Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Dárek z katalogu dárků

  Piráti z Ledového moře

  poslední kouskyknížkaknížky od Portáluod 9 letweb nakladatelstvírecenze

  Sestry Siri a Miki žijí s tatínkem na ostrově v Ledovém moři. Mladší Miki jednoho dne unesou piráti a Siri se ji vydává hledat. Po cestě zažívá mnohá dobrodružství: pozná lovkyni bílých vlků, naučí se střílet z pušky, ztroskotá na ostrůvku a zachrání mládě mořské panny, až posléze konečně dorazí k pirátskému kapitánovi Bělovousovi. Piráti ji s dalšími unesenými dětmi přinutí pracovat v dole, kde se těží uhlí, z něhož chce Bělovous vyrobit diamanty. Siri se však nevzdává a ostatními dětmi nakonec kapitána společnými silami přemůžou. Všechny děti se vrátí domů k rodičům a i Siri s Miki se setkají s tatínkem.

  Napínavý příběh v duchu severské klasiky o dobrodružstvích dvou sourozenců se čte jedním dechem a rozvíjí čtenářovu fantazii. Určeno především pro děti ve věku 9–14 let.

  Zájemce o knížku musí naspořit:
  20 000 kaček
  … v Alíkově věrnostním programu.

  Související Alíkovina:

  Objednat knížku

  Dárky jsou rozesílány Českou poštou, buď obyčejným psaním, nebo doporučeným balíkem, standardní doba doručení je 2 až 60 dní od objednávky.

  Poštovné platíme my, v případě podezření z neférového jednání ze strany uživatelů si vyhrazujeme právo dárek nedoručit. Za případné poškození či ztráty zaviněné Českou poštou neručíme.

  Na uvedenou adresu nebudeme posílat nic, co by nesouviselo s objednávkou.

  Nepřihlášení nemají kačky

  Objednávat knížky a jiné dárky mohou jen přihlášení uživatelé s dostatečným množstvím naspořených kaček.

  Pokud máš účet, přihlas se, pokud ne, můžeš si účet založit.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (1)

  PejsekNelinka v něm napsala:

  Na této knížce mě zaujal její počet stran – 256 stran je na příběh pro děti docela hodně.
  Pěkně jsi popsala děj knihy. Líbí se mi, že končíš otázkou – čtenáře tak navádíš k dalšímu přemýšlení. ok Nechybí opět přehledné plusy a mínusy. Zde mě zaujal především jeden z plusů, a sice, že lze říci, že čtenář absolutně nedokáže předvídat děj knihy. Také se mi líbilo, že příběh je o poznání – to je podle mě důležité.
  Co se týče ilustrací, přijdou mi děsivé, zvláště pro menší děti – to jsem si uvědomila ještě předtím, než jsi to do článku napsala sama.
  Také je dobře, že jsi přidala i ukázku jedné z písniček, kterou v knize můžeme nalézt. Mohla jsi recenzi ještě doplnit fotografií ukázky z knihy – čtenář by si tak mohl udělat konkrétnější představu, jakým stylem je kniha psána a tedy, jestli se mu bude líbit. Díky za recenzi! ok