleko jednodušeji úplně odstranit všechno, co není podle tvých představ. Klidně třeba i celý obrázek, což ti umožní používat tabuli znovu a znovu. A nejen to – tabule je magnetická, takže můžeš svým dílům dát úplně jiný rozměr!

  Soutěžní otázky

  Soutěž probíhá od 9. května do 18. května. Po jejím konci budou vylosováni tři výherci, kteří dostanou výhru dle svého výběru.

  Na odpovídání je příliš pozdě, skončila lhůta na účast. Otázky zněly takto:

  Na co je lak u akrylových barev?
  na nehty
  na míchání s barvičkami pro dosažení různých odstínů
  na přetření hotového díla, což zajišťuje větší odolnost

  Jaký tvar mají pastelky Faber-Castell Black Edition?
  kulatý
  trojhranný
  šestihranný

  Co kromě tabulky, fixů a hadříku najdeš ve výtvarném kufříku?
  magnetky
  plyšového hrocha Pepíčka
  ořezávátko

  Jako výhru si šlo vybrat:
  Akrylové barvy na kamínky Cadence – sada 6 zářivých barev + akrylový lak,
  Pastelky Faber-Castell Black Edition – 24 barev,
  Výtvarný kufřík Maped Creativ s magnetickou tabulí.