Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Renovace Alíkovy klubovny zadání

  Kdo vyhrál?

  Tato soutěž byla ale náročná! Přišlo dohromady sice jen 31 návrhů, ale velice výrazně se lišily provedením. Namalovat návrh webu není jen tak. Některé obrázky byly pěkně namalované, ale chyběly jim vyhrazená místa na potřebné informace, jiné zase využily všechno místo do poslední kousíčku, ale chyběl jim nějaký vlastní nápad… a jiné zase měly zase jen ten nápad a úplně rezignovaly na nějaké malůvky. Ale to nevadí, dobrých nápadů není nikdy dost! ;-)

  Porotu tvořili redaktoři Alíka, zvěrolékaři a programátor YOYO. Výsledné pořadí vzniklo zprůměrováním mnoha různých pohledů a názorů. Mezi čtvrtým až desátým místem bylo pořadí dost těsné, proto jsme i kačkové odměny daly nižším místům vyšší než obvykle. Jediného maňáska Alíka, kterého bylo možné vyhrát, získává soutěžící na druhém místě. Samozřejmě také všem účastníkům posíláme i nějaké kačky za účast, jako vždy. ;-)

  A teď už tedy hurá na vítězné obrázky!
  V závěru si můžete prohlédnout i dva nesoutěžní návrhy od porotce lékařského.

  Chcete-li nám sdělit k soutěži nebo k návrhům klubovny nějaké postřehy, využijte prosím existující nástěnku. Můžete tam také nějak jemně popohánět vývojáře Alíka, aby konečně novou klubovnu naprogramovali, když už mají od vás návod, jak má vypadat. :-D

  1. místo: Ändřläk_

  Pokus o nakreslení nové klubovny

  2. místo: Tux

  Návrh nové klubovny

  3. místo: unous

  návrh 1

  návrh 2

  4. místo: L1u0c0k4a

  Soutěž nový vzhled chatu

  5. místo: honzot

  nová klubovna - návrh (opraveno)

  6. místo: sophIe2008

  Nová klubovna

  7. místo: Tobias7

  Nová klubovna

  8. místo: MikiRoth

  Návrh klubovny ode mne

  9. místo: anička999

  návrh vzhledu klubovny

  10. místo: alinka

  Klubovna?

  11. místo: MaestroPoski

  Kreslený návrh - Poski

  VERZE 2 - Návrh-Online_Poski - aliknavrh.my.canva.site

  12. místo: Sofie99

  Podoba Alíkovi klubovny 1#

  Obrázek Alíkovi klubovny 2#

  13. místo: Sumeček

  Nová klubovna

  14. místo: Kachna30

  Návrh nové klubovny

  15. místo: FanUnikitty

  Do soutěže - návrh klubovny :)

  16. místo: Djeliska

  Obrázek klubovny do soutěže

  17. místo: hamanama

  Nová klubovna - soutěž

  18. místo: Ema_P

  Klubovna

  Čestná zmínka: lékařský

  Ještě jeden nesoutěžní návrh. :-)

  Nesoutěžní pokus o návrh nové Alíkovy klubovny :-)

  Výtvarná soutěž: Renovace Alíkovy klubovny

  Nakresli ideální vzhled pro Alíkův chat

  Pokud nepočítáme úvodní stránku sekce, je současná podoba Klubovny neměnná už zhruba patnáct let. Je tedy starší než většina dětí, které do ní chodí. Vývojáři Alíka už šest let mluví o nové klubovně, mají velké plány… ale nějak se s tím loudají.

  O= Zkus jim trošku pomoct! B-)

  Cílem této soutěže je namalovat – buď na počítači nebo na papíře – jak by podle tebe měl vypadat nový chat. Můžeš se inspirovat tím, jak vypadá teď, ale není to nezbytné, klidně hledej inspiraci i jinde, nebo vymysli nějaký zbrusu nový zlepšovák!

  Starý návrh klubovny, © Alík

  Přesnější pokyny k tvému obrázku

  Nezapomeň, co všechno v chatu je:

  • Název stolu.
  • Prostor pro poslané zprávy.
  • Seznam lidí sedících u stolu.
  • Kolonka na napsání nové zprávy.
  • Někde musí být nějaké nastavení něčeho. :->

  Kresli prosím, jak by měla webová stránka s chatem vypadat na počítači (tedy na běžném monitoru, kde je dostatek místa), nikoliv na mobilu. Je jasné, že na mobilu bude chat přerovnaný trošku jinak, že některé prvky třeba budou zobrazované až po stisku určitého čudlíku a tak podobně. Zadáním soutěže je nakreslit tu nejoslnivější verzi, ve které uvidíme (pokud možno) všechno důležité najednou.

  Uvědomujeme si, že je tato výtvarná soutěž docela neobvyklá a možná se u ní uplatní jiný druh talentu než u dřívějších malovacích soutěží. Ale věz, že navrhování webů a aplikací je také umění. O:-)

  V obrázku mohou být i dopsané nějaké vysvětlující poznámky popisující, jak by mělo co fungovat. Pamatuj, že nevyrábíš reálnou fotku obrazovky, ale grafický náčrtek, který by měl být zadáním pro přiměřeně inteligentní vývojáře. ;-)

  Nekresli prosím vrchní hlavičku webu. Je jisté, že nový chat bude mít standardní vrchní část – nebe a strom a trávník s Alíkem a cedulemi a přihlašovací tabulí – to na tvém obrázku být nemusí (bude-li to tam, porota k tomu nebude přihlížet). Znamená to, že nemusíš kreslit logo Alíka, to už by bylo nadbytečné, když je v hlavičce.

  Máš-li nějaký nápad ke klubovně, který není zachytitelný obrázkem, můžeš ho popsat do nástěnky Chceme nový chat!

  Porota bude posuzovat nápaditost i provedení a … tak nějak všechno, jako vždy.

  Budeš-li kreslit na počítači…

  Můžeš využívat ilustrační obrázky Alíka, pokud si myslíš, že ti to k něčemu pomůže.

  Obrázek prosím připravuj ve větších rozměrech, třeba 1920×1200 pixelů. Můžeš využívat oficiální grafiku z Alíka, pokud myslíš, že to výsledku nějak pomůže. ;-)

  Na uložení doporučujeme používat bezztrátový formát PNG místo ztrátového JPEGu.

  Budeš-li kreslit na papíře…

  Pokud obrázek nakreslíš na papír, se záměrem, že ho pak vyfotíš, doporučujeme použít čistě bílý papír (bez linek) a raději fixy než pastelky – jsou zřetelněji vidět. Základ obrázku si můžeš načrtnout tužkou nebo pastelkou a pak fixami vytáhnout finální verzi. Na čáry, které mají být rovné, použij pravítko.

  Při focení papírové kresby si dej prosím záležet na tom, aby byl papír rovný, tedy nepomačkaný a bez přehybů, a aby byl také dobře nasvícený. Pozor, ať nevyfotíš svůj stín. Foťák (nebo telefon) drž oběma rukama, aby se při focení nechvěl, fotka by byla rozmazaná, tím by zbytečně utrpěl umělecký dojem. Můžeš poprosit nějakého dospěláka nebo sourozence, ať ti s focením pomůže.

  Pokud někdo z tvého okolí pracuje v kancelářském prostředí, nejspíš má přístup ke skeneru (to je vlastně takový opak tiskárny) a může převést výkres do prakticky dokonalé digitální podoby skoro bezpracně. Zkus se tedy zamyslet i nad touto možností.

  Pokud bude obrázek po nahrání do soutěžního formuláře špatně otočený, netrap se tím, porota si ho dokáže správně otočit sama.

  Zaslání soutěžního obrázku

  Soutěžit můžeš od 19. března 2023 do 16. dubna 2023. Následně vybere Alíkova porota vítěze. Jejich počet není předem znám, záleží, jak bude porota nadšená.

  Mezi výherce budou rozdané kačky (pro nejlepšího až 15 tisíc, pro další místa méně) a nanejvýš jeden plyšový maňásek Alík. Můžeš si vybrat, co chceš raději vyhrát. Pokud si vybereš maňáska a předběhne tě při vyhodnocení někdo, kdo si ho vybral také, nebo se neumístíš na předních místech, dostaneš kačky. Pokud si vybereš kačky, máš jisté, že dostaneš kačky – samozřejmě tedy až a jestli vyhraješ. ;-)

  Této soutěže se můžeš zúčastnit i víckrát, tedy s více různými obrázky… ale vyhrát můžeš nanejvýš jednou. (Zrovna tak symbolickou pětistovku za právoplatnou účast dostaneš jen jednu.)

  Skončila lhůta pro účast v soutěži.

  Tato soutěž

  Dne 17. června 2023 získali soutěžící za alespoň jeden obrázek splňující zadání +500 kaček.

  O co jsme soutěžili:

  15 000 kaček přičtených na konto Maňásek Alík

  Provozovatelem soutěže je provozovatel Alíka. Výhry nejsou vymahatelné soudní cestou. Soutěžit mohou pouze registrovaní uživatelé.

  Opravdu vývojářům webu pomůže, když budou vědět, jak má klubovna vypadat? Oni snad nevědí, jak má vypadat chat?
  Popožene je to ;-) … a může je to inspirovat, pokud třeba vymyslíš něco neobvyklého.

  Co když se dětským uživatelům zalíbí něco jiného než dospělé porotě?
  Podobně, jako nyní existují různé styly pro vizitky, vzniknou v budoucnu i různé styly pro stoly v klubovně a pro nástěnky. Moderátor stolu si bude moci vybrat z mnoha možností, jak má stůl vypadat. Takže tato soutěž může inspirovat i budoucí tvůrce stylů z řad uživatelů.

  Kdo bude v porotě?
  Vývojáři Alíka, správci a možná i nějací jiní aktivní počítačoví odborníci, projeví-li zájem. ;-)