Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Soutěž o Dogmana a další knížky z Pikoly

  Kdo vyhrál?

  Tentokrát byly otázky snadné, správné odpovědi trefil skoro každý. ;-)

  Výhercům gratulujeme, ostatním děkujeme za účast a posíláme pár kaček. ;-)


  Vyhraj Dogmana, nebo jinou pěknou knížku od Pikoly!

  Prázdniny jsou v plném proudu, blechy útočí a objevilo se záhadné zapáchající stvoření! Zodpovězte soutěžní otázky a vyhrajte knížky Dogman: Pán blech, Mája a smraďoch z neznáma a Prázdniny blbce číslo 13, které přináší nakladatelství Pikola.

  Dogman: Pán blech

  Nejlepší psolicajt na světě a obránce bezbranných musí opět do akce. Ve městě totiž řádí nová banda zloduchů, s kterými je potřeba udělat krátký proces. Naštěstí Dogman není sám – do boje se zlem se spolu s ním vydává jeho parťák Superkotě a robot RETARD. Ale co to? Že se spojí dokonce i s největším padouchem Péťou? To svět neviděl! Sledujte nová dobrodružství hrdiny s psí hlavou!

  Dogman: Pán blech, © Dav Pilkey

  Prázdniny blbce číslo 13

  Taky už jste dostali vysvědčení, se kterým se vám vůbec, ale vůbec nechtělo domů? Tadeáš tohle zažívá v jednom kuse. Ne že by byl hloupý, je to náhodou fajn kluk, ale učení mu prostě neleze do hlavy. Naštěstí o prázdninách si trochu odfrkne. Rodiče sice zuří, ale u dědy a babičky na něj naštěstí čeká zvláštní strejda Olda, kterému jsou nějaké známky ukradené. A taky dva noví kamarádi. A spousta bláznivých zážitků, u kterých se budete válet smíchy. Na konci už nebudete vědět, že nějaké známky vůbec existují!

  Prázdniny blbce číslo 13, © Lenka Jasanská

  Mája a smraďoch z neznáma

  Mája zbožňuje zvířátka (možná kromě komárů) a vychází s nimi na jedničku! Lidi? S těmi je to rozhodně o dost složitější… Kromě zvířat miluje Mája ještě makarony se sýrem, ale hlavně VĚDU. Až vyroste, bude z ní světoznámá zooložka, bude mít parádní laboratoř na stromě v džungli a taky opičího asistenta Huga. Jen počkejte!

  Jednoho dne najde Mája v popelnici za domem zvláštního zapáchajícího tvora a jako budoucí vědkyni je jí to hned jasné – právě objevila nový živočišný druh! Odkud se asi vzal? A čím se živí? Parádní příležitost tohle všechno odborně vyzkoumat! Co se ale stane, když podivný tvoreček jednoho dne záhadně zmizí? Začtěte se do Májina báječného deníčku postřehů!

  Mája a smraďoch z neznáma, © Élise Gravelová

  Soutěžní otázky

  Soutěž probíhá od 11. srpna 2021 do 22. srpna 2021. Po jejím konci budou vylosovaní 3 výherci, kteří dostanou knížku podle svého výběru.

  Na odpovídání je příliš pozdě, skončila lhůta na účast. Otázky zněly takto:

  Slovo Dogman obsahuje spojení dvou anglických slov. Jakých?
  pes - muž (správně)
  Alík - Koalík
  špagety - svíčková

  Jak se jmenuje „blbec“ z Prázdnin blbce číslo 13?
  Pepíček
  Tadeáš (správně)
  Popleta

  Mája by si přála být zooložka. Víš co takový člověk dělá?
  Jí tak dlouho, dokud může, a zapisuje si, za jak dlouho to sní.
  Porušuje pravidla na Alíkovi.
  Stará se o zvířátka. (správně)

  Jako výhru si šlo vybrat:
  Dogman: Pán blech,
  Prázdniny blbce číslo 13,
  Mája a smraďoch z neznáma.