První tajenka 31. března

Křížovku vidí pouze přihlášení uživatelé

Každý soutěžící luští unikátní tajenku, která je vygenerovaná pro jeho účet.


Počítačová hra: Worms Ultimate Mayhem

V trojrozměrné verzi dříve poměrně slavné tahové strategii ovládáte tým roztomilých červíků, kteří po sobě střílejí nejrůznějšími zbraněmi.

Rozhraní hry je v angličtině, ale samotná hra nevyžaduje znalost cizí řeči.

Hra má certifikaci přístupnosti PEGI 12 (mírné nadávání) a ESRB 10+ (vhodná od deseti let).

Věcná cena: Můj zápisník se stovkou nápadů

Zapiš si všechno, co tě napadne! Jak se jmenuješ, kolik ti je, co ráda jíš, jaké máš koníčky, o čem sníš, čím bys chtěla být, co ráda nosíš nebo posloucháš... Anebo si udělej test, vyzkoušej recept, něco si nakresli, vyrob si lapač snů.

Každá stránka zápisníku má svůj vlastní krásný design i obrázky a nabízí ti pokaždé něco jiného, zkrátka 100 +1 překvapení! Na obálce je srdíčko z dvoubarevných glitrů, které se dají různě převracet a vytvářejí zajímavé efekty!

4000 kaček

… by se ti v případě výhry přičetlo na tvé konto.

Kačky jsou Alíkova virtuální měna běžně získávaná pravidelným navštěvováním webu nebo psaním článků. Za kačky jde nakupovat v místním katalogu dárků.

15% sleva na jeden libovolný dárek

V případě výhry bude ke tvému účtu přiřazen slevový kupón, který sníží cenu všech dárků v katalogu o 15 procent. Tento kupón bude uplatnitelný jeden měsíc od vyhrání na jeden objednaný kus. Slevy nejde kombinovat, ani předávat někomu dalšímu.

Nechám se překvapit

Pokud tě žádná z nabízených výher neoslovila natolik, aby sis ji jednoznačně vybral, ale přesto chceš soutěžit a je ti jedno, co vyhraješ, pokud vyhraješ…

Přihlášení uživatelé si mohou vybrat jednu z těchto cen:

Soutěž na koronaprázdniny

Záhada kýchací šišky

Dne 1. prosince se kromě adventně-čokoládového hrocha Pepíčka objevila na webu Alíka i velice záhadná šiška. Bez vysvětlení, bez návodu k použití… byla to jedna z nejzáhadnějších šišek, které Alík potkal. Divné na ní bylo, že pokud jste na ni kliknuli, tak kýchla! Že by nějaká předzvědst koronaviru? Nakažlivá určitě není, nejspíš má obyčejnou rýmu.

Je možné, že přicestovala z budoucnosti, protože v současnosti neznáme žádný druh stromu, jehož šišky by takto kýchaly. Šiška má na sobě nějaké symboly, které by mohly pomoct s pátráním. Alík je nějakým děsně chytrým trikem přeložil do češtiny… a kupodivu jsou to tajenky! Kdo by to byl řekl…

Počínaje sobotou zde každé čtyři dny* najdeš novou tajenku! Vyluštíš-li ji správně, můžeš vyhrát věcnou cenu, počítačovou hru, kačky nebo slevu na libovolný dárek. Krom toho i dostaneš pár kaček.
*) O Velikonocích bude přestávka.

Mimochodem, pokud tě náhodou napadlo nějaké vysvětlení původu šišky, můžeš se o něm rozpovídat v článku a získat za něj také nějaké pěkné kačky.

Pravidla

 1. Soutěž probíhá od soboty 28. března do okamžiku skončení koronaprázdnin, každé kolo trvá čtyři dny. Od 9. dubna bude na šest dní přerušena kvůli velikonoční soutěži.
 2. Účastnit se mohou pouze registrovaní uživatelé Alíka.
 3. Pro každého účastníka soutěže je v každém kole vytvořena náhodná křížovka.
 4. Cílem je vyluštit tajenku s pomocí vlastních znalostí.
 5. Nápovědy k jednotlivým řádkům jsou náhodně ukryté v šiškách, které se zjevují na webu Alíka. Správně vyřešený řádek se zarovná tak, aby tajenka nebyla šišatá. ;-)
 6. V každém kole vyhraje jeden úspěšný luštitel výhru, kterou si zvolil v soutěžním formuláři. Na výběr je vždy několik možností, mezi kterými můžou být:
  • Věcná cena, kterou ti Alík pošle klasickou poštou.
  • Počítačová hra, kterou ti Alík předá ve službě Steam.
  • Kačky, které ti Alík připíše na tvé místní kačkové konto.
  • Kupón na měsíc trvající procentuální slevu libovolného dárku z katalogu.

  Doručení věcné ceny a počítačové hry musí výherce (nebo jeho rodič) zdarma objednat přes katalog dárků do jednoho měsíce od výhry, jinak výhra propadá.

 7. Každý, kdo odešle správně vyluštěnou tajenku, dostane i nějaké menší množství kaček.
 8. Výherci každého kola budou zveřejněni v průběhu následujících dvou týdnů.
 9. Provozovatelem soutěže je provozovatel webu Alík.cz. Výhry nelze vymáhat soudní cestou.

Potřebuji v této soutěži pomoc kamaráda?
Ne, na rozdíl od koalích a klokaních tajenek můžeš tuto soutěž řešit zcela sám.

Co mám dělat, když mám nápovědu od šišky, ale nechápu ji?
Zkus se zeptat v klubovně. Každý večer kolem 18:00 tam najdeš dost lidí, klidně se zeptej, víc hlav víc ví.